Celem tego forum jest niesienie pomocy małżonkom przeżywającym kryzys na każdym jego etapie, którzy chcą ratować
swoje sakramentalne małżeństwa, także po rozwodzie i gdy ich współmałżonkowie są uwikłani w niesakramentalne związki
Portal  RSSRSS  BłogosławieństwaBłogosławieństwa  RekolekcjeRekolekcje  Ruch Wiernych SercRuch Wiernych Serc  12 kroków12 kroków  StowarzyszenieStowarzyszenie  KronikaKronika
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  FAQFAQ  NagraniaNagrania  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
cud w Jerozolimie
Autor Wiadomość
Filomena
[Usunięty]

Wysłany: 2014-06-11, 22:39   

Giornale del Corriere è un sito satirico e dunque alcuni articoli contenuti in esso
sono inventati. La redazione non vuole offendere nessuno. Se qualcuno dovesse ritenersi offeso dai contenuti
di uno o più articoli è pregato di mandare un'email al seguente indirizzo: giornalecorriere@live.it


Dziennik Kurier (Codzienny) jest stroną o charakterze satyrycznym, więc niektóre artykuły tu zamieszczone są inwencją twórczą redaktorów. Redakcja nie ma intencji obrażania kogokolwiek. Jeżeli ktoś jednak czuje się urażony zawartością informacji tu zawartych, powinien skontaktować się z redakcją pod podanym adresem e-milowym.

Żeby nie było, że wersja obcojęzyczna.

Pod linkiem zamieszczonym na początku wątku obecnie nie znajduje się żadna wiadomość. To chyba wyjaśnia sprawę.
 
 
AngulusRidet
[Usunięty]

Wysłany: 2014-06-15, 18:34   

Twardy,
dziękuję za przypomnienie.

DHL1,
wnosząc z treści Twojego postu przypuszczam, że nie zrozumiałeś kontekstu dotyczącego zdania: "To słowa grzegorza_, czy marka1966? To chyba żart."
Fraza ta była tylko zaprzeczeniem jakoby posty grzegorza_, czy marka1966 realnie dementowały treści artykułu. Mare1966 nie odnosił się w żaden sposób do tego wydarzenia jako cudu. A jego przypuszczenie, jakoby tą drugą gwiazdą miała być Betelgeuse jest dość łatwo zbić w odniesieniu do pozycji obojga w tym czasie. Ponieważ sam lubię astronomię, pokusiłem się o odpowiednią mapę:

http://screenshooter.net/6628608/eqevlso

Post grzegorza_ również nie wnosił merytorycznie nic nowego do dyskusji, i nie tylko dlatego iż wpisywał się niezmiennie w dość głęboko sceptyczny nurt autora.
Nie bardzo tez rozumiem jaki sens miałaby tutaj pełnić przytoczona historia z Wietnamu. Ale żeby nie wszystko było dla Ciebie tak oczywiste, to do "Twojego" ojca z synem dołożę Ci dwu z wielu eremitów (żyli podobnie): św. Antoniego Wielkiego i św. Jana Chrzciciela.
Oni też się ograniczali, bo dobrze wiedzieli, że " nie wszystko złoto, co się świeci".

Kingo2,
dziękuję również za Twoje wyjaśnienia.
kinga2 napisał/a:


Rozróżniasz żart od manipulacji czy kłamstwa? Co robisz w Prima Aprilis?


Czy wiem co to żart?... Na najbliższy pierwszy kwietnia nie mam jeszcze planów, powinienem być wolny, ale Ty chyba jesteś mężatką? ;-)

I już na poważnie. Przypuszczałem, że będziesz bronić wersji żartu jak niepodległości. To z tego powodu piszesz, ze branie czegoś za żart to bardziej osobisty, uznaniowy wybór. Ale w końcu napisałaś również coś, co i dla mnie jest w pewien sposób wyznacznikiem moralnej oceny jakiegoś zagadnienia, czyli o realnym wpływie i "owocach". Co do pierwszego to nigdy GRZESZNE działanie nie będzie siłą sprawczą powstawania DOBRA. To oczywisty nonsens. A jeśli chodzi o "owoce", to szczególnie w dzisiejszych czasach wszechobecnej manipulacji, krętactwa, kłamstwa, mącenia, podstępnego działania wskazane jest prostolinijne, wyraźne opowiadanie się po stronie prawdy. Najlepiej to zagadnienie obrazuje biblijna przestroga Jezusa Chrystusa w epilogu kazania na górze :


"33 Słyszeliście również, że powiedziano przodkom: Nie będziesz fałszywie przysięgał, lecz dotrzymasz Panu swej przysięgi. 34 A Ja wam powiadam: Wcale nie przysięgajcie, ani na niebo, bo jest tronem Bożym; 35 ani na ziemię, bo jest podnóżkiem stóp Jego; ani na Jerozolimę, bo jest miastem wielkiego Króla. 36 Ani na swoją głowę nie przysięgaj, bo nie możesz nawet jednego włosa uczynić białym albo czarnym. 37 Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od złego pochodzi. "
Mt 5, 33-37

Takie artykuły jak powyżej moim zdaniem nie budują Kościoła. Bardziej ironizują z niego, ośmieszając go. Dezorientują także osoby poszukujące, lub sceptyków wręczając im zarazem argumenty przeciw- jakoby nasz Kościół i religia były wewnętrznie sprzeczne.
I już na koniec.
Kingo2 jeżeli po moich wpisach poczułaś się niekomfortowo, to chciałem cie przeprosić. Moim celem nie było dyskredytowanie Ciebie, czy Twoich postów, a raczej skłonienie innych do głębszego namysłu, choćby przed tak niewinnie z pozoru wyglądającym działaniem jak lajkowanie.
Wszystkich serdecznie pozdrawiam :-) i życzę (nie tylko Panom) wielu niezapomnianych wrażeń z WM w Brazylii. :-)
 
 
kinga2
[Usunięty]

Wysłany: 2014-06-15, 20:05   

AngulusRidet napisał/a:
Kingo2 jeżeli po moich wpisach poczułaś się niekomfortowo, to chciałem cie przeprosić. Moim celem nie było dyskredytowanie Ciebie, czy Twoich postów,

Nie poczułam się źle, jako kobitka :mrgreen: mam tylko" inne spojrzenie na rzeczywistość pisaną " , inne poczucie humoru i tyle
 
 
Oles
[Usunięty]

Wysłany: 2015-09-21, 13:37   

Zgoda buduje jak twierdzi dawny sołtys kraju, chociaż tu się z nim akurat zgadzam.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 9