Celem tego forum jest niesienie pomocy małżonkom przeżywającym kryzys na każdym jego etapie, którzy chcą ratować
swoje sakramentalne małżeństwa, także po rozwodzie i gdy ich współmałżonkowie są uwikłani w niesakramentalne związki
Portal  RSSRSS  BłogosławieństwaBłogosławieństwa  RekolekcjeRekolekcje  Ruch Wiernych SercRuch Wiernych Serc  12 kroków12 kroków  StowarzyszenieStowarzyszenie  KronikaKronika
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  FAQFAQ  NagraniaNagrania  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Ewangelia na dziś...
Autor Wiadomość
zenia1780
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-13, 16:30   

Popytaj też w ognisku, moze ktoś ma.
 
 
monis
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-13, 16:30   

nakład wyczerpany :-(
 
 
kinga2
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-13, 16:38   

Na Allegro jest i to sporo
 
 
kinga2
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-13, 17:13   

No ale wrocmy do dzisiejszej Ewangelii :mrgreen:

Ku mojemu zadziwieniu dzis z calosci zadziwilo mnie to:
Ania65 napisał/a:
Jego współsługa upadł przed nim i prosił go


Jezus nie bronil takiego zachowania gdy proszono o cos Jego czy Go witano, ale juz Apostolowie czy nawet Aniol nie pozwalali na takie zachowanie, taki poklon zarezerwowany jest tylko dla Boga. Bardzo wiec od czasow Jezusa, zmienila sie pozycja ciala ktora przyjmujemy, gdy prosimy o cos czlowieka lub chcemy okazac mu szacunek.

(25) A kiedy Piotr wchodził, Korneliusz wyszedł mu na spotkanie, padł mu do nóg i oddał mu pokłon. (26) Piotr podniósł go ze słowami: Wstań, ja też jestem człowiekiem.(Dzieje Apost. 10:25-26, Biblia Tysiąclecia)

(10) I upadłem przed jego stopami, by pokłon mu oddać. I mówi: Bacz, abyś tego nie czynił, bo jestem twoim współsługą i braci twoich, co mają świadectwo Jezusa: Bogu samemu złóż pokłon! Świadectwem bowiem Jezusa jest duch proroctwa.(Apokalipsa (Objawienie) 19:10, Biblia Tysiąclecia)
 
 
Ania65
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-13, 18:15   

Grzesiu sama nie wiem co mam ci napisać. Brak mi słów i smutno mi, kiedy cię czytam. Twoje postrzeganie rzeczywistości jest tak mroczne, przykre, że naprawdę ci współczuję. :cry:
 
 
zenia1780
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-13, 19:03   

kinga2 napisał/a:

No ale wrocmy do dzisiejszej Ewangelii


W myśl tego

zenia1780 napisał/a:
W odpowiedzi usłyszałam, ze najpierw mam ją czytać tak aby zobaczyć , ze to co jest tam napisane jest przede wszystkim czymś co Bóg robi względem mnie, jak on mnie widzi i jak mnie kocha.


znalazłam takie komentarze do dzisiejszej Ewangelii

http://188.165.20.162/lan...e.nasz.cz.4.mp3

oraz

http://www.gloria.tv/media/yWTNm3yxoYy

( tu raczej końcówka, ale warto całości wysłuchać aby znac kontekst)
 
 
Ania65
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-14, 09:34   

Witajcie dziś postanowiłam dołączyć aklamację, która jest przed Ewangelią, bo jest ona dla mnie ważna.


Aklamacja: Alleluja, alleluja, alleluja.

Przypomnijcie słowo Boże nie jako słowo ludzkie,
ale jak jest naprawdę: jako słowo Boga.


Aklamacja: Alleluja, alleluja, alleluja.


EWANGELIA (Mt 19,3-12)

Nierozerwalność małżeństwa

Słowa Ewangelii według świętego Mateusza.

