Celem tego forum jest niesienie pomocy małżonkom przeżywającym kryzys na każdym jego etapie (także po rozwodzie i
gdy współmałżonkowie są uwikłani w niesakramentalne związki), którzy chcą ratować swoje sakramentalne małżeństwa
Portal  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  Chat  StowarzyszenieStowarzyszenie
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload  StatystykiStatystyki  PolczatPolczat
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Swiatowy Kongres Rodzin -
Autor Wiadomość
MKJ
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-22, 16:08   Swiatowy Kongres Rodzin -

Przedstawiam krótki tekst o sytuacji rodziny w świecie. Myślę, że taka tematyka może nam być pomocna, bowiem wszystko co naświetla prawdziwie sytuację rodziny i pozwala nam ją lepiej promować może służyć uzdrowieniu naszego sakramentu.

Dzisiaj trochę informacji demograficznych i trochę pojęć techniczno ekonomicznych. Obiecuję, że następne wątki będą zupełnie z innych dziedzin naszego życia.

Kto ma cierpliwość i może niech posłucha dzisiejszych rozmów niedokończonych w Radio Maryja z udziałem Pani Ewy Kowalewskiej - po Apelu Jasnogórskim - i innych organizatorów Kongresu.

Jeśli ktoś nie będzie mógł posłuchać dziś będzie mógł skorzystać z nagrania audycji w internecie na stronie www Radia.

Pozdrawiam


O rodzinie w świecie -

W Trzecim Świecie - pytania i odpowiedzi

Poniższy tekst jest nieznacznie adaptowanym redakcyjnie zapisem odpowiedzi, jakich Joseph A. D' Agostino udzielił studentom na Uniwersytecie Oregon.

1) Czy byłby Pan uprzejmy krótko przedstawić swój życiorys, a jeśli nie byłoby to możliwe zaprezentować osobiste przygotowanie do udzielania odpowiedzi?

Jestem wiceprezydentem ds. komunikacji społecznej w Instytucie Badawczym Ludności, Wirginia, USA- < www.pop.org>.


2) Przede wszystkim, czy uważa Pan, że współczynniki płodności w krajach mniej rozwiniętych są niepokojące? Dlaczego lub, dlaczego nie?

Jestem bardzo zaniepokojony spadającymi współczynnikami płodności w krajach rozwijających się. Każdy rejon świata z wyjątkiem Afryki przy Saharyjskiej obarczony jest dramatycznym spadkiem wskaźników płodności notowanym w okresie ostatnich 30 lat mniej więcej. Nawet meksykański wskaźnik urodzeń dzieci na kobietę jest obecnie poniżej poziomu zastępowalności pokoleń, bowiem wynosi poniżej 2.1 dzieci na kobietę.
Wydział d.s. Ludności ONZ ( The UN Population Division – nie podaję oficjalnej polskiej nazwy tej agendy NZ- MKJ) przewiduje, że wskaźniki urodzeń w krajach Trzeciego Świata będą stale spadały. Społeczeństw tych nie stać na raptowne starzenie się ich ludności i brak robotników, problemy jakie się zbliżają w tym wieku.


3) Jakie programy ewentualnie, należałoby wprowadzić, aby walczyć z wysoką płodnością w krajach Trzeciego Świata??

Należy natychmiast wprowadzić programy, aby walczyć z niską płodnością w krajach Trzeciego Świata. Każdy może zapoznać się liczbami w bazie danych ONZ dotyczącymi ludności na stronie http://esa.un.org/unpp/ (proszę zapoznać się z wariantem średnim) i zobaczycie, że wskaźniki urodzeń spadają a ludność znacząco się starzeje. Jeśli na coś można wskazać to ONZ nie oszacowuje dostatecznie problemu, gdy jednocześnie dostępne dane statystyczne wskazują na raptowny spadek wskaźników urodzeń w poszczególnych krajach. Społeczeństwa Trzeciego Świata nie mają socjalnych programów zabezpieczeń i nie stać ich ekonomicznie na postępujące starzenie ludności. Dodatkowo starzejące się narody Zachodu szczególnie w Europie polegały jak dotąd na imporcie siły roboczej z Trzeciego Świata, aby utrzymywać stabilność i płynność gospodarczą swoich społeczności w warunkach bardzo niskich wskaźników urodzeń tych narodów. Ta pula imigrantów może wyschnąć, jeśli wskaźniki urodzeń Trzeciego Świata nie wzrosną. Natomiast narody Trzeciego Świata zmierzą się z katastrofą gospodarczą, jeśli następna generacja ich rodzimych robotników nie będzie odtworzona.


