Celem tego forum jest niesienie pomocy małżonkom przeżywającym kryzys na każdym jego etapie, którzy chcą ratować
swoje sakramentalne małżeństwa, także po rozwodzie i gdy ich współmałżonkowie są uwikłani w niesakramentalne związki
Portal  RSSRSS  BłogosławieństwaBłogosławieństwa  RekolekcjeRekolekcje  Ruch Wiernych SercRuch Wiernych Serc  12 kroków12 kroków  StowarzyszenieStowarzyszenie  KronikaKronika
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  FAQFAQ  NagraniaNagrania  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
czy ratować zwiazek
Autor Wiadomość
Dabo
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-29, 23:42   

paweł,.
ja ci nie mowię żes tyran,.
Ale jezeli piszesz ze 3 tygodnie po porodzie, baba mówi rozwód, to serio cośś tu jest nie halooo.
Zatryb w koncu facet

























tylko
 
 
pawel80
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-30, 07:47   

Annasz :co wiecej mogle przytakim malutkim dziecku zrobic zastanow sie ? , inni ojcowie. przez pierwsze tygodnie pija ze szczęścia a ja byłem na posterunku i sluzylem pomocą,
A jeszcze jedno zony ojciec ma chorobe psychiczana moze u niej tez sa objawy jak mi powiedzial lekarz psychiatra
 
 
hubcia576
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-30, 08:57   

Paweł - to kiedy odbył się Wasz rozwód w sądzie cywilnym?
 
 
pawel80
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-30, 09:00   

27 kwietnia br.
 
 
landis85
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-30, 09:14   

nawet jeżeli Paweł mocno zawinił, to z żoną też jest uważam jeszcze bardziej nie halo
skoro przy tak malutkim dziecku znalazła siły i czas na rozwód i poszukanie sobie szybko kochanka....
ja przy tak malutkim dziecku w tym czasie to nie wiedziałam gdzie ręce wsadzić :roll:
 
 
Lawendowa
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-30, 10:48   

pawel80 napisał/a:
A jeszcze jedno zony ojciec ma chorobe psychiczana moze u niej tez sa objawy jak mi powiedzial lekarz psychiatra

Na co choruje teść? Napisz, jeśli możesz, bo to może być istotne.
 
 
GregAN
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-30, 10:52   

landis85 napisał/a:
przy tak malutkim dziecku znalazła siły i czas na rozwód i poszukanie sobie szybko kochanka....
ja przy tak malutkim dziecku w tym czasie to nie wiedziałam gdzie ręce wsadzić

tak.
Zapewne żonie Pawła też nie było łatwo znaleźć czas, sił i chęci na znalezienie sobie "nowego życia".
Chyba, że znalazła na to czas znacznie wcześniej, a teraz tylko realizuje wynik tych poszukiwań.

To samo można powiedzieć o jej "nowszym modelu".
Zapewne, trzeba mieć bardzo dużo szczęścia, graniczącego z nieprawdopodobieństwem, żeby znaleźć faceta chętnego na związek z kobietą zajętą przez 90% czasu opieką nad dzieckiem, chcieć pomagać w opiece nad jej maleństwem, i po miesiącu znajomości deklarować małżeństwo.


Chyba, że nie te deklaracje zostały przemyślane znacznie wcześniej i są powodem obecnej sytuacji.
 
 
pawel80
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-30, 11:56   

Teść ma schizofremie , jesli chodzi kiedy poznała kochanka ciezko ale przed wyprowadzeniem raczej nieznala go ale napewno miedzy czasie jak sie wyprowadzila mieszkajac u matki
Dziewicie sie czemu facet polecial na moja zona jest bardzo ładną kobietą wykształconą
A jak zona powiedziała to jej ukochwny tez po przejściach ma dziecko byl na misjach irak itp.obecnie ma spora firme budowlaną i tak sie kreci :(
 
 
Jacek-sychar
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-30, 12:01   

pawel80 napisał/a:
Teść ma schizofremie , jesli chodzi kiedy poznała kochanka ciezko ale przed wyprowadzeniem raczej nieznala go ale napewno miedzy czasie jak sie wyprowadzila mieszkajac u matki


Przepraszam Pawle, ale możesz to przetłumaczyć na polski?
Nic nie zrozumiałem.
 
 
Jacek-sychar
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-30, 14:24   

GregAN napisał/a:
Nawet w rodzinach prezydenckich zdarzały się zaprzeczenia ojcostwa i to dziecko kilku letniego.
Chyba lepiej po kilku miesiącach, zanim dziadkowie, kuzynowstwo a przede wszystkim ojciec utworzą silne relacje z dzieckiem i Vice versa.

Jak rozumiem, dziecka Pawła ma już około roczku, więc na zaprzeczenie ojcostwa jest już za późno, bo w Polsce można to zrobić tylko w czasie 6 miesięcy od dnia, w którym dowiedział się o urodzeniu dziecka (art. 63 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego). Obecnie nawet badania DNA stwierdzające, że nie jest ojcem dziecka nie pozwalają na wytoczenie powództwa o zaprzeczenie ojcostwa.
Będzie to dopiero mogło zrobić dziecko przez trzy lata po ukończeniu 18 roku życia.
 
 
landis85
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-30, 16:54   

Paweł nie chodzi tu o atrakcyjność żony, bez wątpienia dla Ciebie jest atrakcyjna itp
ale sam pisałeś żona karmi dziecko (chyba nadal piersią - tak zrozumiałam), Ty go zabrać do siebie nie możesz, bo dziecko wisi u mamy a tu jednak znalazł się czas dla kochanka i relacje sam na sam z nim i bez dziecka przy boku....
chodzi bardziej o moralność Twojej żony
zaprzeczyć ojcostwu można chyba w każdej chwili, po pół roku od urodzenia wnosi je do sądu nie domniemany ojciec a prokurator - z tego co czytałam
 
 
Jacek-sychar
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-30, 17:04   

Art. 63 KRiO
Mąż matki może wytoczyć powództwo o zaprzeczenie ojcostwa w ciągu sześciu miesięcy od dnia, w którym dowiedział się o urodzeniu dziecka przez żonę, nie później jednak niż do osiągnięcia przez dziecko pełnoletności.

