Celem tego forum jest niesienie pomocy małżonkom przeżywającym kryzys na każdym jego etapie, którzy chcą ratować
swoje sakramentalne małżeństwa, także po rozwodzie i gdy ich współmałżonkowie są uwikłani w niesakramentalne związki
Portal  RSSRSS  BłogosławieństwaBłogosławieństwa  RekolekcjeRekolekcje  Ruch Wiernych SercRuch Wiernych Serc  12 kroków12 kroków  StowarzyszenieStowarzyszenie  KronikaKronika
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  FAQFAQ  NagraniaNagrania  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
UWAGA GDYNIA!!!
Autor Wiadomość
Megi31
[Usunięty]

Wysłany: 2016-11-18, 21:14   

Na rozpacz:

https://www.youtube.com/watch?v=djcG6Cor5dY
 
 
JakubekKaz
[Usunięty]

Wysłany: 2016-11-20, 00:44   

Megi31 napisał/a:
Kochani polecam Wam serdecznie "Przełęcz ocalonych" Mela Gibsona. Mocny, wartościowy film.


...który powinien wejść do kanonu naszej WSPÓLNOTY ;-)
Prawdziwa historia człowieka, który w po ludzku okolicznościach "niemożliwych" był wierny swoim wartościom. REWELACJA :!:

No i... co Pan Bóg potrafi zrobić dla oraz przez... jednego WIERNEGO bez względu na wszystko :idea: NIESAMOWITE :mrgreen:
 
 
Megi31
[Usunięty]

Wysłany: 2016-11-30, 20:45   

Kochani
28.11.2016r. w Gdyni mieliśmy kolejne spotkanie małżonków w kryzysie. Rozpoczęliśmy je Mszą Świętą w Kościele pw. Św. Mikołaja w Gdyni, a następnie z naszym księdzem Jackiem Sochą mieliśmy spotkanie w sali Domu Parafialnego. Poniżej załączam tekst i Słowo Boże, które rozważaliśmy oraz dzieliliśmy się swoimi świadectwami.


O osiołku


Pewnego dnia osioł farmera wpadł do głębokiej studni.Zwierzę krzyczało żałośnie godzinami, podczas gdy farmer zastanawiał się, co zrobić.
W końcu zdecydował: zwierzę i tak jest stare, a studnię i tak trzeba już zasypać. Nie warto więc wyciągać z niej osła. Zwołał wszystkich swoich sąsiadów do pomocy. Wzięli łopaty i zaczęli zasypywać studnię śmieciami i ziemią. Początkowo osioł zaczął krzyczeć przerażony. Nagle, ku zdumieniu wszystkich, uspokoił się. Kilka łopat później farmer zajrzał do studni i zdumiał się tym, co ujrzał: za każdym razem, kiedy kolejna porcja śmieci spadała na ośli grzbiet, ten robił coś niesamowitego, otrząsał się i wspinał o krok ku górze.W miarę, jak sąsiedzi farmera sypali śmieci i ziemię na zwierzę, ono otrzepywało się i wspinało o kolejny krok. Niebawem, wszyscy ze zdumieniem zobaczyli, jak osioł przekracza wrąb studni i szczęśliwy oddala się truchtem.

Życie będzie zasypywać Was śmieciami, każdym rodzajem brudów. I jest tylko jeden sposób, żeby wydostać się z dołka. Po prostu trzeba otrząsnąć się i zrobić krok w górę. Każdy taki strząśnięty kłopot, to jeden stopień ku wolności. Możemy wydostać się z najgłębszych tarapatów, jeśli się nie zatrzymamy, jeśli się nie poddamy!

Otrząśnij się więc i wejdź na kolejny stopień.



