Celem tego forum jest niesienie pomocy małżonkom przeżywającym kryzys na każdym jego etapie (także po rozwodzie i
gdy współmałżonkowie są uwikłani w niesakramentalne związki), którzy chcą ratować swoje sakramentalne małżeństwa
Portal  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  Chat  StowarzyszenieStowarzyszenie
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload  StatystykiStatystyki  PolczatPolczat
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak to jest z rozwodem na odległość ?
Autor Wiadomość
Tomek1
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-14, 21:56   Jak to jest z rozwodem na odległość ?

Jak w temacie. Żona w Holandii , chce rozwodu i chce wysłać do Polski papiery rozwodowe do podpisania , bo twierdzi że osobiście nie ma czasu. Ja rozwodu nie chcę , powiedziałem że nie dam , to ona na to że złoży wniosek o separację i w związku z tym że się nie widujemy to dostanie rozwód automatycznie po 2 latach. Jest to możliwe ? Wie ktoś ? Proszę o pomoc.
 
     
Agnieszka2
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-16, 01:52   

Nie ma czegoś takiego, jak rozwód "automatycznie" , ale rzeczywiście przy waszym stażu małżeńskim dwa lata wystarczą aby orzec "trwały i zupełny" rozkład małżeństwa. Chyba, że będziesz udawadniać, że rozpad nastapił z winy żony. Ale i wówczas sąd może uznać, iż Twoja niezgoda na rozwód jest sprzeczna z zasadmi współżycia społecznego.
 
     
Tomek1
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-16, 13:16   

Staż małżeński niewielki , fakt. Ale żyliśmy ze sobą w sumie prawie 8 lat jak małżeństwo.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,01 sekundy. Zapytań do SQL: 8