Celem tego forum jest niesienie pomocy małżonkom przeżywającym kryzys na każdym jego etapie, którzy chcą ratować
swoje sakramentalne małżeństwa, także po rozwodzie i gdy ich współmałżonkowie są uwikłani w niesakramentalne związki
Portal  RSSRSS  BłogosławieństwaBłogosławieństwa  RekolekcjeRekolekcje  Ruch Wiernych SercRuch Wiernych Serc  12 kroków12 kroków  StowarzyszenieStowarzyszenie  KronikaKronika
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  FAQFAQ  NagraniaNagrania  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
PATRONI RODZINY I MAŁŻEŃSTWA
Autor Wiadomość
kinga2
[Usunięty]

  Wysłany: 2010-04-18, 02:48   PATRONI RODZINY I MAŁŻEŃSTWA

DUCHOWE WSPIERANIE SAKRAMENTALNYCH MAŁŻEŃSTW ZAGROŻONYCH ROZPADEM / BŁOGOSŁAWIONA LAURA VICUNA - PATRONKA ROZBITYCH RODZIN I SKŁÓCONYCH MAŁŻEŃSTW

Bł. Laura Vicuna - patronka rozbitych rodzin i skłóconych małżeństw. Urodziła się w 1891 roku. W nauce była jedną z pierwszych. Cieszyła się bardzo dobrą opinią. Jej ojczym często się upijał i był brutalny w stosunku do niej. Matka Laury nie była szczęśliwa. Dziewczynka zaczęła się gorliwie za nią modlić. Postanowiła i zapragnęła zostać siostrą w zakonie. W 1902r. kapłan wyraził na to zgodę. Pewnego dnia, kiedy razem z matką i siostrą uciekła do sióstr zakonnych, ojczym ją znalazł, wychłostał pejczem i kopał chorą leżącą na ulicy. Przez tydzień cierpiała, pozostając pod opieką matki i zakonnic. W końcu wyjawiła matce swój sekret: „Mamo, ja umieram, ale jestem szczęśliwa, że oddałam za ciebie życie. Prosiłam o to naszego Pana.” Matka zrozumiała, o czym mówi Laura i błagała ją o przebaczenie, jak również Pana Boga. 22 stycznia 1904r. Laura umarła. Matka poszła do kaplicy wyspowiadać się i przyjąć Komunię Świętą. Tak właśnie Laura pragnęła widzieć w matce ideał…
Na jej grobie wyryto napis: „Życie jej było poematem czystości, ofiary i miłości wobec matki”. Bł. Laura Vicuna została beatyfikowana w 1988 roku przez Jana Pawła II, który nazwał ją „Eucharystycznym kwiatem; (...) Postać bł. Laury uczy wszystkich, że przy pomocy łaski można przezwyciężyć zło; że ideał czystości i miłości, nawet gdy się go znieważa i atakuje ostatecznie zajaśnieje i oświeci serca”. Chrystus uczył, że nikt nie ma większej miłości, gdy ktoś oddaje życie za swoją rodzinę czy przyjaciół. Laura pojęła to umysłem i sercem.

http://www.swrodzina.eu/p...onych-malzenstw
 
 
kinga2
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-18, 02:52   

św. Joachim
Patron małżeństwa, patron sprzedawców lnu

http://patronii.w.interia.pl/
 
 
kinga2
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-18, 02:55   

.ஜ۩۞۩ஜ.MATKA BOŻA KRETKOWSKA .ஜ۩۞۩ஜ.


