Celem tego forum jest niesienie pomocy małżonkom przeżywającym kryzys na każdym jego etapie, którzy chcą ratować
swoje sakramentalne małżeństwa, także po rozwodzie i gdy ich współmałżonkowie są uwikłani w niesakramentalne związki
Portal  RSSRSS  BłogosławieństwaBłogosławieństwa  RekolekcjeRekolekcje  Ruch Wiernych SercRuch Wiernych Serc  12 kroków12 kroków  StowarzyszenieStowarzyszenie  KronikaKronika
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  FAQFAQ  NagraniaNagrania  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy piosenki w opisach maja jakis sens?
Autor Wiadomość
RozmyteSerce
[Usunięty]

Wysłany: 2014-07-30, 22:10   Czy piosenki w opisach maja jakis sens?

Juz duzo Was o tym pisalo, i mnie to dopada tez ciagle, jak zona w opisie gdzies wstawi jakas piosenke, ktora wydaje sie miec jakis sens. Teraz jest kwestia, czy pozytywny sens, czy nie? Ja zawsze czytam w takim wypadku bardzo dokladnie tekst i wtedy widze raczej sens w sensie, ze to co sie stalo miedzy mna i zona(rozstanie) to mialo sens? Co Wy uwazacie o tych piosenkach:

Jako pierwsza wstawila jakis czas temu:

Myslovitz - Chcialbym umrzec z milosci

Jakby nie spojrzec, to piosenka o milosci, ale przyczepilem sie ze wzgledu na stan rzeczy do slow: "Jakoś tak nie jest mi nawet żal". Niby piosenka o milosci o tym, zeby umrzec wlasnie przy tej osobie, ale analizujac tekst, widzialem tylko te slowa...

A dzisiaj wstawila ta:

Elaiza - Is It Right

Niby piosenka o watpliwosciach tego, czy wszystko wlasciwe, i tutaj znowu analizujac znajduje jednak slowa, ktore zdaja sie pokazac, ze to cos sie stalo(rozstanie) to jedyna opcja:

She turns over and looks to him
She tries to feel; she can’t feel anything
But it’s so hard to say goodbye
When you know that it’s right

Czy w ogole to wszystko ma jakis sens? Czy czepiam sie slow, a moja zona jednak cos tam mysli o milosci? W druga strone to zawsze u nas funkcjonowalo tak, ze klocac sie, zona kazde jedno slowo zle zapamietywala, a tych dobrych nie bardzo. A ja mam teraz czytajac piosenki.
 
 
mare1966
[Usunięty]

Wysłany: 2014-07-30, 22:34   

Cóż ,
ja też bardzo lubię analizować ( za bardzo czasem )
ale wydaje mi się , że Ty
bijesz mnie na głowę w tej analizie .
Można też analizować kolor jej ubioru itd.

Owszem , piosenki oddają jej nastrój , zainteresowania
tematem "miłości " ale
wyciąganie na podstawie tekstów szczegółów
wydaje się wróżeniem z fusów
( nawiasem grzech okultyzmu ) .
 
 
RozmyteSerce
[Usunięty]

Wysłany: 2014-07-30, 22:45   

No wlasnie, tez juz o tym teraz myslalem, ze to jak wrozenie. Licza sie czyny, a nie slowa, a nie tym bardziej jakiejs piosenki.

Nie chcialbym tego wszystkiego juz analizowac, i coraz bardziej przykladam sie do tego, aby tylko i wylacznie juz zaufac Bogu, a nie gdybac, tylko ufac.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,01 sekundy. Zapytań do SQL: 8