Celem tego forum jest niesienie pomocy małżonkom przeżywającym kryzys na każdym jego etapie (także po rozwodzie i
gdy współmałżonkowie są uwikłani w niesakramentalne związki), którzy chcą ratować swoje sakramentalne małżeństwa
Portal  AlbumAlbum  NagraniaNagrania  Ruch Wiernych SercRuch Wiernych Serc  StowarzyszenieStowarzyszenie  Chat  PolczatPolczat
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Miłosierdzie - Rybno
Autor Wiadomość
Mąż Zosi
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-11, 23:19   Miłosierdzie - Rybno

Może warto tam pojechać. Ja chcę się tam wybrać. A może ktoś z was ma informacje o tym zgromadzeniu.

pozdrawiam
Jarek

http://83.18.37.186/rybno/index.php

http://www.goscniedzielny...157370149&katg=

http://wiadomosci.onet.pl...a,kioskart.html

cytat z jakiegoś forum
Hej:)
Pozwolicie że się wtrącę:D już był tu obecny wątek Sióstr Służebnic Bożego Miłosierdzia www.misericordiadei.pl te w czerwonych habitach, ale skończyło się na tym, że jednym się kolor habitów podobał a innym nie i nikt nic wiecej nie potrafił o nich powiedzieć. Nio i tu właśnie muszę wkroczyć, choć wogóle świadectw pisać nie umiem, ale trzeba honor Sióstr ratować- wkoncu JA TAM BYŁAM;))
Więc Siostry mieszkają w Rybnie k. Sochaczewa małym domku z gospodarstwem jest ich 8, ale jak to mówią pierwsza 10 jest już "zaklepana":) Reguła jest Spisana w Dzienniczku s. Faustyny (drugi zeszyt s. 187-202 niewiem czy wszystkie dzienniczki są takie same??) Skąd się tam wzięłam? akurat byłam na wakacjach we Włoszech, mialam być 3 tyg. bylam 10 dni okolicznosci sciagnęly mnie do domu i akurat w Gosciu Niedzielnym był o nich artykuł nio i odważyłam się tam napisać, niesamowite rzeczy się działy listy ginely, nie dochodziły i wogóle coś przeszkadzało nam ciągle w kontaktach, aż w koncu siostry na podst. adresu wyszukały mnie w ksiązce telefoniczenej i zadzwoniły.. uff ale mialam niespodzianke:D w końcu powielu perypetiach dotarłam w grudniu zeszłego roku do Rybna i byłam, tam 3 dni.. Ja się nie umiem "zachwycać", nie powiem że było cudownie, bo to był dla mnie bardzo trudny czas bo jestem bardzo zamknięta w sobie a siostry koniecznie chcialy dotrzeć do tego co najbardzioje bolesne.. Właściwie jakby tak chcieć określic ich apostolat to jest taki, że siostry zewnętrzne- te które opuszczają klauzurę są narzędziami, którymi Jezus uzdrawia dusze, poprzez rozmowę ( 2 najpotrzebniejsze w Rybnie rzeczy to wielkie akwarium z ciastkami- na wzmocnienie i pociechę, i chusteczki higieniczne- na otarcie łez) a siostry wewnętrzne za klauzurą modla się o to uzdrowienie... Mnóstwo ludzi się przewija przez jeden malutki pokoik gościnny
Sióstr i wszyscy odchodzą uleczeni, coś się w czlowieku łamie i już płaczesz , wtulony w ten czerwono-biały habit... "Wchodzisz do Klasztoru- wychodzisz z domu". W moim sercu Rybno wiecznie żywe, jest w nim ogień moc przedziwna , Dom Boga Żywego...
ufff nieudolnie ale napisałam cosik:) na ewentualne pytania chetnie odpowiem w miarę możliwości... pozdrawiam:)"
 
     
Tadeusz
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-12, 10:02   

Jarku przeczytałem i już wiem, że na pewno warto to miejsce odwiedzić ! Może nawet uda się nam umówić i wpaść jakąś większą grupką ;-)

Pozdrawiam
 
     
elzd1
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-12, 10:47   

Niesamowite.
Dzięki za ten tekst.
 
     
agnicha
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-14, 23:33   

Znam to miejsce...cudem się tam znalazłam...
Naprawdę zachęcam wszystkich do odwiedzenia Rybna.
Jeśli ktoś ma ochotę - ja zawsze chętnie podwiozę!!!!!!!! ( niestety od stacji PKP Sochaczew jest jeszcze ok. 10 km, ale każdy pretekst jest dla mnie dobry aby pojechać do Rybna - jestem otwarta na wszystkie propozycje ;-)
A tek skoro o tym mowa, Siostry mają teraz (od 15. stycznia) 8 dni rekolekcji - w milczeniu.
Proszę wszystkich o modlitwę w ich intencjach...
Aga
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 8