Celem tego forum jest niesienie pomocy małżonkom przeżywającym kryzys na każdym jego etapie, którzy chcą ratować
swoje sakramentalne małżeństwa, także po rozwodzie i gdy ich współmałżonkowie są uwikłani w niesakramentalne związki
Portal  AlbumAlbum  NagraniaNagrania  Ruch Wiernych SercRuch Wiernych Serc  StowarzyszenieStowarzyszenie  Chat
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  FAQFAQ  12 kroków12 kroków  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
co dalej?
Autor Wiadomość
alibea
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-11, 15:13   co dalej?

od wrzesnia nie mieszkam z mezem, nie zglosilam tego w zadnym urzedzie, bo tez nie wiedzialam jak to dalej sie ulozy.Teraz chcialam te sprawy formalnie zalatwic , zmienic miejsce w urzedzie i w skarbowce.Niestety musi byc zgoda meza na wniosku ( chodzi o dzieci).On chce zebym sie wymeldowala albo tego nie podpisze.Ja nie che sie wymeldowywac tylko miec inne miejsce zamieszkania? Dlaczego nie chce wymeldowania? Bo mieszkanie robilismy ze wspolnych pieniedzy.Nie mamy separacji ani rozwodu.Dlaczego ja mam byc w gorszej sytuacji i mu wszystko zostawic? Owszem dom jest jego i matki, ale powinien mnie splacic ( wklad wspolny wniesiony w calkowity remont mieszkania).Po rozwodzie ..owszem , bez problemow moge sie wymeldowac.

[ Dodano: 2009-03-11, 16:15 ]
boje sie ze moge poniesc jakies sankcje karne z powodu tego, ze mieszkam w innym miejscu i tego nie zglosilam

[ Dodano: 2009-03-11, 16:16 ]
Jezeli nie mamy separacji moze mnie tak wymeldowac?
 
     
doro
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-11, 15:23   

Hej! Alibeo ja przez 8 lat byłam zameldowania u rodziców w innym województwie, mieszkałam w innym mieście. Nie ponosi sie z tego tytułu żadnej karnej odpowiedzialności. We wszelkich dokumentach wypełniasz tylko rubryki:miejsce zameldowania i miejsce zamieszkania. Nawet jesli chodzi o urząd skarbowy to jesli mieszkasz w jakims miejscu przez poł roku to mozesz rozliczać sie z urzędem najblizszym tego miejsca zamieszkania.
Masz rację, nie wymeldowuj sie z waszego wspolnego mieszkania, bo stracisz do niego prawo.Pozdrawiam ciepło!
 
     
samotna
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-11, 15:31   

alibeo, nie wiem jak mogę Ci pomóc?
Istnieje cos takiego jak zameldowanie na pobyt czasowy.
Nie wiem, czy cos się w tym temacie nie zmieniło, ale pobyt poza stałym miejscem zamieszkania pow. 3 m-cy należy zgłościć w Urzedzie Miasta w dziale meldunkowym i podać adres pobytu czasowego ( w tym przypadku adres twoich rodziców, nawet do 5 lat, po tym okresie pobyt mozna przedłużyć) nie wymeldowując się ze stałego adresu zamieszkania.
Mając zameldowanie czasowe, jeżeli to jest inna miejscowość ( województwo) niż stały adres - masz prawo do zapisanie dzieci do przedszkola/szkoły, oraz korzystania ze świadczeń medycznych.
Taką sytuację mam z tatą - adres stałego zameldowania gdzie indziej, a pobyt czasowy u mnie. Wszystkie formalności załatwiam juz tacie na miejscu ( lekarz rodzinny - opieka medyczna, bank- konto i inne ).
Wszystko odbywa sie zgodnie z prawem, a tata nie traci stałego zameldowania zs swojego mieszkania.
Nie wiem jednak jak sprawa ma się z dziećmi, czy ojciec moze niewyrazic zgody na pobyt czasowy i czy jego zgoda jest tu wymagana - zwłaszcza jesli jak piszesz wymienił zamki.
Moze by to jakoś prawnie załatwić. Może pdezwą się osoby, które lepiej bedą poinformowane. Na pewno uzyskasz wśród nas jakies wskazówki, które pomogą Ci w tej trudnej sytuacji.
trzymaj sie dzielnie pozdrawiam gorąco
 
     
mami
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-11, 15:32   

Alibeo miejsce pobytu masz inne jednak zamieszkania nadal za rok 2008 u męża więc spokojnie możesz sie rozliczac w starym US tz tam gdzie w tamtym roku.
nie rozumie co oznacza mąż nie chce podpisac?
złóż sama wniosek do US nie wspólny z małżonkiem masz prawo... o co chodzi?
no i złóż w końcu sprawe o separacje wtedy i między innymi sprawy mieszkania zostaną prawnie rozwiążane..
i nie bój sie ciągle tak męża on cały czas mówi i robi wszystko by sie zastraszyc a powinien sie bac on...
 