W Kretkowie czcimy Matkę Bożą jako Opiekunkę i Patronkę Małżeństw.
Nie znamy nazwiska artysty, który namalował obraz umiejscowiony obecnie w głównym ołtarzu. Obraz przedstawia Matkę Bożą o twarzy jasnej i rozpromienionej. Na głowie ma koronę. Na lewym kolanie Madonny stoi dziecię Jezus, dotykające lewa ręką winogrona, W prawej ręce, dotykającej ust, Jezus ma jedno grono które zjada.
Do roku 1957 obraz był w bocznym ołtarzu i to właśnie tam było najwięcej błogosławionych małżeństw.

http://www.kretkow.parafi...?p=main&what=16

Na stronie można podac intencję modlitewną.
 
 
kinga2
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-18, 03:00   

Św. Andrzej-Apostoł

Sanktuarium św. Andrzeja na Placu Teatralnym otwiera swoje podwoje dla wszystkich chrześcijan. Niechaj stanie się tym szczególnym miejscem ekumenicznym dla całej Europy Środkowej i Wschodniej, gdzie będą wspólnie modlili się z nami Prawosławni, dla których św. Andrzej jest najważniejszym pośród świętych. Niech Bóg da, aby tutaj Kościół oddychał dwoma płucami, o których mówił Ojciec Święty.

Jest patronem prawosławia, Słowian (szczególnie obrządków wschodnich), Bułgarii, Burgundii, Austrii, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Niemiec, Rosji, Sycylii, Szkocji, archidiecezji warmińskiej, szeregu miast m. in. Bordeaux, Brescii, Brugii, Hanoveru, Neapolu, Rawenny oraz podróżujących, rybaków, rycerzy, woziwodów, rzeźników. Patron małżeństw, wspomaga w wypraszaniu potomstwa. Orędownik zakochanych.

http://www.dst.mkw.pl/andrzej/albercik.htm

św. Andrzej Apostoł - patron podróżujących małżeństw
http://rafael.pl/www/inde...roducts_id=4256
Ostatnio zmieniony przez kinga2 2010-04-18, 16:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kinga2
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-18, 03:04   

Wrocławska Matka Boża Łaskawa

We Wrocławiu franciszkanie świętowali 15-lecie koronacji obrazu Matki Bożej Łaskawej, patronki małżeństw i rodzin.

http://www.franciszkanie.pl/news.php?id=6579

http://www.boromeusz.franciszkanie.pl/?id=94
Ostatnio zmieniony przez kinga2 2010-04-18, 15:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kinga2
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-18, 03:06   

ŚW. JÓZEF ROBOTNIK.

Św. Józef jest patronem szeregu krajów, m.in. Meksyku, Kanady, Peru, Filipin, Czech, Austrii.
W Polsce jest patronem diecezji kujawsko-kaliskiej.
Św. Józef jest patronem licznych stowarzyszeń i zgromadzeń zakonnych noszących jego imię. Jest także patronem małżeństw i rodzin chrześcijańskich, dziewictwa, dzieci, sierot, cieśli, stolarzy, rzemieślników, kołodzieji, inżynierów, grabarzy, wychowawców, podróżujących, wypędzonych, bezdomnych, umierających i dobrej śmierci. Jako patrona obrali go sobie także polscy kapłani, więźniowie obozu koncentracyjnego w Dachau. Wzywany bywa w przypadku chorób oczu w pokusach a także w sytuacjach beznadziejnych, zwłaszcza braku dachu nad głową.

http://www.sw.jozef.tg.opoka.org.pl/patron.htm


**********


Modlitwa w intencji rodziny

Święty Józefie, Oblubieńcze Bogurodzicy Maryi, Opiekunie rodzin, Twojej ojcowskiej opiece powierzył Bóg swojego Syna i Jego Niepokalaną Matkę. Z największą miłością wypełniałeś obowiązki troskliwego Ojca i Opiekuna Najświętszej Rodziny. Powierzam Ci moją rodzinę, nasze prace, radości i cierpienia. Powierzam Co moje dzieci (moich rodziców). Wprowadź Jezusa do naszego domu, pomóż przyjąć Go do naszych serc, uproś łaskę miłości, zgody i pokoju, aby nasza rodzina osiągnęła szczęście doczesne i wieczne. Amen.
Ostatnio zmieniony przez kinga2 2010-04-26, 20:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kinga2
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-18, 03:08   

