Celem tego forum jest niesienie pomocy małżonkom przeżywającym kryzys na każdym jego etapie, którzy chcą ratować
swoje sakramentalne małżeństwa, także po rozwodzie i gdy ich współmałżonkowie są uwikłani w niesakramentalne związki
Portal  RSSRSS  BłogosławieństwaBłogosławieństwa  RekolekcjeRekolekcje  Ruch Wiernych SercRuch Wiernych Serc  12 kroków12 kroków  StowarzyszenieStowarzyszenie  KronikaKronika
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  FAQFAQ  NagraniaNagrania  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Rozważania o innych kulturach, wierze i rodzinie
Autor Wiadomość
zenia1780
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-06, 15:06   

Stokrotka10101 napisał/a:

Zauważyłam, że zaufanie ma zaś dużo wspólnego z odpoczynkiem.



Bo zaufanie zrzuca z nas ciężar lęku o wszystko co może się nam i naszym bliskim przydarzyć


Stokrotka10101 napisał/a:

Zauważyłam, że zaufanie ma zaś dużo wspólnego z odpoczynkiem.
Mówcie więc jeszcze. ...
Czy słyszeliście o czymś takim ?


http://188.165.20.162/lan...zykazanie.3.mp3
 
 
Stokrotka10101
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-06, 17:14   

A tak właściwie to my - Słowianie nie mamy prawa do przymierza zawartego pomiędzy Żydami a Bogiem. I Jezus także przyszedł do Żydów( nie do pogan) i wyraźnie to podkreślał. Żydzi tez nie nawracają na swoją wiarę to przecież Żydem trzeba się urodzić.
 
 
Stokrotka10101
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-06, 17:17   

zenia1780 napisał/a:
Stokrotka10101 napisał/a:

Zauważyłam, że zaufanie ma zaś dużo wspólnego z odpoczynkiem.



Bo zaufanie zrzuca z nas ciężar lęku o wszystko co może się nam i naszym bliskim przydarzyć


Stokrotka10101 napisał/a:

Zauważyłam, że zaufanie ma zaś dużo wspólnego z odpoczynkiem.
Mówcie więc jeszcze. ...
Czy słyszeliście o czymś takim ?


http://188.165.20.162/lan...zykazanie.3.mp3


Raczej nie tyle chodzi o lęk co o brak kontroli.Takie unoszenie się na wodzie jak mowill Mare
 
 
kinga2
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-06, 18:21   

monis oprocz tego co napisano juz tu o ofiarowaniu Izaaka dla waznosci przymierza jeszcze spotkalam takie uzupelnienie, ze Abraham poprzez tamten czyn zostal przez Boga pouczony jak to bedzie wygladalo, gdy prawdziwa Ofiara tego Przymierza zostanie ofiarowana na Oltarzu Krzyza. Chodzi o to, ze oltarz ofiarny zbudowany przez Abtahama stanal dokladnie w miejscu, gdzie pare tysiecy lat poxniej Krzyz Chrystusa i to Ojciec Niebieski bedzie patrzyl jak Jezus na nim umrze i nikt nie powstrzyma reki oprawcy, aby sie Przymierze moglo dopelnic. Czy to prawda dowiemy sie w Niebie, ale to tlumaczenie do mnie trafia i wiele wyjasnia. :-)

Stokrotka10101 napisał/a:
A tak właściwie to my - Słowianie nie mamy prawa do przymierza zawartego pomiędzy Żydami a Bogiem. I Jezus także przyszedł do Żydów( nie do pogan) i wyraźnie to podkreślał. Żydzi tez nie nawracają na swoją wiarę to przecież Żydem trzeba się urodzić.


