Celem tego forum jest niesienie pomocy małżonkom przeżywającym kryzys na każdym jego etapie, którzy chcą ratować
swoje sakramentalne małżeństwa, także po rozwodzie i gdy ich współmałżonkowie są uwikłani w niesakramentalne związki
Portal  RSSRSS  BłogosławieństwaBłogosławieństwa  RekolekcjeRekolekcje  Ruch Wiernych SercRuch Wiernych Serc  12 kroków12 kroków  StowarzyszenieStowarzyszenie  KronikaKronika
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  FAQFAQ  NagraniaNagrania  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Opowieści biblijne Kingi
Autor Wiadomość
Mirela
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-10, 12:54   

utka2 napisał/a:
Stokrotka10101, odmówiłam dwie pompejańskie. Z poprawy dla małżeństwa to może tyl,o wiekszy spokój zapanował, ale to pewnie zasługa tego że ja otrzymałam ogromną łaskę - SPOKÓJ. Chociaż zły targa niesamowicie. Ale jakoś daje rade z tym walczyć.


Metanoja1, przy drugiej tez sie umęczyłam i czasami odklepywałam. Ale cóż - jestem tylko człowiekiem, a nie świętą :)


Matanoja
Wytrwałość to Łaska,masz za co dziękować,bo zaprasza Cię nie byle Kto...Miriam.
Chcialabym tylko byś popatrzyła na Siebie tak jak Bóg patrzy na Ciebie. Napisalas ze jestes czlowiekim,a nie świętą. To nie jest pokora.To jest obraz złego,ktory chce Cię utrzymać w tym przekonaniu. Tak zaczęło się kuszenie na pustyni Pana Jezusa-uderzeniem w synostwo "jeśli jestes Synem Bozym..."Nie możesz poddawac się sloganom i w nie wierzyć. Jesteś czlowiekim,umilowanym stworzeniem Boga,ktory wola Cię po imieniu . Jesteś czlowiekiem i jest w Tobie Świętość. Maryja pomaga te Świętość odkurzyc z pyłu.
https://youtu.be/UYJDjNkxORI
pisze z telefonu dlatego mi trudno
Popros Maryje by pozwolila Ci z perspektywy Jej rąk spojrzec na Małą Dziecine ,a zobaczysz swoje odbicie w Jego zrenicach,nie będziesz miała zadnych watpliwosci o swietosci,a otrzymasz siły do tego,by swietosc stala sie Twoim życiem.
Niech Pan blogoslawi
 
 
kinga2
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-10, 15:47   

monis napisał/a:
chodzi mi o męski bior bo ten najbardziej różni zydów, te chałaty, wielkie czapy itp.
oraz o peruki dla kobiet.


Akurat to o co pytasz to nie jest kwestia samej Biblii tylko kultury i zamiast pisac odesle Cie do tekstu poza forum, bo fajnie tam jest to ujete , ja nic madrzejszego nie napisze, tylko sknocic moge. :lol:
http://kultura-zydowska.b...-zydowskie.html
 
 
kinga2
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-10, 16:42   

monis napisał/a:
wiem ze ubbior musial być uszyty z jednego rodzaju materialu, chyba dopuszczone tylko troczki do wiązania. bez guzików czy zamkow.



W tej czesci to ciut melanz biblijno-kulturowy :-D

Podobnie jak wyzej mozesz poczytac tu:
http://poznan.jewish.org....i-tradycja.html
http://www.fzp.net.pl/wie...t-jest-spokojem :!:
i jako ciekawostke historyczno-terytorialna to:
http://www.izrael.badacz....zycie_moda.html

Wbrew pozorom Biblia pomimo, ze nie jest zurnalem mody ma w sobie sporo opisow codziennego i odswietnego ubioru roznych ludow, wyglad ludzi od kaplanow do prostytutek itd :mrgreen: Przeglad wszystkich warstw spolecznych, zawodow, statutow. Dla wspolczesnego projektanta mody kopalnia pomyslow i gotowcow :lol: :lol:

Co zas do ubiorow z jednego rodzaju wlokna to reguluje juz sama Biblia i odnosza sie do wszystkich:
(11) Nie wdziejesz sukni utkanej naraz z wełny i lnu. Pwt. 22

