Celem tego forum jest niesienie pomocy małżonkom przeżywającym kryzys na każdym jego etapie, którzy chcą ratować
swoje sakramentalne małżeństwa, także po rozwodzie i gdy ich współmałżonkowie są uwikłani w niesakramentalne związki
Portal  RSSRSS  BłogosławieństwaBłogosławieństwa  RekolekcjeRekolekcje  Ruch Wiernych SercRuch Wiernych Serc  12 kroków12 kroków  StowarzyszenieStowarzyszenie  KronikaKronika
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  FAQFAQ  NagraniaNagrania  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
alimenty
Autor Wiadomość
mare1966
[Usunięty]

Wysłany: 2016-04-10, 23:09   

bosa napisał/a:
A ktoś kto założył rodzinę , a potem ją opuszcza, powinien ponosić konsekwencje ....


Zgadzam się w 100 % .
Kto się wypisuje z umowy małżeńskiej traci UDZIAŁY i ponosi konsekwencje ,
czyli traci wspólne dzieci i płaci alimenty .
Oczywiście także matka i oczywiście "godziwe" ,
w końcu to przecież JEJ dzieci . :mrgreen:
 
 
GregAN
[Usunięty]

Wysłany: 2016-04-11, 12:08   

mare1966 napisał/a:
Zgadzam się w 100 % .
Kto się wypisuje z umowy małżeńskiej traci UDZIAŁY i ponosi konsekwencje ,
czyli traci wspólne dzieci i płaci alimenty .
Oczywiście także matka i oczywiście "godziwe" ,
w końcu to przecież JEJ dzieci .

mare1966, takie pragmatyczne, wziete z umów handlowych podejście do spraw rodziny,
to tylko w USA :mrgreen:

Tam winny rozpadu małżeństwa,
traci na podziale majątku, ma mniejsze szansę na opiekie nad dziecmi.

Trzeba by mimo wszystko wypowiedziec wojnę Stanom i na drugi dzień sie poddać :lol:
 
 
bosa
[Usunięty]

Wysłany: 2016-04-11, 20:28   

http://info.wiara.pl/doc/...a-nad-dzieckiem

co Wy na to??
 
 
ryan
[Usunięty]

Wysłany: 2016-04-11, 21:02   

bosa napisał/a:
http://info.wiara.pl/doc/3082711.Po-rozwodzie-naprzemienna-opieka-nad-dzieckiem

co Wy na to??


byłoby mniej rozwodów
 
 
GregAN
[Usunięty]

Wysłany: 2016-04-11, 23:23   

bosa napisał/a:
http://info.wiara.pl/doc/3082711.Po-rozwodzie-naprzemienna-opieka-nad-dzieckiem

co Wy na to??

dla mnie jest kilka punktóe które mi tu hm.."śmierdzą"
- tabela alimentacyjna określana przez min. ds opieki społecznej na podstawie której miałby być określany koszt utrzymania dziecka do poniesienia przez każdego z małżonków,
- zniesienie orzekania o winie w sprawach rozwodowych

Dla mnie to efekt lobbingu, chyba organizacji ojców, w celu zmniejszenia obciążeń alimentacyjnych i przy okazji ugrania możliwości rozwodu ze swojego wniosku przy swojej winie (np zdradzie).
Oba punkty nie do przyjęcia jak dla mnie.

Poza tym, projekt jest ułomny.
Nie określa warunków sprawowania opieki naprzemiennej tak, by nie miała negatywnych skutków dla dziecka.
Warunków co do miejsca zamieszkania, nauki, przedszkola, warunków materialnych jakie powinni spełniać rodzice w przypadku opieki naprzemiennej itd.
Jest jeszcze kwestia wieku dziecka.
Inne potrzeby ma noworodek ( :lol: ), inne przedszkolak, inne dziesięciolatek, gimnazjalista czy licealista - myślę tu głównie o potrzebach relacji emocjonalnych z rodzicem.

Niedoróbka z widocznymi efektami wpływów grup lobbujących.

Osobiście uważam opiekę naprzemienną za pożyteczną.
Jednak musi być stosowana z głową.

