Gloria in excelsis Deo!

Celem tego forum jest niesienie pomocy małżonkom przeżywającym kryzys na każdym jego etapie, którzy chcą ratować
swoje sakramentalne małżeństwa, także po rozwodzie i gdy ich współmałżonkowie są uwikłani w niesakramentalne związki
Portal  KanałyKanały  BłogosławieństwaBłogosławieństwa  RekolekcjeRekolekcje  Ruch Wiernych SercRuch Wiernych Serc  12 kroków12 kroków  StowarzyszenieStowarzyszenie  NewsNews
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  FAQFAQ  NagraniaNagrania  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
 Ogłoszenie 

12 kroków do wolności Uczta - Za Stołem Słowa - ks. Michał Muszyński | Słowo Boże na dziś | Ciężki krzyż | Róże różańcowe
"Ja ... biorę Ciebie ... za żonę/męża i ślubuję Ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz, że Cię nie opuszczę aż do śmierci. Tak mi dopomóż Panie Boże Wszechmogący w Trójcy Jedyny i Wszyscy Święci."
Ogniska Wiernej Miłości Małżeńskiej SYCHAR:
Warszawa | Poznań | Żory | Zielona Góra | Bonn | Opole | Gorzów Wlkp | Kraków | Trójmiasto | Rzeszów | Chicago | Szczecin | Bydgoszcz | Lublin | Wrocław

ZAPRASZAMY do zgłaszania modlitewnych intencji za małżonków Siostrom Matki Bożej Miłosierdzia
Rekolekcje - Łagiewniki 2010: Uzdrowić zranione życie | Zamienić ranę w perłę | Zobacz kim jesteś - cz. 1 | cz. 2 | O przebaczeniu
Błogosławieństwo Księdza Biskupa Andrzeja Czai - ordynariusza diecezji opolskiej dla naszej Wspólnoty >>

Błogosławieństwa Bożego, aby narodzony tej świętej nocy Zbawiciel świata, obecny w naszym życiu, zawsze napełniał nas radością i nadzieją, a Jego światłość zwyciężała w nas to, co od Boga oddala - życzy administrator

Poprzedni temat «» Następny temat
Wczesne świadectwo?
Autor Wiadomość
ewaa
[Usunięty]

  Wysłany: 2009-11-30, 23:41   Wczesne świadectwo?

Nie wiem czy jeszcze nie za wcześnie na moje świadectwo ale mam nadzieję że będzie dobrze. Może jak to napiszę to naprawdę tak się stanie :)
Mam na imię Ewa. Dwoje cudownych dzieci i męża który bardzo stara naprawić się zło które się stało. Mąż zdradzał mnie klasycznie ze swoją sekretarką na delegacjach. Ich romans zaczął się rok temu. Dowiedziałam się o tym czytając ich milosne maile. Ale dosyć na ten temat. Kto ma ochotę może przeczytać moje stare posty.
Kiedy się dowiedziałam mój świat się zawalił. Niesamowity slogan pisany na tym forum milon razy.:( Mąż był akurat na feriach z córką na nartach. Miałam tydzień samotności z tą wiadomością. Myślałam że to koniec naszego małżeństwa. Inne rozwiązanie nie przyszło mi do głowy. I wtedy Pan Bóg skierował mnie na tę stronę. I okazało się że zdrada nie musi być końcem, że można chcieć być dalej żoną, modlić się o to, starać, zabiegać.
Potem były ciężkie chwile. Kto czytał moje posty wie że nie zachowywałam się godnie i rozsądnie. Wiele chwil spędziłam leżąc w łóżku i patrząc w sufit. Zaniedbałam dzieci i pracę. Potem piłam. Czasem tak że znów nie miałam siły wstać, codziennie po to żeby móc zasnąć. to był lek na całe zło.

[ Dodano: 2009-11-30, 23:54 ]
Tak mijał kolejny dzień. Mąż był caly czas przy mnie. Rozmawialiśmy godzinami od pierwszych chwil. Chcialam żeby mi wszystko wyjaśnił, interesowały mnie najdrobniejsze szczegóły. Było to bardzo bolesne. Nie wszystko co usłyszałam o naszym małżeństwie mi się podobało. To ja byłam szczęśliwą żoną i matką. I to ja myślałam że mamy szczęśliwe małżeństwo. kazałam mu się wyprowadzać i prawie do tego doszło. Drugi raz miałam dosyć i chciałam żeby sie wyprowadził po wakacjach a więc pół roku po tym jak się dowiedziałam. Wydawalo mi się że wszystko co robimy "ratując" małżeństwo jest oszustwem. Oszukujemy rodzine, dzieci i siebie.
Były złe chwile. Na forum szukałam odpowiedzi na pytanie jak wybaczyć. Ktoś mi polecił świadectwo Robiki. Podziwiam.
Szukałam drogi na forum. W pierwszej chwili dostałam rady "pomyśl co źle zrobiłaś, jakie były twoje błędy i grzech". Myślałam że szlak mnie trafi. Muszę powiedzieć że na początek to nie są dobre rady. Jak opadną emocje można się zastanawiać, ale na "dzień dobry" darujcie obie kochani takie mądrości i analizy.

