Celem tego forum jest niesienie pomocy małżonkom przeżywającym kryzys na każdym jego etapie, którzy chcą ratować
swoje sakramentalne małżeństwa, także po rozwodzie i gdy ich współmałżonkowie są uwikłani w niesakramentalne związki
Portal  RSSRSS  BłogosławieństwaBłogosławieństwa  RekolekcjeRekolekcje  Ruch Wiernych SercRuch Wiernych Serc  12 kroków12 kroków  StowarzyszenieStowarzyszenie  KronikaKronika
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  FAQFAQ  NagraniaNagrania  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Wakacje z Sycharem 2016 - Zakrzów 13-21VIII
Autor Wiadomość
awaga
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-14, 20:21   

UWAGA < UWAGA
do dzieci jadących na wakacje do Zakrzowa............
jest Was 28 sztuk,( no dobrze, nie sztuk tylko osóbek)
oj będzie się działo, oj będzie.
 
 
awaga
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-20, 19:57   

UWAGA , UWAGA

Na prośbę zainteresowanych przedłużamy termin dokonywania wpłat bezzwrotnych zaliczek na wakacje z Sycharem w Zakrzowe do dnia 5 lipca..




Po upływie tego terminu osoby, które nie dokonały wpłat będą niestety skreślane z listy uczestników, a ich miejsce zajmą osoby z listy rezerwowej.



Z PANEM BOGIEM.
 
 
Jacek-sychar
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-26, 20:21   

Zaraz zaczynają się wakacje, więc warto zacząć się przygotowywać do naszego spotkania w Zakrzowie.

Planujemy następujące wycieczki krótkie:
1. Spacerek wokół góry Chełm (~2 h)
3. Spacerek na zachód od Zakrzowa
Zakrzów, Góra Chełm, Stryszów, Zakrzów. Czas przejścia 2-3 h, około 9 km, około 300 m podejścia i zejścia.
4. Dróżki Kalwaryjskie
Dojazd samochodami do Kalwarii Zebrzydowskiej (około 6 km) i spacer dróżkami (ile kto da rady.
5. Wadowice
Dojazd samochodami do Wadowic i spacer po Wadowicach. Możliwość zwiedzenia muzeum „Dom rodzinny Jana Pawła II”, karmelu w Wadowicach, posmakowania kremówek papieskich.

Planujemy następujące wycieczki całodniowe:
1. Leskowiec (Groń Jana Pawła II)
szczyt, na którym często bywał Karol Wojtyła. Podążymy więc drogami naszego świętego papieża. W tym roku wybierzemy szlaki prowadzące od Wadowic. Dojazd samochodami do miejscowości Ponikiew-Chobot (na południe od Wadowic), potem szlakami: czarnym, żółtym i niebieskim dochodzimy na Groń Jana Pawła II i schronisko pod Laskowcem. Zejście szlakiem żółtym do samochodów. Czas przejścia 6h43’, 20,6 km, 916 m podejścia i zejścia.
2. Babia Góra
(Dojazd samochodami do Zawoi, wejście zielonym szlakiem do schroniska Markowe Szczawiny, żółty szlak Percią Akademików na Babią Górę, zejście szlakiem czerwonym do schroniska i ponownie zielony szlak do samochodów). Na Perci Akademików łańcuchy i klamry! Czas przejścia 4h35’, 11,9 km, 1022 m podejścia i zejścia.
3. Wokół Zakrzowa (trasa dłuższa na południe)
Wychodzimy z ośrodka i podchodzimy pod Górę Chełm, dalej szlakiem czerwonym do szczytu Chełm Wschodni, dalej szlakiem zielonym do Budzowa (miejscowość) i dalej szlakiem zielonym Makowskiej Góry. Tam kawałek szlakiem czarnym i dalej niebieskim do Suchej Beskidzkiej. Stamtąd przejedziemy busami do Zembrzyc. Z Zembrzyc już tylko kawałek czerwonym szlakiem do naszego ośrodka w Zakrzowie. Czas przejścia 7h25’, 26,1 km, 906 m podejścia i 870 m zejścia.
4. Wokół Zakrzowa (trasa dłuższa na północ)
Wychodzimy z ośrodka i podchodzimy pod Górę Chełm, dalej szlakiem niebieskim do Stryszowa i Zalipia. Dalej szlakiem niebieskim do szlaku czarnego, którym dochodzimy do szlaku zielonego. Szlakiem zielonym wracamy do szlaku czerwonego, którym poprzez szczyt Chełm Wschodni wracamy do ośrodka. Czas przejścia 5h20’, 17,8 km, 520 m podejścia i zejścia.
5. Okolice Lanckorony
Dojeżdżamy samochodami do Lanckorony. Stamtąd idziemy szlakiem żółtym na południe aż do szlaku czerwonego (Zachełmna). Potem szlakiem czerwonym do szlaku niebieskiego (Harbutowice). Szlakiem niebieskim wracamy do szlaku żółtego i Lanckorony. Czas przejścia 6h20’, 21,8 km, 527 m podejścia i zejścia.