4) Czy Pana zdaniem pomoc, jakiej udzielają Stany Zjednoczone w finansowaniu programów planowania rodziny na arenie międzynarodowej jest efektywna? W jaki sposób?

Tak. Pomoc USA niestety jest efektywna w finansowaniu programów planowania rodziny w Trzecim Świecie. Te programy obecnie nazwane programami planowania rodziny; ponieważ termin kontrola populacji stał się niemodny - ciągle zakładają fałszywie, że histeryczne przewidywania z lat 60 i 70 (XX w.) o grożącym przeludnieniu się spełnią. A te przewidywania nie są prawdziwe. Fakty są takie, że problem stwarza spadająca płodność w większości krajów Trzeciego Świata z wyłączeniem obszaru przy saharyjskiego Afryki. My nadal kontynuujemy marnotrawienie setek milionów każdego roku czyniąc problem jeszcze gorszym przez wywieranie presji na Trzeci Świat, aby kobiety miały mniej dzieci.


5) W jakich obszarach można ulepszyć politykę USA w dziedzinie planowania rodziny*?

Powinniśmy wyjść z gry planowania rodziny a skupić nasze wysiłki na programach dla macierzyństwa i dzieci, szczególnie programach zdrowotnych. Nasze badania pokazują, że tego chcą kobiety najbardziej i to jest to czego potrzeba, aby uratować świat przed niekończącym się starzeniem ludności.


6) W jaki sposób według Pana Fundusz Ludnościowy Narodów Zjednoczonych (UNFPA) powinien zmienić swoją politykę planowania rodziny?

Po pierwsze Fundusz (UNFPA) powinien wstrzymać subsydiowanie przymusowych programów kontroli ludności takich jak w Chinach. Największe masowe i systematyczne pogwałcanie i naruszanie praw człowieka w historii. Chiński rząd zabrania większości kobiet rodzenia i posiadania więcej niż jedno lub dwoje dzieci w czasie całego życia. Jestem zdziwiony, że tak zwani adwokaci kobiet w tym kraju prawie nigdy nie mówią o tej parodii prawa i sprawiedliwości. Fundusz powinien również przestawić próby zmniejszania zaludnienia w krajach świata niezamieszkiwanych przez białą rasę by raczej pracować dla wzrostu urodzeń teraz, gdy kontrola ludności stała się niebezpiecznie skuteczna.


7) Czy Pan lub Instytut popiera dystrybucję środków antykoncepcyjnych na skalę międzynarodową?

Nie, nie popieramy. Środki te są znacznie mniej pożądane niż antybiotyki i szczepionki w Trzecim Świecie. Nie uznajemy za słuszne, aby rząd USA przyczyniał się do redukowania nie białych populacji ludzi w świecie. Dodatkowo steroidowe środki antykoncepcyjne jak pigułka i Depo-Provera wywołują niebezpieczne działania uboczne na osłabione organizmy kobiet w Trzecim Świecie, gdy prezerwatywy nie są efektywne w zapobieganiu ciąży, a pojawia się wiele chorób przekazywanych droga płciową (ang. STD) również w wyniku ich używania. Prezerwatywy są efektywne w warunkach laboratoryjnych; badania empiryczne w świecie rzeczywistym pokazują na ich nieskuteczność w 15% przypadków. Systematyczne stosowanie prezerwatyw w życiu seksualnym z pewnością skończy się ciążą i w przypadku rozwiązłości chorobą. Prezerwatywy dają ludziom fałszywe poczucie bezpieczeństwa.


