Celem tego forum jest niesienie pomocy małżonkom przeżywającym kryzys na każdym jego etapie, którzy chcą ratować
swoje sakramentalne małżeństwa, także po rozwodzie i gdy ich współmałżonkowie są uwikłani w niesakramentalne związki
Portal  RSSRSS  BłogosławieństwaBłogosławieństwa  RekolekcjeRekolekcje  Ruch Wiernych SercRuch Wiernych Serc  12 kroków12 kroków  StowarzyszenieStowarzyszenie  KronikaKronika
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  FAQFAQ  NagraniaNagrania  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
DIETA, a nasze kłopoty
Autor Wiadomość
kinga2
[Usunięty]

  Wysłany: 2010-01-19, 13:51   DIETA, a nasze kłopoty

Porady lekarskie : "Znaczenie mikropierwiastków w diecie i ich wpływ na organizm"dr Urszula Krupa

http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=17504

audycja radiowa

Proszę wysłuchajcie uważnie. Wiele naszych kłopotów może znaleźć rozwiązanie po tej audycji. POLECAM.
 
 
kinga2
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-03, 16:47   

Kuchnia chwyta za serce
Oto dania, które dają szczęście

http://www.dziennik.pl/ko..._szczescie.html

Czy zastanawiasz się czasem, co wrzucić do garnka lub zamówić w restauracji, aby poczuć się dobrze? Jedzenie może smakować bądź nie, uwodzić zapachem i pięknym wyglądem i zawierać substancje, które poprawiają humor. To wszystko dobroczynnie wpływa na nasze samopoczucie. Sprawdź, jakie potrawy są największymi cudotwórcami.

Neuropsychologowie z Uniwersytetu w Sussex postanowili zbadać, jakie potrawy najbardziej wpływają na nasze emocje. Pod lupę wzięli nie tylko składniki przeróżnych potraw ale także reakcje konsumentów na zapach, smak i kolor pokarmów oraz siłę związanych z nimi wspomnień.

SZCZĘŚCIE MIEWA KULINARNY WYMIAR

Emocje związane z jedzeniem mogli ocenić dzięki elektrodom przymocowanym do głów badanych. Na tej podstawie wyróżnili osiem czynników, które wspólnie dają formułę kulinarnego szczęścia. Trzema potrawami, które uzyskały najwyższy wynik w kategorii poprawiania nastroju, zostały: beans on toast (popularna w Wielkiej Brytanii fasola zapiekana na grzankach), kiełbaska z puree ziemniaczanym i zupa pomidorowa. Naukowcy odkryli, że bardziej, niż inne, są „zadowalające” potrawy złożone z prostych składników i posiadające jednorodny kolor – na przykład curry albo spaghetti. “Im prostszy aromat, tym łatwiej go zapamiętać I w szybki sposób przywołać związane z nim emocje. Najsilniejsze pozytywne emocje są związane z zapachami domowych potraw” – tłumaczy Dr David Lewis, który przeprowadził badanie.
 
 
kinga2
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-10, 14:57   

Porady pedagoga i psychologa: Alergia a nowotwory
mgr Janusz Pić - żywieniowiec, prezes katolickiego ośrodka "Arka", mgr Barbara Pić - psycholog

http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=20609
 
 
kinga2
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-05, 23:08   

Porady lekarskie: fizjologia przewodu pokarmowego w kontekście profilaktyki chorób
dr Urszula Krupa

http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=21297
 
 
Agnieszka
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-06, 14:47   

DIETA STWÓRCYKsiążki pełne są historii o cudownych  efektach kuracji medycyny naturalnej. Zapierająca dech w piersiach historia powrotu do zdrowia Jordana S. Rubina jest jednak o wiele bardziej intrygująca niż inne opowieści. Po kilku latach bezowocnej walki z chorobą Leśniowskiego-Crohna, setkach tysięcy dolarów wydanych na różnych lekarzy i kosztowne terapie medycyny konwencjonalnej i naturalnej, zwiedzaniu zagranicznych klinik w poszukiwaniu pomocy Rubin, 21-letni wtedy młodzieniec ważył niecałe 50 kg (mierząc ponad 180 cm wzrostu). I jemu, i jego rodzinie oraz znajomym wydawało się, że nie dożyje kolejnych urodzin. Jednak za radą ojca (który sam jest lekarzem) Rubin postanowił udać się na leczenie do mało znanego kalifornijskiego dietetyka, uznającego tylko spożywanie żywności opisanej w Biblii. Tak, mówimy tutaj o jedzeniu z czasów Jezusa: kefirze, baraninie, chlebie ze skiełkowanego ziarna, jajach i mięsie zagrodowego drobiu oraz mnóstwa świeżych owoców i warzyw. Oprócz zdrowego odżywiania się Rubin zaczął gorliwie się modlić oraz sięgnął po suplementy diety: organizmy (bakterie) glebowe, obecne w naturalnym pożywieniu, których brakuje w przetworzonej żywności.

