Celem tego forum jest niesienie pomocy małżonkom przeżywającym kryzys na każdym jego etapie, którzy chcą ratować
swoje sakramentalne małżeństwa, także po rozwodzie i gdy ich współmałżonkowie są uwikłani w niesakramentalne związki
Portal  RSSRSS  BłogosławieństwaBłogosławieństwa  RekolekcjeRekolekcje  Ruch Wiernych SercRuch Wiernych Serc  12 kroków12 kroków  StowarzyszenieStowarzyszenie  KronikaKronika
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  FAQFAQ  NagraniaNagrania  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
cud w Jerozolimie
Autor Wiadomość
bosa
[Usunięty]

Wysłany: 2014-05-28, 20:20   cud w Jerozolimie

http://magazynfamilia.pl/...em,9061,76.html http://corrieredelmattino...francesco-sole/
 
 
kinga2
[Usunięty]

Wysłany: 2014-05-28, 20:38   

Super :-D
 
 
mare1966
[Usunięty]

Wysłany: 2014-05-29, 11:41   

Życie i świat jest cudem .Czy będziemy mieli dwa słońca?


Ale dlaczego tak cicho o tym ,
bądź co bądź rzadkim zjawisku ?
Tego przewidzieć się nie da , a okoliczności wydają się szczególne .
 
 
grzegorz_
[Usunięty]

Wysłany: 2014-05-30, 11:26   

To niesprawiedliwe bardzo.
W Jerozolimie świecą dwa słońca a u nas pochmurnie i chłodno !!!!

ps. a tak poważniej ....
Kiedyś kapłani w Egipcie wciskali ciemnemu ludowi, że potrafią zasłonić słońce
dziś amatorzy obróbki fotografii w Photo Shopie wciskają nam dwa słońca
 
 
Balka
[Usunięty]

Wysłany: 2014-06-05, 21:59   

Zdjęcie i komentarz (rzekome słowa papieża Franciszka) ukazały się w jakimś satyrycznym piśmie włoskim i są bezkrytycznie powielane w necie.

___________________________
Ależ wszak widzę, Kingo, Wasze (i swoje własne) przymrużenie oka. :-D
Byłam ciekawa, skąd ten news się wziął - poszukałam, znalazłam i podzieliłam się.
Piszę powyżej Twojego posta, a nie pod nim, bo już nie uczestniczę czynnie w Forum.

Niech Was Bóg błogosławi i strzeże.
Ostatnio zmieniony przez 2014-06-08, 08:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kinga2
[Usunięty]

Wysłany: 2014-06-08, 02:06   

Balka napisał/a:
Zdjęcie i komentarz (rzekome słowa papieża Franciszka) ukazały się w jakimś satyrycznym piśmie włoskim i są bezkrytycznie powielane w necie.

Balko, ależ my tu właśnie przyjęliśmy to z przymróżeniem oka , a pomysł jest super :-D
 
 
AngulusRidet
[Usunięty]

Wysłany: 2014-06-08, 08:32   

kinga2 napisał/a:
Super :-D


kinga2 napisał/a:
Balko, ależ my tu właśnie przyjęliśmy to z przymróżeniem oka , a pomysł jest super :-D


Witam wszystkich.
Ja muszę przyznać nie przyjąłem tej informacji tak jak piszesz z przymrużeniem oka. I nie dlatego, że jestem jakiś bardzo naiwny (mam swoje lata), bądź łatwo mnie zwieść. W obu artykułach- tak polskim jak i włoskim nic nie wskazuje na to, że są to informacje wyssane z palca. Co więcej jest tu jakaś analogia do wydarzeń z Fatimy z 1917r., co sugerowałoby prawdziwość relacji. A czym dla Ciebie jest to dementi?
To słowa grzegorza_, czy marka1966? To chyba żart.
Z jednej strony DEMENTUJESZ tę informację, ale tuż obok piszesz (i co dziwne ponownie), że pomysł jest SUPER. Mogłabyś to wyjaśnić?