8) Interesuje mnie, w jakie sprawy są najbardziej ważne dla Pana i Instytutu. Jeśli nie zapytałem o takie zagadnienia, które Pan uważa za właściwe, proszę swobodnie je przedstawić.

Sadzimy, że przymus w programach kontroli ludności jest odrażającym pogwałceniem praw ludzkich, nawet jeśli największe media w USA wybierają ignorowanie tego zagadnienia. Przymus stosowany wobec biednych kobiet jest dobrze udokumentowany od Peru do Meksyku od Meksyku do Afryki od Afryki do Indii. Przymus jest oficjalną polityką rządową ( tzn. partii komunistycznej MK). Uważamy za słuszną ochronę życia ludzkiego a jesteśmy przeciw aborcji. Uważamy, że programy kontroli ludności stały się tak skuteczne, że demograficzna stabilność dużej części świata jest teraz zagrożona. Odnotowujemy, że degradacja środowiska nie jest skorelowana z gęstością zaludnienia a skorelowana jest z biedą; i dlatego najlepszym sposobem poprawy warunków środowiska jest dopomożenie krajom Trzeciego Świata pozbycia się „garbu rozwojowego” tak, aby powstały w tych krajach warunki ekonomiczne do stosowania ochrony środowiska.

Tłumaczył MKJ z Global Family Life News kwiecień maj 2007 r.


Czyja to prezentacja?
Instytut Badań Ludnościowych (PRI) został założony przez Ojca Paula Markxa OSB tego samego, który jest założycielem Human Life International organizacji za życiem działającej w większości krajów świata. Ojciec Święty Jan Paweł II nazwał tego benedyktyna „Apostołem życia”.

Na czele Instytutu (PRI) stoi Steven W. Mosher - prywatnie ojciec siedmiorga dzieci oraz płodny autor publicystyczny, naukowy i powieściowy, i który jest jednym z najbardziej znanych dokumentalistów dzieciobójstwa** w formie prenatalnego holokaustu inaczej zwanego ludobójstwem wewnątrzmacicznym o niespotykanej w historii świata skali w postaci realizacji partyjno – rządowej polityki w Chinach prowadzonej od kilkudziesięciu lat pod hasłem jedna rodzina jedno dziecko, która już spowodowała, co najmniej uśmiercenie 100.000.000 dzieci pod sercami matek lub tuż po urodzeniu oraz szkody fizyczne u setek milionów Chinek ( patrz książka - Mother’s Ordeal itd.).
Instytut PRI był jednym ze współorganizatorów Światowego Kongresu Rodzin w Warszawie.

Dlaczego ten temat?
Jesteśmy faszerowani od dwu pokoleń przez propagandę skierowaną przeciwko życiu i katastroficznymi przewidywaniami demograficznymi czynionych przez poprawnych politycznie ekonomistów, politologów i demografów. Wynikiem tego jest dzieciobójstwo i brak poszanowania życia na skalę niewyobrażalną; nie obejmowaną w normalnym myśleniu i rozumieniu.
Komunizm był i jest ideologią świadomie walczącą z życiem i rodziną ( patrz w Manifest…). Walka z rodziną jest ostatecznie wyrazem nienawiści do i przede wszystkim walki z Kościołem rzymskim i katolickim. Co najmniej cele antyreligijne i bezbożnictwo komunizmu ani się nie skończył w świecie ani w Europie ( liczni prelegenci na SKR w Warszawie maj 2007r.).
Jednym z elementów manipulacji społecznej jest negowanie obiektywnej prawdy zarówno w nauce jak i zakłamywanie faktów (terroryzm relatywizmu wg słów B XVI i terroryzm demokracji bez prawdy wg słów JPII).
Jeśli czytelnicy przetłumaczonego artykułu przyswoją sobie fakty podane w artykule i przynajmniej jedna dziewczyna lub chłopak znajdą w nich wsparcie dla swoich pragnień rodzinnych i chociaż jedna żona lub mąż odnajdą pomoc dla swojego macierzyństwa i ojcostwa a fakty zawarte w tekście przepędzą z naszych domów kulturę śmierci wchodzącą do naszych domów drzwiami i oknami odbiornikami TV i radiowymi, to trud tłumaczenia zostanie wynagrodzony.