Po czterech miesiącach Rubin ważył już 77 kg – i było oczywiste, że wraca do zdrowia i z powrotem zamienia się w atletycznie zbudowanego młodego mężczyznę. Zainspirowany własnym doświadczeniem oraz wyposażony w wiedzę medyczną (w międzyczasie Rubin zdobył tytuł naukowy doktora dietetyki oraz tytuł lekarza medycyny naturalnej) napisał „Dietę Stwórcy”. Książka na pewno spodoba się szerszemu gronu czytelników, i to nie tylko wśród osób wierzących. Zalecenia żywieniowe Rubina, poparte naukowymi badaniami, przemówią także do osób, które są przyzwyczajone raczej do analizy składu żywności i dodatku konserwantów niż studiowania religijnych zaleceń.
Amazon.com, Patrick Jennings


http://www.dietastworcy.pl/Dieta_Main.swf
 
 
kinga2
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-31, 23:11   

Dieta uzdrowienie dla ducha i ciała

http://www.dieta-dabrowska.pl/publikacje.html
 
 
Mirakulum
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-31, 23:40   

piąty rok z powodzeniem stosuje tę dietę , a raczej post oczyszczający , wyleczyłam nerki super , waga też nie straszy , a samopoczucie rewelacyjne .


Polecam , oczywiście , najpierw dokładna lektura książki , bo są tam pewne przeciw wskazania , np to nie dieta dla osób w depresji . i inne ....

" Ciało i ducha ratować żywieniem " Ewa Dąbrowska
 
 
kasia
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-01, 07:10   

Mireczko, przyznam bez bicia jeden baaardzo długi dzień wytrzymałam potem zaczynałam dzień "normalnym" śniadaniem i dalej jak królik ;-) No ale spokojnie, spokojnie, mam odczucie, że dieta oczyszczająca wpłynie mocno pozytywnie co najmniej na moje grube ciało :-P Dlatego dziś powtórka. Mam przepisy diety z książki Dąbrowskiej, mąż chętnie marchew ze sklepu przynosi i tylko .. wytrwałości mało.
Zamelduję od czasu do czasu o efektach :-D
 
 
kinga2
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-01, 15:05   

kasia,
skoro mnie się udało wytrwać to i Tobie się uda. Działa. :-D
 
 
Agnieszka
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-01, 16:11   

Na naszych niedawnych rekolekcjach liderów , Mirka zrobiła wjazd z ksiązkami dr Ewy Dąbrowskiej ;-) . I wiem , że ten wjazd był od Boga . Wbiło mi się w pamięć to co Mirka powiedziałaś że jesteśmy całością " ciało , duch i dusza" . Post jest ewangeliczną praktyką . Koleżanka z naszego ogniska , opowiadała mi ostatnio jak wprowadziła do swojego życia post ( myślała , że nie da rady ) Wraz z oczyszczeniemi ciała " przestala być łakoma w oczach " jak mówi Bardzo Ją to uwolniło od pożądania materialnych rzeczy . <Mówiła też o filmie , który widziała w TV - o mężczynie , który zaczął pościć będąc w Izraelu . Postanowił pościć 40 dni . W międzyczasie zasłabł . W szpitalu trafił na lekarzy , który nie przerwali postu , ale Go zmienili - układając tak dietę , by nie zagrażała zdrowiu . Wytrwał 40 dni . Spożywając ostatni posiłek zatrzęsła się ziemia , w miejscu , w którym był .....
 
 
Mirakulum
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-01, 20:01   

kasia napisał/a:
Przyznam bez bicia jeden baaardzo długi dzień wytrzymałam


Kasiu nie chodzi o wytrzymanie , ale o to czy masz prawdziwą :DECYZJĘ

i jak jest ciężko , to do Jezusa - dzięki za te noc i proszę o kolejny dzień postu - o wytrwanie - ale decyzja musi być nasza :mrgreen:
 
 
Nirwanna
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-01, 20:55   

A po poście i oczyszczeniu się - potraktować należy się ziołami i pożywieniem z energią :-) Bardzo podobne podejście do żywienia i postu tutaj: http://www.stefaniakorzawska.pl/
A trafiłam na nią czytając artykuł w najnowszym, majowo-czerwcowym numerze Wiary i Życia http://www.wiaraizycie.pl/ , w artykule mówiącym o zapobieganiu i leczeniu depresji :-)
 