"Ciężar kłamstwa mierzy się naturą prawdy, którą ono zniekształca, zależnie od okoliczności, intencji jego autora, krzywd doznanych przez tych, którzy są jego ofiarami. Kłamstwo samo w sobie stanowi jedynie grzech powszedni; staje się ono jednak grzechem śmiertelnym, gdy poważnie narusza cnotę sprawiedliwości i miłości."

" Podstawowym tworzywem w manipulacji jest słowo ilustrowane często obrazem. Mówimy wtedy o manipulacji audiowizualnej. Manipulacja jest specyficzną formą kłamstwa. Jej efektem jest krzywda moralna, jaką wyrządza manipulator drugiemu człowiekowi. Przy czym zło moralne jest tym większe, im szersze kręgi zatacza manipulacja."


http://www.pawlowicz.opoka.org/slowo.htm


I już na koniec pozdrawiam wszystkich serdecznie :-) życząc zarazem błogosławionej niedzieli. I dziękuję jednocześnie Balce za jej rozsądny post. :-)
 
 
bosa
[Usunięty]

Wysłany: 2014-06-08, 09:17   

Czuję się trochę dziwnie bo,powiem szczerze,że ja wzięłam tę wiadomość na poważnie :-/ .Myslałam,że w Magazynie Familia nie robi się takich żartów....
 
 
kinga2
[Usunięty]

Wysłany: 2014-06-09, 03:02   

AngulusRidet napisał/a:
Z jednej strony DEMENTUJESZ tę informację, ale tuż obok piszesz (i co dziwne ponownie), że pomysł jest SUPER. Mogłabyś to wyjaśnić?


Co tu dziwnego w mojej wypowiedzi?
Dla mnie żart z tymi dwoma słońcami jest radosny, a co to ma do Fatimy? W Fatimie słońce tańczyło, wirowało itd, nie było dwóch. Poza tym Fatima nie zaskoczyła nikogo tym zjawiskiem Maryja je zapowiedziała i ludzie go oczekiwali, "nie wyskoczyło jak królik z kapelusza", było potwierdzeniem prawdziwości Objawień.
Ta zaś historyjka, gdyby realnie się zdarzyła odbiłaby sie szerokim echem nie tylko w mediach katolickich, ale i świeckich całego świata. Słyszałeś o tym np, w Radiu Maryja, Jasna Góra czy Niepokalanów? Bo ja nie i stąd moje podejście, że to żart, ale sympatyczny.
Ponadto pomysł, że to ma zwiastować porozumienie pomiędzy chrześcijanami, a wyznawcami starego Zakonu jest równie radosny, kto by nie chciał zgody, porozumienia i wyjasnienia tej manipulacji, która legła u podstaw rozejścia się dróg wyznawców Starego i Nowego Testamentu? Ja bym chciała tej zgody i sam taki pomysł, choćby i w formie niewinnego żartu, miło zagrał mi w sercu. Wielkie dzieła zaczynaja się czasem od żarciku, łez albo zadziwienia, Bóg różnie działa i ma ogromne poczucie humoru oraz niewyczerpane zapasy pomysłów.
To czego czasem nie można ruszyć powagą popycha uśmiech. :-D
 
 
AngulusRidet
[Usunięty]

Wysłany: 2014-06-09, 21:26   

Dziękuję za Twoją odpowiedź kingo2.
Piszesz, że dla Ciebie żart z tymi dwoma słońcami jest RADOSNY. Zaskakująco dziwne masz odczucia. Radujesz się kłamstwem i manipulacją?
Pierwsza sprawa to dlaczego cały czas usilnie nazywasz i zakładasz, że ten artykuł to żart? Przytoczę go tutaj raz jeszcze w polskim przekładzie..:


