Celem tego forum jest niesienie pomocy małżonkom przeżywającym kryzys na każdym jego etapie, którzy chcą ratować
swoje sakramentalne małżeństwa, także po rozwodzie i gdy ich współmałżonkowie są uwikłani w niesakramentalne związki
Portal  RSSRSS  BłogosławieństwaBłogosławieństwa  RekolekcjeRekolekcje  Ruch Wiernych SercRuch Wiernych Serc  12 kroków12 kroków  StowarzyszenieStowarzyszenie  KronikaKronika
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  FAQFAQ  NagraniaNagrania  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Czuję, że tracę wszystko, co kocham...
Autor Wiadomość
balwanek1
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-26, 13:41   

tez miałem i teoretycznie i praktycznie
niech każdy zostanie przy swoim
-a ja zwyczajnie będę się przyglądać twojemu wątkowi :mrgreen:
 
 
Pełna nadziei
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-26, 15:51   

balwanek1 ja nie mówię, że nie masz się udzielać w moim wątku, przeciwnie, będzie mi bardzo miło, o ile zakończymy już polemikę, która prawdopodobnie niczego więcej tutaj nie wniesie :mrgreen:
 
 
Pełna nadziei
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-26, 15:55   

Jacek-sychar napisał/a:
tylko ta klauzula może nie być wiążąca.
obyś miał rację. Znając perfekcjonizm szwagra, nie sądzę, żeby sobie na to pozwolił, chyba że uznał, że nigdy nie przyjdzie nam do głowy tego sprawdzić :mrgreen: No nic, skonsultuję i zobaczymy.
 
 
Pełna nadziei
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-09, 11:19   

Kochani, a ja mam dziś pytanie trochę z innej beczki. Jakiś czas temu wygrzebałam u teściowej w szufladzie książeczką z Nowenną Pompejańską i zasadami jej odmawiania. I od tego czasu przymierzam się, żeby zacząć odmawiać. Chyba w końcu dojrzałam do decyzji, ale chciałabym to zrobić jak należy i stąd moje pytanie: czy rzeczywiście tak ważna jest data, kiedy zaczyna się odmawianie (w książeczce są podane konkretne daty rozpoczęcia), czy ważniejsza jest gotowość wewnętrzna?
 
 
Jacek-sychar
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-09, 11:22   

Ważniejsza jest gotowość wewnętrzna.
 
 
monis
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-09, 11:31   

http://pompejanska.rosemaria.pl/
Tam jest wszystko wyjaśnione
 
 
katalotka72
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-09, 11:53   

to ja nie miałam pojęcia, że ważna jest data rozpoczęcia
dla mnie najważniejsza była decyzja TU i TERAZ nie związana z niczym więcej
co najmniej dziwne jest narzucanie dat rozpoczynania modlitwy - czy to jakaś religijna numerologia???? :-/
 
 
Pełna nadziei
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-09, 12:55   

nie wiem, czy numerologia. Mam książeczkę: Nowenna Pompejańska. historia-instrukcja-świadectwa. wyd. rosemaria i tam jest m.in jak odmawiać i kiedy najlepiej zacząć. Nie będę wypisywała wszystkich dat, ale dla przykładu jest 8 maja - rocznica sanktuarium w Pompejach, 31 maja Nawiedzenie NMP, 23 czerwca Noc Świętojańska, 15 sierpnia Wniebowzięcie NMP. Stąd naszły mnie wątpliwości, co do daty :-/
 
 
Jacek-sychar
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-09, 12:57   

Pełna nadziei napisał/a:
kiedy najlepiej zacząć


I tak to traktuj. :->

Pewne daty są symboliczne, ale to nie znaczy, że tylko wtedy można zacząć tą nowennę.
 
 
lustro
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-09, 14:19   

Pełna nadziei napisał/a:
Kochani, a ja mam dziś pytanie trochę z innej beczki. Jakiś czas temu wygrzebałam u teściowej w szufladzie książeczką z Nowenną Pompejańską i zasadami jej odmawiania. I od tego czasu przymierzam się, żeby zacząć odmawiać. Chyba w końcu dojrzałam do decyzji, ale chciałabym to zrobić jak należy i stąd moje pytanie: czy rzeczywiście tak ważna jest data, kiedy zaczyna się odmawianie (w książeczce są podane konkretne daty rozpoczęcia), czy ważniejsza jest gotowość wewnętrzna?


