Celem tego forum jest niesienie pomocy małżonkom przeżywającym kryzys na każdym jego etapie, którzy chcą ratować
swoje sakramentalne małżeństwa, także po rozwodzie i gdy ich współmałżonkowie są uwikłani w niesakramentalne związki
Portal  RSSRSS  BłogosławieństwaBłogosławieństwa  RekolekcjeRekolekcje  Ruch Wiernych SercRuch Wiernych Serc  12 kroków12 kroków  StowarzyszenieStowarzyszenie  KronikaKronika
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  FAQFAQ  NagraniaNagrania  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Działajmy i zanieśmy swoich paralityków na Mszę św wspólnie!
Autor Wiadomość
Metanoja1
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-26, 22:09   Działajmy i zanieśmy swoich paralityków na Mszę św wspólnie!

Słuchajcie Moi Drodzy,

wprawdzie ani nie bywam na spotkaniach i mityngach :mrgreen: ale online z Wami na forum jestem i jestem z Wami, także modlitewnie.

W tej weekend doznałam oświecenia szalonego :mrgreen: Otóż czytając i rozważając ten fragment Ewangelii:

Pewnego dnia, gdy nauczał, siedzieli przy tym faryzeusze i uczeni w Prawie, którzy przyszli ze wszystkich miejscowości Galilei, Judei i Jerozolimy. A była w Nim moc Pańska, że mógł uzdrawiać. Wtem jacyś ludzie niosąc na łożu człowieka, który był sparaliżowany, starali się go wnieść i położyć przed Nim. Nie mogąc z powodu tłumu w żaden sposób go przynieść, wyszli na płaski dach i przez powałę spuścili go wraz z łożem w sam środek przed Jezusa. On widząc ich wiarę rzekł: «Człowieku, odpuszczają ci się twoje grzechy».

dotarły do mnie następujące sprawy:

1. Wstawiało się czterech, którzy tego paralityka przywlekli na tym łożu, a ja się modlę za męża jedna
2. Nie jest nic napisane, by ten paralityk swoich kumpli prosił o to, by być uzdrowionym, jest wielce prawdopodobne, że wcale tego uzdrowienia nie chciał!!! tylko kumple bardzo chcieli wykorzystać okazję i mieli wiarę
3. Największą i najwyższą wartość i moc ma Msza św. i to właśnie na Niej najsensowniej przedstawić Panu Bogu przez Pośrednika Syna Pana Jezusa intencję (stąd moje zdziwienie, że na tym wątku tak mało wpisów i to dawno temu, no normalnie jakby wygaszona działalność - co Wy ludzie wiarę straciliście?

Kiedy to do mnie dotarło, natychmiast wymyśliłam sprytny plan:

Chcę poprosić księdza aby odprawił Mszę św. za mojego męża "paralityka" o przemianę jego serca, o łaskę skruchy i nawrócenia. Akurat mam taką wspólnotę, że mają oni wiarę, bo i z tym wszak bywa różnie. Drugą osobą jestem ja - tak mam wiarę i widzę, że Bóg wysłuchuje moich próśb. Tylko brakuje jeszcze przynajmniej dwóch osób (które mają wiarę że to o co się proszę się spełni), które chciałabym poprosić aby dołączyły się ze mną do Mszy św. o której odprawienie proszę. Oczywiście nie chodzi o dwie osoby, może przyjść cały Kościół :mrgreen: Po prostu wiem, że to jest Boże natchnienie! Wiem, że kiedy przynajmniej 4 osoby będą się na jednej Mszy św. wstawiać z wiarą, to mój mąż nawet jak nie będzie chciał za bardzo, tak jak ten paralityk, to zegnie kolana w konfesjonale i otworzy się na Boże Miłosierdzie.
Czy są tu osoby z taką wiarą!, które byłyby skłonne przyjść w tej intencji do kościoła Kapucynów w Gdańsku lub ewentualnie w tym samym czasie, co będzie zamówiona Msza św. przyjść na Mszę w tej intencji w innym kościele? Bardzo o to proszę. W środę będę zamawiać Mszę na najbliższy termin wolny :mrgreen:

I druga sprawa, to czy mógłby taki wątek istnieć gdzie ktoś kto zamówił Mszę św. mógłby to zgłosić i poprosić kumpli/koleżanki z Sycharu, żeby na tę Mszę te łoże z paralitykiem zaniosły razem z tą osobą w tej jednej właśnie intencji???

