Celem tego forum jest niesienie pomocy małżonkom przeżywającym kryzys na każdym jego etapie, którzy chcą ratować
swoje sakramentalne małżeństwa, także po rozwodzie i gdy ich współmałżonkowie są uwikłani w niesakramentalne związki
Portal  AlbumAlbum  NagraniaNagrania  Ruch Wiernych SercRuch Wiernych Serc  StowarzyszenieStowarzyszenie  Chat
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  FAQFAQ  12 kroków12 kroków  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
NMP z Lourdes
Autor Wiadomość
miriam
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-11, 11:42   NMP z Lourdes

11 LUTEGO 2009


Najświętszej Maryi Panny z LourdesŚwiatowy Dzień Chorego


W świecie, w którym tyle jest zatrutych rzek, jezior, mórz, Matka Boska leczy czystą wodą.
Taką wodą, która stała się cudem, tak jak stała się cudem w Kanie Galilejskiej.

ks.Twardowski


Dzisiejsze czytania: Rdz 2,4b-9.15-17; Ps 104,1-2.27-30; J 17,17ba; Mk 7,14-23

Ewangelia
(Mk 7,14-23)

Prawdziwa nieczystość pochodzi z serca

+Słowa Ewangelii według świętego Marka

Jezus przywołał znowu tłum do siebie i rzekł do niego: Słuchajcie Mnie, wszyscy, i zrozumiejcie! Nic nie wchodzi z zewnątrz w człowieka, co mogłoby uczynić go nieczystym; lecz co wychodzi z człowieka, to czyni człowieka nieczystym. Kto ma uszy do słuchania, niechaj słucha! Gdy się oddalił od tłumu i wszedł do domu, uczniowie pytali Go o to przysłowie. Odpowiedział im: I wy tak niepojętni jesteście? Nie rozumiecie, że nic z tego, co z zewnątrz wchodzi do człowieka, nie może uczynić go nieczystym; bo nie wchodzi do jego serca, lecz do żołądka i na zewnątrz się wydala. Tak uznał wszystkie potrawy za czyste. I mówił dalej: Co wychodzi z człowieka, to czyni go nieczystym. Z wnętrza bowiem, z serca ludzkiego pochodzą złe myśli, nierząd, kradzieże, zabójstwa, cudzołóstwa, chciwość, przewrotność, podstęp, wyuzdanie, zazdrość, obelgi, pycha, głupota. Całe to zło z wnętrza pochodzi i czyni człowieka nieczystym.


Rozważania modlitewne


W dzisiejszym czytaniu ewangelicznym Jezus poucza, że nie jest ważne co człowiek je i pije. Żydzi bowiem rozróżniali potrawy na czyste i nieczyste, a pomijali to co najważniejsze, to jest moralny charakter człowieka. To co wypływa z ludzkiego serca, z ludzkiej duszy, decyduje o wartości człowieka. Czyny dobre nas uświęcają i oczyszczają, złe uczynki niszczą i czynią nas winnymi w oczach Boga i ludzi.

Dzisiaj, to jest 11 lutego obchodzimy święto Matki Bożej z Lourdes i zarazem Światowy Dzień Chorego. W tym szczególnym dniu Kościół uwraźliwia nas na potrzeby chorych i cierpiących. Chociaż może sami jesteśmy chorzy i cierpiący, mamy jednak pomagać i służyć bardziej chorym od siebie. Ten dzień, tak naprawdę, dotyczy nas wszystkich, gdyż po grzechu pierworodnym wszyscy staliśmy się grzeszni i chorzy. Grzech jest chorobą duszy i jakoś udziela się też ciału. Dlatego też śmierć ciała po dłuższej czy krótszej chorobie, krótszym czy dłuższym cierpieniu, jest ostatecznie konsekwencją grzechu, jak zostało nam to objawione: jak przez jednego człowieka grzech wszedł na świat, a przez grzech śmierć, i w ten sposób smierć przeszła na wszystkich ludzi, ponieważ wszyscy zgrzeszyli Rz 5,12.

Jedynie Matka Zbawiciela, Maryja, była wolna od grzechu pierworodnego i jakiegokolwiek grzechu osobistego. Wolność od grzechu sprawia, że z Jej Niepokalanego Serca wytryskuje woda żywa, która nas wszystkich oczyszcza i uzdrawia, stąd też czcimy Ją jako 'Uzdrowienie Chorych'. W Lourdes symbolem tego i jednocześnie środkiem uzdrawiania jest cudowne źródełko, które w tym miejscu wytrysło.
Dzięki Maryi na świat przyszedł Dawca Życia i wszyscy kiedyś zostaniemy całkowicie uzdrowieni, ale najpierw musimy przekroczyć wrota śmierci. Zachowane do dzisiaj, bez żadnego skażenia i biologicznego rozkładu ciało wizjonerki, św. Bernadetty, której ukazywała się Matka Boża w Lourdes, staje się znakiem nadziei przyszłego zdrowia, szczęścia i nieśmiertelności.

Źródło...
 
     
zona_i_mama
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-14, 19:37   

http://nauka.wiara.pl/?gr...&dzi=1159975614
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,01 sekundy. Zapytań do SQL: 8