Z tym czy ktos jest zydem czy nie jest troche inaczej niz myslisz. Za zyda uznawano kazdego kto przyjmowal i wyznawal rzetelnie religie mojzeszowa, oczywiscie pochodzenie etniczne pomagalo, ale nie bylo konieczne. Doskonalym przykladem na to jest biblijna Ruth. Z drugiej zas strony ten kto nie przestrzegal Zakonu, a byl z urodzenia Zydem sam siebie wykluczal ze spolecznosci, jak np. pokolenie Dana. Co zas do dalszej czesci pytania, ktore zadalas :
- Bog zawarl przymierze z Abrahamem nie z Zydami choc oni od niego pochodza wiec w prostej liniii to przejeli, ale przymierze jest skierowane do calej ludzkosci zgodnie z zapisem z Ks. Rdz. stad nasze slowianskie prawa do tegoz przymierza :mrgreen:
- przez Abrahama poszlo do wszystkich narodow ziemi blogoslawienstwo - Jezus powiedzial: 14 Ja jestem dobrym pasterzem i znam owce moje, a moje Mnie znają, 15 podobnie jak Mnie zna Ojciec, a Ja znam Ojca. Życie moje oddaję za owce. 16 Mam także inne owce, które nie są z tej owczarni. I te muszę przyprowadzić i będą słuchać głosu mego, i nastanie jedna owczarnia, jeden pasterz. (J 10;14-16 ) , a dalej (11) Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim. (12) A synowie królestwa zostaną wyrzuceni na zewnątrz - w ciemność; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów . ( Mt.8; 11-12) i na koniec: 9 Znam twój ucisk i ubóstwo ale ty jesteś bogaty -
i [znam] obelgę wyrządzoną przez tych, co samych siebie zowią Żydami, a nie są nimi, lecz synagogą szatana. Ap.2 ;9
czy tu :(Ap 3, 9) Oto Ja ci daje [ludzi] z synagogi szatana, sposród tych, którzy mówia o sobie, ze sa Zydami - a nie sa nimi, lecz kłamia. Oto sprawie, iz przyjda i padna na twarz przed twymi stopami, a poznaja, ze Ja cie umiłowałem.

Zamieszanie wynika z tego, ze dzis pod wyrazeniem zyd rozumiemy przynaleznosc etniczna, a nie wyznaniowa jak bylo pierwotnie :-D
 
 
Stokrotka10101
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-06, 18:38   

Kingo cały czas zadaje sobie pytanie : jeżeli Jezus życzył sobie by przyjmować go pod postacią chleba i wina I WYRAŹNIE TO MÓWIŁ to dlaczego podczas mszy dostajemy tylko hostię ? Nie ma pieniędzy na wino czy jaka jest tego przyczyną ?[[/u]
 
 
Stokrotka10101
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-06, 18:54   

Kingo to dlaczego Jezus mówił ze jest posłany tylko do owiec Izraela. I ta dyskusja z kobietą ze nie będzie zabierał chleba dzieciom a rzucał psom.
 
 
mare1966
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-06, 19:11   

Kingo cały czas zadaje sobie pytanie : jeżeli Jezus życzył sobie by przyjmować go pod postacią chleba i wina I WYRAŹNIE TO MÓWIŁ to dlaczego podczas mszy dostajemy tylko hostię ? Nie ma pieniędzy na wino czy jaka jest tego przyczyną ?[[/u]

Tak , mnie też to zastanawia ....... od dawna nawiasem .
Tak trudno zamoczyć Hostię w winie ?

Jaka tego przyczyna ?
 
 
zenia1780
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-06, 19:13   

Stokrotka10101 napisał/a:
Raczej nie tyle chodzi o lęk co o brak kontroli.


A co w nas budzi brak kontroli?
 
 
kinga2
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-06, 19:14   

Stokrotka10101 napisał/a:
Kingo cały czas zadaje sobie pytanie : jeżeli Jezus życzył sobie by przyjmować go pod postacią chleba i wina I WYRAŹNIE TO MÓWIŁ to dlaczego podczas mszy dostajemy tylko hostię ? Nie ma pieniędzy na wino czy jaka jest tego przyczyną ?[[/u]


Stokrotko to pytanie troche nie do mnie tylko do madrzejszych, ale odpowiem jak umiem.

Sa dwa sposoby rozumienia przez chrzescijan, tego co powiedzial Jezus podczas Ostatniej wieczerzy na temat swojego Ciala i Krwi oraz przyjmowania go na Jego pamiatke.
Jeden, ze skoro podczas Wieczerzy podawal to wino i chleb swoim Apostolom to jest to przenosnia, ktora ma tylko przypominac wiernym o czynie jakiego Jezus dokonal, a karmic sie mamy Slowem Boga i Jego Wola.( jak to jest powiedziane przy studni w Sychar)Kielich tu jest zobrazowaniem Woli Boga. Nie jest to uznawane za rzeczywista przemiane chleba w cialo, a wina w krew jako, ze Jezus zywy z nimi siedzial u stolu. Ta czesc chrzescijanstwa wiec lamie chleb niekwaszony i moczy usta w winie tylko jako wspomnienie- 2 elementy
Drugi i tu nalezy KRK, ktory uwaza ze na Krzyzu dokonal sie cud dajacy poczatek transubstancjacji, ktory podczas konsekracji sprawia, ze wino zmienia sie w krew, a chleb w cialo realnie wzgledem ducha, choc fizycznie materia pozostaje pozornie bez zmian co do wygladu i smaku.
Iu wchodzi nauka , ktora stwierdza iz po przeistoczeniu zarowno we krwi jak i w ciele Jezus obecny jest w calosci, zatem ten kto nie moze przyjac ciala, a tylko krew lub przyjmuje tylko cialo bez krwi tak czy inaczej przyjmuje calosc Bostwa chrystusowego.
Jednakze jest rowniez takie zalecenie,czy zwyczaj, aby podczas Swiat Zmartwychwstania czy Narodzenia oraz innych waznych Uroczystosci podawac wiernym Komunie pod 2 postaciami. Z tego co sie orietuje wiekszosc grup charyzmatycznych na swoich nabozenstwach otrzymuje komunie pod 2 postaciami.

