Celem tego forum jest niesienie pomocy małżonkom przeżywającym kryzys na każdym jego etapie, którzy chcą ratować
swoje sakramentalne małżeństwa, także po rozwodzie i gdy ich współmałżonkowie są uwikłani w niesakramentalne związki
Portal  RSSRSS  BłogosławieństwaBłogosławieństwa  RekolekcjeRekolekcje  Ruch Wiernych SercRuch Wiernych Serc  12 kroków12 kroków  StowarzyszenieStowarzyszenie  KronikaKronika
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  FAQFAQ  NagraniaNagrania  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
W 2017 rok Z SYCHAREM
Autor Wiadomość
Mirakulum
[Usunięty]

Wysłany: 2016-12-19, 20:10   

W Ciechocinku są jeszcze miejsca :mrgreen:
 
 
groszek1
[Usunięty]

Wysłany: 2016-12-19, 20:37   

Mirko ale z tego co czytałam to sa rekolekcje dla małżeństw.... A ja szukm czegos dla matki z trojka dzieci.... Przynajmniej do czasu aż mężowi sie nie odmieni....
 
 
groszek1
[Usunięty]

Wysłany: 2016-12-19, 20:37   

Chyba ze się myle😊 prosze o sprostowanie
 
 
Mirakulum
[Usunięty]

Wysłany: 2016-12-19, 20:42   

groszek1 napisał/a:
Mirko ale z tego co czytałam to sa rekolekcje dla małżeństw.... A ja szukm czegos dla matki z trojka dzieci.... Przynajmniej do czasu aż mężowi sie nie odmieni....


ale mówimy o sylwestrze

małżonkowie sycharowscy, często są bez współmałżonków i z dziećmi

i w Ciechocinku nie jest inaczej

Jak robimy dla sycharowskich par małżeńskich to to inaczej oznaczamy
 
 
groszek1
[Usunięty]

Wysłany: 2016-12-19, 20:55   

Woooow suuper.... To ja się chetnie zapisze!!!!!
 
 
Balba
[Usunięty]

Wysłany: 2016-12-20, 22:07   

Kochani,
jeśli ktoś rezygnuje z miejsca - także z miejsca w kolejce rezerwowych - prosimy o zgłoszenie tego na wakacje@sychar.org

Dobrej nocy, z Bogiem :-D
 
 
groszek1
[Usunięty]

Wysłany: 2016-12-20, 23:50   

Ja póki co nie rezygnuje... Rozważam Ciechocinek ale nie podjęłam decyzji... Ciągnie mnie do Nysy....
 
 
Jacek-sychar
[Usunięty]

Wysłany: 2016-12-26, 13:33   

Kochani

Przepraszam bardzo, ale tak mnie rozłożyło, że mój przyjazd do Nysy stoi pod dużym znakiem zapytania. Po drugie zepsuł mi się samochód. Ale to już mniejszy problem.

W załączeniu jeszcze raz wklejam wszystkie trasy planowanych wycieczek:

Cytat:
Okolice Nysy:
1. Czarna Góra
Dojazd samochodem z Nysy (około 60 km, 1 godzina jazdy, przez Paczków, Czechy i Lądek Zdrój)
Start na Przełęczy Puchaczówka. Szlak niebieski do drogi Albrechta, szlak zielony do przełęczy pod Jaworową Kopą, szlak zielony/czerwony z powrotem przez Czarną Górę (szczyt)
6,9 km, 2,2 h, 376 m podejścia i zejścia.
Dość krótka trasa

Inne trasy z Czarnej Góry byłyby zbyt długie. Po drugie pracujące wyciągi i trasy narciarskie.

Dlatego proponuje inną wydłużona trasę z uwzględnieniem Czarnej Góry.

