Celem tego forum jest niesienie pomocy małżonkom przeżywającym kryzys na każdym jego etapie, którzy chcą ratować
swoje sakramentalne małżeństwa, także po rozwodzie i gdy ich współmałżonkowie są uwikłani w niesakramentalne związki
Portal  RSSRSS  BłogosławieństwaBłogosławieństwa  RekolekcjeRekolekcje  Ruch Wiernych SercRuch Wiernych Serc  12 kroków12 kroków  StowarzyszenieStowarzyszenie  KronikaKronika
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  FAQFAQ  NagraniaNagrania  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
modlitwa egzorcyzm nad małżonkiem
Autor Wiadomość
tereska
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-17, 20:56   modlitwa egzorcyzm nad małżonkiem

https://www.youtube.com/watch?v=Dyh_XpzdjaY
 
 
grzegorz_
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-17, 21:57   

nie lepiej się po prostu zwyczajnie, swoimi słowami pomodlić?
 
 
Jacek-sychar
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-17, 22:01   

Co Grzegorzu ma większe znaczenie: zwykła umowa spisana na papierze, czy umowa spisana u notariusza?
Egzorcyzm jest taką "urzędowo poświadczoną" modlitwą, a więc często mającą pierwszeństwo przed zwykłą nasza modlitwą, bo odprawiany jest przez "urzędnika" delegowanego przez biskupa.

To tak na chłopski rozum takie małe porównanie. :-P
 
 
grzegorz_
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-17, 22:39   

Jacek-sychar napisał/a:
Co Grzegorzu ma większe znaczenie: zwykła umowa spisana na papierze, czy umowa spisana u notariusza?
Egzorcyzm jest taką "urzędowo poświadczoną" modlitwą, a więc często mającą pierwszeństwo przed zwykłą nasza modlitwą, bo odprawiany jest przez "urzędnika" delegowanego przez biskupa.

To tak na chłopski rozum takie małe porównanie. :-P


Na chłopski rozum....to łatwiej z kimś coś załatwiać bezpośrednio, a nie przez jakichs pośredników :)
 
 
Jacek-sychar
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-17, 22:42   

Grzegorzu

Jeżeli masz osobiste kontakty, to oczywiście. :mrgreen:
Czasami jednak musimy się posiłkować pośrednikami. Wtedy lepiej, żeby byli to pośrednicy profesjonalni.
 
 
grzegorz_
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-17, 22:53   

"Ojcze nasz" to chyba kazdy potrafi powiedzieć?
 
 
kinga2
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-19, 00:56   

grzegorz_ napisał/a:
nie lepiej się po prostu zwyczajnie, swoimi słowami pomodlić?


Niestety nie lepiej, poniewaz jak widac z tytulu tu chodzi o egzorcyzm, a ten w KRK sprawowany jest tylko przez kaplana. Osobista modlitwa wstawienniczo- blagalna malzonka nie jest egzorcyzmem ( w rozumieniu Egzorcyzmu Wielkiego lub Uroczystego podczas ktorego wydaje sie rozkaz bezposrednio do Zlego Ducha, ktory ma zaprzestac dreczenia osoby trzeciej), choc z uwagi na wladze duchowa wspolmalzonka jest bardzo, bardzo skuteczna. Nie zawsze jednak, moze byc wystarczajaca, z tad ta podpowiedx o mozliwosci sprawowania egzorcyzmu nad wspolmalzonkiem.
 
 
oddana7
[Usunięty]

Wysłany: 2016-03-15, 22:17   

Ja na stronie jednego z księży egzorcystów znalazłam taką modlitwę, którą może odmawiać zdradzany małżonek:

W imię Jezusa, na mocy sakramentu małżeństwa zrywam każde zniewolenie
duchowe, emocjonalne i fizyczne pomiędzy moim mężem, a jego kochanką.
I nakazuję w imię Jezusa, na mocy sakramentu małżeństwa duchowi zdrady,
niewierności, nieprzebaczenia, seksu, uzależnienia od kochanki,
niechęci i wrogości do mnie, abyście natychmiast wyszli z mojego męża i odeszli
od niego pod krzyż Jezusa. Zakazuję wam wracać do niego!
Mój mężu, przepraszam Cię za każdy ból i cierpienie, które ci zadałam.
Odnawiam Ci moją miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz , że Cię nie opuszczę
aż do śmierci. Tak mi dopomóż Panie Boże Wszechmogący, w Trójcy jedyny i wszyscy święci.
Amen!
 
 
Jacek-sychar
[Usunięty]

Wysłany: 2016-03-15, 22:29   

Ta modlitwa to egzorcyzm małżeński.
 
 
kasia.g
[Usunięty]

Wysłany: 2016-03-16, 22:34   

Czyli biorąc pod uwagę to co wyżej egzorcyzm ma większą moc ( jeśli tak to można nazwać) niż zwykła modlitwa za współmałżonka? Bardziej skuteczna?
 
 
kinga2
[Usunięty]

Wysłany: 2016-03-16, 23:20   

kasia.g napisał/a:
Czyli biorąc pod uwagę to co wyżej egzorcyzm ma większą moc ( jeśli tak to można nazwać) niż zwykła modlitwa za współmałżonka? Bardziej skuteczna?


To troszke nie tak :-D Jak sie modlimy nazwijmy to zwykla modlitwa to nasze intencje moga byc nieco rozproszone, bo zwykle modlac sie za kogos rzadko mamy scisle jedna okreslona intencje, a i z wiara bywa roznie. Zas kiedy modlimy sie egzorcyzmem prywatnym to sila rzeczy kierujemy cala intencje konkretnie na jeden element czyli wypedzenie zla z naszego zycia lub osoby za ktora sie modlimy. Jednak kiedy mowimy o Egzorcyxmie Uroczystym lub Welkim, ktory w KRK zawsze sprawuje ksiadz egzorcysta lub biskup to KRK wierzy, ze modli sie razem z nim caly Kosciol . To nie jest tak, ze jakas modlitwa jest lepsza lub gorsza tu chodzi raczej o nastawienie naszego serca i skupienie na intencji oraz uswiadomienie sobie jaka mamy wiare aby prosic.Wyjatkiem jest modlitwa Slowem Boga ( sporo tego w Egzorcyzmach Uroczystych), w takim wypadku cytujac fragmenty P.Sw. powolujemy sie na Jego autorytet i jaki tego efekt widac w Ewangelii o kuszeniu na pustyni. :-D Zlo mozna zawsze odeprzec Slowem Boga, bo Ono juz go pokonalo. :-D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 8