(19) Będziecie przestrzegać moich ustaw. Nie będziesz łączył dwóch gatunków bydląt. Nie będziesz obsiewał pola dwoma rodzajami ziarna. Nie będziesz nosił ubrania utkanego z dwóch rodzajów nici. (Kp.19)

W tych miejscach powyzej to jest umieszczone. I teraz tak kiedy czytasz sam werset 22 przytoczony z Pwt to troche nie widac kontekstu i mozna odniesc mylne wrazenie, ze ten zakaz mozna oderwac od pozostalych tam umieszczonych, a caly tekst brzmi tak:
(9) Nie zasiejesz w twojej winnicy dwu gatunków roślin, aby wszystkie nie zostały uznane za święte: nasiona posiane i zbiory w winnicy. (10) Nie będziesz orał razem wołem i osłem. (11) Nie wdziejesz sukni utkanej naraz z wełny i lnu. (12) Zrobisz sobie frędzle na czterech rogach płaszcza, którym się okrywasz.
Z tym, ze ostatni werset tu przytoczony chwilowo pomine.
Jak widzisz te teksty z Pwt i Kp pokrywaja sie ze soba niemal w 100%. Mozna z nich wyciagnac takie wnioski :

-Bog uczynil wszystko wedlug gatunkow, nie mieszaj dla wlasnej wygody, nie majstruj przy naturze
-Nie lacz w zaprzegu roznych gatunkow zwierzat bo maja inne mozliwosci i umeczysz biedactwa
-(wsppolczesnie) nie mieszaj gatunkow roslin i zwierzat, bo to nic dobrego nie przyniesie- np. nie grzeb w genach
- nie siej na polu roznych gatunkow roslin, bo jedne moga zniszczyc drugie, nic nie bedzie z plonow

Inne spojrzenie z jakim mozesz sie spotkac to nie badzcie dwulicowi, zmienni. Dwa rodzaje czegos odnosza sie do dwoch lub wiecej twarzy jakie sie pokazuje swiatu czyli badz jednakowy dla obcych i rodziny, dla zwierzchnika i podwladnego, dla Biedaka i bogacza itd.

Jest jeszcze jedna interpretacja , ale dotyczy wlasnie tylko tego tekstu (11) Nie wdziejesz sukni utkanej naraz z wełny i lnu. Pwt. 22
A jest to scisle zwiazane z posluga kaplanow. Chodzi o to, ze ubior kaplana byl scisle okreslony nie tylko w kroju i rodzaju, ale tez i w tym z czego ma byc utkany. W Encyclopaedia Judaica (Jerozolima 1973, t. 14, szp. 1213) zapisano: „Zakaz dotyczący (...) [sza‛atnéz, „szaty z dwóch rodzajów włókna"] nie odnosi się do ubrań kapłanów. Z Ksiegi Wyj.28 wynika, że różne elementy stroju kapłana należało wykonać z lnu tkanego z barwioną wełną. (...) Sugeruje to, iż taka mieszana tkanina została zastrzeżona wyłącznie do świętego użytku”.

Na koniec jeszcze ten plaszcz z fredzlami :-D to najlepiej doczytasz tu:
http://biblia.wiara.pl/do...cic-skraj-szaty

Mam nadzieje ze zrozumiale sie wyprodukowalam :lol: :lol:
 
 
monis
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-10, 17:18   

Bardzo Ci Kinga dziekuję za poswięcony czas i wyjasnienie. Tylko dlaczego teraz nie obowiązuja te prawa? Czemu my nie musimy jeść koszernie? Nosimy ubiory z mieszanych materialow, obsiewamy pola roznym ziarnem itp

o mieszaniu w genach nie wspomnę.....
 
 
kinga2
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-10, 18:05   

monis napisał/a:
Chodziło mi bardziej o to dlaczego Bóg jest przeciwny. Przecież tatuaż np. portret ukochanej, daty urodzenia, jakaś róża czy ptaszek nie są z podtekstem zlego ducha, rytualne czy jakieś takie zle?