"Podczas wczorajszej wizyty papieża Franciszka w Jerozolimie przed Ścianą Płaczu wydarzył się cud. Oto nieoczekiwanie na niebie pojawiły się dwa słońca.
Wczoraj, podczas ostatniego dnia pielgrzymki do Ziemi Świętej, papież Franciszek zatrzymał się na krótką modlitwę przez Ścianą Płaczu. Jest to pozostały fragment żydowskiej świątyni, którą zburzyli Rzymianie w 70 roku. Dla żydów jest to miejsce święte.
Papież Franciszek, podobnie jak jego poprzednicy, św. Jan Paweł II i Benedykt XVI, na koniec modlitwy wsunął w pomiędzy szczelinami kamieni krótką modlitwę. I oto nieoczekiwanie dla wszystkich na horyzoncie nieba w Jeruzalem pojawił się nadzwyczajny znak: dwa słońca. Była wtedy godzina 14.30. Znak ten, widoczny około 2 minut, był widziany i nagrywany przez tysiące obecnych tam osób.
Papież Franciszek, komentując to nadzwyczajne zjawisko powiedział: „Jest to znak od Boga zachodzących zmian. Nasz Pan chciał dać nam widzialny znak, że porozumienie pomiędzy naszymi religiami jest możliwe. Pokój zależy od nas”.
źródło: http://corrieredelmattino...sco-sole/"



Wskaż proszę dzięki czemu, którym słowom czytelnik powinien się zorientować, że ma do czynienia z żartem? Bo żeby to kłamstwo stało się żartem, to zarówno autor jak i odbiorca powinni być poinformowani że nim jest. Może ja wymienię Ci kilka moich spostrzeżeń odnośnie tego artykułu, które nie tyle świadczą o tym, że to kaczka dziennikarska, a przeciwnie- dość dobrze uwiarygadniają to KŁAMSTWO..:
- bardzo dokładna, chronologiczna relacja z wydarzeń,
- podanie dokładnej godziny miejsca i czasu (długości) zaistnienia zjawiska,
- dokumentacja fotograficzna zjawiska,
- wskazanie na tysiące osób jako świadków tego wydarzenia,
- użycie cytatu z wypowiedzi Papieża Franciszka wskazującej jednoznacznie na prawdziwość opisywanych wydarzeń.

Deko prawdy i cała paleta kłamstw mająca jedynie za zadanie uwiarygodnić "cudowne zjawisko". I kto jak kto, ale myślałem, ze właśnie Ty rozpoznasz kto może być autorem takich "rewelacji".
Jeśli możesz zapytaj również Andrzeja z jaką intencją podawał w skrzynce linka do tego artykułu. Czy chciał zażartować (jak Ty sugerujesz), czy sam został wprowadzony w błąd? Tertium non datur.
Wiem także, że nie uda mi się przekonać cię ARGUMENTAMI. Jednakże mam inną propozycję. Skorzystaj może z pomocy kapłana, zakonnika przedstawiając mu powyższą sprawę. Jeśli nie zdrowy rozsądek, to może argumentum ad verecundiam to właśnie to, co Ci jest potrzebne.
Nie będę się już także odnosił do pozostałej części Twojej wypowiedzi, bo dla mnie łączenie Boga z kłamstwem i "uzasadnianie" takiego "mariażu" jest jakimś zupełnym nieporozumieniem.
Na koniec gorąco cię pozdrawiam kingo2 :-) jak również pozostałych Użytkowników.
Niech Bóg prowadzi cię w Twoim rozeznawaniu. :-)
 
 
twardy
[Usunięty]

Wysłany: 2014-06-09, 22:07   

"AngulusRidet" czy mógłbyś wziąć pod uwagę, że nie każdy z użytkowników zna łacinę.

Przypominam regulamin:
II.4. Prosimy o nieumieszczanie materiałów obcojęzycznych czy linków do stron obcojęzycznych. Wyjątkiem może być tekst zgodny z celem forum i charyzmatem wspólnoty, opatrzony od razu czytelnym tłumaczeniem na język polski. Posty i wątki zawierające materiały obcojęzyczne bez tłumaczenia na język polski będą usuwane.
 
 
DHL1
[Usunięty]

Wysłany: 2014-06-09, 23:22   

grzegorz_ napisał/a:
Kiedyś kapłani w Egipcie wciskali ciemnemu ludowi, że potrafią zasłonić słońce

dziś amatorzy obróbki fotografii w Photo Shopie wciskają nam dwa słońca

Dość rozsądne spojrzenie ....
AngulusRidet napisał/a:
To słowa grzegorza_, czy marka1966? To chyba żart.

