Celem tego forum jest niesienie pomocy małżonkom przeżywającym kryzys na każdym jego etapie, którzy chcą ratować
swoje sakramentalne małżeństwa, także po rozwodzie i gdy ich współmałżonkowie są uwikłani w niesakramentalne związki
Portal  RSSRSS  BłogosławieństwaBłogosławieństwa  RekolekcjeRekolekcje  Ruch Wiernych SercRuch Wiernych Serc  12 kroków12 kroków  StowarzyszenieStowarzyszenie  KronikaKronika
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  FAQFAQ  NagraniaNagrania  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Dyskusja o Liście Episkopatu a Regulamin Forum
Autor Wiadomość
lustro
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-07, 15:48   Dyskusja o Liście Episkopatu a Regulamin Forum

Ponieważ zostało to pytanie wycięte z mojego postu na wątku,
a nie tylko ja o to pytałam i nigdy nikt nie udzielił odpowiedzi na nie,
zamieszczam je poniżej


I pytanie do zarządzających tym forum
jak to jest, że trwa się uparcie przy interpretacji jednego ksiedza, która tyle wywołuje złych odczuć, jak by był on nieomylny
a równocześnie daje sie na forum możliwośc naruszania regulaminu i podważania autorytetu Episkopatu zarzucając mu błąd w swoim osądzie?

Jeden ksiądz jest nieomylny
wielu Biskupów robi błąd zbiorowy ...?
a gdzie nauka KK?

Są tematy, gdzie mozna napisać w kontekście Episkopatu, że to wilkami w owczej skórze i nie działali pod wpływem Ducha Świętego, i zwyczajnie coś im sie pomyliło....?
I to jest dopuszczane na forum i nikt z modów nie reaguje?

To nie jest podważanie utorytetu KK oraz jego nauki?
 
 
Nirwanna
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-07, 16:54   

lustro napisał/a:
Są tematy, gdzie mozna napisać w kontekście Episkopatu, że to wilkami w owczej skórze i nie działali pod wpływem Ducha Świętego, i zwyczajnie coś im sie pomyliło....?

Czy masz na myśli ten cytat:
Cytat:
Ja tam uważam, patrząc po głosowaniu synodu, że kościół jest podzielony i jest tam wiele wilków w owczej skórze. Trzeba po prostu uważać i być radykalnym.
stąd: http://www.kryzys.org/vie...er=asc&start=14 ?
Mam wrażenie, że trochę nadinterpretowujesz, to co napisała Metanoja, bo ona akurat to zdanie napisała w to kontekście synodu, a nie polskiego Episkopatu. Nie znalazłam żadnych stwierdzeń, że "Episkopatowi coś się pomyliło".

Faktem jest, że ten list pasterski wywołał spore wzburzenie wśród sycharków, bo przez konieczne skróty gramatyczne i myślowe robi on wrażenie na osobach nie znających dogłębnie tematu, że Kościół odchodzi od nauczania Jezusa na temat nierozerwalności małżeństwa. Tak oczywiście nie jest, ale z inicjatywy Sycharu powstaje list do Episkopatu z prośbą o precyzyjne wyjaśnienie fragmentów wywołujących wzburzenie, zwłaszcza tych dotyczących białych małżeństw i dzieci w związkach niesakramentalnych.
Nie jest to podważanie nauki KK, tylko potrzeba zrozumienia i potwierdzenia czytelności nauki KK, w kontekście sytuacji trudnych i Bożego miłosierdzia w tym wszystkim.

Trochę podobnie jest z konfernecjami ks. Dziewieckiego. Są polecane na Sycharze, pochodzą z naszych rekolekcji, ale nie każdy z sycharków od razu "kupuje je" jako swoje i spójne ze swoimi przekonaniami. Czasem trzeba się z nimi poboksować, poprosić o wyjaśnienia, podzielić się wątpliwościami. Nie zawsze i nie od razu zgodzę się z każdym zdaniem... Może być tak, że moja własna sytuacja, doświadczenie, nie pozwoli mi na ten moment na zgodę na jakieś rozwiązanie. Podkreślam - na ten moment.
Nigdzie na Sycharze nie widnieje hasło, że taki a taki ksiądz jest nieomylny, natomiast dość często pojawia się tekst, że sytuacje trudne należy rozpatrywać indywidualnie, rozeznając je z Bożą pomocą, a wątpliwości wyjaśniać u źródła.

