Celem tego forum jest niesienie pomocy małżonkom przeżywającym kryzys na każdym jego etapie (także po rozwodzie i
gdy współmałżonkowie są uwikłani w niesakramentalne związki), którzy chcą ratować swoje sakramentalne małżeństwa
Portal  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  Chat  StowarzyszenieStowarzyszenie
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload  StatystykiStatystyki  PolczatPolczat
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy Polska będzie liberalna, czy solidarna?
Autor Wiadomość
administrator 
Administrator

Dołączył: 16 Mar 2006
Posty: 520
Wysłany: 2006-06-17, 16:46   Czy Polska będzie liberalna, czy solidarna?

Wyslane przez: Andrzej


Miesiąc temu 23 września Biskupi zgromadzeni na 333. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski wezwali Polaków do uczestniczenia w wyborach określając przy tym kryteria jakimi powinni się kierować katolicy. Wg Bisupów katolicy powinni wybierać kandydatów, którzy m. in.:

1) respektują nienaruszalną wartość życia każdej osoby ludzkiej od poczęcia do naturalnej śmierci;
2) bronią świętości rodziny i małżeństwa jako trwałego związku kobiety i mężczyzny;
3) stawiają dobro wspólne wyżej niż osobiste korzyści czy interesy partyjne.

Który z kandydatów startujących w II turze wyborów na urząd Prezydenta RP będzie lepiej bronił świętości rodziny i małżeństwa jako trwałego związku kobiety i mężczyzny?
Czy będzie to ten z kandydatów, który w imię zasady liberalizmu, opowiada się za zezwoleniem na organizowanie "love parade" homoseksualistów w Polsce, czy drugi kandydat, który ostatnio takiej demoralizującej parady=promocji homoseksualizmu w Warszawie zakazał?
Który z kandydatów nie będzie blokował prorodzinnych ustaw?
Którą Polskę w najbliższą niedzielę wybierzemy: Polskę liberalną, czy Polskę solidarną z drugim człowiekiem, z własną historią i chrześcijańską tradycją?

--------------------------------------------------------------------------------

Wyslane przez: CA

Myślę, że czas skorzystać z przywileju jakim jest możliwość głosowania, zacząć budować demokratyczne społeczeństwo w demokratycznym kraju, bo wberw utartym opiniom i od nas to zależy... to nie jest tak, że nie mamy na nic wpływu... że ktoś inny i tak za nas zdecyduje... gdyby Okrągły Stół nie przesłonił na długie zbyt już długie lata prawdziwej idei solidarności Polska wyglądałaby dzisiaj inaczej...
Pozdrawiam serdecznie CA
PS W jedności siła, prawda, a jedność to także solidarność, bądźmy więc solidarni...

--------------------------------------------------------------------------------

Wyslane przez: Andrzej


"Kiedy hałaśliwa propaganda liberalizmu, wolności bez prawdy i odpowiedzialności nasila się również w naszym kraju, pasterze Kościoła nie mogą nie głosić jednej i niezawodnej filozofii wolności, jaką jest prawda krzyża Chrystusowego" - powiedział Ojciec Święty Jan Paweł II 18 sierpnia 2002 roku podczas Mszy św. beatyfikacyjnej na krakowskich Błoniach.
Cały tekst homilli papieża Jana Pawła II można przeczytac w serwisie KAI pod adresem:
http://ekai.pl/bib.php/dokumenty/p0203/p0203.html

--------------------------------------------------------------------------------

Wyslane przez: CA

„Jeżeli ... osłabi się pozycję Narodu przez zaniedbanie troski o rodzinę, jeśli będzie nieład w życiu gospodarczym, wtedy najpotężniejszy nawet naród nie zdoła się ostać. ”
Słowa Kardynała Stefana Wyszyńskiego sprzed ponad 20 lat są aktualna i dziś. W życiu polityczno-społecznym konieczne jest uznanie suwerenności rodziny...

--------------------------------------------------------------------------------

Wyslane przez: CA

A jednak kiedy trzeba potrafimy być solidarni......
pozdrawiam CA

--------------------------------------------------------------------------------

Wyslane przez: Tom


A ja jestem zawiedziony. Koalicja PIS - PO wydawała mi sie najbardziej rozsądna. Z całym szacunkiem czy Pan Andrzej Leper powinien być wice Marszałkiem Sejmu? Wiem demokracja, ja to szanuje ale nie musze się z tym zgadzać. A polityka pro rodzinna to tylko hasła. Już nie raz to słyszeliśmy.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,01 sekundy. Zapytań do SQL: 5