     
alibea
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-11, 15:32   

Własnie chcialam sie zameldowac na pobyt czasowy z dziecmi , ale musi byc zgoda meza...chodzi o dzieci , bo sa malotetnie 2 latka i 9 lat

[ Dodano: 2009-03-11, 16:35 ]
w urzedzie tym samym sie rozliczam , tylko nie wiem czy moge wpisac inny adrtes zamieszkania gdy nie jest to formalnie zalatwione .Mieszkam w tym samym miewscie , zreszta do domu meza mam 10 minut :) pieszo...
 
     
samotna
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-11, 15:35   

tzn. rozumiem, ze chce zebyś Ty sie wymeldowała, a dzieci nie?
 
     
mami
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-11, 15:40   

jak zmieniasz dane podatnika musisz wypisac NIP3 a tego nie zrobisz bo nie masz faktycznych prawnych do tego wskazówek, wiec spokojnie na stary adres możesz wysłac pit bez obaw, co do dzieci tez nie rozumie chce ciebie wymeldowac tylko... chodzi mu na drugi rok o ulge dla siebie bo beda pod jego dresem jesli tak to musi wiedziec ze tez ma nad nimi sprawowac opieke a nie robi tego bo ma zasadzone alimenty pisz moze cos podpowiem

[ Dodano: 2009-03-11, 15:43 ]
zreszta pit jest za rok 2008 wiec nawet jak dzis zmienisz adres tymczasowy to itak na koniec roku 2008 twoj prawny adres to adres meza i to dla US jest wiążące a pan małżonek może sobie swoje opinie kierowac jesli chce do naczelnika US poradz mu
nie bój sie go chce cie zastraszyc
 
     
alibea
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-11, 15:44   

czyli pit moge smialo wyslac i wpisac adres zamieszkania tam gdzie zamledowania? mimo ze faktycznie mieszkam pod innym adresem?

[ Dodano: 2009-03-11, 16:45 ]
Ja nie chce pierwwsza skladac wniosku o separacje, chce zeby on pierwszy podjal te kroki.ja zapewnilam tylko dzieciom alimenty
 
     
samotna
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-11, 15:46   

tzn. wg mnie ja bym nie ryzykowała wpisanie innego adresu, jeśli nie jest to formalnie załatwione, a wpisałabym adres stałego pobytu - mąż nie musi wiedziec jaki adres wpisałaś
na PIT, a nawet gdyby to musiałby udowodnic Ci, ze nie przebywasz pod tym adresem dłużej jak 3 miesiace, a w takie dochodzenie nie będzie mu sie podejrzewam chciało bawić. zresztą kto ci to udowodni, ze nie pomieszkiwałaś w miedzyczasie w tym mieszkaniu. Po drugie majac tam stały pobyt masz prawo równiez dostac sie do tego mieszkania proszac fachowca, lub sama zamki wymienic. Mozesz tez zgłosić na policje, ze mąż zamki wymienił i nie masz jak dostac się z dziecmi do swojego domu. Wszystko to jest jednak drastyczne i siłowe, wiec ciężko radzić. Tu decyzje musisz podjąć sama - jakie kroki podjąc. Mozesz tak jak mami radzi wystapic o separację.
 
     
mami
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-11, 15:47   

tak Alibeo możesz, bez obaw
 
     
alibea
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-11, 15:48   

mąz po prostu nadal mi utrudnia to co moze..zemsta za urodzenia dziecka i pewnie za te alimenty...
wiem , ze moge sadownie to zalatwic , zamieszkanie dzieci tam gdzie ja...
Meza nie ma calymi dniami w domu wiec nie mogl by opieki sprawowac.
 
     
samotna
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-11, 15:48   

ok doczytałam, że o separacje nie chcesz wnosic pierwsza
 
     
alibea
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-11, 15:50   

szczerze mowiac ..myslalm , ze naszt stosunki jakos sie unormuja jak sie wyprowadze..a chyba jest gorzej..bo jestem jeszcze bardziej "olewana" przez meza..
Gdy mala coreczka byla chora , na wniosku o opieke musialm miec jego nr pesel i nip.Prosilam aby mi podal smsem,. wiecie co odpisal?

[ Dodano: 2009-03-11, 16:52 ]
"moje wszystkie dane sa u lekarza rodzinnego", nie moge ci pomoc.
Wiec szlam ponownie z chorym dzieckiem do tego lekarza , po te dane.Smieszne prawda? a moze tragiczne
 
     
mami
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-11, 15:54   

nawet jak nie masz wcale zameldowania mozesz złozyc pit do właściwego US ostatniego miejsca zamieszkania, US nie jest od weryfikacji miejsca pobytu
 
     
alibea
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-11, 15:57   

ogolnie nadal jest do d...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 9