[ Dodano: 2009-12-01, 00:01 ]
Mało pisalam ale słedziłam forum i barzdo mi pomoglo. Kiedy wychodziliśmy na prostą docierały do mnie rady z różnych linków. "Jakich błędów nie popełniać w małżeństwie "mam zapisane w ulubionych i jak mam gorszy dzień czytam dla samopoprawy :)
Trudno opisać kolejne etapy które przechodziliśmy. Z Panem Bogiem było różnie. W pierwszej chwili okazalo sie że już się nie potrafię modlić. Potem mogłam sie modlić za innych. Często za kogoś z forum. Teraz potrafię się modlić i dziękować za to co mam.
Dziękuję Ci Panie Boże za to że mąż mnie kocha.
Dziękuję Ci Panie Boże z to że mam wspaniałe, cudowne, zdrowe dzieci.
Dziękuję Ci Panie Bożę za to że moje dzieci mają rodziców którzy je kochają i zrobią dla nich wszystko
Dziękuję...
Przyznaję że w pierwszej chwili zostałam z mężem tylko ze względu na dzieci. Teraz moge powiedzięć "kocham Cię" Dziękuję Ci za to Panie Boże.

[ Dodano: 2009-12-01, 00:20 ]
Teraz jest dobrze. CHCIAŁAM TO NAPISAĆ WSZYSTKIM KTÓRZY PYTAJĄ CZY MOŻNA ŻYC PO ZDRADZIE. Boję się oczywiście. Boli to dalej. Rok temu mąż zachwycał się mną i pisal maile do niej. Kiedy teraz mówi jak pięknie wyglądam myślę że wtydy też się mną zachwycal, i co?
Staram się nie uprzykrzać nam życia i nie wracać do tego co było. Kiedy nagle robię się smutna on mówi "zobaczysz będzie dobrze, zrobię wszystko żeby tak było" Dziękuję Ci za to Panie Boże.
I chociaż bardzo sie boję nie pozwolę żeby ten lęk zniszczył to co jest.
Dziekuję wszystkim którzy mieli dla mnie dobre słowo i modlitwę. Bardzo tego potrzebowałam. Dziękuję wszystkim których historię, leki, ból i cierpienie ale też droga wyboru i mądre myśli pomagaly mi inaczej sporzeć na siebie. Mam nadzieję że Wychodzicie Robiko z choroby. Dziękuję za to że tu jesteś.
Przepraszam tych których uraziłam wypowiadając sie jak mi zarzucano patrząc przez własny pryzmat.
Dziękuję Ci Panie Boże za to forum i dziękuję wszystkim dzięki którym ono istnieje.

Mój mąż jest dzisiaj na delegacji. Śpi w hotelu a ja wierzę że tęskni tam za mną i że mnie kocha. Dziękuję Ci za to Panie Boże.
A jutro wróci do domu dzieci rzucą sie na niego i nie zejdą aż do spania bo jest najlepszym ojcem świata.

Postanowiłam że będę pisać tu o dobrych rzeczach tak aby każde szczęście zauważyć.
I postaram się nie bać tego co będzie jutro. Nie wracać do tego co było. Chociaż boję się świąt bo bolało strasznie że my z córeczką piekłyśmy rogaliki a on... Ale dosyć takich myśli
Nasze małżeństwo powierzam Panu Bogu i prosze go codziennie o opiekę nad nami.

Przykro mi że nie potrafię ładnie pisać. Chciałam tylko powiedzieć tym którzy się boją że można żyć po zdradzie. Że można cieszyć się z bycia żoną. Można kochać swojego męża. Dziękuję Ci za to Panie Boże.
 
     
Mirakulum
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-01, 00:30   

Ewo !
Cieszę się Twoim szczęściem . Pan jest Wielki .
 
     
Wiki
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-01, 07:39   

ewaa,cudownie,ze jesteś i cudownie,ze piszesz!pamiętaj,to Ty jesteś EZER KENEGDO dla swojego męża,ostatnim BOŻYM RATUNKIEM DLA NIEGO!

WIĘC RATUJ GO,
otaczaj miłością mimo wszystko,
TRWAJ mimo bólu,
to przyjdzie WIELKA RADOŚĆ I SPOKOJ SERCA W JEZUSIE!

innej drogi nie ma!

i pamiętaj,(ak i mi przypomina Mirakulum,kiedy się załamuję)-TY jesteś 100% dla męża,żadna inna....

mąż tylko idąc przez życie z Tobą,na chwilę zgubił drogę....

,,stracił panowanie nad kierownicą,choć generalnie jeździ dobrze"

pozdrawiam serdecznie! ;-) (powoli wychodzę z choróbska)
 
     
EL.
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-01, 14:51   

Ewo , trwaj w MIŁOŚCI....bo ttlko MIŁOŚĆ zwycięża !! Pozdro ! EL.
 
     
ewaa
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-01, 17:06   

Mam nadzieję Mirakulum że nasza radość nie jest przedwczesna. Trochę bałam się że to może za wcześnie na takie świadecwo.

