Celem tego forum jest niesienie pomocy małżonkom przeżywającym kryzys na każdym jego etapie, którzy chcą ratować
swoje sakramentalne małżeństwa, także po rozwodzie i gdy ich współmałżonkowie są uwikłani w niesakramentalne związki
Portal  AlbumAlbum  NagraniaNagrania  Ruch Wiernych SercRuch Wiernych Serc  StowarzyszenieStowarzyszenie  Chat
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  FAQFAQ  12 kroków12 kroków  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Apel do Andrzeja
Autor Wiadomość
w.z.
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-03, 22:26   

Satine napisał/a:
jest spokojniej


W pełni się z Tobą zgadzam Satine. Posty Oli były bardzo napastliwe. Brakowało mi w jej postach pokory i prób zrozumienia osób myślących inaczej. Mnie to zniechęcało do tego forum i odnosiłem wrażenie, że dla niej Bóg był gdzieś daleko, a na pierwszym miejscu pomoc "ludzka". Od tego są inne fora gdzie nie brakuje "doradzaczy". Co do wita nie wypowiadam się, za mało czytałem jego postów.
A może dac tym osobom możliwośc pisania, ale przy ich nicku umieścic jakieś logo ostrzegawcze - np. małego czerwonego diabełka ;).
Gdy na początku czytałem posty oli czy zuzy to sądziłem, że podobnie myśli większośc osób na tym forum (w tym moderatorzy), a jak się potem okazało to niekoniecznie tak musiało byc.
 
     
m.z.
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-03, 22:55   

A ja się podpisze pod moja imienniczką Moniką 36
Wiara, nadzieja, miłośc- "Z nich zaś największa jest miłośc"
"Miłośc cierpliwa jest
łaskawa jest.
Miłośc nie zazdrości,
nie szuka poklasku,
nie unosi się pychą,
nie dopuszcza się bezwstydu,
nie szuka swego,
nie unosi się gniewem,
nie pamięta złego,
nie cieszy się z niesprawiedliwości,
lecz współweseli sie z prawdą.......(1list do Kor.13.4-6)
Wszyscy znamy ten hymn i pewnie każdy czytał go nie raz, muszę się przyznac że nie jestem na bieżąco ze wszystkimi postami oli, wita, czy zuzy, ale wierze że andrzej podjoł taka decyzje po głębokiej modlitwie i poznaniu, bo nikt kto pełni tak odpowiedzialna służbę jak administrator nie usuwa czyiś postów bo ma taki kaprys,
uważam jednak że każdy powinien miec szanse, chodź by dlatego że sama ja dostałam, lecz zawsze kierowac należy się miłością
pozdrawiam
Światło Dla Pana On zna nasze serca!
 
     
nałóg
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-04, 09:26   

Satine............. przytaczasz wyrwane z kontekstu zdanie,bez związku,a raczej z głebokim związkiem i przesłaniem tego forum................
Ola napisała "wiej od tego faceta" i miała rację.
Zresztą czy to sie komus podoba czy nie to prawda jest tez czasami taka............... nalezy wiać od faceta /kobiety stosujących przemoc ,agresywnych, krzywdzących z premedytacją.
I nie piszcie mi o tym że to nie jest zgodne z nauką kościoła.

Satine.......... mnie uczono czyta ze zrozumieniem tekstu.

W.Z. czy aby napewno były napastliwe?bywały ostre......tak......

Satine....W.Z. macie prawo nie zgadzać sie ,mieć inne zdanie,ale to nie daje Wam prawa do eliminowania tych co myśla troszkę inaczej.
Co troche inaczej widzą swój kontakt z Bogiem,co inaczej widza role człowieka w realcjach z Bogiem.
WZ.......Ola pokazywała na forum ludziom ,że Pan Bóg jest Bogiem czynu,i dając ludziom wolną wolę powiedział: czyńcie sobie ziemię poddaną.Wysilajcie się,pracujcie.Nie liczcie tylko na Boga.
Tak Pan Jezus zrobił w Kanie.

Czy tamci,współcześni ludzie nie zarzucali Mu braku pokory?łamania prawa?
 
     
Danka 9
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-05, 21:21   

Podpisuje sie pod apelem, żeby dać szansę drugą a nawet trzecią i czwartą...
Modlę sie o światło Ducha sw dla moderatorow.
Jestesmy tu po to by sie wspierać.