Po prostu zacznij. I staraj się wytrwać.
Zobaczysz, że to samo w sobie jest wielkim wyzwaniem. I napewno ma swoją wagę tam, w "niebie"".
Czasem lepiej nie odkładać na ... choćby najbliższe święto.
jesteś gotowa, chcesz...to do dzieła...alleluja i do przodu :-)
 
 
kinga2
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-10, 03:20   

Pełna nadziei napisał/a:
23 czerwca Noc Świętojańska,

:?: a to jak ma sie do Nowenny, wpisalas to do zestawienia dat- napiszesz cos wiecej, masz cos w tej ksiazeczce ? Bo jakos poza Noca Kupaly czyli Sobotka z niczym mi sie to nie kojarzy co dotyczy NP. To przypadek z ta data, czy cos mi umyka ?
 
 
Pełna nadziei
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-10, 09:40   

kinga2 nie napiszę nic więcej, bo nic więcej na ten temat nie wiem :-( daty przepisałam żywcem z książeczki, którą mam. Dokładnie tą: http://www.rosemaria.pl/n...cja-swiadectwa. I powiem Ci, że też się wczoraj zdziwiłam tym 23 czerwca, ale jest jak byk, dokładnie ta data.
 
 
hiacynta
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-10, 13:26   

kinga2 napisał/a:
Pełna nadziei napisał/a:
23 czerwca Noc Świętojańska,

:?: a to jak ma sie do Nowenny, wpisalas to do zestawienia dat- napiszesz cos wiecej, masz cos w tej ksiazeczce ? Bo jakos poza Noca Kupaly czyli Sobotka z niczym mi sie to nie kojarzy co dotyczy NP. To przypadek z ta data, czy cos mi umyka ?


Myślę, że chodzi bardziej o datę zakończenia Nowenny, bo jeśli zacznie się ją odmawiać 23 czerwca, to zakończenie wypadnie 15 sierpnia, czyli w wielkie Święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny.
Taka ciekawostka jeszcze: wg kalendarza świąt starosłowiańskich Noc Kupały obchodzona była 21 - 22 czerwca - święto pogańskie.
Noc Świętojańska, obchodzona 23 czerwca, to wynik asymilacji pogańskiej Kupalnocki z chrześcijańskimi obrzędami - poprzez nawiązanie do chrztu i św. Jana Chrzciciela, bo m.in. podczas Nocy Kupały poganie dokonywali rytualnych kąpieli.
Sobótki, to też ogniska palone podczas świąt. Na przykład - oprócz Nocy Świętojańskiej - w niektórych rejonach Polski sobótki palone są też w Zielone Świątki.
 
 
kinga2
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-10, 18:28   

Pełna nadziei,
dzieki.
hiacynta napisał/a:
Myślę, że chodzi bardziej o datę zakończenia Nowenny, bo jeśli zacznie się ją odmawiać 23 czerwca, to zakończenie wypadnie 15 sierpnia, czyli w wielkie Święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny.

Chyba masz racje, to brzmi racjonalnie :mrgreen: Nie pomyslalam o zakonczeniu, tnx.
hiacynta napisał/a:
Taka ciekawostka jeszcze: wg kalendarza świąt starosłowiańskich Noc Kupały obchodzona była 21 - 22 czerwca - święto pogańskie.
Noc Świętojańska, obchodzona 23 czerwca, to wynik asymilacji pogańskiej Kupalnocki z chrześcijańskimi obrzędami - poprzez nawiązanie do chrztu i św. Jana Chrzciciela, bo m.in. podczas Nocy Kupały poganie dokonywali rytualnych kąpieli.
Sobótki, to też ogniska palone podczas świąt. Na przykład - oprócz Nocy Świętojańskiej - w niektórych rejonach Polski sobótki palone są też w Zielone Świątki.

A antropolodzy narzekaja, ze niewiele wiadomo o poganskich zwyczajach Polan :mrgreen: :lol: :-P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 8