Robiko na razie trudno mi uwierzyć że jestem 100% najlepszą kobietą dla swojego męża. Myślę że to dlatego że do tej pory byliśmy dla siebie jedyni a teraz on ma też inne doświadczenia. Nie będę nigdy wiedziała jak "wypadłam" w tym porównaniu. Tyle optymizmu było w Twoich postach. Mam nadzieję dalej z nich czerpać nadzieję. Były takie chwile że wydawałaś mi się aż nawiedzone, ale może o to trzeba się modlić: aby Pan Bóg nawiedzil nas wiarą że wszystko będzie dobrze.
Cieszę się że wychodzisz z choroby. Może ten instynkt opiekuńczy zostanie Twojemu mężowi i będziesz już codziennie dostawala śniadanie do łóżka. :)

Droga El
Mam nadzieję że jeśli udało mi się wytrwać przez najgorsze chwile to teraz będzie już tylko lepiej. Żeby tylko mój mąż chciał trwać w tej miłości.

Miałam pisać o dobrych rzeczach. Mąż był wczoraj na delegacji. Miał zadzwonić wieczorem. Nie zadzwonił. Nie będę się doszukiwała złych intencji. Może naprawdę padł zmęczony. Jak wróci bezpiecznie będę szczęśliwa.

Pozdrawiam dziewczyny i dziękuję za dobre słowo.

[ Dodano: 2009-12-01, 17:10 ]
Nie wszystkim się udaje. Pamiętacie Fraszkę? Bardzo się starała ale do tanga trzeba dwojga. Fraszka już nie pisze ale czyta to forum. Myślę że teraz bardzo potrzebuje modlitwy. Proszę o nią w jej imieniu
Z Panem Bogiem
 
     
artuana
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-01, 18:36   

Ewo,
cieszę się, że udaje Ci się uratować małżeństwo. Nie ma zbyt wiele takich świadectw tutaj na tym forum, niestety.
Z tego co piszesz widać, że Twojemu mężowi zależy na Tobie i małżeństwie.
Bo to jest tak, jak napisałaś na końcu: "do tanga trzeba dwojga." DWOJGA.

Nikt samotnie nie odbuduje małżeństwa po zdradzie

Pozdrawiam i życzę, by z każdym dniem było lepiej.
 
     
fraszka33
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-01, 19:01   

Ewuniu calym sercem jestem z Toba:)
Bardzo sie ciesze z Twojego szczęscia...miło się czyta to co piszesz...
Kiedy DWOJGU zależy to gory mozna przenosić!!
Ewo ja sie trzymam bo mam dla kogo!!!
Ściskam mocno!!
 
     
ewaa
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-01, 21:27   

Mój mąż wrócił z delegacji. Mial mały wypadek ma przeciętą rękę w nadgarstku. Mogło skończyć się o wiele gorzej bo spadl z 2 metrów na różne narzędzia. Zobaczcie jak niewiele trzeba.
Dobrze że cieszycie się razem ze mną bo jest z czego.
Dobrej nocy wszystkim.
 
     
agnicha
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-01, 22:30   

ewaa,
piszesz "Przykro mi że nie potrafię ładnie pisać" ...a to jedna z najpiękniejszych opowieści, jakie ostatnio przeczytałam...opowieść o ewiee, która szukała w SOBIE...
Nie prosisz o miłość męża -> to TY chcesz kochać
ewaa napisał/a:
można cieszyć się z bycia żoną. Można kochać swojego męża. Dziękuję Ci za to Panie Boże.


ewaa, czytam Twój post i robi mi się ciepło na sercu a do oczu napływają łzy...bo odnajduję w tym świadectwie siebie...

dziękuję Ci za Twój wpis w tym dziale

agnicha

P.S. Dołączam Cię do mojej modlitwy...do modlitwy za osoby z działu ŚWIADECTWA...bo wiem, że wpis tutaj to przecież nie koniec walki... ;-)
 
     
Wiki
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-02, 09:32   

ewaa napisał/a:
Myślę że to dlatego że do tej pory byliśmy dla siebie jedyni a teraz on ma też inne doświadczenia.


znam doskonale ten ból...choć padło zdanie,,i tak jesteś lepsza'',to nadal ze sobą nie śpimy i to też boli....bardzo...bo niby razem,a jednak osobno...czasem -bardzo rzadko mąż przyjdzie nad ranem do naszego łoza,czasem nawet przytuli,ale ostrożnie i na dystans....co też boli..


..
agnicha napisał/a:
agnicha

P.S. Dołączam Cię do mojej modlitwy...do modlitwy za osoby z działu ŚWIADECTWA...bo wiem, że wpis tutaj to przecież nie koniec walki...tak!!!
to początek nowego życia...i nie koniec walki,bo teraz tym bardziej trzeba codziennie na nowo i od nowa walczyć o swoje małżeństwo i róznie to wychodzi....

czasem całkiem super...a czasem zdarza sie upadek....bo człowiek jest mały i bez pomocy BOGA nic nie zrobi....dlatego modlitwy są bardzo potrzebne cały czas!!!!!!!
AGNICHA-dziękujemy!

