Celem tego forum jest niesienie pomocy małżonkom przeżywającym kryzys na każdym jego etapie, którzy chcą ratować
swoje sakramentalne małżeństwa, także po rozwodzie i gdy ich współmałżonkowie są uwikłani w niesakramentalne związki
Portal  RSSRSS  BłogosławieństwaBłogosławieństwa  RekolekcjeRekolekcje  Ruch Wiernych SercRuch Wiernych Serc  12 kroków12 kroków  StowarzyszenieStowarzyszenie  KronikaKronika
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  FAQFAQ  NagraniaNagrania  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Egzorcyzmy w małżeństwie
Autor Wiadomość
tereska
[Usunięty]

Wysłany: 2015-02-03, 12:38   

Grzegorzu , czy w Nowym Testamencie te wszystkie fragmenty, które mówią, że Jezus uwolnił nas spod mocy diabła i te opisy jak sam Jezus uwalniał ludzi opętanych, to też dla Ciebie marketing?
Świat duchowy jest o wiele obszerniejszy niż ten świat materialny. Sam wyznajesz jego istnienie, gdy odmawiasz "Wierzę w Boga...Stworzyciela wszystkich rzeczy widzialnych i niewidzialnych"
 
 
grzegorz_
[Usunięty]

Wysłany: 2015-02-03, 13:13   

tereska napisał/a:
Grzegorzu , czy w Nowym Testamencie te wszystkie fragmenty, które mówią, że Jezus uwolnił nas spod mocy diabła i te opisy jak sam Jezus uwalniał ludzi opętanych, to też dla Ciebie marketing?
Świat duchowy jest o wiele obszerniejszy niż ten świat materialny. Sam wyznajesz jego istnienie, gdy odmawiasz "Wierzę w Boga...Stworzyciela wszystkich rzeczy widzialnych i niewidzialnych"


Nie porównujmy Pisma Świętego do bzdetów w necie, w gazecie Egzorcysta i filmikach egzorcystów na You Tube bo to niepoważne.
Ponadto N.Testament był pisany w czasach gdy psychiatria nie istniała. Pod "działanie złych duchów" pewnie podciągano schizofrenię, a może i nawet padaczkę.
Ewangelista pisał to co widział, wg wiedzy jaka posiadał.

Możemy sięgać do historii i np powiedzieć, że w XVI wieku palono czarownice za kontakty z diabłem i co z tego? Mamy XXI wiek.
Nie negujmy szatana ale też nie można we wszystkim widzieć diabła.
Świat się az tak nie zmienił przez 20 lat, aby armia egzorcystów w Polsce musiała wzrosnąć z kilku do ponad 100 i ciągle rośnie.

Tytuły z mediów typu "Egzorcyści ratują 30 polskich dusz dziennie. Lewitacja, plucie gwoździami i cyrograf spisany krwią, to ich chleb powszedni"
po prostu ośmieszają kościół.
Jeśli egzorcyści już muszą być (sami przecież teraz nie zrezygnuja z tego zaszczytu) to powinni choć mieć zakaz wypowiadania się mediach.
 
 
moc nadziei
[Usunięty]

Wysłany: 2015-02-03, 14:12   

grzegorz_ napisał/a:

Świat się az tak nie zmienił przez 20 lat, aby armia egzorcystów w Polsce musiała wzrosnąć .


Może nie a może tak.
Gdy popatrzy się szerzej, gdzie ludzie szukają "pomocy", to można dojść do smutnych wniosków.
Pierwszy z brzegu artykuł (skoro już operujemy informacjami z mass mediów)
http://www.regiopraca.pl/...0-zl-za-godzine
Egzorcystów liczą i za głowę się łapią zaniepokojeni redaktorzy.
A policzył ktoś wzrost liczby wróżów itp wynalazków?
Nie, to już nie jest takie niebezpieczne i drażniące dla redaktorów, jak KK......

Egzorcyści zwracają właśnie uwagę na to, że w ten "niewinny" sposób, "bawiąc" się w horoskopy, wróżby i inne zabobony przeciwne wierze katolickiej, sami otwieramy drzwi złemu.
Ale pewnie, że nowocześniej i modniej uznać to za zabawę.
Przecież to tylko żarty.
Na pewno? Na pewno to tego nie wiemy. Na pewno to jest potępione i zabronione przez Katechizm Kościoła.