Damy radę jeszcze gdzieś pójść? :mrgreen:

Co zabrać?
Zabieramy takie rzeczy, w których czujemy się dobrze i swobodnie. Warto zabrać strój kąpielowy (w ośrodku jest basen).

Dla zainteresowanych wycieczkami górskimi polecamy zaopatrzyć się w:
buty trekkingowe (buty turystyczne ze specjalną podeszwą)
UWAGA: osoby nie mające odpowiedniego obuwia nie będą zabierane na wycieczki górskie)
płaszcz (kurtka lub peleryna przeciwdeszczowa)
ciepła bluza/kurtka/polar (w górach często jest dość chłodno)
plecaczek (nie za duży, nie za mały – tak, żeby się zmieściło coś cieplejszego do ubrania, coś przed deszczem, napój, jedzenie, coś słodkiego)
okulary przeciwsłoneczne (najlepiej z filtrem UV)
krem do opalania (szczególnie osoby nie opalone mogą być narażone na poparzenia słoneczne)
coś na głowę (najlepiej kapelusz/czapka z rondem)
mogą się przydać ochraniacze na nogi (tzw. stuptuty), gdyby przyszło nam chodzić po lub w czasie deszczu)
kijki trekkingowi godne polecenia (odciążają stawy, ułatwiają pochodzenie i schodzenie)

Jak się przygotować?
Jeżeli ktoś chce z nami chodzić na wycieczki, jakie planujemy, powinien się do nich przygotować. Należy zacząć chodzić na kilkukilometrowe spacery w butach, w których planujemy chodzenie po górach. Ja uznaję, że jestem przygotowany na góry, gdy po 3 godzinnym spacerze (około 12 km) usiądę i po 5 minutach mogę spokojnie wstać i dalej chodzić. Góry wymagają też więcej od naszych stawów, szczególnie kolan. Warto więc poćwiczyć trochę wchodząc i schodząc po schodach w wieżowcu (ale takim co najmniej 10 piętrowym i to nie raz, ale kilka razy).
Ostatnim etapem przygotowań jest zadbanie o swoje stopy. Należy usunąć wcześniej wszystkie nagniotki, zgrubienia, … i na kilka dni przed wyjazdem dość krótko obciąć paznokcie.
 
 
magda422
[Usunięty]

Wysłany: 2016-07-06, 13:12   

super:)
Dzieki Jacek za informacje:)

Do zobaczenia w Zakrzowie.
 
 
awaga
[Usunięty]

Wysłany: 2016-07-20, 18:45   

Cd propozycji na wakacje w Zakrzowie.




