Celem tego forum jest niesienie pomocy małżonkom przeżywającym kryzys na każdym jego etapie, którzy chcą ratować
swoje sakramentalne małżeństwa, także po rozwodzie i gdy ich współmałżonkowie są uwikłani w niesakramentalne związki
Portal  RSSRSS  BłogosławieństwaBłogosławieństwa  RekolekcjeRekolekcje  Ruch Wiernych SercRuch Wiernych Serc  12 kroków12 kroków  StowarzyszenieStowarzyszenie  KronikaKronika
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  FAQFAQ  NagraniaNagrania  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
sztuki, sporty walki szkodliwe czy nie
Autor Wiadomość
grzegorz_
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-13, 10:56   

GregAN napisał/a:
Grześ, odpuść sobie,
Chyba, coś za bardzo Cię zmartwił koniec weekendu i wylałeś swoją zółć :)


Greg
To też ;)

Ale poważnie ... to bardzo mnie irytuje ile zamieszania robią księża egzorcyści.
Na to, że jakiś ksiądz egzorcysta powie, że Pink Floyd ma związek z szatanem ja mogę się co najwyżej pośmiać, ale...
inni księża czytają te bzdury i potem na religii głoszą jakieś chore teorie.
Potem dziecko przychodzi z religii i pyta, tato czy to prawda, że "Gwiezdne Wojny" mają związek z szatanem ? albo czy to prawda że katolik nie można ćwiczyć karate?
 
 
Jacek-sychar
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-13, 11:27   

Grzegorzu

Czytałeś jakąś książkę egzorcysty? Chyba nie.
Polecam Ci np.:
Wyznania egzorcysty, Gabriele Amorth
sprawdź np tutaj:
http://lubimyczytac.pl/ks...ania-egzorcysty

Nie chcesz książki księdza?
To zajrzyj do jednej z książek Cejrowskiego, co się z nim działo po bliższym kontakcie z szamanem na jednej z wypraw i co musiał zrobić, żeby wrócić do normalności. M.in. musiał zniszczyć rzeczy, które stamtąd przywiózł. Dlatego też dzisiaj jest tak zdecydowany w swoich poglądach, bo sam otarł się o osobowe zło.
Jeżeli chcesz wiedzieć dokładniej, w której książce to opisał, to mogę sprawdzić w domu. Dotyczyło to wyprawy do Ameryki Południowej.

A do czasu gdy się nie zapoznasz z faktografią, spuść proszę z tonu, bo obecnie głosisz poglądy "użytecznego idioty" szatana, który robi wszystko, żeby wmówić ludziom, że go nie ma. I wielu w to uwierzyło. Jeżeli jest, to dla wielu taki diablik wystrugany z drewna.
Widziałeś jakiś festiwal? Ile ludzi zakłada sobie tam świecące rogi? Bo się szatana nie boją lub wierzą, że go nie ma.

Ja sam otarłem się o coś takiego i powiem Ci, że jest to przerażające.
 
 
monis
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-13, 12:07   

Jacek-sychar, ja cię proszę, poszukaj tej książki WC . Kiedyś widziałam jego program o buddyzmie i wcale a wcale nie jest to takie gładkie, pokojowe wyznawanie filozofii życia jak się nam przedstawia.
 
 
twardy
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-13, 12:17   

Jacek-sychar napisał/a:
bo obecnie głosisz poglądy "użytecznego idioty" szatana


Moim zamiarem nie jest obrażenie Cię grzegorz_, ale uważam to za bardzo trafne określenie Twojego pisania na forum.
 
 
lustro
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-13, 14:35   

kinga2 napisał/a:
meg-pl napisał/a:
Kinga dlaczego zwróciłam uwagę na tym forum? może dlatego że jest na nim zaproszenie na pielgrzymkę do Mediugorie


Jesli masz na mysli ten watek:
http://www.kryzys.org/viewtopic.php?t=14105
to masz racje.
Jest to informacja o wyjexdzie, ktory juz sie odbyl i tego poprawiac nie bedziemy, jednak dla Twojej informacji to byla juz rozmowa w gronie osob odpowiedzialnych za Sychar rowniez i o tym. Aby nie bylo takich " wpadek" i dla weryfikacji oraz koordynacji innych inicjatyw rekolekcyjno-pielgrzymkowych Wspolnoty, zajmuje sie teraz tym specjalnie powolana Grupa rekolekcyjna, ktora bedzie nad tym czuwac.


Jestem w szoku

Kinga...właśnie zwróciła wam uwagę Meg, że popełniliście "błąd w nazewnictwie", a ty piszesz - poprawiać nie będziemy ????
A wcześniej odsyłasz ją do interwencji w terenie?

Właśnie zainterweniowała w terenie - czy to forum, to też nie jest teren, na którym właśnie zdarzył się ten "błąd"? I jaki jest efekt interwencji?
I jaki przykład dałaś jako moderator?
I jaki przykład posłuszeństwa i postępowania zgodnie z nauką KK daje to forum??


