Celem tego forum jest niesienie pomocy małżonkom przeżywającym kryzys na każdym jego etapie, którzy chcą ratować
swoje sakramentalne małżeństwa, także po rozwodzie i gdy ich współmałżonkowie są uwikłani w niesakramentalne związki
Portal  RSSRSS  BłogosławieństwaBłogosławieństwa  RekolekcjeRekolekcje  Ruch Wiernych SercRuch Wiernych Serc  12 kroków12 kroków  StowarzyszenieStowarzyszenie  KronikaKronika
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  FAQFAQ  NagraniaNagrania  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
UWAGA LUBLIN!!!
Autor Wiadomość
Mikiwojt
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-02, 10:19   UWAGA LUBLIN!!!

Witam serdecznie,
od jakiegoś czasu jestem na forum i zakiełkował pomysl aby powstało ognisko w Lublinie. Powiedziano mi, że Pan Bóg był na moim ślubie i będzie czuwal nad moim małżeństwem zawsze. Jest gwarancją jakiej nie da żaden człowiek. Dlatego zapraszam wszystkie osoby, które są z Lublina i okolic aby odezwały się jeśli wyrażają chęć założenia takiego ognioska w Lublinie. Do części osób trafiłam drogą mailową zaś wiem, że część osób zarejestrowanych może również pochodzić z Lublina. Przy błogosławieństwie Pana Boga, dobrej wierze i chęci osób zainteresowanych wierzę, że powstanie takiego ogniska jest możliwe. Dopiero zaczynamy... kilka osób już się odezwało...
piszcie proszę na maila makowu@wp.pl. Pod tym adresem w miarę możliwości będę pisać a jak już się zbierze troszkę osób to spotkamy się i ustalimy co dalej
Z Panem Bogiem!
mikiwojt
 
 
kinga2
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-02, 12:24   

Oby Bóg Wam błogosławił i wspierał, a ludzie obdarzyli zaufaniem i pomocą. :mrgreen:
 
 
Mirakulum
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-02, 12:44   

Miki , proponuję wspólna modlitwe , za powstanie Ogniska Wiernej Miłośći Małżeńskiej w Lublinie :mrgreen:
 
 
katblo
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-02, 19:28   Nowenna do Najświętszego Serca Pana Jezusa

Mikiwojt, wiedziałam że tak będzie!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Akurat dzisiaj rozpoczyna się Nowenna do Najświętszego Serca Pana Jezusa przed świętem 11 czerwca.
Proponuję jej wspólnotowe odmawianie w intencji Sychar Lublin.
Kto może, niech się przyłączy...

Tekst nowenny:
NOWENNA DO NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA

codziennie także Litania do Najśw. Serca Jezusowego




Najświętsze Serce Zbawiciela, w moich tak wielu troskach i cierpieniach zwracam się do Ciebie z dziecięcą ufnością i błagam o pomoc i ratunek. Mam nadzieję, że mnie wysłuchasz, gdyż powiedziałeś: "Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię" (Mt 11,28). Dlatego przychodzę do Ciebie i błagam przez zasługi Twej Męki, za przyczyną Matki Najświętszej i wszystkich Twoich Świętych, udziel mi łaski, o którą Cię proszę...

Dzień 1

O Jezu, Ty mnie tak bardzo umiłowałeś, że zstąpiłeś z nieba i przyjąłeś nędze ludzkie aż po śmierć, i to śmierć krzyżową, aby mnie zbawić. Pragnę na Twoją miłość odpowiedzieć miłością. Rozpal więc w moim sercu pragnienie Twej najgorętszej miłości i dozwól, abym Cię kochał nade wszystko. Amen.

Najświętsze Serce Jezusa, bądź moją miłością.

Dzień 2

Najświętsze Serce Jezusa, pragnę być Twoim uczniem i wiernie wypełniać przykazanie miłości bliźniego. Spraw, o Jezu, abym wyzbył się egoizmu, a nauczył się naśladować Ciebie w miłości bliźnich. Niech kocham moich najbliższych i służę im pomocą w trudnych chwilach życia. Moją miłością pragnę objąć wszystkich ludzi, których spotkam w życiu, także moich nieprzyjaciół. Amen.

