Celem tego forum jest niesienie pomocy małżonkom przeżywającym kryzys na każdym jego etapie (także po rozwodzie i
gdy współmałżonkowie są uwikłani w niesakramentalne związki), którzy chcą ratować swoje sakramentalne małżeństwa
Portal  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  Chat  StowarzyszenieStowarzyszenie
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload  StatystykiStatystyki  PolczatPolczat
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: administrator
2007-04-13, 09:19
Antykoncepcja
Autor Wiadomość
kasia
[Usunięty]

Wysłany: 2006-12-11, 10:48   

Grażynko, spytaj swego kierownika duchowego, księdza.
Pozdrawiam.
 
     
Grażynka
[Usunięty]

Wysłany: 2006-12-11, 10:54   

Kasiu, to już należy do przeszłości, napisałam, że "stosowałam". I owszem, rozmawiałam o tym z księdzem. Ten post to nie było pytanie, tylko moja refleksja na teamt ;-)
 
     
kasia
[Usunięty]

Wysłany: 2006-12-11, 11:09   

:-D
 
     
Małgosia
[Usunięty]

Wysłany: 2006-12-11, 13:58   

Grażynka napisał/a:
Metody naturalne sprawdzają się przy regularnym cyklu, braku stresów itd.

No nie moge słuchac takich rzeczy. To nieprawda!!!
Niestety ciągle powtarzana w mediach przez różnych "specjalistów", ktorzy nie mają pojęcia o metodach naturalnych.
Metody naturalne, w przeciwieństwie do kalendarzyka małżeńskiego, który jest
metodą przestarzałą, nie są oparte na statystyce i dlatego regularnośc cykli i stres nie mają wpływu na ich skuteczność!
Dla każdego cyklu oddzielnie ustala się okres płodny!
 
     
Grażynka
[Usunięty]

Wysłany: 2006-12-11, 14:04   

Wiesz, Małgosiu, znam sporo osób, które stosowały metody naturalne i poczęły dziecko. To nie są pewne metody. Nie zgadzam się z tym, co mówisz. Ja do metod tzw naturalnych dokładałam jeszcze te "nienaturalne", żeby mieć pewność, że nie zajdę w ciążę. Są cykle bezowulacyjne, są cykle bez krwawienia, są plamienia w trakcie cyklu. Wiesz, kobiety są w różnym stanie zdrowia i metody naturalne nie zawsze się sprawdzają. Szanuję Twoje odmienne zdanie na ten temat, ale pozostanę przy własnym. Pozdrawiam :-)
 
     
kasia
[Usunięty]

Wysłany: 2006-12-11, 15:50   

Tzw. "kalendarzyk małżeński" jest statystyczną metodą rozpoznawania płodności stworzoną w latach 20. XXw. i obecnie należącą do historii.
Pierwsze metody wielowskaźnikowe (NPR) zaczęto tworzyć w połowie lat 50 XXw., postęp w tej dziedzinie trwa nadal - ostatnio w NPR pojawiają się elektroniczne testery płodności.

Dla pełnego obrazu i rzetelności, należy nadmienić, że metody naturalne poleca WHO. Nieprawdziwe, a przynajmniej kontrowersyjne jest zdanie, iż NPR to metody mało skuteczne.

Wskaźnik Pearla dla NPR wynosi 0,2 - źródło: E. Raith, P. Frank, D. Freundl: Naturalne metody planowania rodziny, Springer PWN, Warszawa 1997

Wskaźnik Pearla mierzy się dla sytuacji idealnej, tj. gdy przestrzegane są wszystkie zalecenia metody.
Wskaźnik Pearla (mniejsza, większa skuteczność) dla "pigułki" również może się różnić - jest przecież jasne, że tabletka, którą powinno przyjmować się codziennie, przyjmowana raz w tygodniu ma inną skuteczność. To samo z NPR.


P.S. Grażynko, są takie sytuacje, że przez wzgląd na stan zdrowia jednego z małżonków zaleca się wstrzemięźliwość.
 
     
Grażynka
[Usunięty]

Wysłany: 2006-12-11, 21:21   

kasia napisał/a:
Grażynko, są takie sytuacje, że przez wzgląd na stan zdrowia jednego z małżonków zaleca się wstrzemięźliwość

Kasiu, odnosiłam się do swojej osobistej sytuacji. Przez kilkanaście lat mielibyśmy zachowywać wstrzemięźliwość?
 
     
Łucja
[Usunięty]

Wysłany: 2006-12-11, 22:12   

Skuteczność naturalnych metod planowania rodziny jest potwierdzona wieloma badaniami naukowców i jest zbliżona do tych sztucznych metod, tak reklamowanych. A są o wiele zdrowsze, tego chyba nie muszę nikomu mówić.
Wymagają jednak o wiele więcej zaangażowania i czasu, a także sumienności. Jednak gdy się nad sobą troszeczkę popracuje można w sobie wypracować pewne nawyki, które sprawią że stosowanie tych metod te nie będzie stanowić problemu. I nie wiem czemu ciągle się podkreśla że trzeba mieć regularne cykle, czy owulację. Jest taka fajna stronka w necie, i tam znajdziecie odnośniki do świetnej książki, którą naprawdę polecam. Jest nowoczesna i napisana w naprawdę przystępny sposób, odpowiada na większość pytań, które może postawić kobieta na temat swej płodności.
http://npr.pl//index.php/content/view/219/70/
Wsparciem dla metod naturalnych może być Persona, o której już pisałam.
Nikogo oczywiście nie osądzam i nie wiem jak sama bym postąpiła, gdybym była chora i gdybym bała się o zdrowie mojego przyszłego dziecka.
 
     
Grażynka
[Usunięty]

Wysłany: 2006-12-11, 22:17   

Nie będę z Wami polemizować, bo nie mam przymusu przekonywania Was o tym, że moja racja jest "najmojsza". Podzieliłam się swoją refleksją na temat. Szczęśliwie (a może nieszczęśliwie) temat dawno mnie już nie dotyczy...
 
     
Malgorzata
[Usunięty]

Wysłany: 2006-12-29, 17:53   

Jedna z metod Naturalnego Planowania Rodziny to:
metoda wg. Teresy Kramarkowej.

Co to jest za metoda? Na czym ona polega? Jedyne co znalazłam w internecie to namiary na książkę, z której dopiero mogę się coś dowiedzieć, a ja nie chce kupować książki tylko przeczytać w internecie na czym dokładnie polega ta metoda.

Czy znacie jakiś link o tej metodzie?

Czy ktoś stosował tą metodę? Czy jest godna polecenia?

[ Dodano: 2006-12-30, 09:35 ]
Na czym polega metoda Kippley ?


Prosze, niech mi ktoś wyjaśni na czym polega metoda Teresa Kramarek i metoda Kippley.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 9