Chodzi o to, ze sam tatuaz bez wzgledu na wzor jakos wiaze nas z duchowoscia smierci. Tak to rozumiem.
Jesli zas zaglebic sie dalej to zrowno wzor jak i miejsce nalozenia tatuazu maja w sobie konotacje duchowe. Nie chce Ci tu robic wykladu, ale kazda czesc ciala czlowieka w okultyxmie jest zwiazana z jakims demonem, ktory na nia jakos dziala ze zwiekszona pokusa i umieszczenie tam trwalego znaku otwiera na jakas konkretna rzeczywistosc, podporzadkowanie. Caly ambaras w tym, ze to co dzis uznasz za niewinne i nie kojarzace sie ze zlem nie koniecznie takie jest. Za nami jest tysiace lat istnienia ludzkosci, rozne kultury i ryty kultyczne, nie koniecznie wiemy co i do czego kiedys zostalo poswiecone jakiemus demonowi, wiedza mogla zginac w pomroce dziejow, byc tajemnica konkretnego czlowieka lub religii. To ze my dzis nie wiemy,nie znaczy ze demony zapomnialy. Bog o tym wiedzial i dlatego dal zakaz, kto go przekracza moze sobie bezwiednie narobic szkody. Oczywiscie moze, ale nie musi, bo moze akurat trafic na totalnie obojetna rzecz.

W moim odczuciue zadna osoba noszaca na ciele tatuaz czy blizne nie powinna od razu doszukiwac sie w tym bezwzglednego zwiazania ze zlem, ale owzglednic, ze jesli w jej zyciu dzieje sie cos niepokojacego, a wszystkie inne elementy nawrocenia jak spowiedx, zadoscuczynienie,zal za grzechy i odejscie od nich sa spelnione i nadal zlo jakos jej dokucza to dobrze poprosic o rozeznanie duchowe w tym kierunku. Skoro ksieza egzorcysci sygnalizuja ze bywaja z tego problemy to i taka mozliwosc sprawdzic, ale na zapas sie nie martwic.

monis napisał/a:
Wiem ze ludzie skaryfikują sobie np. rower------bo lubi jeździć. To też jest złe?


Wiesz co, tu chyba by trzeba rozroznic intencje. W moim rozumieniu w Biblii, chodzi tylko i wylacznie o celowa i rytualna skaryfikacje ludzkiego ciala. Ale nacinanie moze miec rozny charakter- nacinanie jest przeciez przy uprawie Sykomory- wymieniona w Biblii, a z blizszych nam upraw, zbieranie oskoly czy kauczuku. To nie jest potepiane tylko jest elementem pozyskania surowcow czy produktow spozywczych , wiec tu mozesz byc spokojna. Dawniej kto nie umial liczyc nacinal cos aby zaznaczyc ilosc i to bylo przyjete jako norma. Tu na moje rozumienie jest ok, ale jesli ciecie jest celowym elementem zdobniczym, to juz zupelnie inna bajka i moze wchodzic w obszary kultyczne ale nie musi. Tu trzeba rozsadku, czym innym pare naciec dla upiekszenia przedmiotu- nie bedzie nikomu szkodzic-ot ozdobka nic ponad to, czym innym rytualne znaki na szczescie itp.

Monis przepraszam, ze to wszystko takie skrotowe, ale wybralas bardzo obszerne tematy i trudno mi je zmiescic w krotkich postach.
 
 
kinga2
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-10, 18:15   

Mirela napisał/a:
W kontakcie z Bogiem nie ma transu, jeśli się pojawia manifestacja przy rozancu potrzebny jest egzorcysta.


Fakt transu nie ma, ale co rozumiesz przez manifestacje ? Bo jesli np. rozrywanie rozanca czy inne szkody to sie zgadzam w 100%, ale jesli wizje to juz nie :-D Największym, a jednocześnie pierwszym historycznie udokumentowanym cudem różańcowym było zwycięstwo floty chrześcijańskiej w bitwie pod Lepanto. Pius V mial wlasnie wizje podczas odmawiania rozanca i nikt mu nie sugerowal potrzeby poslugi ksiedza egzorcysty. :mrgreen:
Mirelko dobrze Cie znow czytac. Zagladaj czesciej. Pozdrawiam.
 
 
monis
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-10, 18:18   

Dzieki Kinga:))

M iwystarczy to co napisalaś. A wynika z tego wszystkiego, że najważniejsze są intencje i rodzaj tatuażu. Wiadomo,że wybierając rysunki rytualne narażamy sie bardziej na dzialanie jakiegoś demona.

Tak samo ze skaryfikacją. Aco do roweru to mialam na myśli wycięty obrazek roweru na ciele. np. na nodze.:) Chyba to nic zlego....
 
