Celem tego forum jest niesienie pomocy małżonkom przeżywającym kryzys na każdym jego etapie, którzy chcą ratować
swoje sakramentalne małżeństwa, także po rozwodzie i gdy ich współmałżonkowie są uwikłani w niesakramentalne związki
Portal  RSSRSS  BłogosławieństwaBłogosławieństwa  RekolekcjeRekolekcje  Ruch Wiernych SercRuch Wiernych Serc  12 kroków12 kroków  StowarzyszenieStowarzyszenie  KronikaKronika
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  FAQFAQ  NagraniaNagrania  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Egzorcyzmy w małżeństwie
Autor Wiadomość
kenya
[Usunięty]

Wysłany: 2015-01-29, 14:04   

grzegorz_ napisał/a:
Tak nawiasem gdyby sie pojawił ktoś, kto napisałby sensowną opowieść o tym że odprawił egzorcyzm i pomogło to pewnie egzorcyści mieliby za chwile więcej roboty.


No cóż grzegorz_, też mnie zadziwia ta zbiorowa egzaltacja, żeby nie powiedzieć histeria.

Masz rację, w zupełności.
 
 
Nirwanna
[Usunięty]

Wysłany: 2015-01-29, 14:29   

kenya napisał/a:
mnie zadziwia ta zbiorowa egzaltacja, żeby nie powiedzieć histeria.

Poprosiłabym przykłady = cytaty (dużo, bo zbiorowa).
 
 
kenya
[Usunięty]

Wysłany: 2015-01-29, 14:48   

Nirwanna napisał/a:
Poprosiłabym przykłady = cytaty (dużo, bo zbiorowa).


Chcesz Nirwanno bym powycinała fragmenty tekstów z różnych wypowiedzi i oto przedłożyła Tobie tutaj byś autorytatywnie mogła uznać bądź nie, że mam rację, bądź jej nie mam? Chyba żartujesz.
Ile dokładnie tych wypowiedzi potrzebujesz by "gra" byla warta świeczki?

Czytasz? to widzisz chyba kto i jak reaguje, czy może nie widzisz?

Jeśli Ty nie identyfikujesz się z tym co ja napisałam, zatem w czym problem? Czujesz zbiorową odpowiedzialność? Niepotrzebnie.

Mój odbiór jest taki a nie inny i nie mam żadnej potrzeby by używać cytatów na jego potwierdzenie .
Ostatnio zmieniony przez 2015-01-29, 15:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
grzegorz_
[Usunięty]

Wysłany: 2015-01-29, 14:50   

Nirwanna
Blokujecie posty, które rzekomo są "za ostre" (czytaj- jest w nich szczerość, ale nie ma tego czego oczekują piszący czyli słów "będzie dobrze").
Jednocześnie puszczacie takie w których ośmieszają to forum.
Te teksty w stylu "diabeł namieszał"...
albo tekst jednej pani która sypała sól wokół domu, aby odpędzić diabła do męża...
Mam wrażenie że kiedyś linia porad była bardziej przejrzysta , jest kryzys to:
- idz na terapie
- jak trzeba do psychiatry po leki
- módl sie
- nie toleruj zła (mieszkanie z kimś kto nadal zdradza)
- zmień się, dla siebie, nie dla małżonka
- bedzie lepiej, co niekoniecznie oznacza ze razem
 
 
twardy
[Usunięty]

Wysłany: 2015-01-29, 20:52   

Zostały wydzielone niektóre posty z innego wątku, które nie trzymały się tematu wątku i umieszczone tutaj.
 
 
Nirwanna
[Usunięty]

Wysłany: 2015-01-29, 21:07   

Kenya, ja mam inny obraz forum, co nie oznacza, że jedynie słuszny. Z chęcią czytam informacje zwrotne, jak ludzie forum potrzegają, bo też mi na tym miejscu zależy, ale do tego potrzebuję właśnie przykładów, bo sory, ale histerii ja na forum nie dostrzegam.
 
 
krasnobar
[Usunięty]