Serce Jezusa, rozbudź w mym sercu prawdziwą miłość ku moim bliźnim.

Dzień 3

Jezu, Ty powiedziałeś: "Uczcie się ode Mnie, że jestem cichy i pokornego Serca". Panie mój, wyniszcz we mnie pychę i próżność, a obdarz pokorą i cichością. Dopomóż mi wprowadzać w życiu te cnoty, abym otrzymał błogosławieństwo obiecane w Kazaniu na Górze: "Błogosławieni cisi, albowiem oni na własność posiądą ziemię". Amen.

Jezu cichy i pokornego serca, uczyń serce moje według Serca Twego.

Dzień 4

Jezu, Ty z miłości ku mnie stałeś się posłuszny aż do śmierci krzyżowej. Naucz mnie posłuszeństwa Twojej woli i wierności nauce Twojego Kościoła. Pomóż mi, abym szczególnie w trudnych chwilach mojego życia umiał z pokorą poddać się Twojej woli. Amen.

Panie, nie moja, ale Twoja wola niech się stanie.

Dzień 5

Najcierpliwsze Serce Zbawiciela, Tyś w milczeniu przyjęło wszelkie zniewagi, obelgi i upokorzenia, pomóż mi opanować gniew i zniecierpliwienie. Naucz mnie spokoju i cierpliwości, abym odtąd z miłości do Ciebie przyjmował trudy i cierpienia, jakie dopuścisz na mnie. Amen.

Najcierpliwsze Serce Jezusa, dopomóż mi zdobyć cnotę cierpliwości.

Dzień 6

Boskie Serce Jezusa, Tyś dla naszego zbawienia ofiarowało się swemu Ojcu za nasze grzechy. Racz napełnić moje serce ofiarną miłością. Niech nie będę obojętny na potrzeby Kościoła i bliźnich, lecz w miarę moich możliwości niech służę im pomocą. Amen.

Serce Jezusa, ofiaro za nasze grzechy, obdarz mnie duchem ofiary i poświęcenia.

Dzień 7

Najświętsze Serce Zbawiciela, Tyś uczyniło wszystko, aby nas zbawić. Dopomóż mi odwzajemnić się Tobie wiernością w wypełnianiu Twoich przykazań i moich obowiązków, jakie mam spełnić w tym życiu. Dopomóż mi, Panie, abym nie marnował darów otrzymanych od Ciebie, ale niech się staram wykorzystać każdy dzień dla Twojej chwały i zbawienia mojej duszy. Amen.

Serce Jezusa, dopomóż, abym był Twoim wiernym sługą.

Dzień 8

Serce Jezusa, mojego Boga, Tyś wybrało sobie na ziemi nie zaszczyty i bogactwo, ale pracę w cierpieniu i ubóstwie. Proszę Cię, Jezu, abym godnie naśladował Ciebie w ubóstwie i pracowitości. Niech nie marnuję wiele czasu na rozrywki i przyjemności, ale przez pracę i modlitwę niech wiernie służę Bogu i ludziom. Amen.

O Jezu, naucz mnie iść zawsze drogą cnoty.

Dzień 9

Jezu Chryste, po zakończeniu życia na ziemi odszedłeś, aby nam przygotować mieszkanie w niebie. Udziel nam tej łaski, abyśmy pamiętali o tym, że jesteśmy pielgrzymami na tej ziemi i nie przywiązywali się zbytnio do niej i do spraw doczesnych. Niech przez dobre życie zasłużymy na przyjęcie do niebieskiej Ojczyzny, gdzie na wieki będziemy wielbić Twe Najświętsze Serce. Amen.

Serce Jezusa, dopomóż mi, abym często rozważał rzeczy ostateczne.