Co do egzorcyzmów w życiu codziennym, w kryzysach małżeńskich.
Grzegorz, myślę, że gdybym Ci przekazała to, co przekazał mi mój mąż - co przytrafiało mu się gdy był w okresie wahań - to pewnie też byś to uznał za zbieg okoliczności, wyolbrzymianie.
Może. Jednak główny uczestnik tych zdarzeń, czyli mój mąż, uznał to za coś zupełnie innego.
Nie, gwoździami nie pluł 8-) :mrgreen:

PS. Drażni mnie w tych wszystkich onetach co rozpaczają nad wzrostem liczby ezgorcystów to, że nikt nie podaje źródeł statystycznych. Coś mi się nie chce wierzyć w tych 4 na cały kraj w 1999, więc jak znajdę wiarygodne źródło, to nie omieszkam sprawdzić i dam znać.
 
 
grzegorz_
[Usunięty]

Wysłany: 2015-02-03, 14:45   

MN
moc nadziei napisał/a:
Nie, gwoździami nie pluł 8-) :mrgreen:


A to dziwne.
Sławny celebryta egzorcysta
ojciec Amorth mówi:
"Niekiedy w trakcie odprawiania egzorcyzmów materializują się przedmioty, które osoby wypluwają. Czy mógłby mi ksiądz opowiedzieć o przedmiocie najbardziej niespotykanym, który się zmaterializował w czasie egzorcyzmu?

Nie miałem rzeczy nadzwyczajnej. Gwoździe, klucze, łańcuszki, lalki z plastiku, te tak. Mam ich ze dwa kilogramy.

Lalki z plastiku?

Tak, z ust. "

Podaję linka, aby nie było, że jakiś fakt.pl
http://www.opoka.org.pl/b...rcysty_06.html#
 
 
moc nadziei
[Usunięty]

Wysłany: 2015-02-03, 14:59   

eee.. ale dlaczego dziwne? :shock: :mrgreen: hm.... uważasz, że mój mąż powinien mieć takie efektowne akcje? hej, może chcesz z nim o tym pogadać :lol: :lol: :lol:

grzegorz, ja wiem przeca, że egzorcyści opowiadają o takich efektach (chyba każdy to wie i każdy kiedyś czytał). osobiście nie byłam świadkiem i mam nadzieję że tak pozostanie.

ja podałam Ci przykład z własnego kryzysowego życia małżeńskiego - że podczas kryzysu małżeńskiego darzyły się sytuacje dziwne i że przeżywająca je osoba nie miała wątpliwości z ich zaklasyfikowaniem.
jest to co prawda przykład z drugiej ręki... więc może mało przydatny.

nie chodzi o to, że Ty z zewnątrz to obśmiejesz - bo masz takie prawo
chodzi o to, że ktoś doznając różnych zdarzeń (doznając, nie czytając o nich) dopuszcza możliwość istnienia i działania osobowego zła. niezależnie od obśmiewania.
(bez urazy)

ad rem
Dlaczego Twoim zdaniem nikt nie wylicza ilu wróżow się namnożyło w ciągu ostatnich 15 lat, tylko akurat egzorcyści tak nurtują?
 
 
Lila83
[Usunięty]

Wysłany: 2015-02-03, 16:23   

Jak to Grzegorz pisze,że we wszystkim widzi się diabła,że najlepiej na niego zrzucić całą odpowiedzialność,ale czy to nie jest tak,że przecież wszystko co złe pochodzi od szatana?
Przeciez to jego działanie,jego pokusy,gdy im sie poddajemy prowadzą do tego w czym zaczynamy grzęznąć i ranic innych.
Ja uważam,że wszedzie gdzie pojawia sie jakiekolwiek zło,to właśnie działanie szatana i moge być ta z rodzaju nawiedzonych,hehe :-P
 
 
grzegorz_
[Usunięty]

Wysłany: 2015-02-03, 16:23   

MN
Temat egzorcyzmów nurtuje mnie tylko z jednego powodu, ośmiesza kościół.
Teksty egzorcystów typu : pluł gwoździami, diabeł przemówił przez telefon, Harry Poter to demony, demoniczna joga itd.
Nawet ludzie z pokolenia moich rodziców (70-80 lat) uważają,że to już lekka przesada i narażanie kościoła na śmieszność. O młodych nie wspomnę.
 
 
grzegorz_
[Usunięty]

