Celem tego forum jest niesienie pomocy małżonkom przeżywającym kryzys na każdym jego etapie, którzy chcą ratować
swoje sakramentalne małżeństwa, także po rozwodzie i gdy ich współmałżonkowie są uwikłani w niesakramentalne związki
Portal  RSSRSS  BłogosławieństwaBłogosławieństwa  RekolekcjeRekolekcje  Ruch Wiernych SercRuch Wiernych Serc  12 kroków12 kroków  StowarzyszenieStowarzyszenie  KronikaKronika
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  FAQFAQ  NagraniaNagrania  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
czy ratować zwiazek
Autor Wiadomość
pawel80
[Usunięty]

Wysłany: 2015-04-09, 15:33   

jednak stało dzisiaj otrzymałem pozew rozwodowy . bez orzekaniu o winie ale opisuje na 10 stron oskarza mnie . sprawa odbedzie sie 27 kwietnia
co mam zrobic odpowiadac na jej pozew ??
prosze o pomoc
Ostatnio zmieniony przez 2015-04-09, 16:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
hubcia576
[Usunięty]

Wysłany: 2015-04-09, 15:37   

Pawel80 - gdy ja dostałam pozew rozwodowy, to byłam zrozpaczona, wiedziałam wczesniej, że ta sprawa wisi w powietrzu i trwało to nawet całkiem długo - ale jednak - kiedy odebrałam pozew i miałam go w ręku, to nogi zrobiły mi się jak z waty. Emocje - sięgały zenitu, udałam się do prawnika, żeby mi wytłumaczył z czym to się je i co mogę zrobić dalej. Na pozew chciałam odpowiedzieć prawie natychmiast - żeby czegoś nie przegapić, jednak zostałam powstrzymana od tego. Prawnik powiedział, że mamy czas i w przypadku spraw o rozwód, na każdym etapie można składać nowe wnioski, bo tu chodzi przecież o ludzkie życie!!! O moje życie, o życie męża i o życie naszych dzieci. Potrzebny jest spokój i rozwaga.

W Sycharze jest wiele cennych doświadczeń, z których można się uczyć!!!
 
 
pawel80
[Usunięty]

Wysłany: 2015-04-09, 16:41   

jeszcze miałem cichą nadzieje ze zastanawia się wacha ale ona idzie pewnie po swoje,
na widzeniach u dziecka nie naciskam o powrót jestem uśmiechniety.
Ostatnio zmieniony przez 2015-04-09, 17:15, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Mateush
[Usunięty]

Wysłany: 2015-04-09, 17:07   

Jestem następny w kolejce, my juz do siebie się nie oddzywamy od dobrego miesiąca. Słyszałem ze juz się przymierza :( same smutne wiadomości na tym forum.
 
 
pawel80
[Usunięty]

Wysłany: 2015-04-09, 17:15   

jak mam teraz postepować co robić ?
prosze o pomoc
 
 
Mateush
[Usunięty]

Wysłany: 2015-04-09, 18:43   

Nic nie zrobisz, bardzo to przykre. "Inne czasy" jak mawia moja żona. One już nas nie kochają i tyle.
 
 
Metanoja1
[Usunięty]

Wysłany: 2015-04-09, 19:47   

Odpowiedzieć na pozew to na pewno, a w nimustosunkować się do zarzutów żony zawartych w pozwie, zaprzeczyć ewentualnym kłamstwom (to już podstawa!), przedstawić swoją wizję rozpadu i zaprezentować swoje stanowisko dotyczące małżeństwa, jego przyszłości a także tego jak widzisz opiekę nad dzieckiem tj. u kogo dziecko ma mieć miejsce stałego pobytu, jaki mają wyglądać kontakty, alimenty i czy wnosisz o zabezpieczenie na czas trwania procesu. Oddać sprawę Bogu, nie robić nic co by było sprzeczne z Jego Wolą. Wsio...
 
 
Dabo
[Usunięty]

Wysłany: 2015-04-09, 20:30   

Paweł,jestem z Tobą.
Klęknij, i oddaj całą tą sytuację Bogu. Powiedz mu że ty nie wiesz, nie rozumiesz, proś o pomoc w podejmowaniu dobrych decyzji, mądrych słów, odpowiednich ludzi. Zdaj się w 100 % na Boga, nie kombinuj po swojemu.
Mimo ze może tego nie rozumiesz, to zaufaj że on zrobi to dla ciebie lepiej niż myślisz. Bedzie to bolesne doświadczenie, ale nie ty , ani żona macie wygrac, tylko On Jezus. Pozwól mu tylko, a zobaczysz cuda.
Trzymaj się Paweł
 
 
pawel80
[Usunięty]

Wysłany: 2015-04-09, 21:28   

co radzicie przeniesc sprawe do wrocławia ? dla przypomnienia żona pracuje w tym samym sądzie
o dziwo tak szybko sprawa sie odbedzie . po 3 tyg. od wniesienie pozwu . jak slyszalem na sprawę podobna trzeba czekac 2-3 miesiace
jak mam odpowiedzisz na pozew moze mi ktoś pomóc ?
Ostatnio zmieniony przez 2015-04-09, 21:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
hubcia576
[Usunięty]

Wysłany: 2015-04-09, 21:39   

Dabo napisał/a:
Paweł,jestem z Tobą.
Klęknij, i oddaj całą tą sytuację Bogu. Powiedz mu że ty nie wiesz, nie rozumiesz, proś o pomoc w podejmowaniu dobrych decyzji, mądrych słów, odpowiednich ludzi. Zdaj się w 100 % na Boga, nie kombinuj po swojemu.
Mimo ze może tego nie rozumiesz, to zaufaj że on zrobi to dla ciebie lepiej niż myślisz. Bedzie to bolesne doświadczenie, ale nie ty , ani żona macie wygrac, tylko On Jezus. Pozwól mu tylko, a zobaczysz cuda.
Trzymaj się Paweł


Pawel80 podpisuję po tym, co pisze Dabo. Pozwól też podziałać Jezusowi.
 
 
grzegorz_
[Usunięty]

Wysłany: 2015-04-09, 21:44   

A ja powiem : weź adwokata jeśli Cię stać
 
 
Dabo
[Usunięty]

Wysłany: 2015-04-09, 23:00   

grzegorz_ napisał/a:
A ja powiem : weź adwokata jeśli Cię stać

Którego? tego co mu jego żona papiery dostarcza, czy tego co ewentualnie kawe pija???
Zona Pawła pracowała w sądzie, dlatego powinien żądać przeniesienia postępowania do innego miasta w związku z bodajrze paagrafem 53 kc o zależności sędziów i wiarygodności wyroku.
 
 
grzegorz_
[Usunięty]

Wysłany: 2015-04-09, 23:53   

Dabo napisał/a:

Zona Pawła pracowała w sądzie, dlatego powinien żądać przeniesienia postępowania do innego miasta w związku z bodajrze paagrafem 53 kc o zależności sędziów i wiarygodności wyroku.


Tego nie doczytałem...
Jeśli tak , to się w sumie ciesz, że wniosła bez orzekania o winie.
Bo mając "chody" w sądzie mogłaby Cię w skarpetkach puścić.
 
 
pawel80
[Usunięty]

Wysłany: 2015-04-10, 10:21   

ale opisała w co innego na 10 stron ze moja winna . kłamstwa
domaga sie mieszkania auta .
prosze mi poradzic czy teraz wniesc o przeniesienie sprawy czy kiedys sie odebedzie 1 sprawa


i czy mógłby mi ktoś pomoc w napisaniu odpowiedzi na pozew
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,01 sekundy. Zapytań do SQL: 7