Celem tego forum jest niesienie pomocy małżonkom przeżywającym kryzys na każdym jego etapie (także po rozwodzie i
gdy współmałżonkowie są uwikłani w niesakramentalne związki), którzy chcą ratować swoje sakramentalne małżeństwa
Portal  AlbumAlbum  NagraniaNagrania  Ruch Wiernych SercRuch Wiernych Serc  StowarzyszenieStowarzyszenie  Chat  PolczatPolczat
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
SYCHAR I PAPIEŻ
Autor Wiadomość
Elżbieta
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-02, 22:48   SYCHAR I PAPIEŻ

Papież Benedykt XVI zaapelował o przeciwstawienie się mentalności rozwodowej i poparł ruchy kościelne ratujące małżeństwa.
Zapraszamy do RWS - to NOWY RUCH EWANGELIZACYJNY - OD 30 MAJA 2008 - ratuje małżeństwa promując wierność miłości małżeństwa sakramentalnego
www.rws.kryzys.org

SYCHAR I PAPIEŻ.jpg
Plik ściągnięto 790 raz(y) 140,4 KB

 
     
Tadeusz
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-03, 10:04   

Elu z jakiej gazety jest to zdjęcie ?? ;-)
 
     
Elżbieta
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-03, 12:38   

OCZYWIŚCIE DOPISAŁABYM - miałam usterkę komputera..


Tekst ze str.6 - najnowszy "Gość Niedzielny" -
5 paździenik 2008.
Ten tekst o Sychar i Papież należy kliknąć, aby powiększyć.


Prośba do chętnych - zdjęcie można wydrukować (i zalaminować - wygląda bezbłędnie! koszt - około 4 zł) i można (trzeba!) zanieść Księdzu Waszej Parafii - ZALECANE ;-) I POŻĄDANE .
Niech Dzieło Wiernej Miłości Małżeńskiej kwitnie w całym kraju i za granicą.
 
     
Elik
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-03, 22:00   

:-) :-) :-)
 
     
Elżbieta
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-05, 18:35   

oraz tutaj (w wersji nie o Sychar, niemniej o ruchu kościelnym popierającym ratowanie małżeństw - a to dokładnie to, co realizuje Sychar i RWS, czyli Ruch Wiernych Serc)
http://ekai.pl/papiez/?MID=16219

Papież do ruchu „Retrouvaille”: pomagajcie małżonkom w pokonywaniu trudności

Organizacja ta, założona w 1977 r. w Kanadzie przez małżonków Guya i Jeannine Beland, jest dziś obecna w wielu krajach, w tym także we Włoszech

Kiedy małżeństwo przeżywa kryzys, otoczenie najczęściej podsuwa mu jako rozwiązanie separację lub rozwód, ale na szczęście są też tacy, którzy idąc „pod prąd” tej tendencji, pomagają małżonkom pokonać trudności i osiągnąć wyższy stopień miłości. Przypomniał o tym Benedykt XVI w przemówieniu do uczestników międzynarodowego spotkania ruchu „Retrouvaille” w Rzymie.

Jej powstanie i działalność papież określił jako „opatrznościowe”. „Zastanawiając się nad waszą działalnością, raz jeszcze rozpoznałem «palec» Boży, to jest działanie Ducha Świętego, który wzbudza w Kościele właściwe odpowiedzi na potrzeby i alarmy każdej epoki. Niewątpliwie w naszych dniach takim bardzo odczuwalnym alarmem są separacje i rozwody” – powiedział Ojciec Święty.

Podkreślił następnie, że „kryzys małżeński – a mówimy tu o kryzysach poważnych i groźnych – ma dwa oblicza”. „Z jednej strony jawi się, zwłaszcza w fazie najostrzejszej i najbardziej bolesnej, jako porażka, jako dowód, że sen się skończył bądź zamienił się w koszmar i niestety «nie da się już nic więcej zrobić». To jest oblicze negatywne. Ale jest też inne oblicze, którego często nie znamy, ale które widzi Bóg. Każdy kryzys bowiem – uczy nas tego przyroda – jest przejściem do nowej fazy życia” – tłumaczył papież. Dodał przy tym, że „o ile u stworzeń niższych dochodzi do tego automatycznie, to u człowieka wiąże się z wolnością, z wolą, a zatem z «nadzieją większą» od rozpaczy”.

