Celem tego forum jest niesienie pomocy małżonkom przeżywającym kryzys na każdym jego etapie, którzy chcą ratować
swoje sakramentalne małżeństwa, także po rozwodzie i gdy ich współmałżonkowie są uwikłani w niesakramentalne związki
Portal  RSSRSS  BłogosławieństwaBłogosławieństwa  RekolekcjeRekolekcje  Ruch Wiernych SercRuch Wiernych Serc  12 kroków12 kroków  StowarzyszenieStowarzyszenie  KronikaKronika
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  FAQFAQ  NagraniaNagrania  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: administrator
2013-02-20, 20:02
REKOLEKCJE WIOSNA 2013
Autor Wiadomość
Elżbieta
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-07, 12:28   Re: REKOLEKCJE WIOSNA 2013

mark1 napisał/a:

Ksiądz Marek Dziewiecki, który zaproponował temat rekolekcji:

"Przysięga małżeńska i jej konsekwencje"



SUPER TEMAT !

albo super tytuł - to okaże się, czy ksiądz Marek poradził sobie,
ale znając jego siłę przebicia, zdaje się, że podoła wyzwaniu. :-)
 
 
iwonesku
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-08, 10:50   

Witam!
Mam uprzejme pytanie: czy moze ktos z Krakowa lub okolic wybiera sie na te rekolekcje?
Moze ma miejsce wolne w samochodzie.lub mozna by sie umowic na wspolna podroz pociagiem, byloby razniej? :->
 
 
delirium
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-14, 13:32   

Witam!
Mam pytanie. Czy można jeszcze "załapać się" na rekolekcje? Tzn, czy ewentualnie możnaby uczestniczyć w wykładach? Czy ktoś z Sycharków mieszkających blisko mógłby przenocować np 2 osoby? A możliwość wykupu posiłków? Czy chociażby obiadu?
Ja osobiście mam zarezerwowane miejsce ( i jeszcze 1 osoba)i będę, ale mam kilka osób, które jeszcze się zastanawiają, mają ochotę a nie wiedząc czy jest jakakolwiek możliwość nie wiem czy.........no właśnie. A chciałabym aby więcej osób z naszego ogniska uczestniczyło w rekolekcjach, stąd moje pytania.
Serdecznie dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam.
 
 
Danka 9
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-19, 08:13   

NIestey nie ma juz możliwosci uczestniczenia w rekolekcjach, nawet bez noclegu
sala konferencyjna nie pomiesciłaby tylu chętnych.

O kolejnych rekolekcjach wspólnoty będziemy informować niebawem.
 
 
Danka 9
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-28, 08:16   

Prosimy p Mariana z Tarnowa o kontakt w sprawie rekolekcji, meil podany nie odpowiada.
Jesli ktos z sycharowiczów ma kontakt do p Mariana prosze o priv.
 
 
Jedna
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-10, 10:34   

Uwaga ogłoszenie dla sycharowskich rodziców :-D

W sobotę na naszych rekolekcjach jeden punkt programu poprowadzi psycholog dziecięcy pani mgr Beata Kolska Lach z Terenowego Komitetu Ochrony Praw Dziecka w Poznaniu.
Temat wystąpienia p. B. Kolskiej-Lach brzmi "Poranione dzieciństwo - jak mądrze wspierać dziecko w sytuacji rozstania rodziców" i będzie to punkt programu przeznaczony specjalnie dla obecnych na rekolekcjach matek i ojców dzieci w wieku do 18 lat.
Zachęcam do przygotowania sobie pytań, które będzie można zadać na głos.
Oprócz tego później będzie możliwość krótkiej rozmowy osobistej z panią psycholog o problemach swoich dzieci, ale jeśli ktoś jest chętny na taka rozmowę to proszę o zgłoszenie do mnie na pw, muszę poznać ilość takich potrzebujących osób.

Pani Beata Kolska-Lach pracuje z dziećmi i rodzinami w kryzysie od ponad ćwierć wieku, przez większość tego czasu była przewodniczącą Komitetu Ochrony Praw Dziecka w Poznaniu, jest powoływana jako biegły sądowy psycholog, jest katoliczką, wspaniałym człowiekiem, co mogę potwierdzić po trzech latach znajomości :-) i zna wspólnotę Sychar z moich relacji, więc bardzo się cieszę, że zgodziła się podzielić swoim doświadczeniem i wiedzą z nami na rekolekcjach w Porszewicach.
 
 
cola
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-10, 18:56   

Aniu dziękuję to bardzo dobry pomysł ;-)
 
 
mark1
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-11, 19:21   

PLAN REKOLEKCJI – 19,20,21 kwietnia 2013r. PORSZEWICE
Ogólnopolskie Rekolekcje Wspólnoty Trudnych Małżeństw SYCHAR


"PRZYSIĘGA MAŁŻEŃSKA I JEJ KONSEKWENCJE"

Piątek 19.04.2013 r.
0d 1700 rozpoczęcie rekolekcji – przyjazd, rozlokowanie
1800 kolacja
2000 Msza Święta z homilią
2100 konferencja ks. Marka Dziewieckiego: „Ja, NN, biorę Ciebie za żonę/za męża”