Słowniczek:
* Planowanie rodziny – tu gdziekolwiek zapisano oznacza politykę kontroli urodzeń ludności – pojmowane jako narzędzie polityki społecznej i ekonomicznej przed przeludnieniem. Uzasadnieniem takiej polityki jest mit o grożącym przeludnieniu świata i egoistyczny strach narodów bogatych przed ubogimi, w których dzietności w poprzednich pokoleniach był znacznie większa niż wśród narodów bogatych. Szczególnie, biała bogata rasa ludzka zagubiła zmysł zdroworozsądkowy, iż bez dzieci w następnym pokoleniu ich dobrobyt legnie w gruzach.

Instrumentami tej polityki, zwanej eufemistycznie planowaniem rodziny a czasami planowaniem urodzeń lub bardziej adekwatnie kontrolą urodzeń ludności są:

• Zbrodnicza aborcja - najlepiej na życzenie a jeśli się nie uda to przymusowo - w formie klasycznej i obecnie wczesnopronnej przed zagnieżdżeniem się dziecka pod sercem matki,

• Również zbrodnicza sterylizacja;

• Nieludzka antykoncepcja, która we współczesnej formie hormonalnej prowadzi w większości wypadków do takich samych uzależnień jak alkohol i narkotyki, oraz różne środki np. wkładki itd.,

• Progresywne podatki dla rodziców z licznymi dziećmi lub brak wsparcia dla takich rodzin;

• Liberalne prawo rozwodowe;

• Brak prawnej ochrony małżeństw i dzieci; współcześnie kreowanie tak zwanego miękkiego prawa narodowego i międzynarodowego oraz tak jak to się dzieje obecnie w Polsce prowadzenie polityki socjalnej i zdrowotnej ( welfare) zamiast prorodzinnej ( pro-family policy). Typowa współcześnie manipulacja polityczna stosowane przez neo liberałów, postkomunistów i socjalistów w Polsce i Europie.

• Szerzenie nienaturalnej koncepcji małżeństwa tj. popieranie par jednopłciowych i zachowań homoseksualnych. Jak na razie nie ma dowodów medycznych na to, że homoseksualizm jest naturalnym i zdeterminowaniem osób do takich zachowań.

• Szerzenie pornografii i luzu seksualnego w publikatorach i życiu społecznym,

• Promowanie nieetycznych bada naukowych w imię nauki lub dla dobra ludzkości w tym nieetycznych metod zapłodnienia i rozpoczęci i podtrzymywania ciąży np. in vitro wraz ze wszystkimi zagadnieniami biotycznymi związanymi z nowymi możliwościami technicznych i biologicznych, do których dopasowują się tak zwani myśliciele z relatywistycznymi poglądami filozoficznymi i teologicznymi w odniesieniu do działań ludzkich określanych o ile dobrze pamiętam w terminach angielskich: making life, faking life, creating life i obejmujących sfery działalności gospodarczej) ( za SKR w Warszawie)


Wskaźniki płodności:
– wskaźnik urodzeń - ilość dzieci, jaką rodzi w całym życiu jedna kobieta. W uproszczeniu nieprecyzyjnie pod względem formalnym czasami używamy tej wielkość jako wskaźnik płodności. Dla prostej zastępowalności pokoleń wskaźnik ten powinien być większy niż dwa.