Św. Anna

Św. Anna z języka hebrajskiego hannah oznacza łaskę, wdzięk. Była babcią Jezusazua, matką Maryii, żoną św Joachimaa. O życiu świętej Anny nie ma żadnych informacji w księgach Nowego Testamentu. Jedyne informacje dotyczące jej życia pojawiają się w Pismach Apokryficznychh, pochodzących z początków chrześcijaństwa. Według nich św. Anna urodziła się w Judei. Otrzymała od swoich rodziców staranne wychowanie pogłębione przez służbę w Świątyni jerozolimskiejej. Swojego męża Joachima poślubiła, gdy miała 24 lata. Joachim także pochodził z pokolenia Dawidowego. Uważali oni swoje małżeństwo za związek święty, złączony przez Boga. Anna była wzorową małżonką. Choć razem z Joachimem byli szczęśliwym małżeństwem, zostali ciężko doświadczeni przez Pana Boga brakiem potomstwa. Gdy w 45. roku życia Anny, dnia 8 wrześniaia, urodziła się im córeczka, doświadczyli wielkiej radości. Zgodnie ze zwyczajem żydowskim w 15 dniu nadano dziecku imię. W 14. roku życia Maryja została żoną Józefa.Św. Anna jest świętą Kościoła katolickiego i prawosławnego. Kościół katolicki obchodzi Jej święto w dniu 26 lipca. Jest patronką małżeństw, matek, wdów, piekarzy i żeglarzy. W ikonografii ukazywana najczęściej z Najświętszą Marią Panną jako dziewczynką.

http://sdsbachorzec.kgb.p...a/Patronka.html

http://www.kolegiata-anna.katolicki.eu/sw_anna.php
Ostatnio zmieniony przez kinga2 2010-04-18, 15:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kinga2
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-18, 14:50   

MB Leśniowska

http://www.kryzys.org/vie...?t=4549&start=0
 
 
kinga2
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-18, 14:56   

św. Joanna Beretta Molla

Św. Joanna Beretta Molla (1922–1962) podczas ciąży, pomimo zaleceń lekarzy wskazujących konieczność szybkiej operacji złośliwego nowotworu, zdecydowała się urodzić dziecko. Zmarła po porodzie. Dziecko urodziło się zdrowe. Jan Paweł II beatyfikował Joannę w 1994 r., a w 2004 r. ogłosił ją świętą. Jest patronką małżeństw i rodzin.

http://goscniedzielny.wia...104785534&katg=
 
 
kinga2
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-18, 15:23   

Matka Boża Królowa Rodzin

W naszej Ojczyźnie jest wiele miejsc, gdzie szczególnej opieki Maryi doświadcza rodzina. W tych właśnie miejscach Matka Boża, w znakach cudownych wizerunków, z miłością i troską wsłuchuje się w prośby matek, ojców, żon, mężów, dzieci, dziadków, braci i sióstr. Łaskami słynące obrazy i figurki przedstawiają Królową i Patronkę Rodzin z Dzieciątkiem na ręku. Ono jest Jej największym skarbem, którego pragnie dać wszystkim ludziom. Maryja - Matka Jezusa i Małżonka św. Józefa - przypomina, że w centrum każdej ludzkiej rodziny musi być Jej Syn, tak jak był On w centrum Świętej Rodziny z Nazaretu.

http://www.nasza-arka.pl/...7&rozdzial=11#2


MB Wambierzycka
http://www.wambierzyce.pl/
Ostatnio zmieniony przez kinga2 2010-04-18, 16:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kinga2
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-18, 15:30   

św. Jadwiga Śląska

Obok św. Wojciecha i św. Stanisława - męczenników, jest św. Jadwiga pierwszą kanonizowaną niewiastą w naszym kraju. Czcimy ją jako patronkę Śląska i Polski, patronkę małżeństw i chrześcijańskich rodzin, jako opiekunkę chorych, wdów i sierot, a także dzieł charytatywnych. W trudnych powojennych latach Episkopat Polski wybral ją na patronke budowanych obiektów sakralnych. W stosunkach międzynarodowych św. Jadwiga Śląska zostala uznana za patronkę pojednania polsko-niemieckiego. Wydarzenie o największym znaczeniu dla Polaków w XX wieku - wybór papieża Jana Pawla II, w liturgicznym dniu św. Jadwigi 16 października 1978 roku - dało jej nowy zaszczytny patronat. Św. Jadwiga Śląska zostala patronką dnia wyboru Ojca Świętego.

http://www.sds-ch.ch/centre/news/trzebica.html
 
 
kinga2
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-18, 15:35   

Jan Paweł II patronem bezpłodnych małżeństw?