Żart ???
W 21 wieku ???,
- rozwoju cywilizacyjnego ,dostępu do wiedzy w mediach , w erze rozwoju szkolnictwa .
Wiesz AngulustRidet

Przypomina mi się taka głośna historia pod koniec lat 90-tych.
W Wietnamie w dżungli przypadkowa grupa podróżników odkryła ojca z synem.
Żyli oni w jamach(tunelach wykopanych w ziemi).
Wychodzili tylko wieczorami -bo się bali.
Poszli do tej dżungli gdy w Wietnamie była wojna w latach 60-tych, nawet nie wiedzieli że już dawno po wojnie, a świat na zewnątrz rozkwita.

Morał ???
to nie inni nas ograniczają -tylko człek sam się
ogranicza

pozdrawiam
 
 
mare1966
[Usunięty]

Wysłany: 2014-06-10, 10:53   

Angelus ma rację .
Cóż , jak się wiele robi to czasem coś nie wyjdzie . ;-)
A Kinga robi wiele , linki są wartościowe .

Zanim napisałem swojego posta ( w naście godzin po "wydarzeniu" )
szukałem potwierdzenia w internecie ( chwilowo innych mediów nie posiadam ) .
Potwierdzenia czy takie zjawisko miało miejsce ( nie w charakterze cudu oczywiście ) .
Szukałem ze 2 godziny i niczego nie znalazłem .
( stąd pytanie :
Cytat:
Ale dlaczego tak cicho o tym ,
bądź co bądź rzadkim zjawisku ?


Szukałem między innymi zdjęć ( skoro było tysiace świadków ? ) .
Nie jestem astrofizykiem , ale wiadomo , że gwiazdy
mają swoje etapy zycia , więc uznałem
że to jakoś prawdopodobne ( "komentarz papieża" był rozsądny ) .
Nic nie wskazywało WTEDY na żart .
 
 
kinga2
[Usunięty]

Wysłany: 2014-06-11, 20:38   

AngulusRidet napisał/a:
Pierwsza sprawa to dlaczego cały czas usilnie nazywasz i zakładasz, że ten artykuł to żart?

juz dałam odpowiedź
kinga2 napisał/a:
Ta zaś historyjka, gdyby realnie się zdarzyła odbiłaby sie szerokim echem nie tylko w mediach katolickich, ale i świeckich całego świata. Słyszałeś o tym np, w Radiu Maryja, Jasna Góra czy Niepokalanów? Bo ja nie i stąd moje podejście, że to żart, ale sympatyczny.

mare1966 napisał/a:
Cóż , jak się wiele robi to czasem coś nie wyjdzie . ;-)
A Kinga robi wiele , linki są wartościowe .

Nie ja dałam ten link tylko bosa :mrgreen:
AngulusRidet napisał/a:
Radujesz się kłamstwem i manipulacją?

Rozróżniasz żart od manipulacji czy kłamstwa? Co robisz w Prima Aprilis? Czy nie produkujesz problemu ciut "na siłę"? Zdaj sobie sprawę, że ludzie mają rózne poczucie humoru i zanim wytoczysz ciężkie działa sprawdź czy to co widzisz lub czytasz realnie czyni komuś szkodę, kogoś rani czy pozbawia dobrego imienia. Fakt, że przypisywanie komuś znanemu słów, których nie wypowiedział nie jest ok, ale czy akurat te cytowane jako papieskie podważają jakoś czyjś autorytet czynią komuś przykrość czy może niosa nadzieję?
Dla mnie to tylko zart i szkoda na to dalej tracić czas. Są tu na forum ważniejsze problemy nad jakimi warto sie pochylić i tam spożytkowac swoj czas. do czego Cie zachecam.
Nie znaczy to że bagatelizuję Twój sposób patrzenia, staram sie go zrozumieć, ale ja ten akurat temat widze inaczej niż Ty.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 10