Z tego co wiem, to nie jest żaden "błąd w nazewnictwie".
Nie ma czegoś takiego jak "pielgrzymka do Medjugorie" i to z towarzyszącym kapłanem.
Kapłanom nie wolno brać udziału jako kapłani w takich "pielgrzymkach". Kapłan może pojechać jako osoba prywatna. I ten wybieg jest stosowany.
Ale to przecież wybieg.
Mozna prywatnie wierzyć lub nie...stanowisko KK jest jasne. I kto jak kto, ale kapłani oraz modowie na takim forum jak to, powinni jednak się do niego stosować.

Czy się mylę?
 
 
lustro
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-13, 14:41   

grzegorz_ napisał/a:
GregAN napisał/a:
Grześ, odpuść sobie,
Chyba, coś za bardzo Cię zmartwił koniec weekendu i wylałeś swoją zółć :)


Greg
To też ;)

Ale poważnie ... to bardzo mnie irytuje ile zamieszania robią księża egzorcyści.
Na to, że jakiś ksiądz egzorcysta powie, że Pink Floyd ma związek z szatanem ja mogę się co najwyżej pośmiać, ale...
inni księża czytają te bzdury i potem na religii głoszą jakieś chore teorie.
Potem dziecko przychodzi z religii i pyta, tato czy to prawda, że "Gwiezdne Wojny" mają związek z szatanem ? albo czy to prawda że katolik nie można ćwiczyć karate?



A skąd u Ciebie taka pewność, że to tylko smiechu warte?
Masz większą wiedzę i doświadczenie, niz specjaliści w tej dziedzinie?
Czy moze masz większą butę?
 
 
Metanoja1
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-13, 15:04   

grzegorz_ napisał/a:
GregAN napisał/a:
Grześ, odpuść sobie,
Chyba, coś za bardzo Cię zmartwił koniec weekendu i wylałeś swoją zółć :)


Greg
To też ;)

Ale poważnie ... to bardzo mnie irytuje ile zamieszania robią księża egzorcyści.
Na to, że jakiś ksiądz egzorcysta powie, że Pink Floyd ma związek z szatanem ja mogę się co najwyżej pośmiać, ale...
inni księża czytają te bzdury i potem na religii głoszą jakieś chore teorie.
Potem dziecko przychodzi z religii i pyta, tato czy to prawda, że "Gwiezdne Wojny" mają związek z szatanem ? albo czy to prawda że katolik nie można ćwiczyć karate?


Powiem Wam, że tutaj zgadzam się z grzegorzem_
Zwykłych grzeszników moim zdaniem szatan nie tyka, bo ma ich w garści i tak, są ponadto niegroźni dla niego, słuchają i tak zazwyczaj ducha tego świata. On szczeka na tych, którzy są rzeczywiście niebezpieczni dla niego, tak jak szarpał Ojcem Pio. Wszędzie widzieć zagrożenia to jakiś dla mnie absurd.
 
 
Jacek-sychar
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-13, 16:59   

monis napisał/a:
Jacek-sychar, ja cię proszę, poszukaj tej książki WC . Kiedyś widziałam jego program o buddyzmie i wcale a wcale nie jest to takie gładkie, pokojowe wyznawanie filozofii życia jak się nam przedstawia.


Znalazłem. Jest to książka "Rio Anaconda".
Ale uwaga!
Nie wydanie pierwsze, tylko trzecie poprawione. Pojawiła się wtedy Errata (na końcu książki).
Pozwolę sobie zacytować mały fragment z tej Erraty:

Cytat:
Wtedy - w czasach, o których opowiada ta książka - moja wiedza na temat czarów była bardzo ograniczona. Byłem nieświadomy zagrożeń. Niedouczony. Wydawało mi się, że prawdziwe czary nie istnieją, a demony są postaciami z bajek lub biblijną alegorią.

W konsekwencji tamtej niewiedzy musiałem potem chodzić do egzorcysty, musiałem egzorcystę zaprosić do własnego domu i do biura, musiałem wyrzucić z domu niektóre przedmioty, inne spalić, a jeszcze inne oddać do "utylizacji" samemu egzorcyście, bo ani zakopanie ich w ziemi, ani zniszczenie, ani nawet spalenie by nie wystarczyło.

Wszystko to działo się już po opublikowaniu pierwszego wydania "Rio Anaconda". Z całego serca i z osobistego doświadczenia ostrzegam i proszę:

NIE BAWCIE SIĘ W CZARY
NIE PRZYGLĄDAJCIE SIĘ CZAROM

Jeśli ktoś z Państwa zrozumiał tę książkę inaczej, to teraz nie powinien już mieć wątpliwości, co autor miał na myśli.


