Celem tego forum jest niesienie pomocy małżonkom przeżywającym kryzys na każdym jego etapie, którzy chcą ratować
swoje sakramentalne małżeństwa, także po rozwodzie i gdy ich współmałżonkowie są uwikłani w niesakramentalne związki
Portal  RSSRSS  BłogosławieństwaBłogosławieństwa  RekolekcjeRekolekcje  Ruch Wiernych SercRuch Wiernych Serc  12 kroków12 kroków  StowarzyszenieStowarzyszenie  KronikaKronika
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  FAQFAQ  NagraniaNagrania  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Uwaga - ŁUKÓW!
Autor Wiadomość
hubcia576
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-27, 09:06   

Na spotkaniu we wtorek 27-09-2016 pochylimy się nad tematem:

Potrzeba szacunku, uznania, uwagi, zauważenia i docenienia wysiłków, odczytania dobrych intencji. Jak je odnajduję u siebie i jak staram się wyjść naprzeciw potrzebom współmałżonka?

:-D Temat prowadzą dziś moderatorzy - mężczyźni. :-D

Chwała Panu!!!
 
 
hubcia576
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-02, 20:31   

Witam serdecznie :)

Zapraszamy do słuchania audycji pt. "Moc tajemnicy krzyża w małżeństwie",
która odbyła się w Radiu Podlasie dzięki przychylności Duszpasterza Rodzin
Diecezji Siedleckiej ks. Jacka Seredy z udziałem sycharków z Łukowa oraz
naszego opiekuna ks. Łukaszem :

Audycja "Czarno na Białym" 14.09.2016

http://archiwum.radiopodlasie.pl/?p=33371

Tytuł: Moc tajemnicy krzyża w małżeństwie
Autor: Ks Jacek Sereda
Nazwa audycji: Czarno na Białym
Rodzaj audycji: Cykliczna / środa , godz 21:40/
Data emisji: 14-09-2016
 
 
hubcia576
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-10, 10:31   

ZAPRASZAMY!

Spotkanie Ogniska WTM SYCHAR w Łukowie będzie we wtorek 11-10-2016r.

Msza święta w parafii pw. Brata Alberta o godz. 18.00 i potem spotkanie na salce parafialnej około 18.45.

Temat: "Przebaczenie i pojednanie w życiu małżeńskim" przedstawi nam gościnnie ks. Tomasz Radczuk - wikary parafii pw. Matki Kościoła w Łukowie.

:-D
 
 
hubcia576
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-24, 11:00   

:-D ZAPRASZAMY!

Spotkanie Ogniska WTM SYCHAR w Łukowie będzie we wtorek 25-10-2016r.

Msza święta w parafii pw. Brata Alberta o godz. 18.00 i potem spotkanie na salce parafialnej około 18.45.

Temat: Przygotowanie do Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana Narodu Polskiego,

Prowadzącym temat będzie opiekun Ogniska ks. Łukasz Kałaska.

Kalendarz spotkań w tym roku:

- 25.10.2016r

- 08.11.2016r - 22.11.2016r

- 13.12.2016r - 27.12.2016r

Chcesz porozmawiać?

Prowadzimy dyżur telefoniczny w poniedziałki w godz. 18.00 - 20.00 kom: 572 949 462.

Zapraszamy! :-D
 
 
hubcia576
[Usunięty]

Wysłany: 2016-11-01, 20:16   

W związku z II-gą rocznicą powtania Ogniska WTM SYCHAR w Łukowie w dniu 10.09.2016r mieliśmy jednodniowe skupienie. Temat poprowadził charyzmatyczny, kodeński ojciec Ryszad Sierański OMI. Odnośnik do konferencji pt. "...Nie traćcie ducha, Ja zwyciężyłem świat." J 16,33 wygłoszonych przez o. Rysia można znaleźć na stronie naszego ogniska:

www.lukow.sychar.org


Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przybyli tego dnia aby świętować razem z nami, niech Was Bóg błogosławi i strzeże.
 
 
hubcia576
[Usunięty]

Wysłany: 2016-11-01, 22:01   Przebaczenie i pojednanie w życiu małżeńskim.... raz jeszcze

Szczęść Boże!