EWA,pisz czesto,wspierajmy się dalej w tej naszej walce o dobre ,wspólne życie z mężem!(i podbijcie mój wątek,bardzo proszę :lol: )

pozdrawiam!
 
     
ewaa
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-02, 19:13   

Agnicha!
Z calego serca dziękuję za dobre słowa i modlitwę. Z moim świadectwem to jest trochę tak że akurat miałam dobry dzień i czułam ogromną potrzebę żeby to napisać. Mój mąż twierdzi że już przyzwyczaił się do mojej huśtawki nastrojów. Nie wiem co będzie jutro i czy też bym chciała pisać w świadectwach. Na razie cieszę się że ta huśtawka nie buja już tak wysoko. Ciężko to było wytrzymać.
Jesteśmy razem. Dzieci są szczęśliwe. Czego chcieć więcej?
Ale o modlitwę proszę nieustannie. Wierzę że jeśli ktoś się za nas modli to jest to "ważniejsza" modlitwa niż jak sami się modlimy.
I teraz wierzę że cuda się zdarzają. Dziękuję Ci Panie Boże.
Ściskam wszystkich i idę na aerobik. Muszę się podobać swojemu mężowi. :)

[ Dodano: 2009-12-02, 23:06 ]
Nie potrafię ładnie pisać więc podaję fragment książki "Prawiek i inne czasy" Olgi Tokarczuk. Życzę wszystkim (sobie równeż) otwartości na Bożą Łaskę i wiary w siłę modlitwy.

"Matka Boska Jeszkotlwska była czystą wolą pomocy temu co chore i ułomne. Była siłą boskim cudem wpisanym w obraz. Kiedy ludzie zwracali do niej swoje twarze, gdy poruszali ustami, zaciskali ręce na brzuchu lub składali je na wysokości serca, Matka Boska Jeszkotlwska dawała im siłę i moc zdrowienia. Dawała ją wszystkim bez wyjątku, nie z miłosierdzia, lecz dlatego że taka była jej natura - dawać moc zdrowienia tym, którzy jej potrzebują. Co działo się dalej - o tym decydowali ludzie. Jedni pozwalali tej sile zadziałać w sobie i Ci zdrowieli... Inni pozwalali, żeby moc wyciekła z nich jak z dziurawego naczynia i wsiąkła w ziemię. A potem tracili wiarę w cuda.
Podobnie bylo z dziedzicem Popielskim, ktory pojawił się przed obrazem Matki Boskiej Jeszkotlwskiej. Widziała, jak ukląkł i próbował się modlić. Ale nie mógł, więc wstał ze złością i patrzył na drogocenne wota... Matka Boska Jeszkotlwska widziała, że bardzo potrzebował dobrej, pomocnej siły dla swego ciała i duszy. I dała mu ją, zalała go nią, skąpala w niej. Dziedzic Popielski był jednak szczelny niczym szklana kula, więc dobra siła spłynęła po nim na zimną kościelną posadzkę i wprawiła kościół w delikatne, ledwo wyczuwalne drżenie."

[ Dodano: 2009-12-09, 23:29 ]
Miałam pisać o dobrych rzeczach więc proszę bardzo.
Moja corka miała mały kryzys bo dzisiaj roraty a tatuś nie znalazł w piwnicy lampionu który dostała w zeszłym roku na nagrodę w szkole. Więc tatuś dalej szukał cierpliwie. I znalazł lampion który robiliśmy wszyscy razem dwa, albo trzy lata temu. Z kartonu po mleku oklejonym papierem kolorowym i na dole jest Pan Jezus a nad nim wycięta aureola. Jak świeci wygląda pięknie. Córka była szczęśliwa. Dziękuje Ci za to Panie Boże.
Potem byłam na aerobiku było świetnie.
Teraz mam czas dla siebie.
A jutro nie idziemy z mężem do pracy. Oboje wzieliśmy wolne. Zawozimy dzieci do prawie dziadków i jedziemy na wspólne zakupy. Umówiliśmy się że to będzie miły dzień. Dziękuję Ci Panie Boże.
I proszę o siłę abym nie wracala do tego co było. Bo ostatnio mnie kusi, a sytuacja pracownicza mojego męża i służbowe maile z nią do tego skłaniają. :-(
Wciąż proszę o modlitwę.
Z Panem Bogiem
Polecam modlitwie wszystkich Fraszkę bo bardzo tego potrzebuje.

[ Dodano: 2010-02-16, 15:57 ]
Kingo
Zapomniałam o wcześniejszym wpisie o dziedzicu Popielskim. Zazdroszczę Ci tego rozbicia lodu o którym piszesz. Może ja też jestem za szczelna jak szklana kula. Chociaż bardzo bym chciała przyjąć Pana Boga do serca.

Wczoraj w nocy słuchałam radia Józef i była tam dyskusja o tym jak wiara innych na nas wpływa. Jak jest ważna i co może uczynić. Jestem pewna że po tym jak się dowiedziałam o mężu to forum i wiara innych ludzi uratowala mnie i moje małżeństwo. Szukałam czegoś żeby sobie poradzić i tutaj "okazało się" że zdrada to nie koniec. Nie musi nim być. I minął rok, mąż mówi codziennie że mnie kocha, dzieci są szczęśliwe. To dzięki wierze innych i chęci dzielenia się nią.
Dlatego kiedy moja wiara kuleje, zaglądam tutaj aby czerpać ją i "zarażać się od innych".
Dziękuję za to Tobie Kingo i wszystkim inym którzy poświęcili mi swój czas. Dla mnie jest to szczególnie ważne ponieważ w naszym przypadku o tym co się stało wie tylko jedna moja przyjaciólka. Niestety zadko się widzimy. Reszta zazdrości nam wspanialego małżeństwa, rodziny, domu, dzieci :-D :cry:
 
     
artuana
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-16, 17:01   

ewaa,
pisałaś, że nie umiesz się modlić, ale to Ci się tylko tak wydaje. Skoro prosisz Ducha Świętego o pomoc, to przecież już jest modlitwa. Ja też nie modlę się nowennami i innymi długimi modlitwami, ale mówię często:"Panie Jezu zmiłuj się nade mną, grzesznikiem" i wiem, że to jest też dobra modlitwa. (mój Anioł Stróż mi to powiedział :mrgreen: )