Sobota 20.05.2011r.
800 Modlitwa poranna
830 śniadanie
915 konferencja ks. Marka Dziewieckiego: „Ślubuję Ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską
oraz że Cię nie opuszczę”
1045 przerwa
1100 konferencja ks. Marka Dziewieckiego: „Tak mi dopomóż, Panie Boże Wszechmogący
i wszyscy święci”
1230 Msza Święta z homilią
1330 obiad
1500 Koronka do Bożego Miłosierdzia
1600 konferencja p.Beaty Kolskiej-Lach Poranione dzieciństwo - jak mądrze
wspierać dziecko w sytuacji rozstania rodziców?
1800 kolacja
1900 konferencja ks. Marka Dziewieckiego: Miłość małżeńska i rodzicielska w sytuacji
kryzysu małżonka i/lub dzieci
2100 Apel Jasnogórski i Adoracja Najświętszego Sakramentu

Niedziela 21.04.2013r.
800 Msza Święta
900 śniadanie
945 konferencja ks. Marka Dziewieckiego: Nawrócenie i pojednanie w obliczu kryzysu
małżeństwa i rodziny
1100 Odpowiedzi na pytania
1230 podsumowanie rekolekcji, rozesłanie – godzina świadectw
1330 obiad ,zakończenie rekolekcji
 
 
Ola79
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-13, 08:45   

Witam Wszystkich :)

Dojazd do Ośrodka w Porszewicach z dworca w Łodzi:

1)
Po wyjściu z dworca proszę pójść na przystanek tramwajowy (2 wyjście z przejścia podziemnego – kierunek Centrum/ Widzew)

Wsiąść w tramwaj 10 lub 14 i przejechać nim 2 przystanki

Przejść na drugą stronę ulicy, gdzie jest przystanek autobusowy (odwrotny kierunek) i wsiąść do busa, na którym będzie napisane „Żabiczki” ( nieduży napis na przedniej szybie, trzeba być uważnym) – busy odjeżdżają zwykle „punkt” godzina lub o „wpół do”

Wysiąść w Konstantynowie, na Placu Kościuszki i przejść na drugą stronę ulicy, skąd będzie odjeżdżał bus do Pabianic, (co jest napisane na przedniej szybie) zwykle co godzinę „15-20 po”.

Wysiąść w Porszewicach ( przystanek na żądanie – około 7 minut drogi) - widać naszą reklamę i jest drogowskaz ( przystanek jest 200 m od Ośrodka)

2)
MPT TAXI Telefon do zamawiania: (42) 19 191; 800-500-919
MER.C RADIO TAXI Telefon do zamawiania: (42) 650 50 50; 800 650 50 50
NOVA TAXI Telefon do zamawiania: 800 111111 lub 42 6111111
ABC CARAVELLE TAXI Telefon do zamawiania: 604 599 150
Tele-Taxi 400-400 S.C. Telefon do zamawiania: 800 300 200; (42) 6 300 200; (42) 19622
Taxi Plus Telefon do zamawiania: 42 67 00 100

3)
Jest też „de driver” – tania korporacja, słabo oznakowana ( bez „koguta”) ale będąc na miejscu kierowca dzwoni do klienta: tel do korporacji 42 652 2222


Za jakość usług transportowych świadczonych przez te wszystkie firmy WTM Sychar nie odpowiada :)
 
 
mark1
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-13, 11:21   

KOCHANI, PROSZĘ WAS WSZYSTKICH O WPISYWANIE TU W WĄTKU KTO POTRZEBUJE POMOCY W DOTARCIU NA MIEJSCE I KTO MA WOLNE MIEJSCA W SAMOCHODZIE, ZAWSZE TO BYŁO POMOCNE I SKUTECZNE!

 
 
delirium
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-15, 10:41   

Witam!
Jadę z Płocka, prawdopodobnie będę jechać przez Łowicz, trochę znam tą trasę. Będę mieć 2 miejsca w samochodzie, mogę kogoś po drodze zabrać. Prawdopodobnie wyjedziemy z Płocka ok. 15.30, ale bardziej dokładnie jeszcze nie mogę napisać. To zależy, o której uda mi się zwolnić z pracy lub nie zwolnić.
A poza tym? Wiem jak dojechać do Łodzi, ale miasta już nie znam, Gdyby ktoś napisał jak przez miasto i jak dotrzeć na miejsce byłabym wdzięczna.
Serdecznie pozdrawiam.
 
 
EL.
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-15, 14:00   

Jadę z Kędzierzyna- Koźla....pojadę przez Strzelce Opolskie - Opole- Kluczbork - Sieradz.....mam jedno wolne miejsce w samochodzie . można do mnie pisac na priv lub tel 607-695-764. EL.
 
 
cola
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-15, 22:26   

delirium napisał/a:
Gdyby ktoś napisał jak przez miasto i jak dotrzeć na miejsce byłabym wdzięczna.


Nie wiem czy to jedyna opcja , ale od strony Łowicza na Stryków (gdzieś za nim jest wjazd na drogę 71) :arrow: Zgierz i dalej droga 71 cały czas do samego celu :arrow: Aleksandrów Łódzki :arrow: Konstantynów Łódzki i stąd na Pabianice................i tu po drodze są Porszewice (wieś)

Ta droga pozwala ominąć Łódź i dotrzeć na miejsce.
 
 
delirium
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-16, 10:10   

cola, serdeczne dzięki. :-D
Mam nadzieję, że trafię beż problemu i uda się, że i na czas.
Serdecznie pozdrawiam.
Do zobaczenia na rekolekcjach.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 9