Jeden post czy dwa nie przewrócą do góry ngami niczyjego życia ( w sensie negatywnym), zaraz ktos sprostuje ;-)
Pozdrawiam
 
     
w.z.
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-06, 12:07   

nałóg napisał/a:
Ola pokazywała na forum ludziom ,że Pan Bóg jest Bogiem czynu


Nałogu - moim zdaniem to było podejście bardzo jednostronne. Krytykujące ludzi, którzy postawili na Boga. Zgadzam się z Tobą, że czasami warto pokazac komuś jak błądzi (nawet w kwestiach wiary) i taka krytyka może byc pozyteczna. Jednak nawet krytyka powinna odbywac się w sposób delikatny ponieważ są to bardzo delikatne kwestie i nikt z nas nie jest w stanie ocenic czyjejś wiary. Dla ścisłości, mnie też denerwuje postawa rożnych "nafazowanych" osób z forum i tez czasami mam ochotę napisac coś uszczypliwego, ale dałem sobie na luz, ponieważ wiem z doświadczenia, że takie postawy zbytniej egzaltacji najlepiej weryfikuje czas, więc wolę poczekac.

Ośmielam się postawic tezę, że gdyby Ola z taką samą gorliwością z jaką stawiała na "czyny" zachęcała do zaufania Bogu to byc może dalej byłaby na forum. Ale to tylko moja teoria.
 
     
nałóg
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-06, 13:36   

W.Z. widzisz.......ja czytałem cos innego w postach Oli.Ola pokazywała te strone kryzysu która bardzo często jest pomijana przez "kryzysowiczów",strone pracy nad sobą,wysiłku i nie zwalania tylko na Boga ,oczekiwania na cud.

Jak tu wszedłem kiedyś ,na to forum,jeszcze pod nickiem a było to chyba jekieś 4 lata temu,jak napisałem, że należy zaczynać od siebie,od włąsnego rachunku sumienia,od własanej spowiedzi,to omal nie zostałem wirtualnie "zlinczowany".........jak ja śmię tak pisać.
Winni byli ci dudzy zawsze........... a ja byłem tym paskudnym profanem.
Po tych kilku latach ta świadomość konieczności zaczynania pracy nad kryzysem od siebie jest już znacznie większa.
Mój znajomy ksiądz (bardzo zacny i znany duszparzterz) mawia: jak jesteś głodny to bierz motykę i idz ukop sobie ziemniaków,następnie obierz i ugotuj.......i zjedz.I nie wzywaj Pana Boga by ci ukopał,by zrobił to za ciebie,nie czekaj na cud,nie módl sie o cud.................. bo to tak jakbyś modlił się o wygrana w kumulacji totka.
Wira w Boga nie zwalnia od pracy własnej.
Całę Pismo Św.jest wypełnione opisami wysiłku ludzkiego.Koniecznego wysiłku.
Polecam Księgę Przysłów.Ksiegę Syracha czy Listy Apostolskie Św.Pawła.
Praca może być modlitwą................
I -plisss- nie osądzaj ............. nie szufladkuj ludzi.
Piszesz o oddalonym Bogu w postach Oli.............. a ja często otwierałem oczy właśnie na Boga po przeczytaniu postów Oli................
I nie bylo tam krytyki wiary w Boga,a było pokazywanie wynaturzen w widzeniu Boga.
Nikt nie krytykuje Mirakulum,Elżbiety-krakowianki,Miriam czy Kasi,El )sory ...ale wszstkich nie wymieniłem) że piszą oswoim zawierzeniu Bogu............ ale nie piszą One z że zamiast własnej pracy zwalają wszystko na Boga,że panaceum na własne problemy,także ze sobą, ma być jedynie spowiedż i egzoorcysta.
I ja tak odbieram Olę.
Pogody Ducha WZ
 
     
administrator 
Administrator


Dołączył: 16 Mar 2006
Posty: 88
Wysłany: 2009-12-11, 15:42   Komunikat admina i moderatorów

Po uzgodnieniu z moderatorami wspólnego stanowiska w tej sprawie, postanowiłem dać równe szanse powrotu na forum następującym osobom z aktualnej listy ostrzeżeń: bozka, diagoras, NORBERT, Ola2, Piki, Yvette, zuza.

Jest ona dostępna dla wszystkich na dole forum nad ShoutBoxem:
http://www.kryzys.org/warnings.php

Dotyczy to również osób t.j. wito czy rot, których konta na wyraźne ich życzenie zostały zlikwidowane. Z taką jednak różnicą, iż z uwagi na trudności natury technicznej (brak możliwości reaktywowania starego konta), musieliby oni zarejestrować się pod nowymi nickami np. wito1.