„W najmroczniejszych chwilach małżonkowie stracili nadzieję; dlatego potrzebni są inni, którzy jej strzegą, potrzebni jesteśmy «my», towarzystwo prawdziwych przyjaciół :-D , którzy z największym szacunkiem gotowi będą podzielić się własną nadzieją z tymi, którzy ją utracili” – mówił dalej Ojciec Święty. Tym bardziej że „kiedy związek rozkłada się, małżonkowie popadają w samotność, tak indywidualnie, jak i jako para”. Zauważył, że tracą oni wówczas horyzont jedności z Bogiem, z innymi, z Kościołem. „Wówczas wasze spotkania są okazją, by nie zagubić się całkowicie i by stopniowo się podnieść” – podkreślił Benedykt XVI.

Zwrócił uwagę, że „gdy para przeżywa trudności czy nawet – jak pokazuje wasze doświadczenie – w separacji, zawierza się Maryi i zwraca się do Tego, który uczynił z dwojga «jedno ciało», może mieć pewność, że kryzys ten z Bożą pomocą stanie się etapem wzrostu i że miłość wyjdzie z niego oczyszczona, dojrzała, wzmocniona”. Dokonać tego może być tylko Bóg, który chce się posługiwać swoimi uczniami jako wartościowymi współpracownikami, aby zbliżyć się do par, wysłuchać je, pomóc im odkryć ukryty skarb małżeństwa, ogień, który pozostał pod popiołem. „To On, który ożywia i pozwala znów rozbłysnąć płomieniowi; oczywiście nie tak, jak podczas zakochania, ale w inny sposób, bardziej intensywny i głębszy: to jednak zawsze jest ten sam płomień” – podkreślił z mocą papież.

Mówiąc, że służba, jaką pełni ruch „Retrouvaille”, jest działaniem „pod prąd”, Benedykt XVI zauważył, że dziś „kiedy para przeżywa kryzys, znajduje wokół siebie wiele osób gotowych radzić jej separację. Nawet małżonkom, którzy pobrali się w Imię Pańskie, proponuje się z łatwością rozwód, zapominając, że człowiek nie może rozwiązywać tego, co Bóg związał”.

Francuskie słowo „retrouvaille” można tłumaczyć jako "odnalezienie" i "spotkanie".


Towarzystwo Prawdziwych Przyjaciół. :-) zamienna nazwa Sychar.
Głosujcie. ;-)


ps. szukamy sponsorów na wykonanie Sztandaru Ruchu Wiernych Serc.
Projekt - z jednej strony Matka Boża Gidelska z obrączkami,
z drugiej strony Pan Jezus Miłosierny.

Kto mógłby wesprzec prosimy o wpłaty na konto Stowarzyszenia TM Sychar - numer konta na stronie Stowarzyszenia - www.stowarzyszenie.sychar.info
Zachęcamy do włączenia się w Dzieło Wiernej Miłości Małżeńskiej.

Chcemy włączyć w te wszystkie informacje o Sychar i RWS - naszego Papieża Benedykta XVI.
Prosimy o kontakty
Wasze - czyli wspólnoty Sychar w całej Polsce z Waszymi księżmi Proboszczami.
Jak zachęcamy - materiały są do pobrania ze stron Sychar - dla księży w Waszych miastach.
WSZYSCY MOGĄ POMÓC - WYDRUKOWAĆ ORAZ ZANIEŚĆ.
Wszyscy pomagając tak innym - uwalniają swoje problemy! - zamyka się krąg krzywdy.
Przechodzi się :
Z błędnego koła machiny emocjonalnych udręk >>> W miłość rozłożoną na więcej ludzi o podobnych problemach.

Zachęcamy!
wspólnota Sychar i RWS.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 10