 
Mirela
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-10, 19:16   

kinga2 napisał/a:
Mirela napisał/a:
W kontakcie z Bogiem nie ma transu, jeśli się pojawia manifestacja przy rozancu potrzeb4ny jest egzorcysta.


Fakt transu nie ma, ale co rozumiesz przez manifestacje ? Bo jesli np. rozrywanie rozanca czy inne szkody to sie zgadzam w 100%, ale jesli wizje to juz nie :-D Największym, a jednocześnie pierwszym historycznie udokumentowanym cudem różańcowym było zwycięstwo floty chrześcijańskiej w bitwie pod Lepanto. Pius V mial wlasnie wizje podczas odmawiania rozanca i nikt mu nie sugerowal potrzeby poslugi ksiedza egzorcysty. :mrgreen:
Mirelko dobrze Cie znow czytac. Zagladaj czesciej. Pozdrawiam.

Kingo
Manifestacja, którą mamy na myśli ujawnia obecność złego ducha, który włada ciałem ludzkim- to najwieksza parodia , karykatura wcielenia.Trans również ujawnia tę obecność. Natomiast , tak sobie myślę, że wizja może mieć dwa źródła albo, Boże, albo szatanskie. Ostatnio ciekawie i z wielka troska pasterska wspominal o tym Papiez Franciszek-o rozeznawaniu duchow.
Pozdrawiam niech Pan błogosławi w tej trudnej posłudze
 
 
kinga2
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-10, 19:30   

monis napisał/a:
Co z przelewaniem krwi--------chodzi mi o jedzenie np. kaszanki.


Tu tez trafilas ciekawie :mrgreen:

Sa takie denominacje chrzescijanskie, ktore utrzymuja w mocy i przestrzegaja podzialu biblijnego na pokarmy i zwierzeta czyste i nie czyste. Nie do konca rozumiem na obecna chwile ich motywacje biblijne, bo roznie to jest tlumaczone i sie gubie , wiec tylko sygnalizuje fakt.

Sa denominacje, w tym KRK, ktore przyzwolily swoim wyznawcom na spozywanie wszytkich pokarmow lacznie z rzeczona kaszanka :mrgreen: poniewaz opieraja sie np. na Biblii Tysiaclecia , a tam jest tak:
14 Potem przywołał znowu tłum do siebie i rzekł do niego: «Słuchajcie Mnie, wszyscy, i zrozumiejcie! 15 Nic nie wchodzi z zewnątrz w człowieka, co mogłoby uczynić go nieczystym; lecz co wychodzi z człowieka, to czyni człowieka nieczystym. 16 Kto ma uszy do słuchania, niechaj słucha!».
17 Gdy się oddalił od tłumu i wszedł do domu, uczniowie pytali Go o to przysłowie. 18 Odpowiedział im: «I wy tak niepojętni jesteście? Nie rozumiecie, że nic z tego, co z zewnątrz wchodzi do człowieka, nie może uczynić go nieczystym; 19 bo nie wchodzi do jego serca, lecz do żołądka i na zewnątrz się wydala». Tak uznał wszystkie potrawy za czyste. Mk. 7

Ciekawostka jest to, ze tylko niektore rodzaje tlumaczen maja ten dopisek, inne tlumaczenia nie.

Biblia Tysiaclecia: 19 bo nie wchodzi do jego serca, lecz do żołądka i na zewnątrz się wydala». Tak uznał wszystkie potrawy za czyste. Mk. 7
Biblia Warszawska: (19) Bo nie wchodzi do jego serca, lecz do żołądka, i wychodzi na zewnątrz, oczyszczając wszystkie pokarmy. Mk.7
Biblia Warszawsko-praska: (19) gdyż nie przenika aż do jego serca, ale dostaje się do żołądka, a potem już wydalane jest na zewnątrz. W ten sposób uznał wszystko, co się je, za czyste. Mk.7
Biblia Gdanska: (19) Albowiem nie wchodzi w serce jego, ale w brzuch, i do wychodu wychodzi, czyszcząc wszystkie pokarmy. Mk.7
Biblia Brzeska: (19) Abowiem nie wchodzi w serce jego, ale w brzuch i wychodzi na dwór przeczyszczając wszytki potrawy. Mk.7
Biblia Poznanska: (19) Że nie wchodzi do jego serca, ale do brzucha i zostaje wydalone na zewnątrz? W ten sposób uznał wszystkie pokarmy za czyste.Mk 7
Biblia Nowego Swiata: (19) ponieważ dostaje się nie do jego serca, lecz do wnętrzności i wychodzi do ścieku?" A zatem uznał wszystkie pokarmy za czyste. Mk.7

Zatem juz w tym momencie w zaleznosci od tlumaczenia z jakiego korzystasz mozesz spokojnie palaszowac ulubiona potrawe lub nie.

