Celem tego forum jest niesienie pomocy małżonkom przeżywającym kryzys na każdym jego etapie, którzy chcą ratować
swoje sakramentalne małżeństwa, także po rozwodzie i gdy ich współmałżonkowie są uwikłani w niesakramentalne związki
Portal  RSSRSS  BłogosławieństwaBłogosławieństwa  RekolekcjeRekolekcje  Ruch Wiernych SercRuch Wiernych Serc  12 kroków12 kroków  StowarzyszenieStowarzyszenie  KronikaKronika
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  FAQFAQ  NagraniaNagrania  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
sztuki, sporty walki szkodliwe czy nie
Autor Wiadomość
meg-pl
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-11, 11:23   

ja mówię o pielgrzymkach organizowanych przez parafie, tak są nazywane te wyjazdy i jest to zamieszczane na stronach parafi
 
 
twardy
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-11, 11:25   

meg-pl napisał/a:
Twardy, czytam dzienniczek Faustyny i słowa Jezusa o posluszenstwie Kościołowi
na tym oparła swoje stanowisko o braku posłuszeństwa


Powtórzę się za "monis". O jakim braku posłuszeństwa piszesz?

Niektórym księżom można zarzucić jedynie to, że nazywają takie wyjazdy "pielgrzymkami", ale czy to jest brak posłuszeństwa Kościołowi?
Według mnie, to nie ten kaliber.
 
 
meg-pl
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-11, 11:30   

tak Twardy, dla mnie to jest brak posłuszeństwa

a jak wygląda miarka do mierzenia posłuszeństwa?
 
 
balwanek1
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-11, 11:31   

twardy napisał/a:
No, nie do końca, bo jeśli ksiądz (też człowiek i może błądzić), mówi coś co jest sprzeczne z nauką Kościoła, to nie znaczy, że my możemy wierzyć w to co on mówi.

Ano własnie skoro tu błądzi to czemu wierzyć wpływowi demonów w sztukach walki.
Przeciez to moga byc tak samo prywatne odchyły,widzenia i wypaczony wgląd jak przy reszcie.
Zatem kończąc temat napisze formalnie to .
1986 r została odwołana przez władze kościoła katolickiego CZARNA LISTA pozycji zakazanych-od tej pory episkopaty dostały blansz kart na tworzenie takich list i przyjęcia ich we własnym rozrachunku.
Episkopat Polski nigdy jeszcze nie powołał oficjalnej listy...póki co od 2012 roku stara sie o to jeden duchowny z Wrocławia i bez skutku(brak na to zgody).
Zatem czarne listy miedzy innymi ks Sowy itd itp są NIELEGALNE.
To sa takie listy jakbym to ja sobie usiadł -stworzył i wrzucił do netu.
Zatem powoływanie sie na coś NIE MA PODSTAW
a skoro nie ma podstaw u władz kościoła jest zwyczajnie HEREZJĄ
i tyle

p.s i mam nadzieje że nie wystrzelicie mi w kosmos kolejnego postu-blokując cokolwiek co w mniemaniu moderatorów jest sprzeczne z polityka Sychar
 
 
meg-pl
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-11, 11:36   

a jeśli chodzi o zagrożenia, kaliber

ja widzę analogię do tematu dyskusji
 
 
twardy
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-11, 11:51   

meg-pl napisał/a:
tak Twardy, dla mnie to jest brak posłuszeństwa


Ok, dla Ciebie tak, a dla mnie są to tylko niewłaściwie użyte słowa. Na dodatek czesto pewnie nieświadomie, bo część księży nie wie, że nazywanie wyjazdów do Medjugorie "pielgrzymkami" jest postępowaniem niewłaściwym.

meg-pl napisał/a:
a jak wygląda miarka do mierzenia posłuszeństwa?


Dobrze wiesz, że nie ma takiej miary. Decyduje sumienie danej osoby. Jeśli ktoś (np. ksiądz) świadomie nie wypełnia nakazów Kościoła, to oczywiście można byłoby nazwać postępowanie takiej osoby niewłaściwym.
A czy my wypełniamy wszystkie nakazy, słuchamy wszystkich zakazów określonych przez Kościół, przez Boga?
Wszyscy jesteśmy tylko ludźmi i nie jeden raz błądzimy. Ksiądz to też człowiek.

