Celem tego forum jest niesienie pomocy małżonkom przeżywającym kryzys na każdym jego etapie, którzy chcą ratować
swoje sakramentalne małżeństwa, także po rozwodzie i gdy ich współmałżonkowie są uwikłani w niesakramentalne związki
Portal  RSSRSS  BłogosławieństwaBłogosławieństwa  RekolekcjeRekolekcje  Ruch Wiernych SercRuch Wiernych Serc  12 kroków12 kroków  StowarzyszenieStowarzyszenie  KronikaKronika
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  FAQFAQ  NagraniaNagrania  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
sztuki, sporty walki szkodliwe czy nie
Autor Wiadomość
grzegorz_
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-09, 00:27   

Kinga
te teorie o diable w muzyce o diable w sztukach walki , diable w niektyrych bajkach czy zabawkach itp czynia szkodę kosciolowi. Ludzie sie nasmiewaja z tego jako z "ciemnoty".
 
 
twardy
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-09, 08:09   

grzegorz_ napisał/a:
Ludzie sie nasmiewaja z tego jako z "ciemnoty"


Ale argument :shock:
Nie myślałeś przypadkiem o zapisaniu się na 12 kroków?
Przestałbyś patrzeć na to co ludzie mówią, a zacząłbyś kierować się tym co Ty myślisz i czujesz.
 
 
Jacek-sychar
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-09, 08:12   

Jasne Grzegorzu!
Diabła nie ma, ale jeżeli jest, to tylko taki wesoły chochlik.
To jest największym sukcesem szatana, że potrafił wmówić ludziom, że nie istnieje. Tak samo jak nie ma piekła. Czego się więc bać? Nie ma czego, więc można robić wszystko, co się nam podoba.

Poczytaj może trochę prawdziwych relacji egzorcystów, a wtedy porozmawiamy.
Inaczej to wydaje mi się, że Ty chcesz podważyć podstawowe zasady naszej wiary. :-(
 
 
tiliana
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-09, 08:25   

Sztuka walki sztuce walki nierówna. W taekwondo nie ma elementów duchowości. To technika walki stworzona dla celów militarnych w dwudziestym wieku.

Bezpiecznych wyborów jest pewnie więcej, chociaż w temacie nie siedzę jakoś bardzo mocno - więc o ile ostrzeżenie dotyczące niektórych z nich uważam za uzasadnione (też słyszałam o zagrożeniach) o tyle nie uogólniałabym i nie odradzała wszystkiego jak leci.
 
 
hiacynta
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-09, 14:09   

Tak a'propos mistrzów we wschodnich sztukach walk: judo - sztuka walki wywodząca się z Japonii - od 1964 r. jest dyscypliną olimpijską dla mężczyzn, a od 1988 dla kobiet...
 
 
Jacek-sychar
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-09, 14:19   

hiacynta napisał/a:
Tak a'propos mistrzów we wschodnich sztukach walk: judo - sztuka walki wywodząca się z Japonii - od 1964 r. jest dyscypliną olimpijską dla mężczyzn, a od 1988 dla kobiet...


I czegoś to dowodzi? :shock:

Boks też jest dyscypliną olimpijską a czy ktoś z tu obecnych chciałby, żeby jego dziecko uprawiało boks? Kto chciałby mieć dziecko, które cierpi na Encefalopatię bokserską?
 
 
monis
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-09, 14:37   

Jacek-sychar, myślisz ze każdy bokser cierpi na ta chorobę?

Tak naprawdę sport jest kontuzjogenny, no może szachy albo brydż nie😄
 
 
Jacek-sychar
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-09, 14:54   

Znalazłem takie coś:
http://portalaktywni.com/...rawiania-boksu/

A encefalopatia bokserska dotyczy 15% zawodników.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Encefalopatia_bokserska
To dużo, czy mało?

Co to zresztą za sport, w którym robisz wszystko, żeby "przywalić" przeciwnikowi. Najlepiej tak, żeby od razy padł.
Jak poszukasz w internecie, to znajdziesz mnóstwo filmików z ciężkimi nokautami lub wręcz śmiercią na ringu. Nie będę tego przytaczał, bo to przeraża.
 
 
kinga2
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-09, 15:10   

grzegorz_ napisał/a:
Kinga
te teorie o diable w muzyce o diable w sztukach walki , diable w niektyrych bajkach czy zabawkach itp czynia szkodę kosciolowi. Ludzie sie nasmiewaja z tego jako z "ciemnoty".


Zadziwiajace jak mozna ogluchnac na swiadectwa.


tiliana napisał/a:
W taekwondo nie ma elementów duchowości. To technika walki stworzona dla celów militarnych w dwudziestym wieku.


cyt:"Ks. Michał Olszewski SCJ, egzorcysta diecezji kieleckiej, który przez 10 lat trenował taekwondo, zapytany o zagrożenia duchowe związane ze sztukami walki, odpowiedział: Taekwondo, narodowy sport Korei, ma za podbudowę filozofię, która mówi, że w kosmosie jest równowaga sił dobra i zła. W każdym dobru jest domieszka zła i w każdym złu domieszka dobra. Ja to zrozumiałem dokładnie dopiero wtedy, kiedy zostałem księdzem. "- fragment z Egzorcysty nr.12
 
 
Metanoja1
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-09, 15:15   

grzegorz_ napisał/a:
Kinga
te teorie o diable w muzyce o diable w sztukach walki , diable w niektyrych bajkach czy zabawkach itp czynia szkodę kosciolowi. Ludzie sie nasmiewaja z tego jako z "ciemnoty".


Grzegorzu_,
mój mąż słuchał i słucha nazwijmy to "psychodelicznej" muzyki. Kiedyś zabrał mnie do takiego klubu. Po ponad godzinie wyczerpana musiałam wyjść i po prostu zareagowałam na to płaczem. I to był jakiś inny płacz. Dłużej bym tam nie wytrzymała ani chwili. Po prostu przebywanie wewnątrz tego lokalu, pośród tych osób i tej muzyki okazało się dla mnie nie do wytrzymania. Do tej pory to pamiętam. Mąż był zaszokowany moją reakcją i nigdy mnie już nie ciągał do takich klubów.
 
 
Metanoja1
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-09, 15:21   

Natomiast ze sportów, najbezpieczniejsza jest siatkówka :mrgreen:

Uprawiam niemal codziennie. ;-)
 
 
Jacek-sychar
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-09, 15:26   

Protestuję!

Ja po takiej siatkówce miałem operację kręgosłupa. :-P
 
 
tiliana
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-09, 15:30   

Kingo, w takim razie muszą się BARDZO kryć z tą filozofią, bo ja nigdzie nie spotkałam się nawet z małymi jej elementami...
 
 
monis
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-09, 15:39   

Miałabym podobne objawy po wysłuchaniu kilku piosenek disco polo 😉

Ponoć A.Golota jest taki spowolnialy gdyż kontuzje jakich doznał spowodowały to. Ale ile w tym prawdy prawdziwej to nie wiem.

Wiem o zgonach młodych piłkarzy noznych z powodów sercowych. Ale na ile ma to związek ze sportem a ile z niewłaściwym treningiem to tylko trenerzy wiedzą .

Boks jest sportem urazowym. Bo kontaktowym.
Ale fajnym. Tak jak MMA

Siatkarz ma do wymiany kolana. Koszykarz pewnie też.
Mlociarz kontuzje barku.

Sport to zdrowie 😂😂
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,01 sekundy. Zapytań do SQL: 9