Celem tego forum jest niesienie pomocy małżonkom przeżywającym kryzys na każdym jego etapie, którzy chcą ratować
swoje sakramentalne małżeństwa, także po rozwodzie i gdy ich współmałżonkowie są uwikłani w niesakramentalne związki
Portal  AlbumAlbum  NagraniaNagrania  Ruch Wiernych SercRuch Wiernych Serc  StowarzyszenieStowarzyszenie  Chat
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  FAQFAQ  12 kroków12 kroków  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
co dalej?
Autor Wiadomość
mami
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-11, 15:57   

Alibeo jak sama wiesz brak prawej separacji jest dla ciebie tylko udręką,
jeśli chodzi o rzeczywistość też, to ze czekasz na meza krok to jasne obawiasz sie ze t\wtedy juz wszystko przekresliłas... ale on nie złozy bo wina by była jego koszy sądowe, alimnety i na ciebie wtedy mozesz sie domagac przeciez sam sie nie wkopie przemysl to co jest dla ciebie lepsze
 
     
alibea
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-11, 15:58   

ale chodzi mi o to, zebym nie ponosila sankcji karnych..gdzies wycztytalam , ze jezeli zmienilam dane osobowe, miejsce zamieszkania itp to musze to zglosic w ciagu 14 lub 30 dni od tego fakty.Inaczej groza mi sankcje karne.Pewnie kara pieniazna.Tego sie obawiam.
 
     
doro
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-11, 16:00   

z PIT - u: DANE PODATNIKA( ADRES ZAMIESZKANIA W OSTATNIM DNIU ROKU PODATKOWEGOZA KTÓRY SKLADANE JEST ZEZNANIE)
 
     
alibea
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-11, 16:00   

aler ja nie jestem bez winy, mam swoja wine w tym ze upadlo wszystko.Jka sie wkurzylam to uzywalam wulgarnych slow ..na tesciowa ( choc nie prosto w jej twarz ) lecz sama do siebie...
 
     
doro
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-11, 16:04   

Mąż nie moze ciebie wymeldować, tylko ty sama mozesz sie wymeldować, Alibeo naprawdę masz prawo mieszkać gdzie indziej niz jesteś zameldowana. Podajesz swój nowy adres jako adres korespondencyjny i wszystko jest o.k.
 
     
alibea
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-11, 16:04   

W OSTATNICH DNIACH ROKU PODATKOWEGO MIESZKAM JUZ U RODZICOW , A DOKLADNIE OD KONCA SIERPNIA 2008

[ Dodano: 2009-03-11, 17:05 ]
DORO-nIC Z TYM WCZESNIEJ NIE ROBILAM BO SAMA NIE WIEDZIALAM CO I JAK SIE ULOZY, STARSZA CORKA JEST TAM CZESTO , MLODSZA RZADZIEJ..JA WOGOLE TAM OD SIERPNIA NIE BYLAM.
cZY MAZ MOZE MNIE WYMELDOWAC JAK NIE MAMY SEPARACJI?

[ Dodano: 2009-03-11, 17:12 ]
Doro- JA WLASNIE CZYTALAM ,ZE JEZELI POD DANYM ADRESEM NIE PRZEBYWAM 3 MSC TO BEZ PROBLEMU MOZE MNIE WYMELDOWAC.tYLKO CZY TEZ TAK JEST W PRZYPADKU GDY NIE MAMY SEPARACJI I PODZIALU MAJATKU? W KONU TAMM ZCESC MAJATKU JEST MOJA , BO MNIE NIE SPLACIL.MIMO ZE DOM JEGO I JEGO MATKI.

ZMYKAM TERAZ NA SPOTKANIE Z RODZICAMI.
 
     
chris
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-11, 16:14   

może Cie wymeldować, jeśli udowodni, że nie przebywasz w lokalu dłużej niż 3 m-ce
 
     
alibea
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-11, 16:19   

wiem CHRIS..TAK WLASNIE CZYTALAM
 
     
chris
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-11, 16:25   

alen nawetj ak Cię wymelduje, nie tracisz prawa do lokalu w przypadku np. podziału majątku
 