Polecam ponownie konferencję, do której podałem link kilka postów wcześniej.
 
 
monis
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-11, 12:07   

http://m.hbo.pl/movie/walka-z-szatanem_-81404 .

Jeśli macie hbo to polecam
 
 
monis
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-11, 12:15   

Ja uważam,ze niewłaściwym jest nazywanie wyjazdów do meczugorie pielgrzymkami. I tak jak Twardy mysle ze to jedynie niewłaściwe słówko.

Ja uważam że jeśli uprawia się sport to bez filozofii da się. Trzeba tylko znaleźć trenera a nie mistrza. A jeśli się chce zgłębiać tajniki filozofii to jest to niebezpieczne dla chrześcijanina i sprzeczne z dekalogiem.
Tak że trzeba dobrze rozeznać co i jak .
 
 
twardy
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-11, 12:17   

balwanek1 napisał/a:


twardy napisał/a:
No, nie do końca, bo jeśli ksiądz (też człowiek i może błądzić), mówi coś co jest sprzeczne z nauką Kościoła, to nie znaczy, że my możemy wierzyć w to co on mówi.


Ano własnie skoro tu błądzi to czemu wierzyć wpływowi demonów w sztukach walki.


Przeczytaj to ci ja napisałem i nie wyciągaj bezpodstawnych wniosków.
Ja napisałem, że jeżeli ksiądz mówiłby coś co jest sprzeczne z nauką Kościoła, to nie możemy wierzyć w to co on mówi. Np. gdyby powiedział, że piekła nie ma.

Ty próbujesz postawić na równi głoszenie czegoś niezgodnego z nauką Kościoła, z poglądami na temat wpływu demonów w sztukach walki.
Nie widzisz różnicy?
Czy poglądy mówiące o zagrożeniu duchowym wypływającym z uprawiania sztuk walki są niezgodne z nauką Kościoła?

balwanek1 napisał/a:
1986 r została odwołana przez władze kościoła katolickiego CZARNA LISTA pozycji zakazanych

balwanek1 napisał/a:
Episkopat Polski nigdy jeszcze nie powołał oficjalnej listy..


I bardzo słusznie, bo Wiara to nie wypełnianie nakazów i zakazów wydawanych przez Kościół, ale przede wszystkim wypełnianie woli Bożej, przestrzeganie przykazań i życie Bogiem na co dzień.

balwanek1 napisał/a:
Zatem czarne listy miedzy innymi ks Sowy itd itp są NIELEGALNE.


Manipulujesz.
Mam nadzieję, że nieświadomie.
Nie "NIELEGALNE", a "nieoficjalne". To duża różnica.

balwanek1 napisał/a:
To sa takie listy jakbym to ja sobie usiadł -stworzył i wrzucił do netu.


A masz taką wiedzę teologiczną, praktykę jak np. ksiądz, który ogłasza taką listę?
Nie porównuj więc siebie i swoje listy jaką mógłbyś stworzyć z listą sporządzoną przez osobę o większej wiedzy na ten temat niż Ty.

balwanek1 napisał/a:
Zatem powoływanie sie na coś NIE MA PODSTAW


A niby dlaczego nie ma podstaw? Bo Ty masz inne zdanie na ten temat?

balwanek1 napisał/a:
a skoro nie ma podstaw u władz kościoła jest zwyczajnie HEREZJĄ


Każdym kolejnym zdaniem manipulując, naciągając, kierując na swoje tory myślenia doszedłeś aż do wydania niby uzasadnionego poglądu, o głoszeniu HEREZJI.
Gratuluję.
 
 
kinga2
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-11, 12:59   

meg-pl napisał/a:
Kino byłaś zdziwiona, że niektórzy nie przyjmują do wiadomości słów, świadectw innych osób na dany temat

temat tego wątku tez jest różnie interpretowany przez różnych księży,


meg-pl, chyba splycasz. Nie mozna do jednego wora wrzucac swiadectw i opinii, bo to sie ma nijak do siebie.