Dla nas moderatorów nie jest przesłanką do odrzucenia postu dzielenie się wątpliwościami. Wątpliwości są rzeczą ludzką, bo udowaniają używanie rozumu, który nam wszak Pan Bóg dał do rozeznawania. Natomiast taką przesłanką jest czyjeś stanowcze stwierdzenie, że z jakąś treścią nauczania KK się nie zgadzam, choć ją doskonale rozumiem, będę postępował wbrew niemu, a wy róbcie tak samo jak ja.
Podobnie odrzucane przez nas są wątpliwości=posty sformułowane w sposób obraźliwy w stosunku do jakiejś osoby.
W konkretnych postach oczywiście rozróżnienie tego może być trudne, stąd nasza zasada głosowania nad kontrowersyjnymi postami.
 
 
meg-pl
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-07, 17:40   

Nirwano ja znalazłabym inne cytaty:
"Uważam, że chrześcijaństwo proponowane przez Episkopat w wrażliwym fragmencie nie podoba się Panu Jezusowi i tyle. Jest ohydą w Jego oczach. "

"Prześladowania w Kościela Bóg dopuszcza, aby oczyścić swój Kościół z pozorów chrześcijaństwa, bo to co ogólnikowo zawarte jest w liście Episkopatu to można tak nazwać."

" to co proponuje Episkopat to jest bo Bosku niesprawiedliwe i niemiłe w Jego oczach"
"Jak dla mnie to jest robienie sobie kpin i żartów z przysięgi małżeńskiej, wiernych (sakramentalnych małżonków i ich często porzuconych dzieci) oraz z sakramentu Eucharystii i całego chrześcijaństwa"
 
 
balwanek1
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-07, 18:40   

Nirwano napiszę uczciwie że ja zupełnie nie rozumiem( tej czasami nawet burzliwej )dyskusji
w danym temacie
skoro w założeniach wiadomo że:
-grzesznika bardziej nie zdeprawuje to
-ateisty bardziej nie przyciągnie lu odstraszy
- prawdziwie wierzącemu nie zaburzy jego wiary.
Wszak wiara jest i ma być niezachwiana..... :mrgreen:


I tak na marginesie kiedyś to słyszałem...
czy czasem ateista nie wierzy bardziej w Boga niż wierzący?

dlaczego??

to proste : uciekając przed nim samym i jego wiara daje świadectwo że Bóg naprawdę istnieje
nie zaprzecza się czemuś czego zwyczajnie nie ma

:lol:
 
 
lustro
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-08, 13:57   

meg-pl napisał/a:
Nirwano ja znalazłabym inne cytaty:
"Uważam, że chrześcijaństwo proponowane przez Episkopat w wrażliwym fragmencie nie podoba się Panu Jezusowi i tyle. Jest ohydą w Jego oczach. "

"Prześladowania w Kościela Bóg dopuszcza, aby oczyścić swój Kościół z pozorów chrześcijaństwa, bo to co ogólnikowo zawarte jest w liście Episkopatu to można tak nazwać."

" to co proponuje Episkopat to jest bo Bosku niesprawiedliwe i niemiłe w Jego oczach"
"Jak dla mnie to jest robienie sobie kpin i żartów z przysięgi małżeńskiej, wiernych (sakramentalnych małżonków i ich często porzuconych dzieci) oraz z sakramentu Eucharystii i całego chrześcijaństwa"


Nadal pytam, bo nie dostałam uczciwej odpowiedzi.
Czy takie wypowiedzi nie naruszają Regulaminu Forum? Nie sa wystapieniemi przeciw KK oraz jego nauce?

Maeg-pl zadała sobie trud, który po moim pytaniu powinni zadac sobie moderatorzy, i znalazła kilka "pieknych" cytatów z wypowiedzi na wątku o Liście Episkopatu.
Dlaczego nikt do tego sie nie ustaosunkował?

ale zamiast tego nadal toczy się dyskusja...nadal podważająca naukę KK oraz powage i autorytet Episkopatu.
 
 
meg-pl
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-08, 17:13   

Lustro, znalezienie tych cytatów wcale nie wymagało trudu..po prostu weszłam na post przytoczony przez Nirwanę,