A tak od ksiezy wiem, ze popularnosc jednopostaciowej komunii wziela sie z tego, ze wygodniej i bezpieczniej jest taka rozdzielac. Dawniej gdy po spowiedzi swietej przyjmowalo sie Komunie tylko raz wtedy byla pod 2 postaciami, bo mniej osob na raz przystepowalo do komunikowania, a ponadto zawsze byla przy Mszy sluzba Oltarza, dzis nie zawsze tak jest, czasem ksiadz przy Oltarzu stoi sam. ( wiem, ze sa specjalne naczynia do udzielania Komunii pod 2 postaciami przez jedna osobe, ale nie widze ich w powszechnym uzyciu, wiec moze nie sa wygodne lub jest inna przyczyna, ktorej nie znam.)
Tyle wiem. Jesli za malo to czytelne to lepiej zapytaj o to kaplana, powinien lepiej Ci to wytlumaczyc. :-)
 
 
Stokrotka10101
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-06, 21:52   

zenia1780 napisał/a:
Stokrotka10101 napisał/a:
Raczej nie tyle chodzi o lęk co o brak kontroli.


A co w nas budzi brak kontroli?


Nie rózumiem pytania.[/quote]
 
 
Stokrotka10101
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-06, 22:19   

Jeżeli jesteśmy spadkobiercami kultury żydowskiej to dlaczego nie czytamy Tory ? Czemu Kabała jest księga zakazaną dla chrzescian skoro wchodzi w skład Świętych Ksiąg.
 
 
Metanoja1
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-06, 22:47   

Ja nie odpowiem na to pytanie, bo mi się już dziś nie chce.
Powiem żartobliwie, że za to mentalność mamy wciąż żydowską, wciąż mentalnie jesteśmy w Starym Testamencie. ;-)
 
 
kinga2
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-06, 22:53   

Stokrotka10101 napisał/a:
Jeżeli jesteśmy spadkobiercami kultury żydowskiej to dlaczego nie czytamy Tory ? Czemu Kabała jest księga zakazaną dla chrzescian skoro wchodzi w skład Świętych Ksiąg.


Tore czytasz :mrgreen: to Stary Testament-roznica polega na ilosci ksiag kanonicznych wlaczonych do ST przez Zydow i KRK.
Kabala jest mistyka i nie jest czysto hebrajska- ale polaczeniem wierzen babilonskich i hebrajskich z domieszkami wiec to taki synkretyzm mistyczny.
Jesli zas myslisz o wspolczesnym rozumieniu Kabaly to nie ma on juz nic wspolnego z pierwotnym gdyz adoptowal wiele nowych elementow, wymieszal je i rozumie w sposob psudomistyczny i dzis oferuje papke okultystyczna wyznawana przez wiele gwiazd estrady np. Madona, czy Kajah- charakterystyczny znak przynaleznosci do tej sekty kabalistycznej to czerwona nitka zawiazana na przegubie reki.
Chrzescijanie biblijni nie maja indeksu ksiag zakazanych :-D - 12 Wszystko mi wolno, ale nie wszystko przynosi korzyść. Wszystko mi wolno7, ale ja niczemu nie oddam się w niewolę. 1 list do Krt.6;12
Te " zakazane ksiegi" pojawily sie w sredniowieczu jako przejaw nadgorliwosci urzednikow papieskich, a nie nakaz biblijny. Nie wiem czy o to Ci chodzilo ?

O jakich ksiegach swietych piszesz ? Pytam bo kazdy system wierzen ma wlasne i ciut zgubilam Twoj tok myslenia.
 
 
monis
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-07, 08:29   

Stokrotko zapraszam na Mszę św. poranna do mojej parafii. Bardzo często udzielana jest komunia św. pod dwoma postaciami. :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 4