Modlitwa na zakończenie nowenny

Boskie Serce Jezusa, racz przyjąć pokorny hołd czci, jaki starałem się złożyć Ci w tej nowennie. Niech moje serce, oczyszczone z grzechów i wszelkich błędów w sakramencie pokuty, zostanie przyozdobione cnotami, o które prosiłem. Udziel mi także łaski szczególnej..., o którą Cię przez te dni gorąco błagałem. A jeśli Twoja wola jest inna, daj mi ją zrozumieć i przyjąć bez buntu i szemrania. Ty, o Jezu, jesteś moim Bogiem i Ojcem najlepszym i wiesz, co mi naprawdę potrzeba. Niech się zawsze spełnia Twoja święta wola w niebie i na ziemi. Amen.

jesus-4.jpg
Plik ściągnięto 605 raz(y) 12,89 KB

 
 
kinga2
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-02, 20:18   

Mikiwojt,
Oprócz Nowenny Wasze działania zostaja objęte modlitwą Grupy Modlitwy WTM Sychar Liderów i Moderatorów. :mrgreen: Jesteśmy z Wami.
 
 
Mikiwojt
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-02, 23:02   

Bardzo wam wszytskim dziekuję. Mam nadzieję, że Pan Bóg będzie wspierał nasze działania i że taka grupa powstanie. Mam też nadzieję, że osoby z Lublina zajrzą tu i zechcą sie ze mną skontaktować....
Boże dopomóż!

[ Dodano: 2010-06-07, 22:00 ]
Kochani forumowicze....
proszę, piszcie do mnie (makowu@wp.pl) bo zaczynam sie martwić, że ognisko nie powstanie jeśli nie będzie nas razem ... niech choć kilka osób się zgłosi to zaczniemy się spotykać....
mikiwojt

[ Dodano: 2010-07-30, 14:43 ]
Witam serdecznie,
już kilka osób się zgłosiło. Wejść w zakładkę też sporo. Spotkanie w skromym gronie pierwsze się odbyło ale zapał mamy duży... Przyjdźcie do nas i nie wachajcie się.

Nadal mail jest aktualny : makowu@wp.pl


Z Panem Bogiem!
 
 
5horhe
[Usunięty]

Wysłany: 2010-08-18, 20:02   

Z Mikiwojt skontaktowało się już kilka osób, zainteresowanych utworzeniem ogniska.
Wszyscy pełni zapału. Jak dotąd udało nam się spotkać w trzyosobowym gronie. Wczoraj w tym samym gronie byliśmy na mszy o uzdrowienie w Biłgoraju - ok 80 km od Lublina.
Modliliśmy się m.in w intencji powstania ogniska w Lublinie. Planujemy zorganizować nieoficjalne spotkanie w większym gronie, w przyszłym tygodniu. Rozglądamy się za przewodnikiem duchowym - księdzem. Szukamy także miejsca spotkań.
Napiszcie - wszyscy zainteresowani. Nie jesteście sami i nie musicie być sami z waszymi problemami.
"Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy jesteście smutni i utrudzeni, a Ja was pokrzepię".

Ufamy, że przy udziale modlitewnym wszystkich wkrótce zaistniejemy w Lublinie- dla wszystkich z Lublina i poza Lublina. Także z Sandomierza, Zamościa, Kraśnika, Radomia,
Biłgoraja, Lubartowa, Puław ......i innych .... z miast i wsi.......


Pozdrawiam

Z Panem Bogiem

[ Dodano: 2010-08-29, 15:33 ]
W ostatni piątek znowu spotkaliśmy się , tym razem w gronie 6 osób. Wiem , że jest co najmniej jeszcze jedna osoba zainteresowana, która nie mogła uczestniczyć w spotkaniu.
Już widać, że ludzie są pełni zapału. Były świadectwa i wspólna modlitwa. O duszpasterza i o miejsce spotkań i za nasze małżeństwa i za naszych małżonków. Postanowiliśmy odmawiać nadal Nowennę do Ducha Św. Nadal szukamy. Dzisiaj rozmawiałem z jednym z księży, który obiecał nam pomóc. Zachęcamy wszystkich, którzy mają problemy w małżeństwach do kontaktu z nami. Wszystkich prosimy o modlitwę w intencji ogniska w Lublinie.