1) Zamek Korzkiew (54 km) - http://www.korzkiew.pl/

2) Jezioro Dobczyce z zaporą na Rabie (36 km) - http://www.krajoznawcy.in...u-do-wody-17823

3) Kryta pływalnia Delfin w Wadowicach ( 16 km) - http://basen.wadowice.pl/

4) ciekawa alternatywa to Basen odkryty w Andrychowie (29 km) - http://www.basen.andrychow.pl/basen/

5) schrony w Nowej Hucie ( 57 km) - http://schronynh.rawelin....w-budynku-z-i-s

6) myślę, że obserwatorium w Niepołomicach również warto brać pod uwagę (69 km) - http://www.moa.edu.pl/news.php

7) Kraków to również oczywista atrakcja.
 
 
Jacek-sychar
[Usunięty]

Wysłany: 2016-07-20, 18:50   

Pamiętajcie również o pieniądzach.
W Zakrzowie nie ma bankomatu. W okolicy są (ale nie najbliższej), ale bardzo często banków spółdzielczych. Wypłata może wiązać się ze sporą prowizją. :-(
 
 
halinka
[Usunięty]

Wysłany: 2016-07-21, 17:47   

Dziękuje za infirmacje ,czuję że będzie się działo !Ja jeszcze w pracy !Pozdrawiam z Niemiec z Waldshut-Tiengen.Jestem z Radomska ,czy mogę się dowiedzieć czy ktoś z Radomska jeszcze się zapisał?chodzi mi o dogodny dojazd na miejsce!pozdrawiam,dodam ,ze w zeszłym roku byłam na wakacjach z Wami w Szczawnicy :lol:
 
 
awaga
[Usunięty]

Wysłany: 2016-07-23, 22:25   

Halinko, oczywiście, że Ciebie pamiętamy i bardzo mile wspominamy.
Bardzo cieszymy się na spotkanie z Tobą.
Tym razem z Radomska będziesz tylko Ty, ale Ty tak trochę z Radomska ,a tak trochę " nasza" z Wrocławia.
Więcej info jak dojechać, jakiej udzielamy pomocy w dotarciu do ośrodka itd. w mailu w późniejszym terminie. ( myślę, że uruchomimy " SYCHAR - TAXI )
 
 
magda422
[Usunięty]

Wysłany: 2016-07-28, 11:51   

Ja dotre do Krakowa i Zakrzowa w niedziele 14 sierpnia bo w sobote nie udalo mi sie kupic lotu. Lece z moim synem z Dublina i tez sie zastanawiam jak dotrzec do Zakrzowa z lotniska w Krakowie.
 
 
Jacek-sychar
[Usunięty]

Wysłany: 2016-07-28, 12:13   

Musisz dojechać do Kalwarii Zebrzydowskiej lub Wadowic. Stamtąd kursują busy przez Zakrzów.
Sprawdź godzinę przylotu do Krakowa a potem szukaj połączeń do tych dwóch miejscowości.
Od przystanku w Zakrzowie też jest kawałek, ale na pewno wtedy po Ciebie wyjedziemy.
Niedługo dostaniecie listy z dokładniejszą informacją a w nich pewno będą numery telefonów do organizatorów. W razie kłopotów dzwońcie.
 
 
magda422
[Usunięty]

Wysłany: 2016-07-29, 17:51   

Dzieki Jacek:)
 
 
awaga
[Usunięty]

Wysłany: 2016-07-30, 13:49   

Magdaleno
uruchamiamy SYCHAR -TAXI podaję Ci numery telefonu, dzwoń, ktoś po Was wyjedzie

691359985 Ewa
691692798 Ela
 
 
awaga
[Usunięty]

Wysłany: 2016-07-30, 13:59   

SYCHAR- TAXI

dla wszystkich potrzebujących pomocy w dotarciu z Kalwarii, Zakrzowa bądź pobliskich okolic :


691692798 Ela

691359985 Ewa
 
 
awaga
[Usunięty]

Wysłany: 2016-07-30, 14:07   

Jacku - dzięki, wielkie dzięki za pomoc, za Twoją czujność , za zaangażowanie.
Dzięki.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 9