Celem tego forum jest niesienie pomocy małżonkom przeżywającym kryzys na każdym jego etapie, którzy chcą ratować
swoje sakramentalne małżeństwa, także po rozwodzie i gdy ich współmałżonkowie są uwikłani w niesakramentalne związki
Portal  RSSRSS  BłogosławieństwaBłogosławieństwa  RekolekcjeRekolekcje  Ruch Wiernych SercRuch Wiernych Serc  12 kroków12 kroków  StowarzyszenieStowarzyszenie  KronikaKronika
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  FAQFAQ  NagraniaNagrania  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: administrator
2011-12-31, 00:24
Zapisy do grupy 2
Autor Wiadomość
EL.
[Usunięty]

Wysłany: 2011-04-18, 13:27   

Tak,musicie rozdzielic sie na dwie grupy....wtedy bedzie ok ! EL.
 
 
Rostek
[Usunięty]

  Wysłany: 2011-04-18, 13:38   

Wow -super dzieki :-) Martwie sie tylko co ze spotkaniami grupy ? Czy one są obowiązkowe ? Jak długo one trwają i na czym one polegają -czy są po prostu zwykłym towarzyskim spotkanie, bo niestety moze byc problem aby wtedy w nich uczestniczyc?
 
 
NORBERT
[Usunięty]

Wysłany: 2011-04-18, 13:42   

Jarosław napisał/a:
Można rzucić monetą, można też poukładać swoje sprawy związane z Sakramentem Małżeństwa i wtedy wrócić po roku, spokojnie. Bez Chrystusa nic się nie wypracuje, naprawdę. To fundament pierwsze 3 kroki.


Czy program 12 kroków jest tylko dla małżeństw sakramentalnych???

a czy przypadkiem program 12 k ..nie daje tego wzmocnienia i poczucia bliskości z wiarą???

heeee no to ja napiszę.........

Program 12 k jest dla wszsytkich potrzebujących pomocy....dla wszystkich szukających mocy w Bogu..dla wszystkich chcących wreszcie życ GODNIE.....
 
 
EL.
[Usunięty]

Wysłany: 2011-04-18, 13:44   

Rostek...spotkania grupy 12 kroków sa po to, żebyśmy sie prawdziwie poznali a nie byli dla siebie tylko wirtualnymi znajomymi. One sa ważne...ale tez nie sa obowiązkowe. Mysle o 3-4 spotkaniach w ciągu tej całej pracy. Jeżeli się uda, to będziecie ( każde z Was w swojen grupie), jeżeli nie.....Ale mam nadzieje, ze chodziać raz Ci sie uda ?? Będzie jak ma być - Pan Bóg Was poprowadzi tak, zeby było dobrze, najlepiej ! Pozdro !! EL.
 
 
Jarosław
[Usunięty]

Wysłany: 2011-04-18, 13:46   

NORBERT napisał/a:
Ostatnio słyszałem takie słowa......

Cytat:
a czy przypadkiem program 12 k ..nie daje tego wzmocnienia i poczucia bliskości z wiarą???

Nie będziemy tego Norbercie tu roztrząsać, proszę zostaw ten wątek dla osób chcących uczestniczyć w warsztacie.

Pogody ducha
 
 
NORBERT
[Usunięty]

Wysłany: 2011-04-18, 14:06   

Jarosław napisał/a:
proszę zostaw ten wątek dla osób chcących uczestniczyć w warsztacie.


Kazdy wątek forum jest ogólno dostepny i dla każdego...

a Ja mam prawo poprawic Ciebie - jak błędnie interpretujesz intencje programu 12 kroków

a teraz zostawiam juz wątek
 
 
Jarosław
[Usunięty]

Wysłany: 2011-04-18, 14:12   

Cytat:
a teraz zostawiam juz wątek

Dziękuję Norbercie.
 
 
Danka 9
[Usunięty]

Wysłany: 2011-04-18, 15:05   

Rostek co do spotkan to na rekolekcje czy spotkania 12 krokowe uczestnicy jada czasem wiele godzin i tak bywa.
Dla chcącego nie jest to przeszkoda, a w przypadku osob spokrewnionych ze sobą lub pozostajacych w bardzo bliskiej relacji konieczne jest bycie w oddzielnych grupach.
 