Wiara Kingi, czy innych moderatorów jest dla mnie też na razie nieosiągalna.

Napisz, jak się czujesz, bo miałaś mieć operację?
 
     
ewaa
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-16, 19:15   

Dzieki Artuano za pamięć.
To nie była operacja tylko niezbyt miłe badania diagnostyczne. Wyniki są dobre: to znaczy nie znleziono nic złego tzn raka. :-) :-D :mrgreen:Dziś już mogę spokojnie o tym pisać. Balam się co się okaze, dodatkowo nie mogłam się pogodzic że mój syn będzie spał bezemnie. Jest jeszcze taki malutki. Na szczęście w szpitalu dają znakomite leki nasenne żeby pacjenci nie marudzili po nocach i spałam jak niemowle. Śniły się niesamowicie głupie sny z bajek dla dzieci mojej córki. :shock:
Potem trochę nerwów w oczekiwaniu na wyniki, no bo dzieci male, ale już po wszystkim. Ulga niesamowita.
Myślałam żeby przed szpitalem iść do spowiedzi, no bo nie wiadomo co będzie, ale aż sie przestraszyłam tej mojej kalkulacji. Było to bardzo ........... nawet nie wiem jak określić to podejście do spowiedzi. Jest mi wstyd.

Może Twój Anioł Stróż mógłby porozmawiać też ze mną ;-)
Ja do mojego codziennie mówię i wierzę że się nami opiekuje. I Dzięki Bogu dobrze mu to wychodzi.
Dzięki Ci Panie Boże
Ściskam gorąco
 
     
artuana
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-16, 19:48   

Ewa,
To dobrze, że ze zdrowiem wszystko w porządku.
A co do Twoich... "kalkulacji".... to wszyscy chyba tak się zachowujemy, :oops: że "jak trwoga, to do Boga". Wiele osób tu, na forum tak pisało. Może to nie jest chwalebne postępowanie, ale....każda droga jest dobra jeśli prowadzi w końcu do Niego.

Akurat teraz jest dobra okazja na spowiedź, bo zaczyna się wielki post, więc sądzę, że skorzystasz. Na pewno Ci to pomoże.


Gdybym mogła rozporządzać moim Aniołem Stróżem to bym Ci na pewno Go podesłała :mrgreen:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

To naprawdę bardzo ważna ankieta zwolenników in vitro - włącz się!
Możesz w niej wyrazić swój sprzeciw głosując przeciw petycji...
Stanowisko Episkopatu Polski:

"Metoda in vitro jest niezgodna z prawem Bożym i naturą człowieka..."

"Pan naprawdę Zmartwychwstał! Alleluja!

„Dlaczego szukacie żyjącego wśród umarłych? Nie ma Go tutaj; zmartwychwstał!” (Łk 24,5-6)
"To się Bogu podoba, jeżeli dobrze czynicie, a przetrzymacie cierpienia" (1 P 2,20b)
"Na świecie doznacie ucisku, ale miejcie odwagę: Jam zwyciężył świat” (J 16,33)
„Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu!” (Mk 16,15)To może być także Twoje zmartwychwstanie - zmartwychwstanie Twojego małżeństwa!

Jan Paweł II:

Każdy z was, młodzi przyjaciele, znajduje też w życiu jakieś swoje „Westerplatte". Jakiś wymiar zadań, które trzeba podjąć i wypełnić. Jakąś słuszną sprawę, o którą nie można nie walczyć. Jakiś obowiązek, powinność, od której nie można się uchylić. Nie można zdezerterować. Wreszcie — jakiś porządek prawd i wartości, które trzeba utrzymać i obronić, tak jak to Westerplatte, w sobie i wokół siebie. Tak, obronić — dla siebie i dla innych.

Dla tych, którzy kochają - propozycja wzoru odpowiedzi na pozew rozwodowy


W odpowiedzi na pozew wnoszę o oddalenie powództwa w całości i nie rozwiązywanie małżeństwa stron przez rozwód.

UZASADNIENIE

Pomimo trudności jakie nasz związek przechodził i przechodzi uważam, że nadal można go uratować. Małżeństwa nie zawiera się na chwilę i nie zrywa w momencie, gdy dzieje się coś niedobrego. Pragnę nadmienić, iż w przyszłości nie zamierzam się już z nikim innym wiązać. Podjąłem (podjęłam) bowiem decyzję, że będę z żoną (mężem) na zawsze i dołożę wszelkich starań, aby nasze małżeństwo przetrwało. Scalenie związku jest możliwe nawet wtedy, gdy tych dobrych uczuć w nas nie ma. Lecz we mnie takie uczucia nadal są i bardzo kocham swoją żonę (męża), pomimo, iż w chwili obecnej nie łączy nas więź fizyczna. Jednak wyrażam pragnienie ratowania Naszego małżeństwa i gotowy (gotowa) jestem podjąć trud jaki się z tym wiąże. Uważam, że przy odrobinie dobrej woli możemy odbudować dobrą relację miłości.