Ale załatwianie dla siebie czegoś "przy okazji", przekreśla czystość intencji stron wnioskujących o tą zmianę prawa rodzinnego i opiekuńczego.
 
 
ryan
[Usunięty]

Wysłany: 2016-04-13, 21:35   

GregAN, takie tabele alimentacyjne np w Niemczech stosują juz od lat 60 tych (waloryzowane co jakiś czas) - czyli pewnie się sprawdza, bo jeśli nie to wymyśliliby coś innego za Odrą.
Wysokość alimentów zależy od dochodu netto i wieku dziecka. Moim zdaniem to ma sens. A szczegóły wiadomo ze do dogrania i doprecyzowania
 
 
wertor1
[Usunięty]

Wysłany: 2016-05-22, 15:55   

Proszę o pomoc bo mam problem czy ktoś się orientuje jak sąd przydziela alimenty na dorosłego syna uczącego się zaocznie ,właśnie l syn złożył wniosek o alimenty bo jego ojciec płaci sam 600 złotych a stać go na wiele więcej a ,gdy syn go prosił o więcej ojciec napisał ze nie powinienem ci nic dać bo studiujesz zaocznie a gdybyś studiował dziennie to 600 ja i drugie tyle twoja matka powinna ci dać >ale ja mam 3 razy mniej niż maż czy ,sad powinien brać pod uwagę możliwości ojca i matki.Syn od tego roku chce iść na dzienne studia bo po porzuceniu mnie przez męża wspierał mnie i opiekował sie w tych trudnych chwilach a teraz brakuje nam środków ,syn wysłał do sadu rachunki faktury paragony za czesne i inne i moje i meża dochody ,Boję sie ze maż moze wymigiwać się od płacenia i będzie podpierał sie że ja mu mam dawać drugie tyle ja mu daję dwie części tego już i tak bo zapewniam mieszkanie gotuje mu i piore i opiekuję w chorobie ale chcielibyśmy więcej od meza niż te 600 zł
My naprawdę nie chcemy go naciagać bo ja w kazdej chwili gotowa jestem go przyjać ale on nie interesuje sie nami choć wie jak drogi mam czynsz .No i jeszcze czy nie orientuje siektoś ćzy maż jako współwłaściciel naszego mieszkania powinien dokładać nam do czynszu?
 
 
Metanoja1
[Usunięty]

Wysłany: 2016-05-22, 16:49   

Sąd weźmie pod uwagę wasze możliwości zarobkowe, zarobki, kto głównie zajmuje się opieką, określi/zbada rzeczywiste wydatki konieczne miesięczne, uwzględniając także koszty długoterminowe, ktore należy ująć. Stwierdzi, że koszty i potrzeby dziecka są takie a takie, opieka jest rozłożona na dziecko tak a tak, i ustali odpowiednio do tego.
Nie denerwuj się. Tylko się obroń i dobrze uargumentuj. Jak czytam Twój wpis, to agrumentacja jest rozsądna. Uzwględnij też w domowym budżecie również to, że Ty na siebie też potrzebujesz ponosić wydatki.
 
 
ryan
[Usunięty]

Wysłany: 2016-05-22, 19:51   

wertor1 napisał/a:
czy ktoś się orientuje jak sąd przydziela alimenty na dorosłego syna uczącego się zaocznie


Znajomej Sąd (w tzw biednej części Polski) zasądził 800 zł na syna w wieku 19 lat (chyba też wybiera się na studia). Ojciec jest w tej chwili bez pracy czyli dla niego dosyć sporo - podkreślam - Polska B.
 
 
ryan
[Usunięty]

Wysłany: 2016-05-22, 19:59   

to i ja mam pytanie ... czy ktoś się podzieli info jakie dostaje lub płaci alimenty na dziecko (powiedzmy takie np. 6-10 lat)?
 
 
katalotka72
[Usunięty]

Wysłany: 2016-05-22, 21:13   

z pierwszej ręki (widziałam dokumenty umowy rodzicielskiej) dziecko 8 lat - 2000
 
 
twardy
[Usunięty]

Wysłany: 2016-05-22, 21:36   

katalotka72 napisał/a:
widziałam dokumenty umowy rodzicielskiej


Ale jednak to była umowa rodzicielska, a nie wyrok sądu, czyli rodzice się dogadali.
 
 
katalotka72
[Usunięty]

Wysłany: 2016-05-22, 22:32   

tak, ale to później, Sąd na wniesione 3 tysiące oddalił i przyznał tysiąc złotych
ojciec odpowiedział na pismo do Sądu, że chce płacić 2000, bo tak już płaci i to zostało następnie zawarte w umowie rodzicielskiej
czyli Sąd przyznał 1000, dobra wola pozwanego - 2000
 
 
landis85
[Usunięty]

Wysłany: 2016-05-28, 09:18   

ja dostaję obecnie po podwyżce 500 zł na dzieci w wieku 7 i 10 lat
czyli na dwójkę łącznie 1 tyś
nie wiem ile dokładnie zarabia tata moich dzieci, ma własną firmę w sądzie powiedział że 5 tyś i sąd nie chciał żadnych zaświadczeń od niego ani nic , ja chciałam po 700 zł na dziecko a sąd z 400 podwyższył na 500 zł, po wcześniejszym uzyskaniu zgodny na taką kwotę od taty dzieci....
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 9