Termin przywrócenia tym osobom możliwości pisania postów na forum to początek roku 2010 wraz z pojawieniem się nowej edycji forum (nowej bazy danych).

Byłoby to wygodne także ze względów technicznych jednak z zastrzeżeniem, że nie dla wszystkich bez wyjątku np.: nie dla osób łamiących podstawowe zasady netykiety (trollowanie), nie dla nicków osób, które posługują się wieloma kontami (przywracany byłby tylko jeden nick pierwotny).

W związku z tym zmienione będą punkty regulaminu:

II/7. Jest to forum pomocy. Zakładane tematy powinny być merytoryczne oraz mieć formę zachęcającą do wymiany doświadczeń. Ze względu na charakter forum mile widziane są posty mające na celu jedynie „wypisanie się” lub danie świadectwa. Natomiast nie będą akceptowane prowokacje, tematy o wyzywającym tonie, łamiące podstawowe zasady netykiety (trollowanie), wypowiedzi godzące w cel tego forum - cel Wspólnoty Trudnych Małżeństw Sychar.

V/4. Zabrania się korzystania z forum pod kilkoma nickami. Jedna osoba=jeden nick.
Konsekwencją naruszania tego punktu będzie likwidacja danego konta albo ban.

Uzgodniliśmy wspólnie, że przywrócenie możliwości tym osobom pisania postów byłoby możliwe po spełnieniu przez nie następujących warunków:

1. Te osoby same wyrażą chęć powrotu i potwierdzą to w formie pisemnej, wysyłając do administratora maila z taką informacją, że chcą wrócić na forum

2. Zaakceptują kształt tego forum i postarają się uszanować zasady zapisane w regulaminie dla dobra siebie i innych.

3. Nie będą występować przeciwko idei forum, które ukierunkowane jest na formację "ku uzdrowieniu małżeństwa".

Konsekwencją złamania tych zasad byłoby dawanie ostrzeżeń ważnych do końca roku, bez możliwości wcześniejszego ich anulowania.

Zainteresowane osoby proszę o kontakt ze mną do końca br. na podane niżej adresy:

sychar@kryzys.org
admin@sychar.info

Z poważaniem,
Andrzej - admin
_________________
A powiadam wam: Kto się przyzna do Mnie wobec ludzi, przyzna się i Syn Człowieczy do niego wobec aniołów Bożych; a kto się Mnie wyprze wobec ludzi, tego wyprę się i Ja wobec aniołów Bożych. Każdemu, kto mówi jakieś słowo przeciw Synowi Człowieczemu, będzie przebaczone, lecz temu, kto bluźni przeciw Duchowi Świętemu, nie będzie przebaczone. Kiedy was ciągać będą do synagog, urzędów i władz, nie martwcie się, w jaki sposób albo czym macie się bronić lub co mówić, bo Duch Święty nauczy was w tej właśnie godzinie, co należy powiedzieć. (Łk 12:8-12)
Posłuchaj... (mp3 – 0,94 MB)
Przeczytaj...
 
     
Danka 9
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-12, 22:39   

Chwałcia :-D adminom!!!!

no i nałogowi, który był wytrwały w domaganiu się tego...
 
     
weronika
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-13, 11:11   

Dziękuję ;-)
 
     
kasia1
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-14, 08:44   

dziękuję Andrzejowi i Moderatorom :-)
 
     
jaka
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-19, 21:00   

No, no...
:-D :-D :-D
Cóż, jako ktoś, komu kilkoro wykluczonych pomogło w przeszłości, jak nikt inny na tym forum (gwoli ścisłości - wciąż jestem niezłomnie wierząca, praktykująca, w separacji i sama... znaczy niezepsuta przez Olkę i resztę) nie zgadzam się z opiniami, że bez nich jest lepiej, bo spokojniej. Hy hy... Niezły argument, zresztą... :lol:
Administratorze, przyjmij wyrazy wdzięczności za swą wielkoduszną decyzję.
Ciekawa jestem, co sami marnotrawni uczynią.
 
     
Agnieszka
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-20, 00:54   

jaka napisał/a:
Ciekawa jestem, co sami marnotrawni uczynią.