W dniu 11.10.2016r mieliśmy spotkanie w Ognisku WTM SYCHAR w Łukowie. Gościliśmy na nim kapłana z parafii Matki Kościoła w Łukowie – ks. Tomasza Radczuka, którego poprosiliśmy o prowadzenie tematu pt.:

“Przebaczenie i pojednanie w życiu małżeńskim.”

Wśród zapamiętanych motywów pojawiły się takie:

po ludzku nasze problemy małżeńskie i nasze sytuacje wydają się nie do uratowania, w pewnych kwestiach są już zaprzepaszczone, pytanie, co ja mogę z tym zrobić?
mogę zapytać męża/żony o to, co mam w sobie zmienić, bo nikt nie jest dobrym sędzią we własnej sprawie
mogę się modlić za męża/żonę
w przypadku sakramentalnego małżeństwa /gdzie nie ma stwierdzenia nieważności małżeństwa/ nic nie zwalnia nas z dochowania wierności małżonkowi, bo ślubowaliśmy miłość bez warunków, a nie dopóki będziesz dla mnie dobry/dobra
nikt z nas nie jest doskonały, każdy popełnia błędy i grzechy
z czasem stać nas na refleksję, jaki ja kiedyś byłem głupi/głupia, jak niemądrze, mimo ostrzeżeń się zachowywałem/zachowywałam, nie miałem/miałam takiej życiowej mądrości, wiele razy nie wiedziałem, że takie zło z tego wyjdzie …. potrzeba więc wybaczyć samemu sobie, trzeba prosić Pana Boga aby uzdolnił nas do takiego przebaczenia
przed Jezusem w Najświętszym Sakramencie mogę prosić aby uzdolnił mnie do przebaczenia
np. kubek, to nasze serce, jeśli po brzegi jest wypełnione goryczą, żalem, złością, poczuciem krzywdy, zawiścią, to nic w nim więcej zmieścić nie można, mogę natomiast oddać Jezusowi te wszystkie odczucia i prosić Go aby mnie oczyścił i opróżnił z goryczy i żalu
dobrze jest wyżalić się przed Jezusem na krzywdzące zachowanie żony/męża. Bóg zna serce każdego człowieka, mogę oddać Jezusowi żal i złość z powodu zachowań współmałżonka
aby odzyskać pokój i radość życia, trzeba robić tak wiele razy, cały czas, szczególnie kiedy poczucia krzywdy nam przybywa
pierwszym znakiem przebaczenia jest modlitwa, a wynika ona z przysięgi małżeńskiej i jest przejawem miłości wobec współmałżonka, modlitwa o to, żeby był zbawiony
czasem po ludzku nie jest możliwe aby być teraz razem, szczególnie kiedy któreś z małżonków zamyka się na miłość Boga, wtedy trzeba zastanowić się jak w tej sytuacji dobrze żyć?
mogę pytać Boga, co mogę zrobić dobrego dla kogoś?
warto szukać dla siebie aktywności np. przez odwiedziny, dobre słowo ….
jeśli miłość małżeńska odeszła, jest chora, to jest to szansa i trzeba otwierać się na miłość Pana Jezusa
mogę modlić się za męża/żonę, przyjmować komunię świętą
miłość Jezusa odbiera gorycz i rozczarowanie, daje natomiast pokój, bo Jezus posyła do innych aby im wiele dobra uczynić
trzeba czasem pogodzić się z tym, że coś nam w życiu nie wyszło, coś się rozsypało, wtedy ważna jest decyzja oddania i rozstania się ze smutkiem, goryczą, bo to jest pokusa złego ducha
radość można czerpać z tego, że jestem w porządku
żeby była we mnie radość, mogę prosić o nią Pana Boga
cierpienie, które przeżywam mogę łączyć z cierpieniem Chrystusa, mogę też pytać Pana Boga, co mam zrobić aby tą relację naprawić?
dobrze jest powiedzieć o swoim bólu w związku z krzywdzącym zachowaniem żony/męża w Sakramencie Pokuty
warto mówić, o tym, co się przeżywa w swoim sercu, bo to jest dobra zasada komunikacji
Pan Bóg daje moc przebaczenia, zanurzajmy w Jego Miłosierdziu trudności, problemy, krzywdy i cierpienie
na nasze trudne sytuacje, warto spojrzeć przez pryzmat tego, co dobrego z tego wynikło?
grzechem ranimy Chrystusa
jeśli zadajemy sobie pytanie: ile razy mam przebaczać? odpowiedzią jest … a ile razy Chrystus mi przebaczył mój grzech?
trudne doświadczenia, często stają się szansą na zbliżenie do Pana Boga
Bóg chce dobra!!!
ostatecznie chodzi o zbawienie każdego małżonka, każdego męża i każdej żony, bez wyjątków
dzięki modlitwie możemy uratować siebie i naszych współmałżonków
Słowo Boże ma moc uzdrowienia!
warto szukać w Słowie Bożym prowadzenia i powstawać, nie pamiętać złego, a cierpienie kiedyś przeminie, ono się skończy
w naszym życiu chrześcijańskim jest to najpiękniejsze, że każdego dnia możemy zaczynać od nowa
przyszłość należy do Miłosierdzia Bożego
do nieba idziemy małymi krokami!!!
Spotkanie zakończyliśmy zwyczajowo naszą sycharową Modlitwą o odrodzenia małżeństwa i otrzymaliśmy na zakończenie kapłańskie błogosławieństwo.