Przyszło mi to do głowy w ten weekend i postanowiłam z tym nie czekać.
Jak zamówię Mszę św. w intencji "mojego paralityka", to dam znać konkretnie gdzie i kiedy i o której godzinie. Szukam i proszę o towarzyszy, którzy pomogą mi wnieść mentalnie to łoże z mężem. No na tych tzw. "niedzielnych" katolików, o których pisałam dzisiaj na innym wątku, to nie mam co liczyć, bo często przychodzą tylko ścianę podeprzeć co niedziela, aby się przypadkiem kościół nie zawalił. ;-)

Pozdrawiam
Wiem, że jestem crazy (znaczy nieźle walnięta), ale mówię Wam, podejmijcie ten wątek wzajemnie. :-D Ja się będę dołączać, gdyż często jestem na Mszy św. :-D
 
 
Nirwanna
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-26, 22:20   

Metanoja, to piekna inicjatywa :-)
Co prawda do Gda nie przybędę, ale na miarę możliwości u siebie pójdę niosąc jeden róg łoża. To jest już trójka :-D
 
 
Metanoja1
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-26, 22:24   

O dziękuję Nirwano. :-D
Ja też jestem do usług i to z wiarą. :-D
 
 
Nirwanna
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-26, 22:26   

Metanoja1 napisał/a:
i to z wiarą. :-D

obowiązkowo! :mrgreen:
 
 
Metanoja1
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-26, 22:33   

No słuchajcie, to jest po prostu majstersztyk :-D
Zbiera się czterech kumpli (powiedzmy wprost: zadymiarze (tak jak ja) być może od kieliszka, nie jest napisane, że święci/pobożni :mrgreen: ), niesie tego gościa, który nie wie, co się dzieje :mrgreen: , ale nie może biedaczek postawić oporu, bo jest sparaliżowany, o nic sam nie prosi i najprawdopodobniej sam nie chce aby go spuszczano przez ten dach (no bo co za obciach, jeszcze się zabije :mrgreen: weźcie pomyślcie, czy Wy byście chcieli ;-) ) i odpuszczają Mu się grzechy (chociaż słowa nie powiedział) i zostaje uzdrowiony. No masjersztyk. Bylibyśmy jelenie niespożyte, gdybyśmy z tej propozycji podania jak na tacy nie skorzystali. Tylko trzeba mieć wiarę, to jedyny warunek kumpli. :mrgreen:
Dodaj jeszcze: owoc Mszy św. ma wymiar wieczny!!!
Ja jestem mściwy typ, chcę załatwić męża że tak powiem na cacy. :mrgreen:
 
 
Jacek-sychar
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-26, 22:43   

Metanoja

Jak będziesz wiedziała, kiedy masz termin mszy św., to daj znać. Jak będę mógł, to również pójdę.
 
 
Metanoja1
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-26, 22:45   

Już w środę będę wiedziała.Dziękuję Jacku. :-D
 
 
JakubekKaz
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-26, 23:12   

Ja też "poniosę" :mrgreen: Fajna IDEA... i już się spełnia ;-)
 
 
Metanoja1
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-27, 17:02   

Dziękuję Jakubek. :-D
Podnoszę wątek do góry, bo nikt go nie widzi. :-D
 
 
enbe
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-27, 20:35   

Czekam na terminy, zakaszę rękawy i biorę się za taszczenie paralityka. Żebym tylko nie przeszkadzała w tej swojej gorliwości, bo ja czasami jak słoń w składzie porcelany, zawsze coś poobijam, naciągnę, uszkodzę...
 
 
hubcia576
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-28, 06:58   

enbe napisał/a:
Czekam na terminy, zakaszę rękawy i biorę się za taszczenie paralityka. Żebym tylko nie przeszkadzała w tej swojej gorliwości, bo ja czasami jak słoń w składzie porcelany, zawsze coś poobijam, naciągnę, uszkodzę...


Basiu :mrgreen:
 
 
Metanoja1
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-28, 08:19   

enbe napisał/a:
Czekam na terminy, zakaszę rękawy i biorę się za taszczenie paralityka. Żebym tylko nie przeszkadzała w tej swojej gorliwości, bo ja czasami jak słoń w składzie porcelany, zawsze coś poobijam, naciągnę, uszkodzę...


Dziękuję bardzo. Ja też będę służyć.
 
 
Metanoja1
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-29, 14:13   

Słuchajcie, Msza św. przez wstawiennictwo św. Ojca Pio :mrgreen: i św. Teresy z Lisieux :mrgreen: w intencji nawrócenia Marka oraz o dar szczerej spowiedzi dla Niego odbędzie się dopiero 14 listopada o godz. 18-stej.
Bardzo proszę, kto może, niech sobie wpisze w kalendarz. Dziękuję.

Czy nikt wcześniej nie chce skorzystać z niesienia paralityka? Ja służę pomocą. I czekam na zgłoszenia :-D
Zaznaczam, że w co drugą niedzielę zamierzam być na dwóch Mszach św. o godz. 10 i druga o godz. 16-stej. ;-)
 
 
Jacek-sychar
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-29, 14:18   

Zapisałem. Chyba nawet będę mógł być w kościele. :-D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 10