Mam nadzieję , że wrócą :->
 
     
administrator 
Administrator


Dołączył: 16 Mar 2006
Posty: 88
Wysłany: 2009-12-29, 14:38   Przypomnienie

Cytat:
Po uzgodnieniu z moderatorami wspólnego stanowiska w tej sprawie, postanowiłem dać równe szanse powrotu na forum następującym osobom z aktualnej listy ostrzeżeń: bozka, diagoras, NORBERT, Ola2, Piki, Yvette, zuza.

Jest ona dostępna dla wszystkich na dole forum nad ShoutBoxem:
http://www.kryzys.org/warnings.php

Dotyczy to również osób t.j. wito czy rot, których konta na wyraźne ich życzenie zostały zlikwidowane. Z taką jednak różnicą, iż z uwagi na trudności natury technicznej (brak możliwości reaktywowania starego konta), musieliby oni zarejestrować się pod nowymi nickami np. wito1.

Termin przywrócenia tym osobom możliwości pisania postów na forum to początek roku 2010 wraz z pojawieniem się nowej edycji forum (nowej bazy danych).

Byłoby to wygodne także ze względów technicznych jednak z zastrzeżeniem, że nie dla wszystkich bez wyjątku np.: nie dla osób łamiących podstawowe zasady netykiety (trollowanie), nie dla nicków osób, które posługują się wieloma kontami (przywracany byłby tylko jeden nick pierwotny).

W związku z tym zmienione będą punkty regulaminu:

II/7. Jest to forum pomocy. Zakładane tematy powinny być merytoryczne oraz mieć formę zachęcającą do wymiany doświadczeń. Ze względu na charakter forum mile widziane są posty mające na celu jedynie „wypisanie się” lub danie świadectwa. Natomiast nie będą akceptowane prowokacje, tematy o wyzywającym tonie, łamiące podstawowe zasady netykiety (trollowanie), wypowiedzi godzące w cel tego forum - cel Wspólnoty Trudnych Małżeństw Sychar.

V/4. Zabrania się korzystania z forum pod kilkoma nickami. Jedna osoba=jeden nick.
Konsekwencją naruszania tego punktu będzie likwidacja danego konta albo ban.

Uzgodniliśmy wspólnie, że przywrócenie możliwości tym osobom pisania postów byłoby możliwe po spełnieniu przez nie następujących warunków:

1. Te osoby same wyrażą chęć powrotu i potwierdzą to w formie pisemnej, wysyłając do administratora maila z taką informacją, że chcą wrócić na forum

2. Zaakceptują kształt tego forum i postarają się uszanować zasady zapisane w regulaminie dla dobra siebie i innych.

3. Nie będą występować przeciwko idei forum, które ukierunkowane jest na formację "ku uzdrowieniu małżeństwa".

Konsekwencją złamania tych zasad byłoby dawanie ostrzeżeń ważnych do końca roku, bez możliwości wcześniejszego ich anulowania.

Zainteresowane osoby proszę o kontakt ze mną do końca br. na 2 podane niżej adresy:

sychar@kryzys.org
admin@sychar.info

Z poważaniem,
Andrzej - admin


Czas ucieka, wieczność czeka... ;-)
_________________
A powiadam wam: Kto się przyzna do Mnie wobec ludzi, przyzna się i Syn Człowieczy do niego wobec aniołów Bożych; a kto się Mnie wyprze wobec ludzi, tego wyprę się i Ja wobec aniołów Bożych. Każdemu, kto mówi jakieś słowo przeciw Synowi Człowieczemu, będzie przebaczone, lecz temu, kto bluźni przeciw Duchowi Świętemu, nie będzie przebaczone. Kiedy was ciągać będą do synagog, urzędów i władz, nie martwcie się, w jaki sposób albo czym macie się bronić lub co mówić, bo Duch Święty nauczy was w tej właśnie godzinie, co należy powiedzieć. (Łk 12:8-12)
Posłuchaj... (mp3 – 0,94 MB)
Przeczytaj...
 
     
EL.
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-29, 15:53   

Moi Mili, czekamy na Was ! Pozdro!! EL.
 
     
elzd1
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-29, 19:42   

Mam pytanie:
Czy ban dotyczy nicka czy adresu IP?
Czy zbanowana osoba ma możliwość wejścia na forum ze swojego IP?

Witam.
Gdyby wyrzucone osoby wróciły na forum wszyscy byśmy na tym zyskali.
Też jestem ciekawa co uczynią.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,01 sekundy. Zapytań do SQL: 9