Celem tego forum jest niesienie pomocy małżonkom przeżywającym kryzys na każdym jego etapie (także po rozwodzie i
gdy współmałżonkowie są uwikłani w niesakramentalne związki), którzy chcą ratować swoje sakramentalne małżeństwa
Portal  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  Chat  StowarzyszenieStowarzyszenie
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload  StatystykiStatystyki  PolczatPolczat
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
UWAGA SEKTY
Autor Wiadomość
administrator 
Administrator

Dołączył: 16 Mar 2006
Posty: 520
Wysłany: 2006-06-06, 20:39   UWAGA SEKTY

Wyslane przez: CA

Przeczytałam artykuł pod tym tytułem i mnie zmroziło, podobno jako internauci jesteśmy łatwym łupem, uważajcie i napiszcie co o tym myślicie
Pozdrawiam CA

--------------------------------------------------------------------------------

Wyslane przez: Agnieszka


Każdy człowiek,który jest na zakretach zyciowych,który czuje sie samotny,jest podatny na róznego rodzaju wpływy i manipulacje.A sekty dysponuja potęznym oręzem w postaci tenik socjotechnicznych i innego rodzaju Srodkow nacisku.W odpowiedzi na : UWAGA SEKTY wyslane przez CA dnia 2005-10-07 09:52:39:

: Przeczytałam artykuł pod tym tytułem i mnie zmroziło, podobno jako internauci jesteśmy łatwym łupem, uważajcie i napiszcie co o tym myślicie
: Pozdrawiam CA

--------------------------------------------------------------------------------

Wyslane przez: kasia

Ca, czy mogłabyś podać link, gdzie można przeczytać ten artykuł? A z drugiej strony, nie dajmy się zwariować... Dziś Święto Matki Bożej Królowej Różańca Św. : )

--------------------------------------------------------------------------------

Wyslane przez: kasia

W pewnym momencie, trzeba dać działać Bogu, wyciszyć się. Był taki czas, że szukałam złotej recepty, na to co się dzieje, szukałam pomocy u ludzi. A tak naprawdę trzeba mieć nadzieję i zaufać, być silnym i nie bać się. Wiele razy o tym pisaliśmy.

--------------------------------------------------------------------------------

Wyslane przez: Ania


Witaj CA.Sama jako siedemnastolatka miałam doczynienie z sektą.Nie wiem jak ona sie nazywa ale wciągnieta zostałam banalnie.W Rynku gdzie wówczas zbierali sie tzw hipisi przyszedł chłopak i dziwczyna zwyczajnie ubrani i zaczęli spiewać piosenki o Jezusie.Troche zalatywało to bluesem trochę balladą i zaczęło sie robic całkiem przyjemnie.Potem zaczęli nam opowidać o cudach i Duchu Sw i jak możemy sie uwolnić od zmartwień.Mówili też o sile modlitwy i na to kładli ogromny nacisk.Przychodzili na Rynek ok tyg a potem zaproponowali modlitwy w ustronnym miejscu.W czasie modlitwy wychwalali Boga,uśmiechali sie i wznosili głośne okrzyki na zmianę z szeptami.Pytałam o to ksiedza na religii a on powiedział mi ze faktycznie modlitwa ma duzą moc ale zebym uwazała.Powiedziałam nawet o tej grupie rodzicom ale mama stwierdziła ze od modlitwy jest dom i kościół a nie park z niewiadomo kim.Potem były wakacje.Po wakacjach mój chłopak który uczestniczył w tych spotkaniach powiedział mi że on juz jest na pierwszym stopniu wtajemniczenia.Nie wiedziałam co to znaczy ale własnie dlatego przychodziłam dalej na te spotkania bo byłam ciekawa o co chodzi z tym wtajemniczeniem.Na spotkaniach przyjmowalismy coś co miało byc ciałem i krwią Pana Jezusa.Był to kawałek dziwnego chleba umoczonego w czymś czerwonym.Potem troche odstawałam od nich bo chcieli abym opusciła rodziców jak uczniowie Pana Jezusa.Mój chłopak właśnie jak skończył 18 lat odszedł od rodziców i wielu moich znajomych tez tak zrobiło.Po jakims czasie oglądałam program dla młodzieży ROWER BŁAŻEJA w którym oni wystapili.Kobiety tam rodziły dzieci w domu i zajmowały sie nauką i wychowaniem dzieci a mężczyźni zarabiali na utrzymanie.Mój były chłopak był magazynierem w sklepie i rzucił liceum mimo że był najlepszym uczniem.Wszystkie dzieci uczyły sie tam j angielskiego.Wszyscy żyli w jednym mieszkaniu i z tego co sie potem dowiedziałam biora fikcyjne śluby cywilne natomiast współżyją wszyscy ze wszystkimi.Liczył sie efekt zwerbowania ludzi z ulicy i jak mówili nie wazne sa środki.Tak więc chłopcy rozkochiwali w sobie dziewczyny a dziwczyny chłopców.Częśc moich znajomych wyrwała sie z tej sekty ale stało sie to dopiero po 9 latach.Mam kontakt ze swoim byłym chłopakiem.Ma zonę 6 lat starszą ode mnie i 3 dzieci.Próbowałam go pytać o dawne czasy ale on nazywa to ZAPRZESZŁOŚCIĄ i nie chce tego wspominać.Dziękuję CA za to że chociaż Ty odezwałaś się na mój list - drugi związek po rozwodzie.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,01 sekundy. Zapytań do SQL: 4