Celem tego forum jest niesienie pomocy małżonkom przeżywającym kryzys na każdym jego etapie, którzy chcą ratować
swoje sakramentalne małżeństwa, także po rozwodzie i gdy ich współmałżonkowie są uwikłani w niesakramentalne związki
Portal  RSSRSS  BłogosławieństwaBłogosławieństwa  RekolekcjeRekolekcje  Ruch Wiernych SercRuch Wiernych Serc  12 kroków12 kroków  StowarzyszenieStowarzyszenie  KronikaKronika
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  FAQFAQ  NagraniaNagrania  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Zawiadomienie
Autor Wiadomość
mare1966
[Usunięty]

  Wysłany: 2014-02-14, 12:33   Zawiadomienie

ZAWIADOMIENIE

Niniejszym , zawiadamia się wszystkie osoby
określajace siebie jako kobiety , iż
w dniu 10 marca w Polsce
obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Mężczyzn .



UZASADNIENIE
Dzień Mężczyzn – tradycja obchodzenia tego święta na świecie została zapoczątkowana 19 listopada 1999 roku w Trynidadzie i Tobago przy wsparciu Organizacji Narodów Zjednoczonych oraz całej grupy ludzi w USA, Europie, Afryce, Azji i na Karaibach. Przemawiając w imieniu UNESCO, Ingeborg Breines (dyrektorka programu Kobiety i Kultura Pokoju) powiedziała: To doskonały pomysł i dałby jakąś równowagę płci.


W Polsce nie istnieje tradycja obchodzenia tego święta. Nie jest ono i nie było obchodzone.
Niektóre media próbują jednak je wprowadzić od kilku lat, proponując datę 10 marca[1][2]. Data nie jest przypadkowa: w tym dniu w polskim Kościele katolickim obchodzone jest wspomnienie 40 Świętych Męczenników z Sebasty
( przypadkowa zbierzność ????????????? ;-) )
(oficjalnie do 1969)[3]. Prawdopodobnie lokalnie dzień ten świętowany był już przed 2000 rokiem w miejsce zniesionego wspomnienia męczenników[4].


P.s. Panowie ,
.................. kupujemy wazony .
( teoretycznie podobne zadanie spełni słoik albo jeszcze lepiej
zielona butelka po winie , będzie taniej
......... ale nie róbmy sobie obciachu )

Jakie ja lubię kwiaty ? :shock: :roll:
........ z kwiaciarni chyba



-----------------------------------------------------------------------------------
Międzynarodowy Dzień Mężczyzn

Międzynarodowy Dzień Mężczyzn (ang. International Men's Day – IMD) na świecie obchodzony jest oficjalnie 19 listopada przez państwa które przyjęły zaproszenie Trynidad do obchodów IMD:
Australia (pierwsze obchody odbyły się jednorazowo w 1994 roku w Sydney, ponownie od 2003)
Chiny (od 2003)
Ghana (bardziej w znaczeniu ojcostwa)
Holandia (od 2009)
Indie (od 2007)
Irlandia (od 2009, w 2008 obchody mimo zaproszenia nie odbyły się)
Jamajka (od 2001)
Kanada (od 2009, niektóre grupy lokalnie 7 lutego lub 25 listopada)
Malta (lokalnie od 1994 r. 7 lutego, od 2009 19 listopada)
Mołdawia (od 2009)
Republika Południowej Afryki (po raz pierwszy obchody odbyły się 6 grudnia 2008, od 2009 19 listopada)
Singapur (od 2008)
Stany Zjednoczone (pierwsze obchody jednorazowo w 1994, ponownie od 2001)
Trynidad i Tobago (od 1999)
Węgry (od 2009)
Wielka Brytania (od 2008)
Włochy (od 2009)
Pozostałe terminy obchodów[edytuj | edytuj kod]
23 lutego:
Rosja – 23 lutego[5] (dawn. święto Armii Czerwonej) lub 1. sobota listopada[6]
Ukraina
9 marca – Rumunia
maj (lub początek czerwca) – Niemcy (w święto kościelne Wniebowstąpienia Pańskiego (Christi Himmelfahrt) wypierając Dzień Ojca)[7]
15 lipca – Brazylia
9 września – Norwegia
1. sobota listopada[8], jako ang. World Men's Day po raz pierwszy obchodzony w 2000 roku w Wiedniu (przy współudziale: Uniwersytetu Wiedeńskiego, Biura ONZ-UNOV i Fundacji M. Gorbaczowa):
Austria
Rosja (w latach 2000 – 2006)[9]
Gruzja (od 2009 bez oficjalnie wyznaczonego dnia)
Nowa Zelandia (w 2009 roku odbyła się konferencja nt. Dnia Mężczyzn i Ojców)
 
