Celem tego forum jest niesienie pomocy małżonkom przeżywającym kryzys na każdym jego etapie, którzy chcą ratować
swoje sakramentalne małżeństwa, także po rozwodzie i gdy ich współmałżonkowie są uwikłani w niesakramentalne związki
Portal  RSSRSS  BłogosławieństwaBłogosławieństwa  RekolekcjeRekolekcje  Ruch Wiernych SercRuch Wiernych Serc  12 kroków12 kroków  StowarzyszenieStowarzyszenie  KronikaKronika
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  FAQFAQ  NagraniaNagrania  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Kłamstwa
Autor Wiadomość
kenya
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-11, 10:41   

Edi-br napisał/a:
Wiem w jakim bagnie jestem.

Wiedzieć a mieć świadomość to dwie różne sprawy. Wiedza to przedsionek świadomości. ;-)
Wielu ludzi wie że np. palenie papierosów jest szkodliwe ale tylko świadomi tej szkodliwości zrywają natychmiast z nałogiem.

Trzeba by zadać sobie pytanie: co sprawia, że mimo widzy o poważnym i b. realnym zagrożeniu Twojej codziennej egzystencji nie jesteś gotowa wykonać choć jednego właściwego kroku, który mógłby uporządkować tę sferę?
Co jest w Tobie że jesteś gotowa ponosić konsekwencje mężowskiej niefrasobliwości, być może na przestrzeni całego Twojego życia?

Edi-br napisał/a:
Odwieczny problem między rozumem a sercem

Edi. Miłość nie polega na tym, że chcemy utonąć razem z tym, który nie ceni sobie życia.
Takie poświęcenie to nie miłość, tylko zależność. Nie można kochać kogoś innego nie kochając siebie i nie dbając o siebie. Jeśli "kochamy" kosztem siebie to taka relacja z całą pewnością nie jest zdrowa i nie przyniesie zdrowych owoców. Edi, to Twoje życie. Pamiętaj, że w naszym życiu nie istnieje NIC do czego nie przyłożylibyśmy wcześniej swojej ręki. Miej świadomość, że w każdej chwili masz realny udział w budowaniu własnej przyszłości. :-)
 
 
mare1966
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-11, 14:50   

kenya napisał/a:
Wielu ludzi wie że np. palenie papierosów jest szkodliwe ale tylko świadomi tej szkodliwości zrywają natychmiast z nałogiem.


Ładnie Kenya powiedziane , ale nieprawdziwie . :mrgreen:
Patrz np. śp. Religa .

Idąc za tą logiką , tylko ludzie nieświadomi mogliby trafić do piekła ,
bo przecież nikt rozsądny nie chce cierpieć .
A sam Jezus na Golgocie zauważył : " Ojcze WYBACZ IM , bo nie wiedzą co czynią , czyli inaczej mówiąc nie maja swiadomości tego co czynią .

Nawiasem , ja to już podnosiłem na forum .
Wg. mnie nikt w pełni świadomości czym jest piekło , nie chce tam iść .
To wynika z instynktu zachowania życia .Ludzie bowiem , albo w piekło nie wierzą wcale ,
albo bagatelizują je ( co zresztą zrozumiałe - nikt tam nie był
i nie doświadczył tego stanu )


kenya napisał/a:
Pamiętaj, że w naszym życiu nie istnieje NIC do czego nie przyłożylibyśmy wcześniej swojej ręki.


Serio ?
....... a jak się przyłożyłaś Kenya do własnego poczęcia choćby :mrgreen:
 
 
mare1966
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-11, 14:55   

No , ale tak niezłośliwie ,
bo mądrze piszesz tak ogólnie . :mrgreen:
 
 
kenya
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-11, 17:27   

mare :-) , w ogóle nie odnoszę się w jakikolwiek sposób do piekła.
Co więcej, nie mam zamiaru tego robić.
Jeśli chcesz odnieść się do zdania które określasz jako nieprawdziwe, to powinieneś skupić się tylko i wyłącznie na jego treści, bez wprowadzania dodatkowych dywagacji. Inaczej przekaz z klarownego i prostego robi się niepotrzebnie "mętny". Jeśli uważasz treść tego zdania za nieprawdziwą, cóż pocznę, masz do tego prawo. Ja uważam że jest prawdziwe, niemniej jednak przyjmuję że Ty uważasz inaczej. :-)

mare1966 napisał/a:
Serio ?
....... a jak się przyłożyłaś Kenya do własnego poczęcia choćby

I znów, zachęcam do rozważań związanych z treścią przekazu.
A swoją drogą to ciekawe że to jedyna Twoja uwaga podważająca trafność tej sugestii. :mrgreen:

Czy chcesz tego czy nie, to miejsce w którym jesteś Ty, ja, inni wszyscyśmy sobie "uwili"....oczywiście przy współudziale innych. Wiem jest znacznie łatwiej kiedy tę odpowiedzialność cedujemy na innych...to takie ludzkie. ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,01 sekundy. Zapytań do SQL: 5