2. Czarna Góra
Dojazd samochodem z Nysy (około 60 km, 1 godzina jazdy, przez Paczków, Czechy i Lądek Zdrój)
Start na Przełęczy Puchaczówka. Szlak niebieski do Drogi Alberta, szlak zielony pod Igliczną, szlak zielony/czerwony/żółty do schroniska na Iglicznej, szlak żółty w kierunku Międzygórza, Międzygórze północ, szlak niebieski do drogi Albrechta, szlak zielony do przełęczy pod Jaworową Kopą, szlak zielony/czerwony z powrotem przez Czarną Górę (szczyt)
14,4 km, 4h50', 729 m podejścia i zejścia.

3. Na północ Lądka Zdroju
Dojeżdżamy samochodami do Lądka Zdroju (około 46 km, 50' jazdy, przez Paczków i Czechy)
Samochody zostawiamy w mieście.
Szlakiem niebieskim idziemy do Radochowa i dalej do Jaskini Radochowskiej
http://jaskiniaradochowska.pl/
ewentualnie możliwość zwiedzenia
Dalej szlakiem żółtym/niebieskim do Pod Białym Kamieniem i potem dalej już tylko szlakiem żółtym do Przełęczy Jaworowej (doszliśmy w tym roku w lutym do tego miejsca ). Dalej szlakiem czerwonym do Lądka Zdroju.
19,9 km, 6h20', 813 m podejścia i zejścia.

Śnieżnik
Dojazd do miejscowości Kletno (około 1 h z przejazdem przez Czechy).
Osoby nie chcące iść na górę, mogą zwiedzić: Jaskinię Niedźwiedzią, zabytkową kopalnię uranu oraz muzeum ziemi. Dla narciarzy w pobliżu jest Czarna Górna i wiele tras narciarskich (więcej tutaj: http://www.czarnagora.pl/ )

1. trasa dłuższa
Od parkingu idziemy niebieskim szlakiem rowerowym (ER-2) spokojnie drogą. Potem szlakiem niebieskim dochodzimy do miejscowości Kamienica. Tam skręcamy w prawo na żółty szlak, którym idziemy wzdłuż rzeki Kamienica i dochodzimy do grani głównej (Hranicni hora) (granica państwa). Skręcamy w prawo i idziemy szlakiem zielonym, którym wzdłuż Granicznego Stoku i Mokrego Grzbietu dochodzimy do Śnieżnika. Z niego schodzimy do schroniska pod Śnieżnikiem. Tutaj chwila odpoczynku i dalej schodzimy żółtym szlakiem do parkingu.
Czas przejścia około 5 h, około 15 km, około 800 m podejścia i zejścia.

2. trasa krótsza
Od parkingu idziemy niebieskim szlakiem rowerowym (ER-2) spokojnie drogą. Potem niebieskim szlakiem idziemy w kierunku Śnieżnika. Po drodze schronisko przed szczytem i ewentualnie po szczycie. Schodzimy żółtym szlakiem do parkingu.
Czas przejścia około 4 h, około 12 km, około 700 m podejścia i zejścia.



Przełęcz Lądecka
Dojazd do Przełęczy Lądeckiej (około 40 minut z przejazdem przez Czechy). Na przełęczy jest parking.
Na północ idziemy szlakiem zielonym wzdłuż granicy. Po godzinie (1h10’) dochodzi szlak niebieski. Potem dochodzimy do szlaku czerwonego i idziemy nim na wschód (tam musi być jakaś cywilizacja ), aż dojdziemy do szlaku zielonego. Nim idziemy na południe do szlaku niebieskiego, którym potem idziemy dalej na południa aż do szlaku żółtego. Nim wracamy na Przełęcz Lądecką do samochodów na parkingu. Część trasy po stronie czeskiej.
Czas przejścia około 3 h, około 9,5 km, około 400 m podejścia i zejścia.

Ci, co nie chcą chodzić po górach, mogą dojechać dalej do Lądku Zdroju (około 10 minut).

