Celem tego forum jest niesienie pomocy małżonkom przeżywającym kryzys na każdym jego etapie, którzy chcą ratować
swoje sakramentalne małżeństwa, także po rozwodzie i gdy ich współmałżonkowie są uwikłani w niesakramentalne związki
Portal  RSSRSS  BłogosławieństwaBłogosławieństwa  RekolekcjeRekolekcje  Ruch Wiernych SercRuch Wiernych Serc  12 kroków12 kroków  StowarzyszenieStowarzyszenie  KronikaKronika
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  FAQFAQ  NagraniaNagrania  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
sztuki, sporty walki szkodliwe czy nie
Autor Wiadomość
kinga2
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-09, 17:06   

tiliana napisał/a:
Kingo, w takim razie muszą się BARDZO kryć z tą filozofią, bo ja nigdzie nie spotkałam się nawet z małymi jej elementami...


Tiliana :mrgreen: ten ksiadz sie nie ukrywa, jest wyjatkowo dostepny , bo jest egzorcysta, proponuje, zebys sobie bezposrednio z nim to wyjasnila :mrgreen: Najlatwiej i konkretnie u autora zasiegac jezyka, ja moge tylko przytoczyc Jego slowa, a Ty mozesz od razu rozwiac swoje wszystkie watpliwosci u xrodla. :-D
 
 
hiacynta
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-10, 12:38   

Jacek-sychar napisał/a:
hiacynta napisał/a:
Tak a'propos mistrzów we wschodnich sztukach walk: judo - sztuka walki wywodząca się z Japonii - od 1964 r. jest dyscypliną olimpijską dla mężczyzn, a od 1988 dla kobiet...


I czegoś to dowodzi? :shock:

Boks też jest dyscypliną olimpijską a czy ktoś z tu obecnych chciałby, żeby jego dziecko uprawiało boks? Kto chciałby mieć dziecko, które cierpi na Encefalopatię bokserską?


Dowodzi tego, że judo to po prostu dyscyplina sportowa? Bez podbitki ideologiczno - metafizycznej? I wszystko zależy od tego, jak ktoś do tego podejdzie: czy pójdzie w "filozofię Wschodu" czy po prostu - bardzo upraszczając - będzie ćwiczył ciało?
A dlaczego właściwie akurat boks przywołałeś jako przykład? Uprawianie innych dyscyplin sportu nie niesie ryzyka bardzo poważnych kontuzji?
 
 
meg-pl
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-10, 19:38   

Kinga, przeczytałam słowa księdza egzorcysty, który nie wierzy w objawienia Maryi w Mediugorie , takie świadectwo. . i co? ma ten egzorcysta rację czy nie?
 
 
twardy
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-10, 22:18   

Na temat objawień w Medjugorie, Watykan nie wypowiedział się jeszcze, a Ty meg-pl chcesz znać już odpowiedź czy ten egzorcysta ma rację czy nie?
Na jakiej podstawie ktokolwiek mógłby udzielić odpowiedzi a Twoje pytanie.
Na razie mamy dwa wyjścia, wierzyć w te objawienia lub nie.
 
 
meg-pl
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-10, 23:06   

Dokładnie, możemy wierzyć albo nie..tak samo jak w innych sprawach, w których głos księży jest podzielony
 
 
twardy
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-11, 00:14   

meg-pl napisał/a:
Dokładnie, możemy wierzyć albo nie..tak samo jak w innych sprawach, w których głos księży jest podzielony


No, nie do końca, bo jeśli ksiądz (też człowiek i może błądzić), mówi coś co jest sprzeczne z nauką Kościoła, to nie znaczy, że my możemy wierzyć w to co on mówi.
 
 
kinga2
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-11, 02:01   

meg-pl napisał/a:
Kinga, przeczytałam słowa księdza egzorcysty, który nie wierzy w objawienia Maryi w Mediugorie , takie świadectwo. . i co? ma ten egzorcysta rację czy nie?

Nie bardzo rozumiem dlaczego wpisalas tu te uwage, ale odpowiem na ile kumam , bo chyba jakos sie to ma do swiadectwa ks. Michala Olszewskiego ?
Zjawiska w Medjugorie naleza do objawien prywatnych. Wszystkie takie objawienia nawet majace imprimatur,nie sa obowiazkowe do wierzenia, zatem nawet w objawienia fatimskie moze nie wierzyc jakis ksiadz egzorcysta lub wierny KRK i nie bedzie to cos zlego. Dlatego nie rozumiem po co pytasz, czy ma racje czy nie, to sprawa jego wiary i jak ja przezywa. Ponadto obecnie Kosciol wzgledem Medjugorie nie ma sprecyzowanego stanowiska. Sama widzisz wiec, ze nie da sie czyjegos pogladu w tej kwestii rozpatrywac w kategoriach racji lub jej braku. O to Ci chodzilo ?
 
 
meg-pl
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-11, 07:29   

Kino byłaś zdziwiona, że niektórzy nie przyjmują do wiadomości słów, świadectw innych osób na dany temat

temat tego wątku tez jest różnie interpretowany przez różnych księży,
Ty przyjmujesz słowa jednego księdza ja natomiast innego , dlaczego uważasz , że tylko Ty masz rację

a temat Mediugorie jest dla mnie fenomenem braku posłuszeństwa kapłanów, ale to tylko moje osobiste zdanie
 
 
Jacek-sychar
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-11, 10:02   

meg-pl napisał/a:
a temat Mediugorie jest dla mnie fenomenem braku posłuszeństwa kapłanów


:shock: :shock: :shock:

Przeczytaj proszę meg-pl jeszcze raz słowa Kingi:

kinga2 napisał/a:
Zjawiska w Medjugorie naleza do objawien prywatnych. Wszystkie takie objawienia nawet majace imprimatur,nie sa obowiazkowe do wierzenia, zatem nawet w objawienia fatimskie moze nie wierzyc jakis ksiadz egzorcysta lub wierny KRK i nie bedzie to cos zlego
 
 
twardy
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-11, 10:48   

meg-pl napisał/a:
jest dla mnie fenomenem braku posłuszeństwa kapłanów, ale to tylko moje osobiste zdanie


Każdy ma prawo mieć swoje poglądy na dany temat. Jednak ja proponuję abyś posłuchała tego, a najlepiej kupiła płytę z całą konferencją.
Mnie słuchanie tego to bardzo pomaga, chociażby w nieocenianiu postawy innych..

https://youtu.be/Y_PZfm5A7fo
.
 
 
monis
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-11, 10:49   

meg-pl, o jakim braku posłuszeństwa piszesz??
Bo przyznam szczerze ale nie rozumiem...
 
 
meg-pl
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-11, 11:10   

może się mylę ale z tego co się orientuję jest zakaz organizowania oficjalnych pielgrzymek do Mediugorie , jak się to ma do organizowania takich wyjazdów w parafiach przez księży, mi coś w tym zgrzyta
 
 
meg-pl
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-11, 11:17   

Twardy, czytam dzienniczek Faustyny i słowa Jezusa o posluszenstwie Kościołowi
na tym oparła swoje stanowisko o braku posłuszeństwa
 
 
twardy
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-11, 11:19   

meg-pl napisał/a:
może się mylę ale z tego co się orientuję jest zakaz organizowania oficjalnych pielgrzymek do Mediugorie


Nie ma zakazu organizowania wyjazdów do Medjugorie. Jest natomiast prośba, aby nie nazywać tych wyjazdów pielgrzymkami. Władze kościelne proszą jednak, aby w takich wyjazdach towarzyszył wiernym kapłan.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,01 sekundy. Zapytań do SQL: 9