Dobro mojej żony (męża) jest dla mnie po Bogu najważniejsze. Przed Bogiem to bowiem ślubowałem (ślubowałam).

Moim zdaniem każdy związek ma swoje trudności, a nieporozumienia jakie wydarzyły się między nami nie są powodem, aby przekreślić nasze małżeństwo i rozbijać naszą rodzinę. Myślę, że każdy rozwód negatywnie wpływa nie tylko na współmałżonków, ale także na ich rodziny, dzieci i krzywdzi niepotrzebnie wiele bliskich sobie osób. Oddziaływuje również negatywnie na inne małżeństwa.

Z moją (moim) żoną (mężem) znaliśmy się długo przed zawarciem naszego małżeństwa i uważam, że był to wystarczający czas na wzajemne poznanie się. Po razem przeżytych "X" latach (jako para, narzeczeni i małżonkowie) żona (mąż) jest dla mnie zbyt ważną osobą, aby przekreślić większość wspólnie spędzonych lat. Według mnie w naszym związku nie wygasły więzi emocjonalne i duchowe. Podkreślam, iż nadal kocham żonę (męża) i pomimo, że oddaliliśmy się od siebie, chcę uratować nasze małżeństwo. Osobiście wyrażam wolę i chęć naprawy naszych małżeńskich relacji, gdyż mam przekonanie, że każdy związek małżeński dotknięty poważnym kryzysem jest do uratowania.

Orzeczenie rozwodu spowodowałoby, że ucierpiałoby dobro wspólnych małoletnich dzieci stron oraz byłoby sprzeczne z zasadami współżycia społecznego. Dzieci potrzebują stabilnego emocjonalnego kontaktu z obojgiem rodziców oraz podejmowania przez obie strony wszelkich starań, by zaspokoić potrzeby rodziny. Rozwód grozi osłabieniem lub zerwaniem więzi emocjonalnej dzieci z rodzicem zamieszkującym poza rodziną. Rozwód stron wpłynie także niekorzystnie na ich rozwój intelektualny, społeczny, psychiczny i duchowy, obniży ich status materialny i będzie usankcjonowaniem niepoważnego traktowania instytucji rodziny.

Wysoki Sądzie, proszę o danie nam szansy na uratowanie naszego małżeństwa. Uważam, ze każda rodzina, w tym i nasza, na to zasługuje. Nie zmienię zdania w tej ważnej sprawie, bo wtedy będę niewiarygodny w każdej innej. Brak wyrażenia mojej zgody na rozwód nie wskazuje na to, iż kierują mną złe emocje tj. złość czy złośliwość. Jednocześnie zdaję sobie sprawę, że nie zmuszę żony (męża) do miłości. Rozumiem, że moja odmowa komplikuje sytuację, ale tak czuję, takie są moje przekonania religijne i to dyktuje mi serce.

Bardzo kocham moją (mojego) żonę (męża) i w związku z powyższym wnoszę jak na wstępie.List Episkopatu Polski na święto św. Rodziny

Warto jeszcze raz podkreślić, że u podstaw każdej rodziny stoi małżeństwo. Chrześcijańskie patrzenie na małżeństwo w pełni uwzględnia wyjątkową naturę tej wspólnoty osób. Małżeństwo to związek mężczyzny i niewiasty, zawierany na całe ich życie, i z tej racji pełniący także określone zadania społeczne. Chrystus podkreślił, że mężczyzna opuszcza nawet ojca i matkę, aby złączyć się ze swoją żoną i być z nią przez całe życie jako jedno ciało (por. Mt 19,6). To samo dotyczy niewiasty. Naszym zadaniem jest nieustanne przypominanie, iż tylko tak rozumianą wspólnotę mężczyzny i niewiasty wolno nazywać małżeństwem. Żaden inny związek osób nie może być nawet przyrównywany do małżeństwa. Chrześcijanie decyzję o zawarciu małżeństwa wypowiadają wobec Boga i wobec Kościoła. Tak zawierany związek Chrystus czyni sakramentem, czyli tajemnicą uświęcenia małżonków, znakiem swojej obecności we wszystkich ich sprawach, a jednocześnie źródłem specjalnej łaski dla nich. Głębia duchowości chrześcijańskich małżonków powstaje właśnie we współpracy z łaską sakramentu małżeństwa. więcej >>Wszechświat na miarę człowieka

