Celem tego forum jest niesienie pomocy małżonkom przeżywającym kryzys na każdym jego etapie, którzy chcą ratować
swoje sakramentalne małżeństwa, także po rozwodzie i gdy ich współmałżonkowie są uwikłani w niesakramentalne związki
Portal  RSSRSS  BłogosławieństwaBłogosławieństwa  RekolekcjeRekolekcje  Ruch Wiernych SercRuch Wiernych Serc  12 kroków12 kroków  StowarzyszenieStowarzyszenie  KronikaKronika
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  FAQFAQ  NagraniaNagrania  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
ks. Mieczysław Maliński
Autor Wiadomość
enbe
[Usunięty]

Wysłany: 2017-01-17, 01:35   ks. Mieczysław Maliński

Był księdzem, którego rozważania towarzyszą mi od liceum. Od Jego „ramek” zaczynałam swego czasu lekturę ,,Tygodnika Powszechnego"". Zdawało się, że całą swoją twórczością i działalnością ewangelizacyjną wyznaje wskazówkę bodajże Tuwima: „błogosławiony, kto nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego w słowa”.

Stał się dla mnie także przykładem tego, jak bezwzględnym orężem zła są pogłoski i poszlaki. I bolesnym dowodem na naszą, wewnątrzkościelną hipokryzję.

Jestem dozgonnie wdzięczna za Jego słowa, które wielokrotnie inspirowały mnie i pobudzały do podejmowania dobrych decyzji. Jeden z takich tekstów od lat trzymam w swoim Piśmie Świętym. Przypomniał mi się wczoraj, gdy przeczytałam o śmierci ks. Mieczysława Malińskiego.

,,Potem przyjdzie cisza. I chłód popiołu. Ale teraz jeszcze płoniesz. Wystrzelasz ogniem. Świecisz, trzaskasz fajerwerkami iskier. Czasem przycichasz, żeby znowu błysnąć. Dajesz ciepło. Schodzą się do Ciebie. Patrzą w cud twojej osobowości. Grzeją ręce. Często nie wiedzą, czy to miłość, czy namiętność, odwaga czy próżność, dobroć czy strach. Ale ty musisz wiedzieć. Ty musisz sobie wciąż to pytanie zadawać: co w tobie płonie? Odwaga czy próżność, miłość czy namiętność, dobroć czy strach? Bo wkrótce zgaśniesz. Wtedy przyjdzie On i zacznie przegrzebywać popiół, szukając, co po twoim życiu zostało". [Ks. M. Maliński, Wszystkie nasze dzienne sprawy, s. 385].
 
 
Szaraczek
[Usunięty]

Wysłany: 2017-01-19, 20:33   

Ostatni wpis na stronie internetowej ks. Malińskiego datowany jest na 15 stycznia 2017 r. "I trzeba umieć cieszyć się słońcem deszczem, wiatrem, jesienią, zimą, latem, wiosną. Trzeba umieć się cieszyć pięknem stwarzanym przez człowieka. A nade wszystko trzeba cieszyć się Jezusem Chrystusem. Bo to jest radość z obecności Boga. On mówi do nas wciąż. W każdym kawałeczku dnia. W każdym kawałeczku rzeczywistości, w której uczestniczymy, w którą jesteśmy zanurzeni" - napisał.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,01 sekundy. Zapytań do SQL: 9