Celem tego forum jest niesienie pomocy małżonkom przeżywającym kryzys na każdym jego etapie, którzy chcą ratować
swoje sakramentalne małżeństwa, także po rozwodzie i gdy ich współmałżonkowie są uwikłani w niesakramentalne związki
Portal  RSSRSS  BłogosławieństwaBłogosławieństwa  RekolekcjeRekolekcje  Ruch Wiernych SercRuch Wiernych Serc  12 kroków12 kroków  StowarzyszenieStowarzyszenie  KronikaKronika
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  FAQFAQ  NagraniaNagrania  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Sposób moderacji forum
Autor Wiadomość
Dabo
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-01, 00:00   

W związku że nie ma czegoś takiego jak ogólny. To mam zapytanie do prowadzących. Wspomninam kiedy dwa lata temu piłowałem forum do białego rana, czkając na jakikolwiek wpis, czy odzew innego człowieka. Czy ta cenzura słuzy dobremu??????Ne pisze o sobie, bo dla mnie znaleźli się ludzie piszący o 2, 4,6 w nocy.
Jednak te regóły mogą odstraszyć innych
 
 
Jacek-sychar
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-01, 06:44   

Dabo

Rozumiem Twoją niecierpliwość oczekiwania nad klawiaturą, aż ktoś coś napisze. W tym sensie masz zdecydowanie rację. Byłoby łatwiej również i nam moderatorom, że nie musimy starać się zapewnić w miarę ciągłości wpisów. Jest jednak i pewien problem. Na forum pojawiają się przeróżni ludzi. Niektórzy chcą zamieścić tutaj tylko swoją reklamę, są też i tacy, którzy próbują kpić sobie z naszego forum. Jak czułby się taki poraniony użytkownik po takim wpisie> Przyznam, że czasami takie wpisy i mnie odrzucają. Wy tego nie widzicie, do wpisy, terminologią oczyszczalni ścieków, przeszły już przez kraty, piaskowniki i osadniki wstępne. Był ktoś z Was w oczyszczalni ścieków? Widział i czuł skratki? Widzieliście i czuliście osad i osad nadmiarowy?

Dlatego jestem za pozostawieniem forum w bieżącym kształcie.
A często posty są też i akceptowany i w nocy.
 
 
jacek12k
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-05, 07:00   

Rozumiem potrzebę moderacji. Mam prośbę o zmianę sposobu powiadamiania mailem. Zauważyłem, że dostaję maila gdy ktoś odpowie, wchodzę na stronę, a tam ... "Post oczekuje na akceptację".

Czy możliwe jest żeby ten mail przychodził po akceptacji przez moderatora?
 
 
twardy
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-05, 10:17   

jacek12k napisał/a:
Czy możliwe jest żeby ten mail przychodził po akceptacji przez moderatora?


Niestety nie jest to technicznie możliwe. Program wysyła automatycznie takiego maila zaraz po napisaniu go przez innego użytkownika.
Możesz natomiast wyłączyć opcję powiadamiania mailem o odpowiedziach innych użytkowników. Wystarczy, że pisząc w jakimś temacie kolejny swój post, przed jego wysłaniem odznaczysz pod pisaną wiadomością pole "Powiadom mnie gdy ktoś odpowie".
Od tej chwili nie będziesz otrzymywał już maili z powiadomieniami o odpowiedzi.
Taką czynność należy wykonać w każdym temacie, w którym kiedyś zaznaczyłeś tą opcję.
 
 
jacek12k
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-06, 11:10   

A czy istnieje techniczna możliwość, aby część osób uzyskała status "osoby zaufanej", czyli takiej której posty nie wymagają moderacji?
Jak czytam to forum, to IMO wiele osób, i to najbardziej aktywnych, mogłoby taki status uzyskać.
 
 
twardy
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-06, 11:22   

Jacku, nie ma takiej technicznej możliwości o której piszesz ale gdyby nawet była, to nie została by wprowadzona.
Zdarzało się i zdarza nadal że osoby, które piszą rozsądnie, nagle napiszą coś co nie może być zaakceptowane.
Jesteśmy wszyscy tylko ludźmi. Każdemu może zdarzyć się słabszy dzień.
 
 
twardy
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-06, 11:24   

jacek12k napisał/a:
Jak czytam to forum, to IMO wiele osób, i to najbardziej aktywnych, mogłoby taki status uzyskać.


A po za tym to właśnie - czytasz to co zostało dopuszczone. Nie widzisz tego, co zostało odrzucone.
Nie ma tego dużo, ale jednak zdarza się.
 
 
jacek12k
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-06, 12:48   

twardy napisał/a:
Nie widzisz tego, co zostało odrzucone.
Nie ma tego dużo, ale jednak zdarza się.


Ja jestem prosty informatyk ;-) i widzę to tak.
Dobrze jest chronić forumowiczów przed reklamami itp.
Niezwykle ważne jest aby chronić kogoś mocno poranionego przed dalszą krzywdą, którą może wyrządzić zły wpis - zgadzam się z tym w 100%

Jednakże mam przekonanie, że jeśli ktoś napisał już tutaj 100 (200, 300, ...?) postów i wszystkie były "w porządku" to prawdopodobieństwo, że nagle zacznie "psuć" forum jest bliskie zeru. A jeśli by się tak stało to przecież zawsze można mu cofnąć status "zaufanego".
 
 
twardy
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-06, 16:46   

Nasza dyskusja i tak do niczego doprowadzi, ponieważ tak jak pisałem wcześniej - nie ma takiej możliwości technicznej.
 
 
jacek12k
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-06, 19:29   

Aaaa, odpowiedziałeś mi dwoma postami na raz i tylko jeden przeczytałem, a drugi, ten o braku możliwości przeoczyłem :)
 
 
Bety
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-10, 11:36   

Jacek podam Ci przykład od siebie.
zdarzyło mi sie, że wysłałam post, kóry był bardzo subiektywny, został zatrzymany przez "kontrolę" z wyjasnieniem dlaczego.
Po przemysleniu uznałam, że "kontrola" miała racje, że niepotrzebnie tak zareagowałam.
Byłam wdzięczna, że ktoś to widział przede mną, że mój post może wyrządzić komuś przykrość i zrobić więcej szkody, niż pożytku.

Uważam, że jednak lepiej jest, gdy posty są "filtrowane".
 
 
Dabo
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-10, 21:54   

jacek12k napisał/a:
Jednakże mam przekonanie, że jeśli ktoś napisał już tutaj 100 (200, 300, ...?) postów i wszystkie były "w porządku" to prawdopodobieństwo, że nagle zacznie "psuć" forum jest bliskie zeru.

Wierz że nie jest tak, te zero jest daleko w cieniu. Wiem po sobie i wdzięczny jestem moderatorom za selekję moich
twardy napisał/a:
Każdemu może zdarzyć się słabszy dzień.
Super określenie!!!!!!!
Bycie forumowiczem , nauczyło mnie do dekompresji emocji, czasami też złych, w złym stylu. Wiec odpowiedzialność moderatorów postrzegam jako pozytywną. Chroni czasem wizerunek samego piszącego.
 
 
gogol
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-11, 01:10   

Dabo napisał/a:
Wiec odpowiedzialność moderatorów postrzegam jako pozytywną. Chroni czasem wizerunek samego piszącego.
:-D
 
 
Ania65
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-11, 08:48   

Dabo napisał/a:
Wiem po sobie i wdzięczny jestem moderatorom za selekję moich

dzięki za te słowa. :-D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 9