Słowo Boże:

(Iz 2,1-5)
Widzenie Izajasza, syna Amosa, dotyczące Judy i Jerozolimy: Stanie się na końcu czasów, że góra świątyni Pana stanie mocno na wierzchu gór i wystrzeli ponad pagórki. Wszystkie narody do niej popłyną, mnogie ludy pójdą i rzekną: Chodźcie, wstąpmy na Górę Pana do świątyni Boga Jakubowego! Niech nas nauczy dróg swoich, byśmy kroczyli Jego ścieżkami. Bo Prawo wyjdzie z Syjonu i słowo Pańskie - z Jeruzalem. On będzie rozjemcą pomiędzy ludami i wyda wyroki dla licznych narodów. Wtedy swe miecze przekują na lemiesze, a swoje włócznie na sierpy. Naród przeciw narodowi nie podniesie miecza, nie będą się więcej zaprawiać do wojny. Chodźcie, domu Jakuba, postępujmy w światłości Pańskiej!
 
 
Megi31
[Usunięty]

Wysłany: 2016-11-30, 20:55   

Dzięki Woli Bożej mamy nareszcie zaszczyt i możliwość oficjalnego otwarcia Ogniska Wiernej Miłości w Gdyni. Serdecznie wszystkich zapraszam w imieniu własnym, naszego Księdza Proboszcza i Trójmiejskich Sycharków na tę uroczystość w dniu 10.12.2016r. na godzinę 10:00. Najpierw powierzymy Bożej Opiece nasze Ognisko na Mszy Świętej w Kościele pw. Św. Mikołaja w Gdyni (godzina 10:00) w Dolnym Kościele. Po uczcie duchowej zapraszamy wszystkich na ucztę dla ciała.
Mam ogromną prośbę, aby osoby chcące nas zaszczycić swoją obecnością napisały mi na priv o swoich planach. Bardzo nam to pomoże w organizacji, m.in. noclegów dla osób przyjezdnych.
Do zobaczenia.
 
 
Mirakulum
[Usunięty]

Wysłany: 2016-12-09, 16:37   

Zapraszamy jutro do GDYNI na otwarcie Ogniska
 
 
Balba
[Usunięty]

Wysłany: 2016-12-10, 13:50   

i jak tam zapalanie ogniska? :-D

Lublin pozostaje z modlitwą, niech Was Bóg prowadzi!

ale, ale.... czy nowa liderka to, przypadkiem, najmłodsza liderka w Polsce? :mrgreen:
 
 
Megi31
[Usunięty]

Wysłany: 2016-12-10, 20:56   

Kochani dziękuję wszystkim, którzy byli obecni w tym szczególnym dla mnie i osób z nowo powstałego Ogniska w Gdyni dniu. Szczególnie pragnę podziękować osobom, które włożyły trud w przyjazd z daleka do nas.
Księdzu Pawłowi dziękuję za ujmujące i bardzo refleksyjne kazanie o Bożym ogniu miłości.

Gosiu odpowiadając na Twoje pytanie przyszły mi na myśl te oto Słowa z Pisma Świętego:

„Przyszedłem rzucić ogień na ziemię i jakże bardzo pragnę, żeby on już zapłonął” (Łk 12, 49)

Dziś usłyszałam i się z tym zgadzam, że ogień już płonął, ten pochodzący od Boga, teraz jest czas, aby nieść Go tym, którzy tego potrzebują.

Na dzisiejszym spotkaniu było 36 osób, w tym czterech księży. Jestem Bogu wdzięczna i dziękuję Mu za dzisiejszy dzień, Jego obecność i obecność bliźnich, którzy uczestniczyli w oficjalnym otwarciu. Dziękuję za nieobecnych, którzy otoczyli i otaczają mnie i naszą wspólnotę w Gdyni modlitwą. Dziękuję za błogosławieństwo, słowa życzliwości i wsparcia. Dziękuję wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniach do dzisiejszego dnia. Dziękuję w sposób szczególny księdzu proboszczowi Jackowi Socha za pomoc i udostępnienie nam przepięknej sali z pełnym wyposażeniem. Dziękuję Panu organiście za jego obecność i upiększenie muzycznie dzisiejszej uroczystości. Repertuar był fantastycznie dobrany. Dziękuję wszystkim, których mogłam pominąć w podziękowaniach.