 
helenast
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-14, 12:49   

A czy inne formy prezentu też wchodzą w grę ....? ... Hm .... czekoladki, ciasto własnoręcznie upieczone, odświętny obiad lub kolacja z zapalonymi świecami ? .... :-D
 
 
mare1966
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-14, 13:02   

Oczywiście ............. ale kwiaty OBOWIĄZKOWE .

Cytat:
czekoladki, ciasto własnoręcznie upieczone, odświętny obiad lub kolacja z zapalonymi świecami
............. przecież to dobre żony robią na codzień ........ a co ? Nie ? :shock:
 
 
MonikaMaria3
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-14, 13:12   

Cytat:
............ przecież to dobre żony robią na codzień ........ a co ? Nie ? :shock:

Na codzień to może nie, ale ze 2 razy w tygodniu.... Lubię piec, a zamiast kolacji wolę celebrowac śniadania. Tylko problem polega na tym, by ktoś to docenił.... :oops:
 
 
katalotka72
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-14, 13:13   

bo w tym cały jest ambaras żeby...... DWOJE chciało na raz.....
 
 
helenast
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-14, 13:35   

Cytat:
czekoladki, ciasto własnoręcznie upieczone, odświętny obiad lub kolacja z zapalonymi świecami
............. przecież to dobre żony robią na co dzień ........ a co ? Nie ? :shock:

... ups... :shock: to teraz wiem skąd u mnie ten kryzys :roll: ...

:lol: :lol:
 
 
martusia_1970
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-14, 14:16   

mare1966,
Cytat:
Oczywiście ............. ale kwiaty OBOWIĄZKOWE .

..........doniczkowe, czy cięte? :mrgreen:
 
 
mare1966
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-14, 15:25   

MonikaMaria3
Cytat:
Lubię piec, a zamiast kolacji wolę celebrowac śniadania. Tylko problem polega na tym, by ktoś to docenił.... :oops:


To jest zadanie twierdzące czy pytajace ? :mrgreen:

________________________________________________________________

Martusia

Cytat:
..........doniczkowe, czy cięte? :mrgreen:


Mogą być i małe drzewka .
 
 
grzegorz_
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-14, 15:46   

kolacja ze świecami... :mrgreen:
w którym Harlekinie o tym było napisane?
 
 
moc nadziei
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-14, 15:57   

ale co, grzegorz, pogardziłbyś? 8-)
tzn. gdybyś zastał te świece i kolację na stole, to byś tak powiedział żonie?
 
 
helenast
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-14, 15:58   

W żadnym Harlequinie... Bardzo często do dekoracji stołu przy posiłkach używam świec :-) ... Gotowanie, pieczenie i podawanie do stołu ( z dekoracjami) to moja wielka pasja :-) ....
 
 
misio312
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-14, 16:09   

[quote="MonikaMaria3"]
Cytat:
Lubię piec, a zamiast kolacji wolę celebrowac śniadania. Tylko problem polega na tym, by ktoś to docenił.... :oops:


Żeby docenić, musi najpierw być. U mnie ten "prerekwizyt" nie jest nawet spełniony :-P