Za poświęcony czas i okazane nam serce, składamy ks. Tomaszowi piękne podziękowania, w tym miejscu!! Podjęliśmy modlitwę w powierzonych intencjach.

Zapraszamy na kolejne spotkania według kalendrium:

– 25.10.2016r

– 08.11.2016r – 22.11.2016r

– 13.12.2016r – 27.12.2016r

Chcesz porozmawiać?

Prowadzimy dyżur telefoniczny w poniedziałki w godz. 18.00 – 20.00 kom: 572 949 462.

Zapraszamy!
 
 
hubcia576
[Usunięty]

Wysłany: 2016-11-07, 15:25   

Szczęść Boże!

Serdecznie zapraszamy na najbliższe spotkanie w naszym Ognisku, które odbędzie się 08-11-2016. Msza święta o godz. 18-ej, a po niej spotkanie w salce parafialnej przy plebanii parafii pw. Brata Alberta w Łukowie

Temat spotkania będzie związany z przygotowaniami do
Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.
Zapraszamy na kolejne spotkania według kalendarium:

- 22.11.2016r – 13.12.2016r – 27.12.2016r

Chcesz porozmawiać?

Prowadzimy dyżur telefoniczny w poniedziałki w godz. 18.00 – 20.00 kom: 572 949 462.

Zapraszamy!
 
 
kezoj
[Usunięty]

Wysłany: 2016-11-10, 13:29   

Szczęść Boże !!
Witajcie,
Jest to mój pierwszy wpis i na początek chciałbym podziękować za kredyt zaufania jakim obdarzyło mnie nasze ognisko powierzając mi funkcję lidera, jest to dla mnie wielki zaszczyt, lecz równie wielkie wyzwanie.
Kiedy trafiłem do ogniska otrzymałem wiele wsparcia i dobra - czas się Tym podzielić !
Jednocześnie bardzo proszę o modlitwę abym był skutecznym narzędziem w rękach Pana Boga.
Mam wiele obaw gdyż poprzednia liderka i założycielka ogniska ustawiła poprzeczkę bardzo wysoko.
Jeszcze raz proszę o modlitwę za nasze ognisko i za mnie.