Wysłany: 2015-02-03, 16:31   

Lila83 napisał/a:
Ja uważam,że wszedzie gdzie pojawia sie jakiekolwiek zło,to właśnie działanie szatana i moge być ta z rodzaju nawiedzonych,hehe :-P


To nie nawiedzenie :) W pewnym sensie masz racje: zło pochodzi od szatana, ale też
człowiek ma WOLNĄ wole i kieruje swoim postępowaniem.
Gdy niewierny mąż mówi np "diabeł mnie skusił" czy "chyba mnie coś opętało" gdy wskakiwałem do łóżka kochanki to swego rodzaju przenośnia. Żadna zdradzona żona, nawet ta najbardziej łatwowierna nie uwierzy przecież w dosłowne znaczenie tych słów :mrgreen: choć może się mylę... życie ciągle zaskakuje
 
 
twardy
[Usunięty]

Wysłany: 2015-02-03, 16:32   

Najważniejsze co pragnie osiągnąć zły to to, aby ludzie uwierzyli, że on nie istnieje.
Z niektórymi mu się to udaje.
 
 
moc nadziei
[Usunięty]

Wysłany: 2015-02-03, 16:47   

grzegorz_ napisał/a:

Gdy niewierny mąż mówi np "diabeł mnie skusił" czy "chyba mnie coś opętało" gdy wskakiwałem do łóżka kochanki to swego rodzaju przenośnia.

eeee skąd Ty bierzesz te klimaty, grzegorz?
z harleqinów?
który mąż tak powie, nie robiąc z siebie pajaca?
spłycasz tak, że ciężko mi wyrazić jak :mrgreen: spłycasz normalnie w 99.9 %
 
 
grzegorz_
[Usunięty]

Wysłany: 2015-02-03, 16:50   

MN
z forum Sychar;)
Oczywiście mężowie zdradzający tutaj nie piszą, ale kobiet
usprawiedliwiających mężów w ten sposób nie brakuje chyba?
 
 
moc nadziei
[Usunięty]

Wysłany: 2015-02-03, 16:56   

grzegorz_ napisał/a:
MN
Temat egzorcyzmów nurtuje mnie tylko z jednego powodu, ośmiesza kościół.

Hm. A może tak: nie martw się o KK, tylko przeczytaj jeszcze raz jego katechizm (por. pt 1673, http://www.katechizm.opoka.org.pl/rkkkII-2-4.htm) i ufaj.
Kościół jest ośmieszany cynicznie od bardzo bardzo dawna. Jednak jeszcze daje radę. A jeśli wiesz, że któreś nawiedzenie jest sztuczne medialnie rozdmuchane albo wymyślone, to po prostu to zgłoś do kurii. Zapewne i między egzorcystami są grzesznicy.
 
 
moc nadziei
[Usunięty]

Wysłany: 2015-02-03, 17:04   

grzegorz, mogę tylko tyle stwierdzić odnosnie tematu:
1. cudzołóstwo jest grzechem przeciwko 6 przykazaniu, uznanym przez KK za śmiertelny dla duszy
2. szatan jeśli istnieje (a KK za Ewangelią uczy, że jak najbardziej) zajmuje się namawianiem nas abyśmy wybrali źle, gdyż zależy mu na naszych duszach.
Jak i kiedy to robi, musiałbyś właśnie z tymi namówionymi szczerze pogadać. Ale myślę, że oni jeśli już o tym z kimkolwiek chcą pogadać, to chętniej pogadają ze spowiednikiem. Ew. z małżonkiem..

I cokolwiek ponadto jest moim zdaniem zbędne. Bo każda próba wejścia dalej niesie ogromne ryzyko spłycenia w klimacie:
Pośmiejmy się z diabła siedzącego w łóżku kochanki i ciągnącego męża za spodnie, a ogonem ten diabeł trzyma się nogi łóżka żeby się lepiej zaprzeć :mrgreen:

Zrozum grzegorz, wchodzenie w to z butami z zewnątrz jest po prostu bez sensu. Jest też raniące dla ludzi, którzy są gdzie indziej niż Ty.
Skoro nie doświadczyłeś, dziękuj Panu. A ci co doświadczyli lub ich bliscy się tego boją (że doświadczają w jakimś stopniu) - cóż, dziękuj że to nie Twoi bliscy.
 
 
tereska
[Usunięty]

Wysłany: 2015-02-03, 21:12   

Polecam
http://syjon.pl/jak-pokonac-szatana,prod,1207.html
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 9