Faryzeusze przystąpili do Jezusa, chcąc Go wystawić na próbę, i zadali Mu pytanie: „Czy wolno oddalić swoją żonę z jakiegokolwiek powodu?”
On odpowiedział: „Czy nie czytaliście, że Stwórca od początku stworzył ich jako mężczyznę i kobietę? I rzekł: «Dlatego opuści człowiek ojca i matkę i złączy się ze swoją żoną, i będą oboje jednym ciałem». A tak już nie są dwoje, lecz jedno ciało. Co więc Bóg złączył, niech człowiek nie rozdziela”.
Odparli Mu: „Czemu więc Mojżesz polecił dać jej list rozwodowy i odprawić ją?”
Odpowiedział im: „Przez wzgląd na zatwardziałość serc waszych pozwolił wam Mojżesz oddalać wasze żony; lecz od początku tak nie było. A powiadam wam: Kto oddala swoją żonę, chyba w wypadku nierządu, a bierze inną, popełnia cudzołóstwo. I kto oddaloną bierze za żonę, popełnia cudzołóstwo”.
Rzekli Mu uczniowie: „Jeśli tak się ma sprawa człowieka z żoną, to nie warto się żenić”.
Lecz On im odpowiedział: „Nie wszyscy to pojmują, lecz tylko ci, którym to jest dane. Bo są niezdatni do małżeństwa, którzy z łona matki tak się urodzili; i są niezdatni do małżeństwa, których ludzie takimi uczynili; a są i tacy bezżenni, którzy dla królestwa niebieskiego sami zostali bezżenni.
Kto może pojąć, niech pojmuje”.

Oto słowo Pańskie.

KOMENTARZ:
Wszystko jest tutaj ;-)
http://sychar.org/nauka-j...sci-malzenstwa/

Ale oczywiście czekam na wasze refleksje :-D Cieszę się ogromnie, że dzielimy się nimi i ubogacamy się wzajemnie.
Dobrego dnia Kochani :-D
 
 
Metanoja1
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-14, 09:58   

Co więc Bóg złączył, niech człowiek nie rozdziela.
Te Słowa przeszyły mnie jak miecz dopiero w konfesjonale i dały mi siłę do zmiany stanowiska z dążenia do rozwodu na dążenie do separacji, którą nieprawomocnie wprawdzie jeszcze, ale sąd orzekł.
Ten fragment Ewangelii nadal we mnie pracuje. Owoc jeszcze nie został w pełni wydany. Pytam się Pana Boga, jaka jest Jego Wola odnośnie naszego małżeństwa. Po prostu przygotowuję swoje serce na rozeznanie i przyjęcie Jego Woli. Trudne to bardzo. Trudno jest pozbyć się scenariuszy, które podpowiada rozum.
 
 
Metanoja1
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-14, 13:43   

A powiadam wam: Kto oddala swoją żonę - chyba w wypadku nierządu - a bierze inną, popełnia cudzołóstwo.

Jedynym powodem, dla którego Pan Jezus dopuszcza oddalenie współmałżonka jest właściwie nierząd.

KKK 2353 Nierząd jest zjednoczeniem cielesnym między wolnym mężczyzną i wolną kobietą poza małżeństwem."

Tymczasem Kodeks Prawa kanonicznego określa, jakby dodaje jeszcze jedną przyczynę usprawiedliwiającą oddalenie - przemoc:

Kan. 1153

§ 1. Jeśli jedno z małżonków stanowi źródło poważnego niebezpieczeństwa dla duszy lub ciała drugiej strony albo dla potomstwa, lub w inny sposób czyni zbyt trudnym życie wspólne, tym samym daje drugiej stronie zgodną z prawem przyczynę odejścia, bądź na mocy dekretu ordynariusza miejsca, bądź też gdy niebezpieczeństwo jest bezpośrednie, również własną powagą.

§ 2. Po ustaniu przyczyny separacji, we wszystkich wypadkach należy wznowić współżycie małżeńskie, chyba że władza kościelna co innego postanowi.
 
 
Ania65
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-14, 16:03   

Metanoja wierzę, że Pan da ci poznać swoją wolę co do waszego małżeństwa i jestem pewna, że jeśli tylko pójdziesz za Nim na pewno się nie zawiedziesz. A nawet więcej, będziesz pozytywnie zaskoczona tym co się wydarzy.
 
