Celem tego forum jest niesienie pomocy małżonkom przeżywającym kryzys na każdym jego etapie (także po rozwodzie i
gdy współmałżonkowie są uwikłani w niesakramentalne związki), którzy chcą ratować swoje sakramentalne małżeństwa
Portal  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  Chat  StowarzyszenieStowarzyszenie
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload  StatystykiStatystyki  PolczatPolczat
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: administrator
2007-04-13, 09:19
NOWOROCZNE WYZWANIE
Autor Wiadomość
ANBA
[Usunięty]

Wysłany: 2007-01-04, 19:03   NOWOROCZNE WYZWANIE

Chciałabym zaproponować wszystkim chętnym Forumowiczom pewien eksperyment. ;-)
Każdy z nas wie, jakich doznaje emocji, gdy jest krytykowany, ośmieszany, gdy się nam coś wmawia na siłę, poucza ...itp.
Proponuję, by każda chętna osoba, podjęła już dziś na FORUM postanowienie, że w ciągu najbliższej doby (np) lub w innym, dowolnym tarminie, nie będzie nikogo krytykować, źle opiniować, wyrażać negatywnych poglądów na jakikolwiek lub czyjkolwiek temat ( w domu, w pracy...). Dozwolone są opinie pozytywne, budujące, wzmacniające itp.
Zamilczmy, gdy będziemy chcieli powiedzieć coś negatywnego. Spróbujmy zapamiętać te momenty... Możemy je zapisać. Spróbujmy zarejestrować reakcje naszych rozmówców. Spotkajmy się np w sobotę wieczorem by podzielić się wrażeniami.
Ciekawa jestem czy w dniu dzisiejszym znajdą sie osoby, które zechcą spróbować...
 
     
weronika
[Usunięty]

Wysłany: 2007-01-04, 20:29   

Chcę i to bardzo,
 
     
Grażynka
[Usunięty]

Wysłany: 2007-01-04, 20:52   

Jasne, ja jestem bardzo chętna. Zaczynam :mrgreen:
 
     
Jo-anka
[Usunięty]

Wysłany: 2007-01-05, 05:24   

to ja dzis zaczynam:)
 
     
weronika
[Usunięty]

Wysłany: 2007-01-05, 16:35   

Nie do końca wychodzi,bo się zapominam..... :oops:
 
     
Jo-anka
[Usunięty]

Wysłany: 2007-01-05, 17:50   

a mnie dobrze wychodzi :mrgreen:
 
     
ANBA
[Usunięty]

Wysłany: 2007-01-06, 22:53   

Ciekawa jestem jak się czujecie? Czy eksperyment okazał sie trudny do zrealizowania? Czy zaobserwowałyście coś ciekawego? Zdaję sobie sprawę, że to zbyt krótki okres by oczekiwać zmian. A może go wydłużymy? Co Wy na to?
 
     
lewek
[Usunięty]

Wysłany: 2007-01-06, 23:05   

Myślę, że warto by było wydłużyć okres eksperymentu. I dobrze by było jakieś obserwacje umiescić w tym wątku. Ja próbuję w poniedziałek.
 
     
weronika
[Usunięty]

Wysłany: 2007-01-07, 09:01   

Mnie się udaje,na przykład jeden dzień dobrze myśleć,a potem znów coś tam sobie myślę złego,np.na kochankę mojego męża,czy to żle.Chyba nie do końca potrafię :oops:
 
     
ANBA
[Usunięty]

Wysłany: 2007-01-07, 09:12   

Kochana weroniko. Potrafisz. Myślę, że tylko święci potrafią panować nad myślami. Nam chodzi o słowa, o to, co wychodzi z naszych ust. To akurat możemy kontrolować i ćwiczyć. Dla zachęty powiem, że swoje zmiany zaczynałam właśnie od kontroli tego co mówię. Po jakimś czasie okazało się, że w ślad za zmianą mówienia, samoistnie "poszła" zmiana myślenia. To się stało "samo". Gdy będziecie czuły, że kontrola własnych słów nie sprawia już problemu (to może trochę potrwać), polecam książeczkę, o której pisałam w poście o braku porozumienia (dialogu) w małżeństwie. Przemyślenie tej książeczki, jej przesłania też zajmie nieco czasu. Nie chodzi o naśladownictwo czy kalkowanie propozycji z książki. Tam jest pewna myśl zgodna z naszą wiarą. Serdecznie polecam.

[ Dodano: 2007-02-17, 17:40 ]
Jestem ciekawa, kochane dziewczyny czy trwacie w eksperymencie.
Minął ponad miesiąc. Czas na wymiane doświadczeń. Pozdrawiam. Ania. :-D

[ Dodano: 2007-02-18, 08:57 ]
Jestem ciekawa, kochane dziewczyny czy trwacie w eksperymencie.
Minął ponad miesiąc. Czas na wymianę doświadczeń. Pozdrawiam. Ania. :-D
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 10