Celem tego forum jest niesienie pomocy małżonkom przeżywającym kryzys na każdym jego etapie, którzy chcą ratować
swoje sakramentalne małżeństwa, także po rozwodzie i gdy ich współmałżonkowie są uwikłani w niesakramentalne związki
Portal  RSSRSS  BłogosławieństwaBłogosławieństwa  RekolekcjeRekolekcje  Ruch Wiernych SercRuch Wiernych Serc  12 kroków12 kroków  StowarzyszenieStowarzyszenie  KronikaKronika
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  FAQFAQ  NagraniaNagrania  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Stwiwrdzona niewaznosc malzenstwa bez mojej wiedzy? mozliwe?
Autor Wiadomość
Karen
[Usunięty]

  Wysłany: 2016-08-18, 21:30   Stwiwrdzona niewaznosc malzenstwa bez mojej wiedzy? mozliwe?

Witajcie.Jestesmy z mezem kilka lat po slubie i po rozwodzie.Trwam sama.. wychowuje dziecko. Zadziwia mnie to,iz moj ,,swietobliwy,, wspolmalzonek zwiazal sie z kims innym i skrzetnie to ukrywa choc ja o tym wiem.Absolutnie,nie zdziwie sie jesli bez mojej wiedzy uzyskal stwierdzenie o niewaznoaci naszego malzenstwa oczywiscie obarczajac mnie wszystkim co najgorsze.Cala ta rodzina to ,,swieci,, a co maja za skora to sie przekonalam.Maja ,,znajomosci,, u ksiezy... i bardzo prosze podpowiedzcie gdzie moge sprawdzic czy nasze sakramentalne malzenstwo bylo ,,badane,, pod kontem waznosci bez mojej wiedzy ? Pytam,bo slub byl za granica,a teraz maz jest w Polsce... gdzie moge to sprawdzic ? To ja mam podstawy sadzic iz bylo niewaznie zawarte,bo maz przed slubem zdradzal pewne zachowania ktore nie sa normalne.
 
 
kinga2
[Usunięty]

Wysłany: 2016-08-18, 21:55   

Karen,
witaj.
Wydaje sie, ze najlepiej zapytac w Kurii , gdzie sie zwracac w takich sprawach, czy do Sadu czy np. do parafii.
 
 
twardy
[Usunięty]

Wysłany: 2016-08-18, 21:59   

Karen. jeśli jesteś po rozwodzie to zmień opis w swoim profilu na forum.
A tak odnośnie Twojego pytania, to nie da się chyba przeprowadzić sprawy o stwierdzenie nieważności małżeństwa bez zawiadomienia drugiej strony.
Jeśli chcesz to sprawdzić, to możesz zadzwonić do Sądu Metropolitalnego w swojej diecezji i tam zapytać o taką możliwość. Taki sąd jest w każdej diecezji. Namiary znajdziesz w internecie.
Jeśli mąż jest w Polsce, to zadzwoń do sądu w diecezji w której on przebywa. Tam nakierują Cię na właściwe miejsce, jeżeli to byłoby niewłaściwym.
Możesz tez zadzwonić z takim pytaniem do sądu w diecezji w której braliście ślub, czyli za granicą.
 
 
Karen
[Usunięty]

Wysłany: 2016-08-18, 22:22   

Dziekuje za odpowiedz,jutro postaram sie czegos dowiedziec.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,01 sekundy. Zapytań do SQL: 8