Celem tego forum jest niesienie pomocy małżonkom przeżywającym kryzys na każdym jego etapie, którzy chcą ratować
swoje sakramentalne małżeństwa, także po rozwodzie i gdy ich współmałżonkowie są uwikłani w niesakramentalne związki
Portal  RSSRSS  BłogosławieństwaBłogosławieństwa  RekolekcjeRekolekcje  Ruch Wiernych SercRuch Wiernych Serc  12 kroków12 kroków  StowarzyszenieStowarzyszenie  KronikaKronika
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  FAQFAQ  NagraniaNagrania  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
NPR a kryzys małżeństwa
Autor Wiadomość
Felix
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-30, 22:44   

Z całą pewnością nie szukam Kowalskiej :)
Prawda nas wyzwoli (nawet ta najbardziej trudna do przyjęcia)
 
 
zenia1780
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-30, 23:43   

Cytat:
Prawda nas wyzwoli (nawet ta najbardziej trudna do przyjęcia)


Jednak jak rozumiem prelegent Ci nie odpowiada.
Szanuję to.
Jednak szkoda, bo tracisz doskonałe narzędzie.
 
 
tiliana
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-30, 23:56   

zeniu, a czy możesz wprost napisać, o czym mowa? Przyznam, że nie miałam jeszcze okazji posłuchać "Akrobatyki małżeńskiej".
 
 
zenia1780
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-01, 00:41   

tiliana napisał/a:
zeniu, a czy możesz wprost napisać, o czym mowa? Przyznam, że nie miałam jeszcze okazji posłuchać "Akrobatyki małżeńskiej".


Nauczona doświadczeniem rozmów o tej sferze tu na forum, wolałabym, jako kobieta, nie wypowiadać się o tym , ponieważ Panowie odbierają to jako babskie fanaberie i szukanie wymówek dla własnego bólu głowy.
W ustach mężczyzny brzmi to zupełnie inaczej.
 
 
tiliana
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-01, 09:01   

zeniu, myślę, że mężczyźni są w stanie zrozumieć, że parafrazujesz słowa Szustaka i nie potraktują tego jak babskie fanaberie ;) a umożliwi to dalszą dyskusję.

Inaczej wyłączasz zupełnie z rozmowy osoby, które tej konferencji nie słyszały. Ani to specjalnie uprzejme, ani pożyteczne...
 
 
zenia1780
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-01, 14:25   

tiliana napisał/a:
zeniu, myślę, że mężczyźni są w stanie zrozumieć, że parafrazujesz słowa Szustaka i nie potraktują tego jak babskie fanaberie ;) a umożliwi to dalszą dyskusję.

Inaczej wyłączasz zupełnie z rozmowy osoby, które tej konferencji nie słyszały. Ani to specjalnie uprzejme, ani pożyteczne...


tiliana, problemy dotyczące omawianej tutaj sfery życia małżeńskiego są nie tylko bardzo delikatne ale również generują w sobie wielkie zranienia po obu stronach.
Wspomniana konferencja trwa ponad 5 godzin i nawet przesłuchując całości, wprowadzającej niejako do tematu (bo omawiającej inne aspekty pożycia małżeńskiego) trudno jest zapewne Panom (jak i Paniom) przyjąć omawiane tam zagadnienia.
Dlatego tez, mimo Twojej drobnej, choć niezamierzonej zapewne, manipulacji, nie odważę się parafrazować tego co tam zostało powiedziane z dwóch powodów.

1. Opowiedzenie tego w oderwaniu od reszty , może nie być odpowiednio zrozumiane i być absolutnie trudne do przyjęcia, co z kolei może spowodować skutek odwrotny od zamierzonego, czyli pomoc autorowi

2. Moja parafraza będzie wynikiem mojego odbioru konferencji opartego na własnych doświadczeniach, a co za tym idzie może nie być w pełni rzetelna.

Konferencje polecam nie jako temat pod dyskusje, ale jako pewien sposób na rozpoznanie źródeł rożnych problemów w małżeństwie (w tym także tego) dla każdego kto chce coś w nim zmienić.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,01 sekundy. Zapytań do SQL: 5