Wysłany: 2015-01-29, 22:28   

pod przykrywką "dobra" osoby,która tu wchodzi w złym stanie psychicznym,blokuje się posty,które może są ostre,lub formę mają nieodpowiednią,ale przekazują konkretne porady,od osób,które były już kiedyś w takiej sytuacji.....kiedyś przy blokadzie posta dostawałem wiadomość od moda,teraz już nawet tego nie ma,po prostu post wisi trochę,a potem jest usuwany.....jaki to brak szacunku dla kogoś,kto wchodzi na forum i udziela się w jakimś temacie...brak szacunku do jego czasu,do jego sposobu wyrażania się...jaka to pycha,brak słów-co się stało z ludźmi pełniącymi funkcję modów,których szanowałem i lubiłem czytać,jednak gdy weszła moderacja postów,nagle to grono przyznało sobie prawo do decydowania,które wypowiedzi są zgodne z ich myśleniem,podkreślam Z ICH MYŚLENIEM I Z ICH INTERPRETACJĄ, a nie z regulaminem czy Biblią - z tą to już niewiele ma wspólnego......przez co forum staje się już gorsze,niż najgorsze zdewociałe kółko starszych pań i panów,którzy modlą się przed obrazem Matki Boskiej,która ukazała się na nieumytej szybie........gdzie jest światłość?dlaczego przy takim działaniu długofalowym,wsparciu mediów, Dziwisza,itd. nie ma tu osób duchownych?psychologów?tak trudno poprosić kogoś o wsparcie?czy modzi są od tego,żeby przy herbatce wieczorkiem bawić się w bogów tego forum i kasując posty,które nie są po ich myśli?marnujecie taki potencjał,kiedyś to forum żyło,pojawiały się świadectwa,dzisiaj jest już równia pochyła........i dziękuję Bogu,że zdążyłem jeszcze na dawne czasy,bo jeśli miałbym widzieć twarz Kościoła Katolickiego w formie Sycharu,to dajcie spokój...........ciemnogród,zabobony,źle pojęta empatia,która według nmodów polega na głaskaniu po główce i pochwalaniu chorych zachowań....bo a nuż autorowi zrobi się przykro.....i gdzieś zgubiło się myślenie,bo przecież co z tego,że nie ukaże się mój post na forum.....mogę to samo skopiować i wysłać autorce forum na priv......więc jaki sens?tu już się nie martwicie,że zostanie zraniona,skrzywdzona słowem? a może chodzi o to,by Was publicznie nie krytykować czy nie ośmieszać?
swój post skopiowałem,jeśli nie ukaże się na forum i tak zostanie wysłany do uczestników tej "dyskusji".....smutno. smutno i przykro....Nirwanno,co się z Tobą stało?może czas zacząć żyć swoim życiem,tak jak to radzisz innym?daj sobie spokój z moderowaniem...do Twardego nawet nie będę się zwracał....jego zachowanie przypomina mi mściwość dorosłego za złe traktowanie go jako dziecka w podstawówce....dzieci pomiatane i nielubiane w szkole,często potem,będąc na kierowniczych stanowiskach,zachowują się w sposób godny pożałowania....i trudno,takie jest życie,tylko czemu inni mają na tym cierpieć?
 
 
lena
[Usunięty]

Wysłany: 2015-01-30, 00:44   

Temat....Egzorcyzmy w małżeństwie...a to co poniżej nijak sie ma do tematu.
...i tylko tyle.
 
 
helenast
[Usunięty]

Wysłany: 2015-01-30, 06:54   

A ja z uporem maniaka wciąż będę twierdzić , że brakuje na forum księdza, który jasno przedstawi różne sprawy dotyczące wiary, religii ... Który rozwieje wiele niejasności ... Ktory powie STOP wielu stwierdzeniom, wpisom , które zachaczają o dewotyzm, opętanie , zniewolenie lub po prostu kompletny brak wiedzy releigijnej - co powoduje błędny , spatrzony obraz Boga , wiary...

Wiele razy słyszałam , że to jest bardzo trudne niewykonalne itp... Tylko , że w takiej wspólnocie (zwłaszcza w takiej ) ksiądz powinien być jej najważniejszą podstawą, podporą ... Po to by reagować gdy niektóre sycharki w swojej błędnej interpretacji wiary, błędnej interpretacji słów Bożych oraz kompletnej niewiedzy religijnej nie zbaczali w właściwej i jedynej drogi , która prowadzi do Boga oraz co gorsza by nie pociągali za sobą innych ...

Reasumując uważam , że w każdej dyskusji o wierze powinien uczestniczyć duchowny ... Zwłaszcza w temacie egzorcyzmów bo jest to mega niebezpieczny i trudny temat .....
Takie jest moje zdanie ....
 
 
helenast
[Usunięty]

Wysłany: 2015-01-30, 07:01   

P.s. Zachaczają = zahaczają ... Przepraszam za błędy - tekst wkejony z dyktafonu ....
( szkoda, że nie ma możliwości edytowania i poprawienia błędów ) ....
 
 
grzegorz_
[Usunięty]

Wysłany: 2015-02-02, 16:22   

15 lat temu (pamiętam te czasy) ilu było egzorcystów w Polsce? Podobno 4.
Teraz mianowanych jest ponad 100, a doraźnych o wiele więcej.
Czy 15 lat temu szatan nie działał na ziemi? nie było zła?
Egzorcyzm to pewnego rodzaju moda. Popyt/podaż wzajemnie się nakręcają.
Temat na topie, począwszy od poważnych mediów na fakt.pl skończywszy.
Ostatnio słyszałem opinię osoby powiedzmy blisko tematu (duchowieństwa), że
egzorcysta to swego rodzaju figura i zaszczyt w kościele (mianowana przecież przez biskupa).
Może nie taki jak biskup, ale na pewno ksiądz egzorcysta to ktoś ważniejszy niż jakiś proboszcz w mało znaczącej parafii.
Jest gazeta "egozorcysta" jest stowarzyszenie egzorcystów, są konferencje, zjazdy, tourne po parafiach itp...
 
 
tereska
[Usunięty]

Wysłany: 2015-02-02, 20:19   

Polecam do odsłuchania
https://www.youtube.com/watch?v=l-UXUE3MGzQ
 
 
grzegorz_
[Usunięty]

Wysłany: 2015-02-02, 22:43   

Teresa
jest produkt jest klient to musi byc i marketing
 
 
lena
[Usunięty]

Wysłany: 2015-02-02, 23:31   

Grzesiu.....jaja se robisz z egzorcyzmów,bo nie doświadczyłeś,nie potrzebowałeś.....
Twoim zdaniem ,moda....dla innych wybawienie.
Ciesz się ,że nie potrzebowałeś.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 10