A ognia w dzisiejszej Mszy Świętej nie brakowało. Cudownie przypadkiem Bóg wybrał idealny dzień i idealne Słowo. :-) Poniżej zamieszczam:
DZISIEJSZE CZYTANIA

(Syr 48,1-4.9-11)
Następnie powstał Eliasz, prorok jak ogień, a słowo jego płonęło jak pochodnia. On głód na nich sprowadził, a swoją gorliwością zmniejszył ich liczbę. Słowem Pańskim zamknął niebo, z niego również trzy razy sprowadził ogień. Jakże wsławiony jesteś, Eliaszu, przez swoje cuda i któż się może pochwalić, że tobie jest równy? Ty, który zostałeś wzięty w skłębionym płomieniu, na wozie, o koniach ognistych. O tobie napisano, żeś zachowany na czasy stosowne, by uśmierzyć gniew przed pomstą, by zwrócić serce ojca do syna, i pokolenia Jakuba odnowić. Szczęśliwi, którzy cię widzieli, i ci, którzy w miłości posnęli, albowiem i my na pewno żyć będziemy.

(Ps 80,2-3.15-16.18-19)
REFREN: Odnów nas, Boże, i daj nam zbawienie

Usłysz, Pasterzu Izraela,
Ty, który zasiadasz nad cherubinami.
Zbudź swą potęgę
i przyjdź nam z pomocą.

Powróć, Boże Zastępów,
wejrzyj z nieba, spójrz i nawiedź tę winorośl.
I chroń to, co zasadziła Twoja prawica,
latorośl, którą umocniłeś dla siebie.

Wyciągnij rękę nad mężem Twojej prawicy,
nad synem człowieczym,
którego umocniłeś w swej służbie.
Już więcej nie odwrócimy się od Ciebie,
daj nam nowe życie, a będziemy Cię chwalili.

(Łk 3,4.6)
Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego; wszyscy ludzie ujrzą zbawienie Boże.

(Mt 17,10-13)
Kiedy schodzili z góry, uczniowie zapytali Jezusa: Czemu więc uczeni w Piśmie twierdzą, że najpierw musi przyjść Eliasz? On odparł: Eliasz istotnie przyjdzie i naprawi wszystko. Lecz powiadam wam: Eliasz już przyszedł, a nie poznali go i postąpili z nim tak, jak chcieli. Tak i Syn Człowieczy będzie od nich cierpiał. Wtedy uczniowie zrozumieli, że mówił im o Janie Chrzcicielu.
 
 
Mirakulum
[Usunięty]

Wysłany: 2016-12-10, 21:04   

Chwała Panu :mrgreen:
 
 
Estera83
[Usunięty]

Wysłany: 2016-12-10, 21:08   

Chwała Panu ;-)
Niech Was prowadzi i wspiera :-D
 
 
Nirwanna
[Usunięty]

Wysłany: 2016-12-10, 22:34   

Chwała Panu! :-D
 
 
karkru19
[Usunięty]

Wysłany: 2016-12-10, 23:01   

Chwała Panu za kolejne ognisko
 
 
Megi31
[Usunięty]

Wysłany: 2016-12-10, 23:26   

https://www.youtube.com/watch?v=9sgFC-YFYoY
 
 
Balba
[Usunięty]

Wysłany: 2016-12-11, 12:03   

https://www.youtube.com/watch?v=6kdctNVxn1E :-D
 
 
Megi31
[Usunięty]

Wysłany: 2016-12-15, 20:39   

Kochani proszę Was o modlitwę. Dostałam dziś pozew rozwodowy od męża. Termin rozprawy w jakim jestem wzywana do stawienia się w charakterze pozwanej to 6 kwiecień 2017r. godzina 8:30. Proszę o światło Ducha Św. i Boże prowadzenie w tym trudnym dla mnie czasie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 9