Jednak osoby bardziej dociekliwe moga poczytac dalej w listach Apostolskich zapis taki:
(19) Dlatego ja sądzę, że nie należy nakładać ciężarów na pogan, nawracających się do Boga, (20) lecz napisać im, aby się wstrzymali od pokarmów ofiarowanych bożkom, od nierządu, od tego, co uduszone, i od krwi.
i tu : (29) Powstrzymajcie się od ofiar składanych bożkom, od krwi, od tego, co uduszone, i od nierządu. Dobrze uczynicie, jeżeli powstrzymacie się od tego. Bywajcie zdrowi!
(Dzieje Apost. 15 Biblia Tysiąclecia)

W tym tekscie widac zas jakby sprzecznosc z wczesniejszym co do ograniczen, ze jednak nie wszystkie pokarmy sa dobre. Ale to tylko zacheta, nie nakaz, wiec wybor nalezy do Ciebie. No to jak z ta kaszanka my wszak nawracajace sie poganki jestesmy :mrgreen:
 
 
Ania65
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-10, 19:38   

Ale dużo ciekawych rzeczy tutaj napisałaś Kingo. Dzięki , jesteś kopalnią wiedzy. Poczytałam też o tym tatuażu, bo też mnie to bardzo ciekawi i znalazłam ciekawy tekst tutaj: http://katecheza.natan.pl/tatuaz-biblia/
Moje osobiste zdanie jest jednak bardziej radykalne i wynika ze słów „ Wszystko mi wolno, ale nie wszystko przynosi korzyść. Wszystko wolno, ale nie wszystko buduje ” 1 Kor.10;23
oczywiście to tylko moja osobista refleksja.
 
 
kinga2
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-10, 20:07   

monis, a dla zupelnego uspokojenia jeszcze to:
(17) Bo królestwo Boże to nie sprawa tego, co się je i pije, ale to sprawiedliwość, pokój i radość w Duchu Świętym. [...](20) Nie burz dzieła Bożego ze względu na pokarmy. Wprawdzie każda rzecz jest czysta, stałaby się jednak zła, jeśliby człowiek spożywając ją, dawał przez to zgorszenie. (21) Dobrą jest rzeczą nie jeść mięsa i nie pić wina, i nie czynić niczego, co twego brata razi [gorszy albo osłabia]. (22) A swoje własne przekonanie zachowaj dla siebie przed Bogiem. Szczęśliwy ten, kto w postanowieniach siebie samego nie potępia. (23) Kto bowiem spożywa pokarmy, mając przy tym wątpliwości, ten potępia samego siebie, bo nie postępuje zgodnie z przekonaniem. Wszystko bowiem, co się czyni niezgodnie z przekonaniem, jest grzechem.

(List do Rzymian 14, Biblia Tysiąclecia) :mrgreen:
 
 
kinga2
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-10, 20:10   

Ania65,
:mrgreen: Dobrze, ze sie dolaczylas, licze na dalsze wpisy i materialy, bo sama jestes kopalnia wiedzy :mrgreen:
 
 
monis
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-11, 08:38   

Bardzo Ci dziekuję jeszcze raz Kingo:))

Dobrze ze tu jesteś:)

To wszystko po prostu jest takie ciekawe. Te prawa Zydowskie, koszer czy właśnie kaszanka :mrgreen:
A najbardziej ciekawiło mnie czemu juz nie musimy zachowywać świat( jako kontynuację i wypełnianie ST) oraz to jedzenie czystych i nieczystych pokarmów.

A takie to proste się okazało. wystarczy czytac Biblię :mrgreen:
 
 
monis
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-11, 08:43   

Ania65 napisał/a:
http://katecheza.natan.pl/tatuaz-biblia/
chcialam poczytać ale przekierowuje mnie na inną stronę i tam nie umiem poszukać..... :oops:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 9