 
kinga2
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-14, 21:18   

Metanoja1,
ten nierzad o ktorym mowil Jezus i dzisiejsze rozumienie tego slowa nieco sie rozmijaja, nie da sie tego wprost przelozyc, bo zmienily sie zwyczaje i uwarukowania spoleczne. Nierzadem w czasach Jezusa bylo obcowanie cielesne narzeczonej lub narzeczonego z osoba wolna, zanim zamieszkali razem narzeczeni jako malzonkowie czyli zdrada narzeczenska- wynika to z innego sposobu zawierania malzenstw w ST niz my to dzis czynimy. Dla nas narzeczony i narzeczona choc "po slowie" sa osobami wolnymi,dla zydow narzeczonymi stawali sie wtedy gdy "po slowie" nastepowal wstepny obrzed malzenski- stad stwierdzenie "zanim zamieszkali razem", czyli narzeczeni mieli w czystosci dotrwac do ostaecznych zaslubin polaczonych z przenosinami czyli wspolnym zamieszkaniem. Szczegolowo kiedys juz to tlumaczylam . Drugie znaczenie slowa nierzad wiazalo sie scisle z nierzadem sakralnym i jest on wspaniale zobrazowany w ksiedze Ozeasza. Obie sytuacje pozwalaly zerwac malzenstwo, pozwalaly nie zalecaly.

Kontekst oddalenia jest tu polaczony z ludzkimi racjami, na ktore Bog "przymknal oko", ale gdy On sam to tlumaczy to mowi:
(1) Pan rzekł do mnie: Pokochaj jeszcze raz kobietę, która innego kocha, łamiąc wiarę małżeńską. Tak miłuje Pan synów Izraela, choć się do bogów obcych zwracają i lubią placki z rodzynkami. (2) Nabyłem ją za piętnaście [syklów] srebrnych, za chomer i letek jęczmienia. (3) I rzekłem do niej: Przez wiele dnia będziesz u mnie, nie będziesz uprawiała nierządu, ani należała do <innego> mężczyzny, a ja się również nie zbliżę do ciebie.
(Ks. Ozeasza 3:1-3, Biblia Tysiąclecia)
To zalecenie tyczy sie oczywiscie obu plci. :->
 
 
Ania65
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-15, 06:18   

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA
NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY




PIERWSZE CZYTANIE (Ap 11,19a;12,1.3-6a.10ab)

Niewiasta obleczona w słońce

Czytanie z Księgi Apokalipsy świętego Jana Apostoła.

Świątynia Boga w niebie się otwarła i Arka Jego Przymierza ukazała się w Jego świątyni. Potem ukazał się wielki znak na niebie: Niewiasta obleczona w słońce i księżyc pod jej stopami, a na jej głowie wieniec z gwiazd dwunastu.
Ukazał się też inny znak na niebie: Oto wielki Smok ognisty, ma siedem głów i dziesięć rogów, a na głowach siedem diademów. Ogon jego zmiata trzecią część gwiazd z nieba i rzucił je na ziemię. Smok stanął przed mającą urodzić Niewiastą, ażeby skoro tylko porodzi, pożreć jej Dziecko.
I porodziła Syna - mężczyznę, który będzie pasł wszystkie narody rózgą żelazną. Dziecko jej zostało porwane do Boga i do Jego tronu. Niewiasta zaś zbiegła na pustynię, gdzie ma miejsce przygotowane przez Boga.
I usłyszałem donośny głos mówiący w niebie: „Teraz nastało zbawienie, potęga i królowanie Boga naszego i władza Jego Pomazańca”.

Oto słowo Boże.


PSALM RESPONSORYJNY (Ps 45,7.10-12.14-15)

Refren:Stoi Królowa po Twojej prawicy.

Tron Twój, Boże, trwa na wieki, *
berłem sprawiedliwym berło Twego królestwa.
Córki królewskie wychodzą na spotkanie z Tobą, *
królowa w złocie z Ofiru stoi po Twojej prawicy.

Posłuchaj, córko, spójrz i nakłoń ucha, *
zapomnij o swym ludzie, o domu twego ojca.
Król pragnie twego piękna, *
on twoim panem, oddaj mu pokłon.

Córa królewska wchodzi pełna chwały, *
odziana w złotogłów.
W szacie wzorzystej prowadzą ją do króla, *
za nią prowadzą do ciebie dziewice, jej druhny.


DRUGIE CZYTANIE (1 Kor 15,20-26)

W Chrystusie wszyscy będą ożywieni

Czytanie z Pierwszego listu świętego Pawła Apostoła do Koryntian.

