Celem tego forum jest niesienie pomocy małżonkom przeżywającym kryzys na każdym jego etapie, którzy chcą ratować
swoje sakramentalne małżeństwa, także po rozwodzie i gdy ich współmałżonkowie są uwikłani w niesakramentalne związki
Portal  RSSRSS  BłogosławieństwaBłogosławieństwa  RekolekcjeRekolekcje  Ruch Wiernych SercRuch Wiernych Serc  12 kroków12 kroków  StowarzyszenieStowarzyszenie  KronikaKronika
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  FAQFAQ  NagraniaNagrania  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
alimenty
Autor Wiadomość
mare1966
[Usunięty]

Wysłany: 2016-04-07, 18:16   

Myślę ,
że te 700 zł alimentów przy zarobku netto 3 tyś
to kwota w sam raz utrafiona .
400 zł to byłoby stanowczo zbyt mało w stosunku do zarobku męża .

Myślę , że ważniejsza na dziś jest jednak kwestia darowizny .
Jeżeli mąż jest prawnie właścicielem połowy domu ,
to mieszkasz w połowie także u niego .
Może przy rozwodzie wnieść o podział majątku
i domagać się spłaty ( za jego część ) .
Może , ......... nie znaczy że tak zrobi .
Może już to uwzględnił , ze jednak tobie zostawia swoją część
i stąd chce coś w zamian ( nizsze alimenty ) .
Ale to juz tylko gdybanie i na tym nie warto bazować .
 
 
BjD
[Usunięty]

Wysłany: 2016-04-07, 22:16   

Wiem, że można cofnąć darowiznę ale moja mama zmarła 2 lata temu ....... Ten dom to krwawica moich rodziców, a mąż cóż nie wiadomo co mu w głowie siedzi...... Ale jak faktycznie zmniejszy te alimenty to oczywiście pójdę do sądu. A o tym, ze może zarządac spłaty to strach myśleć bo dla mnie byłaby to klapa finansowa po calosci ......
Wszystko oddaje Bogu.....
 
 
mare1966
[Usunięty]

Wysłany: 2016-04-08, 08:50   

Jego adwokat ci podpowie , że dom możesz sprzedać .
Powie też , że to bardzo dobre wyjście ,
bo mieszkanie w dwie osoby w domu jest ekonomicznie nieuzasadnione
( ponosisz za duże koszty utrzymaniadomu a tym samym spada to na jego klienta ) .


No , ale myślę że ZA DALEKO jednak wybiegamy w przyszłość .
Bo z tego co piszesz , to w sumie nie znasz planów męża
i nadal jesteście nawet formalnie małżeństwem .
 
 
Jacek-sychar
[Usunięty]

Wysłany: 2016-04-08, 09:32   

BjD

Odwołać darowiznę może również spadkobierca, czyli Ty. Ale jest to już trudniejsza sytuacja. Pamiętaj tylko o czasie, który upływa.
 
 
bosa
[Usunięty]

Wysłany: 2016-04-08, 11:19   

Jeżeli ja złożę wniosek o 500+ i mój mąż złoży wniosek o 500+ to komu przyznają pieniądze? Okazuje się że to kolejna sprawa,której nie można załatwić bez rozwodu lub formalnej separacji.... :-/ .
 
 
hiacynta
[Usunięty]

Wysłany: 2016-04-08, 11:44   

bosa napisał/a:
Jeżeli ja złożę wniosek o 500+ i mój mąż złoży wniosek o 500+ to komu przyznają pieniądze? Okazuje się że to kolejna sprawa,której nie można załatwić bez rozwodu lub formalnej separacji.... :-/ .


Po połowie dostaniecie? No chyba że on wspaniałomyślnie zrzeknie się swojej części dla Ciebie? Ale możliwe, że w związku z tym zaproponuje, że będzie płacił niższe alimenty? Z wyrokiem rzeczywiście byłoby to oczywiste.
Dziewczyny, ja Was bardzo przepraszam, ale nie rozumiem jako matka, dlaczego nie regulujecie prawnych spraw, tylko miesiącami trwacie w zawieszeniu?? I nie zachęcam do składania pozwów o rozwód, ani nawet o separację, tylko o zabezpieczenie dzieci - kontaktów, alimentów...
 
 
BjD
[Usunięty]

Wysłany: 2016-04-08, 12:26   

Hiacynto - ja nie występowałam do Sądu ponieważ póki co mąż płaci dobrowolnie, regularnie i nie było potrzeby iść do Sądu..... a kontakty z córcią też w miarę się dogadywaliśmy..... jak coś się zmieni to do Sądu się udam ............ choć nie ukrywam że mnie to przeraża :(
 
 
Lea
[Usunięty]