"Ja tam uważam, patrząc po głosowaniu synodu, że kościół jest podzielony i jest tam wiele wilków w owczej skórze. Trzeba po prostu uważać i być radykalnym.
Uważam, że chrześcijaństwo proponowane przez Episkopat w wrażliwym fragmencie nie podoba się Panu Jezusowi i tyle. Jest ohydą w Jego oczach. "

zdziwiło mnie tylko,że Nirwana przytoczyła pierwsze zdanie, dla mnie to drugie jest nie do przyjęcia,
ale może ten przykład jest właśnie wytłumaczeniem dlaczego tak trudno nam się dogadać, patrzymy na to samo a widzimy całkiem co innego
 
 
lustro
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-08, 17:45   

Meg-pl

mam takie odczucia jak Ty

dziwi mnie tylko jedno, że Ty znalazłaś czas na poszukanie i cytowanie, Ty znalazłaś czas, żeby i teraz napisac...Ty - zwykły forumowicz

a moderatorzy po raz kolejny milczą
jak by nie było tematu

moze czasem jednak trzeba się zdobyć na odwagę obywatelską i przyznać sie, że sie coś zawaliło?
 
 
Metanoja1
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-08, 22:17   

A dlaczego nie macie pretensji do mnie, co? tylko się oburzacie na moderatorów.
Co złego powiedziałam, to udowodnijcie to, jeśli mówię nieprawdę.
Moje słowa oparłam o wierność Ewangelii. Myślenie biblijne nie jest sprzeczne z duchem chrześcijańskim i winno być jego podstawą.
A może byście się tak zastanowili nad zasadniczą kwestią: dlaczego chrześcijanin pzyjmuje Ciało Pańskie?
 
 
Nirwanna
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-08, 22:25   

Mili moi,
Moderatorzy wyjaśnili jak umieli swoje stanowisko powyżej, moim postem. Można go nie rozumieć, można się z nim nie zgadzać. Można zarzucać, że moderatorzy milczą i nie mają czasu. No - zdarza się, bo moderatorzy oprócz forum mają jeszcze całkiem sporo realnego życia do ogarnięcia.
Sugeruję jednak przystopować w emocjach, i kanalizować je poza forum, które jest - przypominam - forum pomocy. A rozbujane emocje nie służą pomocą nikomu.
 
 
STOPka
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-09, 11:59   

Ja chciałabym się ustosunkować do mojego, zamkniętego wątku - dlaczego go założyłam - zauważyłam reakcję mojego męża, ludzi chodzących ze mną na terapię, dlatego utworzyłam wątek i na jego temat chciałam z Wami porozmawiać.Co do pytania księdza Dziewieckiego o ten list - owszem zapytałam Go, bo uważałam, że jeśli na tym forum umieszczane są Jego konferencje to nie widziałam nic nie stosownego o zapytaniu Go.Jeżeli to narusza regulamin tego forum to ja nie rozumiem :roll: i niech mi moderacja to wytłumaczy.
Bardziej razi mnie to, że na katolickim forum jest tak dużo jadu.Przykro mi. :-(
 
 
Nirwanna
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-09, 12:05   

STOPka napisał/a:
Ja chciałabym się ustosunkować do mojego, zamkniętego wątku - dlaczego go założyłam - zauważyłam reakcję mojego męża, ludzi chodzących ze mną na terapię, dlatego utworzyłam wątek i na jego temat chciałam z Wami porozmawiać.Co do pytania księdza Dziewieckiego o ten list - owszem zapytałam Go, bo uważałam, że jeśli na tym forum umieszczane są Jego konferencje to nie widziałam nic nie stosownego o zapytaniu Go.Jeżeli to narusza regulamin tego forum to ja nie rozumiem :roll: i niech mi moderacja to wytłumaczy.
Bardziej razi mnie to, że na katolickim forum jest tak dużo jadu.Przykro mi. :-(

STOPko - w Twoim wątku administrator wyjaśnił, że wg nas wszystkie argumenty zostały powiedziane, a kolejne posty nie były kolejnymi argumentami, tylko właśnie tym jadem, który tak Cię razi. Dlatego wątek został zamknięty.
 
 
STOPka
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-09, 12:16   

Nirwanna napisał/a:
STOPko - w Twoim wątku administrator wyjaśnił, że wg nas wszystkie argumenty zostały powiedziane, a kolejne posty nie były kolejnymi argumentami, tylko właśnie tym jadem, który tak Cię razi. Dlatego wątek został zamknięty.
ok, dziękuję.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 9