Wszechświat jest ogromny. Żeby sobie uzmysłowić rozmiary wszechświata, załóżmy, że odległość Ziemia - Słońce to jeden milimetr. Wtedy najbliższa gwiazda znajduje się mniej więcej w odległości 300 metrów od Słońca. Do Słońca mamy jeden milimetr, a do najbliższej gwiazdy około 300 metrów. Słońce razem z całym otoczeniem gwiezdnym tworzy ogromny system zwany Droga Mleczną (galaktykę w kształcie ogromnego dysku). W naszej umownej skali ten ogromny dysk ma średnicę około 6 tysięcy kilometrów, czyli mniej więcej tak, jak stąd do Stanów Zjednoczonych. Światło zużywa na przebycie od jednego końca tego dysku do drugiego - około 100 tysięcy lat. W tym dysku mieści się około 100 miliardów gwiazd. To jest ogromny dysk! Jeszcze mniej więcej sto lat temu uważano, że to jest cały wszechświat. Okazało się, że tak wcale nie jest. Wszechświat jest znacznie, znacznie większy! Jeżeli te 6 tysięcy kilometrów znowu przeskalujemy, tym razem do jednego centymetra, to cały wszechświat, który potrafimy zaobserwować (w tej skali) jest kulą o średnicy 3 kilometrów. I w tym właśnie obszarze, jest około 100 miliardów galaktyk (czyli takich dużych systemów gwiezdnych, oczywiście różnych kształtów, różnych wielkości). To właśnie jest cały wszechświat, który potrafimy badać metodami fizycznymi, wykorzystując techniki astronomiczne. (Wszechświat na miarę człowieka >>>)Musicie zawsze powstawać!

Możecie rozerwać swoje fotografie
i zniszczyć prezenty.
Możecie podeptać swoje szczęśliwe wspomnienia
i próbować dzielić to, co było dla dwojga.
Możecie przeklinać Kościół i Boga.

Ale Jego potęga nie może nic uczynić
przeciw waszej wolności.
Bo jeżeli dobrowolnie prosiliście Go,
by zobowiązał się z wami...
On nie może was "rozwieść".

To zbyt trudne?
A kto powiedział, że łatwo być
człowiekiem wolnym i odpowiedzialnym.
Miłość się staje
Jest miłością w marszu, chlebem codziennym.

Nie jest umeblowana mieszkaniem,
ale domem do zbudowania i utrzymania,
a często do remontu.
Nie jest triumfalnym "TAK",
ale jest mnóstwem "tak",
które wypełniają życie, pośród mnóstwa "nie".

Człowiek jest słaby, ma prawo zbłądzić!
Ale musi zawsze powstawać i zawsze iść.
I nie wolno mu odebrać życia,
które ofiarował drugiemu; ono stało się nim.

Michel QuoistRozważania o wierze/Dynamizm wiary/Zwycięstwo przez wiarę

Klasycznym tekstem biblijnym ukazującym w świetle wiary wartość i sens środków ubogich jest scena walki z Amalekitami. W czasie przejścia przez pustynię, w drodze do Ziemi Obiecanej, dochodzi do walki pomiędzy Izraelitami a kontrolującymi szlaki pustyni Amalekitami (zob. Wj 17, 8-13). Mojżesz to Boży człowiek, który wie, w jaki sposób może zapewnić swoim wojskom zwycięstwo. Gdyby był strategiem myślącym jedynie po ludzku, stanąłby sam na czele walczących, tak jak to zwykle bywa w strategii. Przecież swoją postawą na pewno by ich pociągał, tak byli wpatrzeni w niego. On zaś zrobił coś, co z punktu widzenia strategii wojskowej było absurdalne - wycofał się, zostawił wojsko pod wodzą swego zastępcy Jozuego, a sam odszedł na wzgórze, by tam się modlić. Wiedział on, człowiek Boży, człowiek modlitwy, kto decyduje o losach świata i o losach jego narodu. Stąd te wyciągnięte na szczycie wzgórza w geście wiary ramiona Mojżesza. Między nim a doliną, gdzie toczy się walka, jest ścisła łączność. Kiedy ręce mu mdleją, to jego wojsko cofa się. On wie, co to znaczy - Bóg chce, aby on wciąż wysilał się, by stale wyciągał ręce do Pana. Gdy ręce zupełnie drętwiały, towarzyszący Mojżeszowi Aaron i Chur podtrzymywali je. Przez cały więc dzień ten gest wyciągniętych do Pana rąk towarzyszył walce Izraelitów, a kiedy przyszedł wieczór, zwycięstwo było po ich stronie. To jednak nie Jozue zwyciężył, nie jego wojsko walczące na dole odniosło zwycięstwo - to tam, na wzgórzu, zwyciężył Mojżesz, zwyciężyła jego wiara.

Gdyby ta scena miała powtórzyć się w naszych czasach, wówczas uwaga dziennikarzy, kamery telewizyjne, światła reflektorów skierowane byłyby tam, gdzie Jozue walczy. Wydawałoby się nam, że to tam się wszystko decyduje. Kto z nas próbowałby patrzeć na samotnego, modlącego się gdzieś człowieka? A to ten samotny człowiek zwycięża, ponieważ Bóg zwycięża przez jego wiarę.