Bracia:
Chrystus zmartwychwstał jako pierwszy spośród tych, co pomarli. Ponieważ bowiem przez człowieka przyszła śmierć, przez człowieka też dokona się zmartwychwstanie. I jak w Adamie wszyscy umierają, tak też w Chrystusie wszyscy będą ożywieni, lecz każdy według własnej kolejności. Chrystus jako pierwszy, potem ci, co należą do Chrystusa, w czasie Jego przyjścia. Wreszcie nastąpi koniec, gdy przekaże królowanie Bogu i Ojcu i gdy pokona wszelką Zwierzchność, Władzę i Moc.
Trzeba bowiem, ażeby królował, aż położy wszystkich nieprzyjaciół pod swoje stopy. Jako ostatni wróg, zostanie pokonana śmierć.

Oto słowo Boże.


ŚPIEW PRZED EWANGELIĄ

Aklamacja: Alleluja, alleluja, alleluja.

Maryja została wzięta do nieba,
radują się zastępy aniołów.

Aklamacja: Alleluja, alleluja, alleluja.


EWANGELIA (Łk 1,39-56)

Bóg wywyższa pokornych

Słowa Ewangelii według świętego Łukasza.

W tym czasie Maryja wybrała się i poszła z pośpiechem w góry do pewnego miasta w pokoleniu Judy. Weszła do domu Zachariasza i pozdrowiła Elżbietę.
Gdy Elżbieta usłyszała pozdrowienie Maryi, poruszyło się dzieciątko w jej łonie, a Duch Święty napełnił Elżbietę. Wydała ona okrzyk i powiedziała:
„Błogosławiona jesteś między niewiastami i błogosławiony jest owoc Twojego łona. A skądże mi to, że Matka mojego Pana przychodzi do mnie? Oto, skoro głos Twego pozdrowienia zabrzmiał w moich uszach, poruszyło się z radości dzieciątko w moim łonie. Błogosławiona jesteś, któraś uwierzyła, że spełnią się słowa powiedziane Ci od Pana”.
Wtedy Maryja rzekła:
Wielbi dusza moja Pana,
i raduje się duch mój w Bogu, Zbawcy moim.
Bo wejrzał na uniżenie swojej Służebnicy.
Oto bowiem odtąd błogosławić mnie będą
wszystkie pokolenia.
Gdyż wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny.
Święte jest imię Jego.
A Jego miłosierdzie na pokolenia i pokolenia
Nad tymi, którzy się Go boją.
Okazał moc swego ramienia,
rozproszył pyszniących się zamysłami serc swoich.
Strącił władców z tronu, a wywyższył pokornych.
Głodnych nasycił dobrami, a bogatych z niczym odprawił.
Ujął się za swoim sługą, Izraelem,
pomny na swe miłosierdzie.
Jak obiecał naszym ojcom
Abrahamowi i jego potomstwu na wieki.

Oto słowo Pańskie.

Piękna uroczystość, zachęcam do dzielenia tym Słowem i swoimi doświadczeniami relacji z Maryją.
Życzę nam Kochani dobrego dnia.
 
 
Ania65
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-15, 06:22   

Niestety w najbliższym tygodniu będzie mnie tutaj bardzo mało, a nawet może nie być mnie wcale. Proszę o wklejenie Ewangelii jeśli bym tego nie zrobiła. Oczywiście jeśli ktoś będzie chciał. pozdrawiam
 
 
Ania65
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-21, 08:11   

EWANGELIA (Mt 22,34-40)

Największe przykazanie

Słowa Ewangelii według świętego Mateusza.

Gdy faryzeusze dowiedzieli się, że Jezus zamknął usta saduceuszom, zebrali się razem, a jeden z nich, uczony w Prawie, zapytał Go, wystawiając Go na próbę: „Nauczycielu, które przykazanie w Prawie jest największe?”
On mu odpowiedział: „«Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem». To jest największe i pierwsze przykazanie. Drugie podobne jest do niego: «Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego». Na tych dwóch przykazaniach opiera się całe Prawo i Prorocy”.

Oto słowo Pańskie.

KOMENTARZ:
Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem»
«Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego»

Wierzę, że Pan spełni te obietnice w każdym z nas, jeśli tylko my mu na to pozwolimy. Chcę kochać na 100% w każdym czasie, ale często doświadczam jak bardzo jest to dla mnie trudne, wręcz niemożliwe. Na każdym kroku odbijam się od ściany swojego egoizmu :-/ Widzę jednak jak Bóg działa we mnie i uzdalnia do przekraczania siebie, swojej miłości własnej.

Kochani dobrego dnia i do zobaczenia dzisiaj w Nysie z tymi którzy tam są i jeszcze będą.
pozdrawiam :-D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 9