Sądzę, że warto cieszyć się tym, co jest. Czasem w przeszłości, jak żona mieszkała ze mną, to się śmiałem z tego, jak po zrobieniu jej śniadania (co zdarzało mi się rzadko, ale zdarzało), kiedy nawet wstała z łóżka, żeby tylko je przekąsić, uszy jej się trzęsły, ale robiła wszystko, żeby nie powiedzieć "smakuje mi", tylko "może być", z takim uśmieszkiem (którego nie mogła ukryć, bo po prostu lubiła jeść, chociaż na taką nie wyglądała). Ale mimo że nie doceniała oficjalnie, to ja czerpałem z tego frajdę ;-)

Gdzieś też kiedyś usłyszałem, że to nie ktoś może Cię uczynić szczęśliwym, tylko samemu siebie trzeba uczynić szczęśliwym. Najlepiej właśnie mają Ci, którym do szczęścia nie potrzeba informacji zwrotnej, że zrobili coś dobrze, docenienia. Ale to chyba z czasem się pojawia i jest czymś dobrym, jakąś oznaką większej dojrzałości. Taka samowystarczalność, umiejętność czerpania radości też z małych rzeczy. Jak sądzicie?
 
 
mare1966
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-14, 18:32   

Misior
Cytat:
Gdzieś też kiedyś usłyszałem, że to nie ktoś może Cię uczynić szczęśliwym, tylko samemu siebie trzeba uczynić szczęśliwym.


Owszem .
Bo jak sam jesteś szczęśliwy to "promieniujesz" tym szczęściem dookoła , jak słońce .
Takie naturalne ciepło ma niesamowitą moc .
Grzeje i przyciąga .
Mało takich osób .
A idealnie jak w małżeństwie zejdą się takie dwie naraz .


Cytat:
Najlepiej właśnie mają Ci, którym do szczęścia nie potrzeba informacji zwrotnej, że zrobili coś dobrze, docenienia. Ale to chyba z czasem się pojawia i jest czymś dobrym, jakąś oznaką większej dojrzałości. Taka samowystarczalność, umiejętność czerpania radości też z małych rzeczy. Jak sądzicie?


Ja myślę , że wszyscy mamy WIELKI powód do radości ........... jako chrześcijanie .
Tylko , właśnie ............ nie widać tego .
Jaki wniosek ?
......... Albo nie rozumiemy , albo nie wierzymy .

Cytat:
umiejętność czerpania radości też z małych rzeczy

........ wielkość nie ma znaczenia , tak mawiają :roll:
Jeśli kto z małych nie potrafi się cieszyć , to i rzecz duża nie ucieszy .
Kwestia podejścia .

Cytat:
Najlepiej właśnie mają Ci, którym do szczęścia nie potrzeba informacji zwrotnej, że zrobili coś dobrze, docenienia.


Tu się nie zgodzę . :mrgreen:
Informacja zwrotna doda ci skrzydeł .
 
 
zenia1780
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-14, 19:25   

mare1966 napisał/a:
Cytat:
Najlepiej właśnie mają Ci, którym do szczęścia nie potrzeba informacji zwrotnej, że zrobili coś dobrze, docenienia.


Tu się nie zgodzę .
Informacja zwrotna doda ci skrzydeł .


Tak, informacja zwrotna dodaje nam skrzydeł i pięknie, jeśli takowa jest. Jeśli jednak nasze szczęscie warunkujemy od takiej informacji, to możemy się bardzo zawieśc. Dlatego myślę, ze jest wiele prawdy w tej przytoczonej przez misia wypowiedzi.

Poza tym miłosć Boga do nas uzdalnia nas do tego, aby kochac mimo wszystko i aby robić coś dla innych bez oczekiwania informacji zwrotnej od tej osoby. Musimy się jednak otworzyć na tę Boza Miłosć, dostrzec ją i przyjąc... :roll:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 9