Przyjmujac lub odrzucajac czyjes swiadectwo wydajesz osad o prawdomownosci tego czlowieka, ktory swiadectwo daje, a analizujac czyjes poglady na plus lub minus wyrazasz tylko opinie czy do Ciebie przemawiaja czy nie. Chyba jest tu istotna roznica.

Co do nazewnictwa wyjazdow do Medjugorie skoro tak bardzo Cie to razi to dlaczego piszesz o tym tu zamiast reagowac u organizatorow, gdy spotykasz sie z takim zjawiskiem, my tu nie bardzo mamy mozliwosc cos z tym zrobic, natomiast w terenie i owszem, mozna to pokazywac innym. Ja sama uwazam, ze zwracanie uwagi na poprawne uzywanie slow i okreslen jest wazne i jak widac po forum niezbedne, aby sie prawidlowo dogadac.
 
 
meg-pl
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-11, 14:22   

Kinga dlaczego zwróciłam uwagę na tym forum? może dlatego że jest na nim zaproszenie na pielgrzymkę do Mediugorie
 
 
kinga2
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-11, 15:14   

meg-pl napisał/a:
Kinga dlaczego zwróciłam uwagę na tym forum? może dlatego że jest na nim zaproszenie na pielgrzymkę do Mediugorie


Jesli masz na mysli ten watek:
http://www.kryzys.org/viewtopic.php?t=14105
to masz racje.
Jest to informacja o wyjexdzie, ktory juz sie odbyl i tego poprawiac nie bedziemy, jednak dla Twojej informacji to byla juz rozmowa w gronie osob odpowiedzialnych za Sychar rowniez i o tym. Aby nie bylo takich " wpadek" i dla weryfikacji oraz koordynacji innych inicjatyw rekolekcyjno-pielgrzymkowych Wspolnoty, zajmuje sie teraz tym specjalnie powolana Grupa rekolekcyjna, ktora bedzie nad tym czuwac.
 
 
grzegorz_
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-12, 23:47   

balwanek1 napisał/a:
Zatem czarne listy miedzy innymi ks Sowy itd itp są NIELEGALNE.
To sa takie listy jakbym to ja sobie usiadł -stworzył i wrzucił do netu.


Takie brednie jak ta lista (sorry, ale inaczej trudno to nazwać)
jedynie udowadniają, że ksiądz to też człowiek, nawet ksiądz egzorcysta też jest człowiekiem, który może mieć słabszy dzień, albo jakieś fobie....

Jaki wniosek z tego? ano taki, że nie można przyjmować każdej opinii egzorcysty jako
coś 100% pewnego.

Ps. Ksiądz SAWA a nie SOWA.
 
 
GregAN
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-13, 09:44   

grzegorz_ napisał/a:
Takie brednie jak ta lista (sorry, ale inaczej trudno to nazwać)
jedynie udowadniają, że ksiądz to też człowiek, nawet ksiądz egzorcysta też jest człowiekiem, który może mieć słabszy dzień, albo jakieś fobie....

Grześ, odpuść sobie,
Chyba, coś za bardzo Cię zmartwił koniec weekendu i wylałeś swoją zółć :)

Przykład Medjugorie, jest dobrym przykładem.

Jakże chętnie zapominamy o stanowisku Kościoła w jednym przypadku a powołujemy się w drugim.

Gdzieś tam zawsze w tyle głowy miałem uwage, żeby z pewnym dystansem podchodzić do tego co związane jest z Medjugorie, ze względu na brak oficjalnego uznania przez KK.
Jednak patrząc na informacje o pielgrzymkach, słuchając księży zacząłem już przypuszczać, że "coś przegapiłem" i Medjugorie zostało oficjalnie uznane.

A jednak nie...

Podobnie ze sztukami walki.
Nie ma listy zakazanych, więc nie wprowadzajmy siebie w błąd, że jednoznacznie są złe.

Trzeba mieć gdzieś w "tyle głowy" dozę nieufności i rozpoznawać czy informacje podawane w sztukach walki nie zagrażają naszej wierze.
Najlepiej z pomocą Ducha Św....
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 9