Wysłany: 2016-04-08, 13:05   

bosa,

art. 22 Ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci

W przypadku zbiegu prawa rodziców, opiekunów prawnych dziecka lub opiekunów faktycznych dziecka do świadczenia wychowawczego, świadczenie to wypłaca się temu z rodziców, opiekunów prawnych dziecka lub opiekunów faktycznych dziecka, który faktycznie sprawuje opiekę nad dzieckiem.
Jeżeli opieka nad dzieckiem sprawowana jest równocześnie przez oboje rodziców, opiekunów prawnych dziecka lub opiekunów faktycznych dziecka, świadczenie wychowawcze wypłaca się temu, kto pierwszy złoży wniosek.
W przypadku gdy po złożeniu wniosku o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego przez rodzica, opiekuna prawnego dziecka lub opiekuna faktycznego dziecka drugi rodzic, opiekun prawny dziecka lub opiekun faktyczny dziecka złoży wniosek o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego w związku z opieką nad tym samym dzieckiem, organ właściwy ustala kto sprawuje opiekę i w tym celu może zwrócić się do kierownika ośrodka pomocy społecznej o przeprowadzenie rodzinnego wywiadu środowiskowego, o którym mowa w ustawie z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej, w celu ustalenia osoby sprawującej opiekę nad dzieckiem.

hiacynta,

W przypadku programu 500+ zasądzone alimenty wliczane są dochodu,
w przypadku posiadania jednego dziecka, mogą tak zawyżać dochód, że te 500 zł nie będzie przysługiwało. Czasem ludzie przeliczają, co im się bardziej opłaca.
Znam też osoby, które nie chcą mieć alimentów (na dzieci) zasądzonych przez sąd, gdyż uważają, że założenie żonie/mężowi sprawy w sądzie nawet o alimenty oddala wizję ponownego zejścia się małżonków.
 
 
ryan
[Usunięty]

Wysłany: 2016-04-08, 14:19   

Lea napisał/a:

Znam też osoby, które nie chcą mieć alimentów (na dzieci) zasądzonych przez sąd, gdyż uważają, że założenie żonie/mężowi sprawy w sądzie nawet o alimenty oddala wizję ponownego zejścia się małżonków.


zgadzam się - oddala
 
 
hiacynta
[Usunięty]

Wysłany: 2016-04-08, 14:27   

Lea napisał/a:
Znam też osoby, które nie chcą mieć alimentów (na dzieci) zasądzonych przez sąd, gdyż uważają, że założenie żonie/mężowi sprawy w sądzie nawet o alimenty oddala wizję ponownego zejścia się małżonków.


Z tego, co wiem, to sąd nie jest jedynym rozwiązaniem i można również zawrzeć ugodę w formie aktu notarialnego i to już jest jakieś zabezpieczenie, gdyby nagle rodzic zobowiązany płacić alimenty, zdecydował, że ich już płacił nie będzie lub sobie samodzielnie wysokość alimentów obniżył. Jaki to ma związek z "oddalaniem wizji ponownego zejścia się małżonków"?
 
 
bosa
[Usunięty]

Wysłany: 2016-04-08, 16:57   

Lea,dziękuję za odpowiedź.
 
 
wertor1
[Usunięty]

Wysłany: 2016-04-09, 19:17   

Jestem w podobnej sytuacji odnośnie alimentów Syn ma 19 lat i wystąpił do sądu o alimenty w lutym i do tej pory nie ma wyznaczonej rozprawy a maż w tym samym dniu złożył pozew o rozwod i jest wyznaczona rozprawa na 19 kwietnia >Mój mąż ma duże dochody i sam dobrowolnie dawał synowi 700 złotych co jest 1/9 jego zarobków dobrowolnie wyprowadził się z naszego mieszkania więc ja wystąpiłam z pozwem o partycypowanie w kosztach utrzymania mieszkania, Mam męża umowę o pracę w której jest napisane ile zarabia i mamy dowody wpłat z banku ze maż czasami dawał więcej np. na remont samochodu dal synowi dodatkowe 700 zł ,A mi nie daje nic ja sama nie mam na czynsz a syn opłaca czesne 350 zł i dojazdy do szkoły ,na życie nic mu nie zostaje więc ja mu zapewniam wszystko ,syn wystąpił o alimenty w kwocie 1500zl,Miałam wielkie obiekcje zanim złożylismy te pozwy ,bałam się ze męża zdenerwujemy ,a okazało się ze w tym samym dniu je składaliśmy maż o rozwód a my o alimenty ,Teraz nie żałuję tylko chciałabym żeby maż mógł poczuć skutek swojej wyprowadzki ,porzucenia rodziny i chęci zycia jak kawaler. Po prostu umożliwiamy mu poniesienie konsekwencji za swoje niewłaściwe zachowanie, Ja męża w każdej chwili przyjęłabym do mieszkania i wszystko bym mu wybaczyła ,a on chce nam wydzielać pieniadze wg własnego uznania, Bo na te 700 zł to tez ze strachem czekamy czy da czy nie da a tak będzie zasądzone i sprawa będzie jasna,
 
 
bosa
[Usunięty]

Wysłany: 2016-04-10, 10:45   

Myślę, że prawdopodobnie kwestia alimentów będzie rozważana na tej rozprawie rozwodowej.

A ktoś kto założył rodzinę , a potem ją opuszcza, powinien ponosić konsekwencje ....

Pozdrawiam
 
 
katalotka72
[Usunięty]

Wysłany: 2016-04-10, 11:20   

Przy pełnoletnich dzieciach sprawa rozwodowa nie ma nic wspólnego z alimentami na nie
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 9