     
alibea
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-11, 18:32   

dziekuje za rady-jestescie kochani
 
     
Elena
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-11, 19:39   

Alibea
Jeśli jesteście małżeństwem,to owszem,mąz ma prawo Cie wymeldowac,jeśli w jego domu nie mieszkasz,ale to nie znaczy,ze Ty tracisz prawo do meldunku,w kazdej chwili możesz sie z powrotem zameldowac,czyli np moglas przebywac poza domem jakiś czas,ale nigdy sie nie wyprowadziłas naprawde(no bo sie nie wyprowadziłaś na stałe)po prostu,dopóki jesteś jego żoną w świetle prawa,masz prawo (ale brzmi) mieszkac w "jego" domu,dopiero w przypadku rozwodu lub prawnej separacji ,tracisz do tego prawo.Dlatego,wiedząc dziś to ,co wiem,nigdy nie zachęcałabym Cie do rozwodu ani nawet,dopuszczalnej przez kościól separacji....no..jedynie do rozdzielności majątkowej..takowa by Ci sie przydala w przypadku,gdyby mąż trwonił wasz wspólny w koncu majątek
A myślę,ze zeznanie podatkowe możesz spokojnie zrobic pod wspólnym miejscem zamieszkania,przecież sie sama nie wymeldowalas,ze zmieniasz takowe miejsce
pozdrawiam i powodzenia oraz wiele spokoju
 
     
alibea
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-11, 19:43   

a jezeli on uzyska prawna separacje moge zlozyc wniosek o podzial majatku? zeby mnie troche chociaz splacil?

[ Dodano: 2009-03-11, 20:44 ]
wyprowadzilam sie , bo wzielam czesc mebli..u mamy nie mialam nawet lozka, musialam wziasc szafki i lozko
 
     
Elena
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-11, 20:04   

jeśli on uzyska prawną separacje,oczywiście możesz wnosic o podział majątku,ale tym samym tracisz prawo do "bezpłatnego" prawa zamieszkania w jego "odrębnym majątku'...wtedy on może np zażądac od Ciebie dzierżawy za zamieszkanie w "jego domu'...ale w razie separacji juz teraz postaraj sie o jakiekolwiek faktury,na zakupy np na remont czy odbudow domu,...takie faktury dadzą Ci niepodważalne prawo do zwrotu kosztów na Twoje naklady na ten dom
Powodzenia
 
     
alibea
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-11, 20:46   

o tym , zebym tam mogla wrocic nie mam co liczyc , faktury byly wystawiane na jego nazwisko ale w trakcie trwania malzenstwa czyli jest wspolnota majatkowa

[ Dodano: 2009-03-11, 21:47 ]
a w razie gdy on mnie wymelduje to przeciez tez nie mam prawa tam mieszkac..a moze on tylko mnie wymeldowac a dzieci nie?

[ Dodano: 2009-03-11, 21:49 ]
w urzedzie skarbowym kiedys wspolnie sie rozliczalismy , ale niestety nie mam tych pitow, tam byly odliczenia z a remonty

[ Dodano: 2009-03-11, 22:00 ]
eLENA, SAMA NIE MOGE SIE ZAMELDOWAC.mUSI BYC ZGODA WLASCICIELA DOMU
 
     
Elena
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-11, 21:18   

[quote="alibea"]o tym , zebym tam mogla wrocic nie mam co liczyc , faktury byly wystawiane na jego nazwisko ale w trakcie trwania malzenstwa czyli jest wspolnota majatkowa

[ Dodano: 2009-03-11, 21:47 ]
a w razie gdy on mnie wymelduje to przeciez tez nie mam prawa tam mieszkac..a moze on tylko mnie wymeldowac a dzieci nie?

[ Dodano: 2009-03-11, 21:49 ]
w urzedzie skarbowym kiedys wspolnie sie rozliczalismy , ale niestety nie mam tych pitow, tam byly odliczenia z a remonty

[ Dodano: 2009-03-11, 22:00 ]
eLENA, SAMA NIE MOGE SIE ZAMELDOWAC.mUSI BYC ZGODA WLASCICIELA DOMU

wg mojej wiedzy,nie można nikogo wymeldowac na tzw:bruk"można kogos z ważnych względow(np przemoc,alkoholizm itp)za pomoca sądu po prostu eksmitowac,(Ciebie to nie dotyczy)ale i tak wtedy trzeba takiej osobie zapewnic socjalne mieszkanie(tu akurat widzę negatywy ustawy,kiedy np walczysz z osoba w jakis sposob uzalezniona i nie spelniająca normalnego funkcjonowania rodziny)
sprawa faktur...jesli będzie to potrzebne,sąd ma prawo domagac sie od twego męża udostępnienia ich(np na remont)za okres,za jaki skladal zeznanie podatkowe,czyli polowa z nich Ci sie nalezy na wklad w mieszkanie,to pewne,w razie podzialu majątku
Alibea,walcz o swoje,sie Tobie należy,a wg mnie on nie mial prawa Cie wymeldowac z mieszkania z dziecmi...podejrzewam,ze Cię po prostu tylko straszy
pozdrawiam
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 8