Złote Góry
Dojazd do Złotego Stoku (około 30 minut)
Ci, co nie chcą iść w góry, zostają w Złotym Stoku. Do zwiedzenia kopalnia złota, średniowieczny park techniki, miasto. Niedaleko jest muzeum historii izolacji, internowania i integracji (po stronie czeskiej, w Bila Voda).
Od rynku, gdzie pakujemy idziemy żółtym szlakiem na południe. Do dojściu do czerwonego szlaku idziemy nim w kierunku Jawornika Wielkiego. Wchodzimy na szczyt, z którego jest piękny widok za północ, na Obniżenie Otmuchowski, Jezioro Otmuchowskie, …). Ze szczytu idziemy szlakiem żółtym do szlaku zielonego (granica państwa). Szlakiem zielonym wracamy do Złotego Stoku.
Czas przejścia około 4 h, około 11,4 km, około 600 m podejścia i zejścia.
Większość tej trasy przeszliśmy w lutym, ale jak nie będzie innych propozycji, to ja mogę tą trasę przejść jeszcze raz.

Biskupia Kopa
Dojazd do Jarnołtówka (obok Głuchołazów) (około 35 minut).
Idziemy szlakiem żółtym/niebieskim na wschód (może w końcu do tej cywilizacji dojdziemy ), potem dalej szlakiem niebieskim (jak ktoś pójdzie szlakiem żółtym, to za chwilę spotkamy się). Potem szlak żółty na południe. Szlakiem tym dochodzi się do schroniska pod Biskupią Kopą. Zmęczeni mogą zostać, a pozostali mogą iść dalej szlakiem żółtym do szlaku czerwonego, którym granią wracamy idąc szlakiem czerwonym do schroniska. Zabieramy maruderów i szlakiem czerwonym schodzimy do Jarnołtówka i wracamy do Nysy.
Czas przejścia około 3h45’, około 11,3 km, około 600 m podejścia i zejścia.

Góry Złote
Dojazd do Bila Voda (koło Złotego Stoku) samochodem (około 30 minut, 35 km).
Tam zostawiamy samochody. Dalej szlakiem zielonym do Pod Bilou Skalou. Dalej szlakiem czerwonym do granicy państwa (Pod Borówkową 884 m n.p.m.). Dalej szlakami czerwonym/zielonym i żółtym. Po chwili Borówkowa (900 m n.p.m.) — najwyższy szczyt na trasie. Dalej cały czas szlakiem czerwonym do samochodów.
Czas przejścia około 4h55’, około 15,7 km, około 600 m podejścia i zejścia.
 
 
groszek1
[Usunięty]

Wysłany: 2016-12-26, 18:39   

Jacku zdrowia życzę!!!!
Balba, rozumiem ze brak informacji oznacza ze miejsc w Nysie brak?
 
 
kinga2
[Usunięty]

Wysłany: 2016-12-27, 01:48   

Jacek-sychar napisał/a:
Przepraszam bardzo, ale tak mnie rozłożyło

Zdrowiej Jacku, zdrowiej :mrgreen:
 
 
Jacek-sychar
[Usunięty]

Wysłany: 2016-12-27, 08:43   

Dziękuję, ale z Nysy będą nici. :-(
Od wczoraj dzięki Marzence mam antybiotyk, ale jestem słabiutki. A wczoraj to całkiem straciłem głos. :-(
 
 
Balba
[Usunięty]

Wysłany: 2016-12-27, 10:12   

Cytat:
Balba, rozumiem ze brak informacji oznacza ze miejsc w Nysie brak?

niestety tak, brak wolnych miejsc...... do jutra jestem jeszcze "pod komputerem" i jakby cos sie zmieniło to od razu dam Ci znać....

Jacku, wracaj do zdrowia i do nas :-D

Bożego dnia.
 
 
Balba
[Usunięty]

Wysłany: 2016-12-28, 10:52   

Kochani,
Prosimy o modlitwę w intencji owoców tego wspólnie przeżywanego czasu w Nysie i okolicach, za Ks. Pawła oraz za osoby, które wspierają modlitewnie, organizacyjnie oraz finansowo dzieła naszej Wspólnoty.

Z Panem Bogiem :-D
 
 
awe
[Usunięty]

Wysłany: 2016-12-29, 21:09   

Małgosiu, czy jak tobie zgłosiłam rezygnację mailem to jeszcze gdzieś to musze umieścić?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 8