Postulator procesu beatyfikacyjnego papieża Polaka ksiądz Sławomir Oder poinformował, że Jan Paweł II jako święty może być patronem bezpłodnych małżeństw. Wypowiedź księdza zacytowała wczoraj włoska agencja ANSA.
Ksiądz Sławomir Oder powiedział, że doznawaną łaską, która najczęściej jest przypisywana zmarłemu papieżowi są narodziny dzieci w małżeństwach, które dotychczas uważano za bezpłodne. Ksiądz Oder dodał także, że wciąż napływają liczne sygnały o doznanych łaskach, co spowalnia proces kanoniczny Jana Pawła II.

Obecnie zbierane są zeznania świadków, którzy powołani zostali przez trybunał, pracujący w diecezji rzymskiej. Informacje gromadzi także komisja historyczna, której zadaniem jest zbieranie dokumentacji dotyczącej działalności Jana Pawła II. Prowadzone jest również dochodzenie w sprawie cudownego uzdrowienia we Francji za wstawiennictwem zmarłego papieża.

http://papiez.polska.pl/w...w,id,219978.htm
 
 
kinga2
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-18, 15:41   

św. Monika

św. Monika jest patronką kobiet chrześcijańskich, matek, wdów, kobiet zamężnych, tych które przeżywają kłopoty małżeńskie i nieudane małżeństwa, kobiet, które zawiodły się na dzieciach lub mają z dziećmi kłopoty, kobiet będących ofiarami cudzołóstwa, alkoholizmu, złorzeczeń i oszczerstw. Do niej modlimy się też o ratowanie duszy dziecka, męża.
W ikonografii Monika przedstawiana jest jako matrona lub w welonie wdowy; trzyma księgę, krucyfiks albo różaniec. Czasami - nawiązując do syna Moniki, Augustyna - przedstawia się ją jako augustiankę.
PATRONKA TRUDNEJ MIŁOŚCI RODZINNEJ
Imię Monika tłumaczone jest różnie. Jedni wywodzą je od łacińskiego słowa monica - "jedynaczka, jedyna", inni od również łacińskiego monachus - "mnich, zakonnik". Pierwotnie wspomnienie św. Moniki obchodzono 4 maja, potem jednak zostało przeniesione na dzień poprzedzający wspomnienie jej syna - 27 sierpnia.

http://www.kajkowo.pl/ind...e&id=1&Itemid=6
 
 
kinga2
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-18, 15:55   

św. Zdzisława z Lemberku

Zdzisława jest imieniem słowiańskim, utworzonym ze słów zdzi, czyli kłaść, zdziałać, zrobić, i sława. Może oznaczać osobę, kóran stanie się sławna. Imię to w Polsce znane jest od średniowiecza.
Święta Zdzisława z Lemberku (1215-1252) - tercjarka dominikańska, patronka Czech i Moraw oraz młodych małżeństw i matek. Według kronik była żoną Havla, kasztelana zamku w Lemberku. Dbała o ewangelizację okolicznych ziem, zasłynęła jako opiekunka ubogich i uzdrowicielka. Kroniki klasztorne przypisują jej liczne cudowne uzdrowienia. Wspominana jest w kilku różnych dniach, wg liturgii dominikańskiej - 3 stycznia

http://www.edziecko.pl/ci...E_sex_a=kobieta

http://www.zrodlo.krakow....2003/01/06.html ( 3 stycznia)

http://www.swzygmunt.knc....RKAmother01.htm
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 9