 
Pearl
[Usunięty]

Wysłany: 2011-04-18, 16:48   

Witam ponownie
Jak widać, nie mozemy być z moim M. w jednej grupie, w związku z tym przepisuję się do grupy Centrum.
Co prawda do tej pory nie zauważyłam dokładnego wytłumaczenia dlaczego "nie", ale przyjmuję to, iż jest to lepsze i dla Nas i dla samej grupy
Także życzę wszystkim powodzenia
No i sobie też:)
 
 
nałóg
[Usunięty]

Wysłany: 2011-04-18, 16:52   

Pearl,Rostek..........czy Wy jesteście związkiem niesakramentalnym?????

Co do stosowności pracy w odrębnych grupach............... takie są zwyczaje i doświadczenia,że ludzie będący w bliskich związkach raczej powinni pracować w innych grupach.
Po co?
Aby nic ich nie wstrzymywało ich przed otwarciem się ,a tego potrzeba w tej pracy.Bezwzględna,pełna uczciwość wobec siebie i otwarcie się aby "wywalić" z siebie to co ciąży.
Zapobiega to ewentualnym wykorzystaniom pozyskanych informacji o partnerze w sporach lub konflikcie.

I jeszcze jedna sprawa......ważna sprawa.............

To forum ,jego założeniem i przesłaniem oraz "Celem tego forum jest niesienie pomocy małżonkom przeżywającym kryzys na każdym jego etapie, którzy chcą ratować swoje sakramentalne małżeństwa, także po rozwodzie i gdy ich współmałżonkowie są uwikłani w niesakramentalne związki,i w związku z tym -jak jesteście związkiem niesakramentalnym-Wasz udział powinien uzyskać zgodę tzw."sumienia grupy" (czyli zgodę wszystkich uczestników danej grupy) na wspólną pracę.

W związku z powyższym jesteście wpisani na listę tych grup warunkowo bez możliwości wejścia do gup od momentu zamknięcia grup przez Admina.
Po zamknięciu grup odbędzie się dyskusja i głosowanie i jak będzie 100% zgoda na Wasze uczestnictwo, to sponosorzy Was o tym poinformują na priv i dołączycie do już zamkniętych grup.
NORBERT napisał/a:
Czy program 12 kroków jest tylko dla małżeństw sakramentalnych???

Na tym forum,w tej wspólnocie,a także w każdej innej wspólnocie 12-krokowej powinna być identyfikacja uczestników z celem grupy czy wspólnoty.
Tylko sumienie grupy może się zgodzić/lub nie ,na uczestnictwo w spotkaniach danej wspólnoty osób/osoby z poza określonej w celu danej wspólnoty.
Dotyczy to "zamkniętych" spotkań(mityngów) oraz warsztatów tematycznych.
Na otwartym forum(mityngu) może być każdy pod warunkiem przestrzegania zasad obowiązujących w danej wspólnocie

Pearl,Rostek.......czy akceptujecie te założenia i warunki wstępne????

Prosimy o potwierdzenie w tym wątku.

Pogody Ducha
 
 
ewulek
[Usunięty]

Wysłany: 2011-04-18, 17:30   

Dobrze że juz niedługo zaczynamy bo ostatnio :evil: mi dokucza przez co często tracę cierpliwość z trudniejszych chwilach dnia codziennego...
z Panem Bogiem
 
 
Rostek
[Usunięty]

Wysłany: 2011-04-18, 20:16   

Dziękujemy za wyjasnienia. Rostek i Pearl akceptuje warunki i załozenia z nadzieją na akceptacje.
 
 
elzd1
[Usunięty]

Wysłany: 2011-04-18, 22:43   

Witam.

Przypomnę piękne wprowadzenie :
http://www.kryzys.org/viewtopic.php?t=4961

Myślę że program 12 kroków jest dla każdego. Ale to forum jest szczególne, gromadzi którzy zgadzają się, że to Bóg jest jedynym Panem w życiu. Ludzi na dodatek mocno poranionych, skrzywdzonych, oszukanych.
Zaś TE KROKI mają nas prowadzić do Pana Boga.

Mam prośbę do Rostek ( Rostka?) i do Pearl. Możecie coś więcej o sobie napisać? Nie chcecie czy nie możecie być małżeństwem?
Moje pytanie mam nadzieję Was nie dotknęło, chcę tylko wiedzieć zanim rozpoczniemy pracę.
Ostatnio zmieniony przez elzd1 2011-04-18, 22:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mirakulum
[Usunięty]

Wysłany: 2011-04-18, 22:47   

Elu jak będziemy na zamkniętym Forum ( już za chwilkę ) wkleję ich świadectwo.

Dzisiaj rozmawiałam z Obojgiem przez telefon , jutro spotkamy się na żywo .

Cierpliwości

i proszę o modlitwę i światło Ducha św w czasie tego spotkania
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 10