Celem tego forum jest niesienie pomocy małżonkom przeżywającym kryzys na każdym jego etapie, którzy chcą ratować
swoje sakramentalne małżeństwa, także po rozwodzie i gdy ich współmałżonkowie są uwikłani w niesakramentalne związki
Portal  RSSRSS  BłogosławieństwaBłogosławieństwa  RekolekcjeRekolekcje  Ruch Wiernych SercRuch Wiernych Serc  12 kroków12 kroków  StowarzyszenieStowarzyszenie  KronikaKronika
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  FAQFAQ  NagraniaNagrania  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Modlitwa za dzieci w czasie kryzysu małżonków
Autor Wiadomość
BjD
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-23, 08:27   Modlitwa za dzieci w czasie kryzysu małżonków

Witajcie
Chciałbym zapytać jakie modlitwy polecacie za dzieci w czasie kryzysu małżeńskiego rodziców ???
Chcę modlić się za swoją córkę (9 lat), ponieważ ostatnio zauważyłam, że zrobiła się mniej samodzielna niż przedtem, kurczowo trzyma się mnie, tak jakby obawiała się, że ja też mogę ją zostawić ............. mąż wyprowadził się 13 miesięcy temu i cały czas żyje w związku z kochanką........... w zeszłym roku jakieś 3 miesiące po wyprowadzeniu się męża byłam u psychologa dziecięcego i ta Pani powiedziała coś takiego, że dzieci w wieku mojej córki mniej więcej do roku czy półtora roku uważają, że ta wyprowadzka taty to okres przejściowy, że to nie jest na zawsze................... i powiem Wam, że rzeczywiście cały zeszły rok córka wydawałoby się zaakceptowała sytuację, a teraz widzę że się to troszkę zmienia...... fakt też, że mąż na początku po odejściu dużo bardziej się o nią troszczył, dzwonił codziennie, widywał się co 3-4 dni................... teraz zmienia się to niestety na gorzej :-( :-(
dlatego postanowiłam modlić się więcej za córkę i stąd moje pytanko jakie modlitwy mi polecacie ????
 
 
monis
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-23, 08:51   

Różaniec polecam:)) a jeśli chcesz się bardziej zaangażować to http://www.rozaniecrodzicow.pl/
 
 
kinga2
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-23, 20:13   

A ja Ci polecam Psalmy, modlitwa slowem biblijnym zawsze jest bardzo skuteczna zarowno dla tego kto sie modli jak i dla obdarowanego ta modlitwa.
 
 
BjD
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-24, 08:06   

Dziękuję Kingo za wskazówkę :) Masz na myśli któreś konkretne Psalmy ???
 
 
kinga2
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-24, 16:19   

Jesli kierowac sie wskazowkami Hioba Hb 1 1-5, ktory pokazal jak rodzic winien dbac o swoje dzieci pod wzgledem duchowym to np ten:

(1) Pieśń stopni. Z głębokości wołam do Ciebie, Panie, (2) o Panie, słuchaj głosu mego! Nakłoń swoich uszu ku głośnemu błaganiu mojemu! (3) Jeśli zachowasz pamięć o grzechach, Panie, Panie, któż się ostoi? (4) Ale Ty udzielasz przebaczenia, aby Cię otaczano bojaźnią. (5) W Panu pokładam nadzieję, nadzieję żywi moja dusza: oczekuję na Twe słowo. (6) Dusza moja oczekuje Pana bardziej niż strażnicy świtu, <bardziej niż strażnicy świtu>. (7) Niech Izrael wygląda Pana. U Pana bowiem jest łaskawość i obfite u Niego odkupienie. (8) On odkupi Izraela ze wszystkich jego grzechów.

(Ks. Psalmów 130:1-8, Biblia Tysiąclecia)

Ps.20;50;51 i inne w zaleznosci od potrzeb ktore zrodza sie w trakcie , a to trudno przewidziec co wyjdzie.

Zachecam do tych psalmow i tych fragmentow P. sw. , w ktorych wyznaje sie grzechy wlasne i z pokora prosi o milosierdzie nad grzesznikiem i pomoc w potrzebie np. modlitwa Estery czy Daniela, we wspolczesnym kosciele znane to jest jako modlitwa unizenia. Najbardziej owocne jest jak polaczy sie ja z modlitwa prosby o to aby Bog pokazal osobie modlacej sie jakie ma grzechy wlasne, ktorych nie widzi i nie rozumie, aby je Bogu wyznac i pokutowac z nich przed Bogiem. ( jest to pewien element rachunku sumienia, ktory czyni nam Duch Sw., aby nasze spowiedzi byly efektywne przed Bogiem dla naszego dobra)
W modlitwie takiej chodzi o uswiadomienie swojemu sercu ile jest w nim pychy i slepoty na wlasne upadki, kiedy od niej sie zaczyna wtedy nasza prosba za inna osobe jest pokorna , bo zanoszona w duchu swiadmosci wlasnej grzesznosci i nigdy nie uniesie sie pycha nad osoba omadlana.
Nie wiem czy jasno napisalam, ale u mnie taka forma modlitwy ruszyla skale uporu i daje pozytywne efekty, wiec moge dac swiadectwo, ze biblijne sposoby dzialaja. :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 10