Pozdrawiam
z Panem Bogiem
 
 
Mikiwojt
[Usunięty]

Wysłany: 2010-08-31, 08:37   

Kochani,
rzeczywiście takie spotkanie odbyło się i z informacji zwrotnych wiem, że było bardzo potrzebne. Mamy nadzieję, że powoli to nabierze kształtów. Nowenna do Ducha Św. jest odmawiana właśnie w tej intencji. Przekazujcie te informacje innym potrzebującym.
Z Panem Bogiem
mikiwojt

Myślimy o kolejnym spotkaniu ale tym razem fajnie by było gdyby był przewodnik duchowy. Gdyby ktoś chciał przyjść to prosimy o kontakt na maila makowu@wp.pl. Ps. Dzieci nie są przeszkodą...:-)), można je zabrać ze sobą.
 
 
katblo
[Usunięty]

Wysłany: 2010-08-31, 08:44   

Jestem z Wami modlitwą!
Obyście znaleźli dobrego duszpasterza, to bardzo ważne, obyście trafili conajmniej tak dobrze jak my...
Pan Bóg ma swoje sposoby i ścieżki.
Pozdrawiam!
 
 
Agnieszka
[Usunięty]

Wysłany: 2010-08-31, 09:45   

Mikiwojt , Gratuluję zapału :->

A może by tak na wzór ogniska krakowskiego , rzeszowskiego , trójmiejskiego zorganizować " rekolekcyjne otwarcie " wiemy juz , że to bardzo owocuje :->
 
 
5horhe
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-15, 19:40   

Mamy opiekuna duchownego w Lublinie. Sam nas odnalazł. Ksiądz z parafii Urszuli Ledóchowskiej. Zaproponował swoją parafię jako miejsce dla naszego ogniska. Jest pełen zapału, ale ma jeszcze wiele pytań. W ostatnią sobotę 13.11, odbyło się pierwsze spotkanie z jego udziałem +6 osób. W kontakcie z nami są jeszcze 3 osoby.
My także mamy jeszcze mnóstwo pytań. Padł pomysł, aby odwiedzić sąsiednich "sycharowiczów". Ponieważ ksiądz wybiera się wkrótce do Warszawy, myślimy o wysłaniu naszej delegacji razem z nim.
Co ty na to Warszawo ???
Jest tu nas tylko 10 osób. Ale mamy ochotę to rozkręcić.
Dlatego ponownie zapraszamy wszystkich z Lublina i okolic. Szczególne zaproszenie dla facetów. Na razie mamy tylko jednego tzn. mnie.
Nie lękajcie się, odwagi.
Może właśnie tutaj znajdziecie odpowiedzi na pytania:
dlaczego ?
co dalej ?
jak przetrwać ?
jak podnieść się ?
Może tu dowiecie się jak waszą katastrofę Życiową zamienić w nowe życie?
i wiele innych........
Na pewno znajdziecie przyjaciół, zrozumienie, wsparcie i siłę......

..."Przyjdźcie do mnie wszyscy którzy smutni i udręczeni jesteście, a ja was pokrzepię"...

Sami możemy jedynie opadać coraz głębiej..., z Jezusem, który nas prowadzi możemy chodzić po powierzchni jeziora. Dlaczego nie zwrócić się do niego ???

Zapraszamy gorąco wszystkich na kolejne spotkanie, poprzedzone Eucharystią.
W sobotę 27.11 godz 16.00 do Parafii Bł. Urszuli Ledóchowskiej w Lublinie, Al Kraśnicka k. TESCO.

Kontaktujcie sie ze mną bezpośr. dopisujac sie tutaj lub na priv lub piszcie do Mikiwojt
 
 
Mirakulum
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-15, 23:26   

Lublin - :mrgreen:Chwała Panu
 
 
Danka 9
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-27, 15:27   

KOchani!!! Pamietam w modlitwie dzisiaj za Was, za całe dzieło Sycharu w Lublinie!

Podziwiam i niech Duch sw dalej prowadzi :)
 
 
katblo
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-28, 00:45   

Chwała Panu!
Hej sycharki z Lublina to kiedy zawitacie do Rzeszowa?
Zapraszamy!
My tutaj myślimy o rekolekcjach w czasie ferii - druga polowa stycznia... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol: :lol:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 11