Landis
Masz jeszcze wątpliwości?

Ten przepis jest po to, żeby dziecko miało stabilizację. Chociaż należy wziąć pod uwagę, że był on konstruowany w czasach, gdy o badaniach DNA nikt nie słyszał.
 
 
GregAN
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-30, 17:31   

W opisywanym przez mnie przypadku, pozew o zaprzeczenia ojcostwa został wystsowany przez matkę, dla dziecka 3 letniego. Skierowany do prokuratora, ojciec biologiczny przejął opiekę nad dzieckiem, wobec czego potrzeby dziecka zostały zabezpieczone.

Paweł, zdaje się że jesteś na końcu 6 miesięcznego okresu.
Chyba nie masz za wiele do stracenia, a więcej do zyskania.
 
 
Jacek-sychar
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-30, 17:59   

Art 64 KRiO
Mąż matki może wytoczyć powództwo o zaprzeczenie ojcostwa w ciągu sześciu miesięcy od dnia, w którym dowiedział się o urodzeniu dziecka przez żonę, nie później jednak niż do osiągnięcia przez dziecko pełnoletności.

Art 64 KRiO
§ 1. Jeżeli mąż matki został całkowicie ubezwłasnowolniony z powodu choroby psychicznej lub innego rodzaju zaburzeń psychicznych, na które zapadł w ciągu terminu do wytoczenia powództwa o zaprzeczenie ojcostwa, powództwo może wytoczyć jego przedstawiciel ustawowy. Termin do wytoczenia powództwa wynosi w tym wypadku sześć miesięcy od dnia ustanowienia przedstawiciela ustawowego, a jeżeli przedstawiciel powziął wiadomość o urodzeniu się dziecka do-piero później – sześć miesięcy od dnia, w którym tę wiadomość powziął.
§ 2. Jeżeli przedstawiciel ustawowy męża całkowicie ubezwłasnowolnionego nie wytoczył powództwa o zaprzeczenie ojcostwa, mąż może wytoczyć powództwo po uchyleniu ubezwłasnowolnienia. Termin do wytoczenia powództwa wynosi w tym wypadku sześć miesięcy od dnia uchylenia ubezwłasnowolnienia, a jeżeli mąż powziął wiadomość o urodzeniu się dziecka dopiero później – sześć miesięcy od dnia, w którym tę wiadomość powziął.

Art. 65 KRiO
Jeżeli mąż matki zapadł na chorobę psychiczną lub innego rodzaju zaburzenia psychiczne w ciągu terminu do wytoczenia powództwa o zaprzeczenie ojcostwa i mimo istnienia podstaw do ubezwłasnowolnienia całkowitego nie został ubezwłasnowolniony, może on wytoczyć powództwo w ciągu sześciu miesięcy od ustania choroby lub zaburzeń, a gdy powziął wiadomość o urodzeniu się dziecka dopiero później – w ciągu sześciu miesięcy od dnia, w którym tę wiadomość powziął.

Art. 67 KRiO
Zaprzeczenie ojcostwa następuje przez wykazanie, że mąż matki nie jest ojcem dziecka.

Art. 69 KRiO
§ 1. Matka może wytoczyć powództwo o zaprzeczenie ojcostwa swego męża w ciągu sześciu miesięcy od urodzenia dziecka.
§ 2. Matka powinna wytoczyć powództwo o zaprzeczenie ojcostwa przeciwko mężowi i dziecku, a jeżeli mąż nie żyje – przeciwko dziecku.
§ 3. Przepisy art. 64 i 65 stosuje się odpowiednio.

Art. 78 KRiO
§ 1. Mężczyzna, który uznał ojcostwo, może wytoczyć powództwo o ustalenie bezskuteczności uznania w terminie sześciu miesięcy od dnia, w którym dowiedział się, że dziecko od niego nie pochodzi. W razie uznania ojcostwa przed urodzeniem się dziecka już poczętego bieg tego terminu nie może rozpocząć się przed urodzeniem się dziecka.

Art. 81 KRiO
§ 1. Dziecko może żądać ustalenia bezskuteczności uznania ojcostwa, jeżeli uznający mężczyzna nie jest jego ojcem.
§ 2. Z żądaniem tym dziecko może wystąpić po dojściu do pełnoletności, nie później jednak niż w ciągu trzech lat od jej osiągnięcia.
§ 3. Przepisy art. 64 i 65 stosuje się odpowiednio.

Art. 86 KRiO
Powództwo o ustalenie lub zaprzeczenie ojcostwa oraz o ustalenie bezskuteczności uznania ojcostwa może wytoczyć także prokurator, jeżeli wymaga tego dobro dziecka lub ochrona interesu społecznego; wytoczenie powództwa o zaprzeczenie ojcostwa oraz o ustalenie bezskuteczności uznania ojcostwa nie jest dopuszczalne po śmierci dziecka. Jeżeli uznanie ojcostwa nastąpiło po śmierci dziecka, prokurator może wytoczyć powództwo o ustalenie bezskuteczności uznania.

Tak więc tylko prokurator ma tutaj więcej praw (nie jest ograniczony czasowo).
Tylko jak przekonać do tego prokuratora?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 8