 
Andrzej 
Mąż jednej żony


Imię małżonka/i: Kama
Staż małżeński: 30
Dołączył: 22 Mar 2006
Posty: 412
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-06-02, 00:42   Post Daniela

Dzisiaj własnie zakończyłem post oczyszczający Daniela czyli dietę warzywno-owocową, która trwał dwa tygodnie. Przeżyłem, żyję i mam się bardzo dobrze:):). Spadłem 5 kg na wadze, ale chyba nie jest to najważniejsze...
_________________
"Módl się tak, jakby wszystko zależało od Boga, a działaj, jakby wszystko zależało tylko od ciebie" (Święty Ignacy Loyola)
"Najpierw modlitwa, potem przebłaganie, dopiero na trzecim miejscu - daleko "na trzecim miejscu"- działanie" (Święty Josemaria Escriva)
„Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia” (List św. Pawła do Filipian 4:13)
„I nie uczynił tam wielu cudów z powodu ich niewiary” (Ew. Mateusza 13:58)
"Przysięga małżeńska i jej konsekwencje" - ks. dr Marek Dziewiecki
www.sychar.org ::: www.skype.sychar.org ::: www.rws.sychar.org
 
 
 
kinga2
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-09, 13:57   

Rekolekcje na Bąblińskiej Pustyni

Rozmowa z ks. Krzysztofem Sielskim z Centrum Formacji Świętorodzinnej MSF w Bąblinie
rozmawia Ks. Zygmunt BOCHENEK

[...]-Jakie są główne elementy programu rekolekcyjnego?

-To proste! Idziemy drogą Chrystusowych wskazań: Post, Modlitwa i Jałmużna.
Nasz program zmierza do wszechstronnego oczyszczenia, i w rezultacie odnowienia człowieka. Człowiek istnieje na trzech płaszczyznach: cielesnej (czy zdrowotnej), na płaszczyźnie psychicznej (sfera uczuciowo-emocjonalna) i płaszczyźnie duchowej (sfera uczuć wyższego rzędu, to jest wiara, nadzieja i miłość oraz działanie tzw. zmysłów wewnętrznych i sumienia).
[...]
Człowiek jest systemem naczyń połączonych i nie da się go odnowić oddziaływując tylko na jedną z tych sfer. Mówił o tym Pan Jezus w przypowieści o bukłakach i winie (por. Mk 2,21-22). Dlatego oddziałujemy na człowieka całościowo, na ciało, na psychikę i na duszę. Na tych trzech płaszczyznach osadzają się bowiem złogi, które utrudniają a nawet uniemożliwiają funkcjonowanie człowieka. Najpierw są te fizyczne – nasze niedomagania zdrowotne. Dalej różne rany psychiczne, które powodują też, że ciało, organizm fizyczny przestaje dobrze funkcjonować. Takie choroby, jak bulimia czy anoreksja pojawiające się szczególnie wśród młodzieży, są właśnie efektem nagromadzonych zranień psychicznych, które nie uleczone, nie wyrzucone z człowieka, przekładają się albo na zjadanie stresów, albo na głodzenie organizmu. Mogą to być także rany z dzieciństwa np. brak ojca, brak akceptacji ze strony nauczycieli, kapłana, współmałżonka. To wszystko odkłada się w psychice i spychane do podświadomości ropieje i dezintegruje człowieka. Różne złogi i zranienia odkładają się też na płaszczyźnie duchowej, które jeszcze bardziej ranią człowieka. Są to skutki grzechów ciężkich, które człowiek przez wiele lat nosił, poddawał się działaniu złego ducha, utracił zdolność do miłości. Będzie to np. aborcja, apostazja, trwanie przez długie lata w konkubinacie. A także grzechy wynikające z bezpośredniego oddziaływania złego ducha np. po braniu udziału w różnych praktykach okultystycznych, szamańskich, czy uzdrowicielskich.
[...]
A jaki jest związek Waszych rekolekcji z metodą diety warzywno-owocowej dr Ewy Dąbrowskiej?

-Nasz ośrodek wykorzystuje niezaprzeczalne dobrodziejstwa tej diety wypracowanej w czasie wieloletniej praktyki do procesu nowej ewangelizacji, którą prowadzimy tu w Bąblinie. Dr Dąbrowska zawsze podkreślała, że człowieka leczy się poprzez oddziaływanie na ciało i ducha. Świadczy o tym już sam tytuł jej znanej książki: „Ciało i ducha ratować żywieniem” (Wyd. Michalineum, Marki k. Warszawy 2004).

Cały wywiad tu:
http://lukrecja.wordpress...ajlepsze-diety/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 9