Celem tego forum jest niesienie pomocy małżonkom przeżywającym kryzys na każdym jego etapie, którzy chcą ratować
swoje sakramentalne małżeństwa, także po rozwodzie i gdy ich współmałżonkowie są uwikłani w niesakramentalne związki
Portal  RSSRSS  BłogosławieństwaBłogosławieństwa  RekolekcjeRekolekcje  Ruch Wiernych SercRuch Wiernych Serc  12 kroków12 kroków  StowarzyszenieStowarzyszenie  KronikaKronika
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  FAQFAQ  NagraniaNagrania  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Kogo słuchać?
Autor Wiadomość
Wilkoo
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-05, 13:49   Kogo słuchać?

Naszła mnie pewna refleksja, z czasu, gdy ratowałem Małżeństwo w kryzysie...

Gdy słuchałem Boga, w Sumieniu, w Modlitwie - ratując Małżeństwo?
Wszystko było ok. Było ciężko, ale .. Jego tchnienie zawsze owocowało zmianami..

Gdy słuchałem Księży? Chodziłem cały czas bez Nadziei, z poczuciem osądzenia przez Nich..

Gdy słuchałem Starszych (doświadczonych, Rodziców, Ciotki, etc.)?
Byłem zagubiony w labiryncie własnych myśli..

Gdy słuchałem Przyjaciół? Było mi lżej. Ale to poprawiało jedynie nastrój, nie Małżeństwo..

Gdy słuchałem przypadkowych Osób (internet, fora, w tym m.in. Sychar)?
Dziś na trzeźwo - widzę - że byłem "zaszczuty" w kierunku do Żony;
o pewnych zmianach można powiedzieć, ale zawsze wiązało się to z kłótnią w Domu.

Gdy słuchałem .. Specjalistów (literatura, publicystyka, media)?
Tak, jak w przypadku Pana Boga. Zmiany postępowały do przodu.

Gdy słuchałem .. Kierownika Duchownego Wspólnoty, do której należałem (Odnowa w Duchu Świętym)? Wychodziłem rozdarty, z poczuciem odrzucenia. Aczkolwiek z cieniem Nadziei.

Gdy słuchałem .. problemów innych .. OTWIERAŁY MI SIĘ OCZY, jakie błędy popełniałem przez lata, i co złego zrobiłem?

Czemu o tym wszystkim piszę?

Zawsze słyszymy, iż jedną z najczęstszych przyczyn rozpadu Małżeństwa.. jest.. ingerencja osób trzecich. Czy pamiętamy o tym, gdy chcemy ratować Naszą Miłość?

Czy mógłbym prosić o literaturę tematyczną w tym zakresie, albo o podzielenie się Waszymi doświadczeniami w tej dziedzinie? Wprawdzie jestem już po kryzysie, ale, gdy przychodzą chwile słabości, chciałbym czuć pewność, iż jestem wystarczający zabezpieczony przez .. burzami, które kiedyś na pewno nadejdą.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,01 sekundy. Zapytań do SQL: 4