- Wskaźnik płodności - w ujęciu ścisłym mówi ile dziewczynek urodziła kobieta i to takich dziewczynek, które dożyją i będą mogły urodzić następne pokolenie to znaczy dożyją wieku rozrodczego i urodzą kolejne dziewczynki. Dla prostej zastępowalności pokoleń wskaźnik ten powinien być większy od jeden.

NP.
Kobieta urodziła w życiu sześcioro dzieci w tym dwie dziewczynki. Jedna dziewczynka dożyła tylko sześciu lat. Druga dziewczynka urodziła dwu chłopców.

Dla tej kobiety matki - wskaźnik płodności rzeczywistej wynosi jeden a skorygowany o ryzyko, iż druga dziewczynka nie urodziłaby dziewczynki jest mniejszy niż jeden.

Dla kobiety córki – wskaźnik płodności zero

Wskaźnik urodzeń – ilość urodzeń żywych na jedną kobietę. Można ten wskaźnik również korygować statystycznie o prawdopodobieństwem, że dzieci te dożyją okresu dojrzałego do ról rodzicielskich.

Dla kobiety matki – wskaźnik urodzeń sześć
Dla kobiety córki – wskaźnik urodzeń dwa

Wtorek, 22 maja 2007 r.

[ Dodano: 2007-05-23, 07:44 ]
** Dzieciobójstwo w formie prenatalnego holokaustu inaczej zwanego ludobójstwem wewnątrzmacicznym

Wobec nasilania się trendów antyrodzinnych i antynatalistycznych, także skupionych przy ONZ, Kościół postuluje kwalifikowanie przestępstw przeciw rodzinie i życiu naruszających podstawowe prawa osoby ludzkiej, jako formalne przestępstwa przeciw ludzkości.

Szczególnie aborcja nazywana jest w Kościele katolickim „prenatalnym holokaustem lub wewnątrzmacicznym ludobójstwem przestępstwem przeciw ludzkości realizowanym w czasie pokoju ( Michel Schooyans, Jerzy Bajda, Norbreto Nobbio, Kazimierz Majdański, T. Styczeń i inni.)

Przestępstwem przeciw ludzkości jest również niepohamowane i powszechne stosowanie niemoralnych, ale skutecznych sposobów ograniczania liczby urodzeń pod wpływem przymusu politycznego, ekonomicznego, prawnego psychologicznego lub fizycznego spełnia kryteria ludobójstwa sprecyzowane w art. 2 Konwencji w sprawie zapobiegania i karania zbrodni ludobójstwa ONZ z 9 grudnia 1948; sztuczne poronienia są zabójstwami dzieci poczętych istniejących w obrębie ściśle określonej grupy ludzkiej, środki wczesnoporonne spełniają kryteria rozmyślnego stworzenia dla członków grupy warunków życia obliczonych na spowodowanie całkowitego lub częściowego zniszczenia fizycznego, stosowanie jakichkolwiek środków kontroli urodzeń ma na celu wyłącznie jednokierunkowe działania zmierzające do wstrzymania urodzeń w obrębie grupy.

Kardynał S. Wyszyński dokonał porównania hitlerowskiego planu eksterminacji narodu polskiego, w tym wykorzystania kontroli urodzeń dla ludobójczych celów (zgodnie z memoriałem E. Wetzla i G. Hechta z 25 listopada 1939 r.) dotyczącym polityki hitlerowskiej wobec Polaków), i antyrodzinnej polityki w Polsce pod kierunkiem PZPR, dostrzegając w nich te same elementy: niszczenie płodu i płodności osobowej, propagandę antykoncepcyjną, demoralizację (niekaralność przestępstw przeciw małżeństwu i życiu) pozbawienie rodzin należnej im bazy ekonomicznej ( do lekarzy 15 marca 1964 r. Warszawa) elementy te należną do pojęcie ludobójstwa biologicznego ( w odróżnieniu do ludobójstwa fizycznego).


( Encyklopedia Katolicka KUL t.11, hasło ludobójstwo szczególnie str. 127 i następne)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 8