Wyciągnięte do góry ręce Mojżesza są symbolem, one mówią, że to Bóg rozstrzyga o wszystkim. - Ty tam jesteś, który rządzisz, od Ciebie wszystko zależy. Ludzkiej szansy może być śmiesznie mało, ale dla Ciebie, Boże, nie ma rzeczy niemożliwych. Gest wyciągniętych dłoni, tych mdlejących rąk, to gest wiary, to ubogi środek wyrażający szaleństwo wiary w nieskończoną moc i nieskończoną miłość Pana.

ks. Tadeusz Dajczer "Rozważania o wierze"


Małżeństwo nierozerwalne?!... - wierność mimo wszystko

„Ślubuję ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz że ciebie nie opuszczę aż do śmierci" - to tekst przysięgi małżeńskiej wypowiadany bez żadnych warunków uzupełniających. Początek drogi. Niezapisana karta z podpisem: „aż do śmierci". A co, gdy pojawią się trudności, kryzys, zdrada?...

„Wtedy przystąpili do Niego faryzeusze, chcąc Go wystawić na próbę, zadali Mu pyta-nie: «Czy wolno oddalić swoją żonę z jakiegokolwiek powodu?» On im odpowiedział: «czy nie czytaliście, że Stwórca od początku stworzył ich mężczyzną i kobietą? Dlatego opuści człowiek ojca i matkę i będą oboje jednym ciałem. A tak nie są już dwojgiem, lecz jednym ciałem. Co Bóg złączył, człowiek niech nie rozdziela»"(Mt 19, 3-5). Dwanaście lat temu nasilający się kryzys, którego skutkiem byt nowy związek mojego męża, separacja i rozwód, doprowadził do rozpadu moje małżeństwo. Porozumienie zostało zerwane. Zepchnięta na dalszy plan, wyeliminowana z życia, nigdy w swoim sercu nie przestałam być żoną mojego męża. Sytuacje, wobec których stawałam, zda-wały się przerastać moją wytrzymałość, odbierały nadzieję, niszczyły wszystko we mnie i wokół mnie. Widziałam, że w tych trudnych chwilach Bóg stawał przy mnie i mówił: „wystarczy ci mojej łaski", „Ja jestem z wami po wszystkie dni aż do skończenia świata". Był Tym, który uczył mnie, jak nieść krzyż zerwanej jedności, rozbitej rodziny, zdrady, zaparcia, odrzucenia, szyderstwa, cynizmu, własnej słabości, popełnionych grzechów i błędów. Podnosił, nawracał, przebaczał, uczyt przebaczać. Kochał. Akceptował. Prowadził. Nadawał swój sens wydarzeniom, które po ludzku zdawały się nie mieć sensu. Byt wierny przymierzu, które zawarł z nami przed laty przez sakrament małżeństwa. Teraz wiem, że małżeństwo chrześcijańskie jest czym innym niż małżeństwo naturalne. Jest wielką łaską, jest historią świętą, w którą angażuje się Pan Bóg. Jest wydarzeniem, które sprawia, „że mąż i żona połączeni przez sakrament to nie przypadkowe osoby, które się dobrały lub nie, lecz te, którym Bóg powiedział «tak», by się stały jednym ciałem, w drodze do zbawienia".

Ja tę nadzwyczajność małżeństwa sakramentalnego zaczęłam widzieć niestety późno, bo w momencie, gdy wszystko zaczęto się rozpadać. W naszym małżeństwie byliśmy najpierw my: mój mąż, dzieci, ja i wszystko inne. Potem Pan Bóg, taki na zasadzie pomóż, daj, zrób. Nie Ten, ku któremu zmierza wszystko. Nie Bóg, lecz bożek, który zapewnia pomyślność planom, spełnia oczekiwania, daje zdrowie, zabiera trudności... Bankructwo moich wyobrażeń o małżeństwie i rodzinie stało się dla mnie źródłem łaski, poprzez którą Bóg otwierał mi oczy. Pokazywał tę miłość, z którą On przyszedł na świat. Stawał przy mnie wyszydzony, opluty, odepchnięty, fałszywie osądzony, opuszczony, na drodze, której jedyną perspektywą była haniebna śmierć, I mówił: to jest droga łaski, przez którą przychodzi zbawienie i nowe życie, czy chcesz tak kochać? Swoją łaską Pan Bóg nigdy nie pozwolił mi zrezygnować z modlitwy za mojego męża i o jedność mojej rodziny, budowania w sobie postawy przebaczenia, pojednania i porozumienia, nigdy nie dał wyrazić zgody na rozwód i rozmyślne występowanie przeciwko mężowi. Zalegalizowanie nowego związku mojego męża postrzegam jako zalegalizowanie cudzołóstwa („A powiadam wam: Kto oddala swoją żonę (...) a bierze inną popełnia cudzołóstwo, I kto oddaloną bierze za żonę, popełnia cudzołóstwo" (Mt,19.9)). I jako zaproszenie do gorliwszej modlitwy i głębszego zawierzenia. Nasza historia jest ciągle otwarta, ale wiem, że Pan Bóg nie powiedział w niej ostatniego Słowa. Jakie ono będzie i kiedy je wypowie, nie wiem, ale wierzę, że zostanie wypowiedziane dla mnie, mojego męża, naszych dzieci i wszystkich, których nasza historia dotknęła. Będzie ono Dobrą Nowiną dla każdego nas. Bo małżeństwo sakramentalne jest historią świętą, przymierzem, któremu Pan Bóg pozostaje wierny do końca.

Maria

Forum Pomocy "Świadectwa"

Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 8