Mam nadzieję, że nie złamałem praw autorskich. :-P
Więcej szczegółów w książce ...
 
 
monis
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-13, 18:01   

Jacek-sychar, dzięki,😃może gdzieś zdobędą te książkę
 
 
balwanek1
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-13, 19:07   

Zastanawiam się nad czym się tu rozwodzimy skoro większość precjozów i dewocjonalia.
W większości Sankturaium w naszym kraju,większości sklepów o tematyce religijnej-sa pochodzenia Chińskiego
Nasz rynek jest opanowany w 90% przez produkty z chin
od medalików,do krzyżyków,kielichów,obrazków świętych,obrazów,figurek.
I wiem co pisze bo pracuje w branży celnej-zatem przechodzi to przez moje ręce,kolegów i koleżanek.
Znamy dokładnie przez kogo,jak i w jakich okolicznościach powstało??
nie -a potem to kupujemy nosimy i mamy przeświadczenie iż to oznaka naszej wiary.
Zatem ile z nas ma takie produkty nosząc nieświadomie.
Jest powiedzenie nie szata zdobi człowieka!!!!
Jeżeli ktoś posiada wiarę,rozsądną wiarę i kieruje się prawdziwa wartością tego NIE ULEGNIE.
Słabi zazwyczaj popadają w sidła-tak jest ze wszystkim ....
 
 
Jacek-sychar
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-13, 22:02   

Metanoja1 napisał/a:
Zwykłych grzeszników moim zdaniem szatan nie tyka, bo ma ich w garści i tak, są ponadto niegroźni dla niego, słuchają i tak zazwyczaj ducha tego świata. On szczeka na tych, którzy są rzeczywiście niebezpieczni dla niego, tak jak szarpał Ojcem Pio. Wszędzie widzieć zagrożenia to jakiś dla mnie absurd.


Piszesz o szczekaniu. Zastanówmy się więc, jak byś się zachowała, gdyby koło Ciebie był wściekły bulterier. Nie bałabyś się? Nie sprawdzałabyś, czy jest dobrze uwiązany, a Ty jesteś w bezpiecznej odległości, znacznie poza długością łańcucha, czy podeszłabyś blisko do niego?
Właśnie szatan jest taki, jak ten wściekły pies. Zbliż się za blisko do niego i już nie masz szans. Chciałaś pogłaskać pieska a on Ciebie potrafi zagryźć.
Przeczytaj może taki opinię:
http://www.przymierzezmar...--,11180,a.html
 
 
meg-pl
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-13, 22:35   

Jacku, ja wierzę, że nawet stado rozwscieczonych psów nic mi nie zrobi jeśli nie pozwoli na to Najwyższy. , zagrożenia są wszędzie ale mamy wielbić Boga i cieszyć się życiem a nie bać się własnego cienia
 
 
Jacek-sychar
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-13, 22:54   

Meg-pl

Mój najmłodszy syn tak samo mówił o prądzie: "nic mi nie zrobi", aż chcąc naprawić wentylator wysadził korki w pionie głównym bloku. Od tej pory nie dotyka się niczego, co jest pod napięciem. Ale tego, jak go "wytrzepało", to na kilku by starczyło.

Wiesz Meg-pl, co żołnierze mówią o bohaterach? Bohaterowie leżą na cmentarzach.
Życzę Ci, żebyś Ty nie była takim bohaterem. :-(
 
 
monis
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-14, 07:19   

Największa obrona przed szatanem jest Bog, modlitwa, sakramentalne życie
Ale przyznajmy, że tak na co dzień żyją nieliczni katolicy.
Przeciętny nie odpowiada się, stoi w kościele niczym Słupi żyje po swojemu.

Nie zgłębia zasad wiary i nie potrafi powiązać pójścia do wróżki z pierwszym przykazaniem. Nie umie rozróżnić że to jest otwieranie sie na szatana. I na takich maluczkich czyha 👿👿bo takich najłatwiej mu usidlic.
Albo te niewinne sztuki walki. Joga. Tak modne kiedyś wywoływanie duchów.
To są furtki przez które wlazi zły
I się panoszy w naszym życiu . I zniewala.

Jestem z parafii gdzie odbywają się co tydzień egzorcyzmy. Moja córka słyszała wycia, wrzaski szarpaniny, rzucanie krzeslami.....
Nie do opisania przeżycie .

A co 😈potrafi zrobić poprzez pozwolenie mu na dzialanie też się przekonałam na własnej skorze. I nie mówię tu o grzechu nie zamówienia paciorka. Ale o grzechu pozwolenia 👹na działanie,świadomego wejścia w zlo.

Nie można popadać paranoje i we ws,ytstkim co inne szukac tylko zła .
Ale trzeba być świadomym że joga, obce kulturowo i religijnie przedmioty, filozofie towarzyszące sztukom walki czy medytacji, wszelkiej maści roxenia czy zabawy z duchami otwierają furtki szatanowi. A że to b.zmyslna bestia i posługująca się najczęściej tym co fajne ładne i przyjemne to.....

Ja dmucham na zimne
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 10