Z Panem Bogiem.
 
 
hubcia576
[Usunięty]

Wysłany: 2016-11-10, 14:15   

kezoj napisał/a:
Jest to mój pierwszy wpis


:mrgreen: ... najtrudniejszy pierwszy krok.... :mrgreen:

kezoj napisał/a:
chciałbym podziękować za kredyt zaufania jakim obdarzyło mnie nasze ognisko powierzając mi funkcję lidera


Ognisko daje ten kredyt bardzo świadomie, po zbadaniu WIARYGODNOŚCI kredytobiorcy :mrgreen:

kezoj napisał/a:
Jednocześnie bardzo proszę o modlitwę abym był skutecznym narzędziem w rękach Pana Boga.


Tak, to element podstawowy w naszej Wspólnocie ... bez modlitwy nigdzie Cię nie puścimy liderze! :-D

kezoj napisał/a:
Mam wiele obaw gdyż poprzednia liderka i założycielka ogniska ustawiła poprzeczkę bardzo wysoko
:mrgreen:

Może, porzeczki nie ma co obniżać, tylko angażować coraz to nowe ręce do pracy w Winnicy Pana :-D

Niech Ci Pan błogosławi i strzeże :-D
 
 
Nirwanna
[Usunięty]

Wysłany: 2016-11-10, 15:29   

Witaj nowy liderze sąsiedniego Ogniska :-D
 
 
twardy
[Usunięty]

Wysłany: 2016-11-10, 17:35   

kezoj napisał/a:
Jest to mój pierwszy wpis


Witaj nowy liderze ogniska. :-D
No ale nie ma tak lekko. Jako lider wypadałoby wiedzieć co się dzieje tutaj na forum, chociażby po to aby podpowiedzieć nowym osobom przychodzącym na spotkania ogniska, gdzie można znaleźć pomoc i jaką.
Mam nadzieję, że będziesz tu zaglądał, a i napiszesz czasem coś na forum. :-D
 
 
hubcia576
[Usunięty]

Wysłany: 2016-11-10, 17:43   

twardy napisał/a:
kezoj napisał/a:
Jest to mój pierwszy wpis


Witaj nowy liderze ogniska. :-D
No ale nie ma tak lekko. Jako lider wypadałoby wiedzieć co się dzieje tutaj na forum, chociażby po to aby podpowiedzieć nowym osobom przychodzącym na spotkania ogniska, gdzie można znaleźć pomoc i jaką.
Mam nadzieję, że będziesz tu zaglądał, a i napiszesz czasem coś na forum. :-D


Twardy - :-D zgadzam się z Tobą z 100%, bardzo trafne wprowadzenie :-D
 
 
hubcia576
[Usunięty]

Wysłany: 2016-11-15, 08:53   

25.10.2016 odbyło się spotkanie w Ognisku SYCHAR w Łukowie. o godz. 18-ej uczestniczyliśmy w Mszy Świętej, po której spotkaliśmy na salce parafialniej.

Na początku modliliśmy się w Ognisku, po czym liderka odczytała Charyzmat naszej Wspólnoty, który streszcza się w zdaniu:

Każde sakramentalne małżeństwo jest do uratowania.

Potem nastąpiła część, w której każdy z nas mógł się przedstawić i opowiedzieć krótko co przeżywa i czego doświadcza, w atmosferze bezpieczeństwa i zachowania tajemnicy spotkania.

W dalszej części poprosiliśmy ks. opiekuna aby przybliżył nas temat: Przyjęcie Chrystusa za Króla i Pana.

W skrócie konferencja zawierała następujące treści:

Przyjęcie Chrystusa za Króla i Pana nie jest aktem politycznym tylko znakiem wiary. Jezus „usuwał” się gdy ludzie chcieli obwołać Go królem.

Św. Paweł w listach mówi, że po zmartwychwstaniu Ojciec dał panowanie Chrystusowi nad wszystkim, bo ostatnia została pokonana przez niego śmierć.

W ceremonii koronacyjnej obowiązują dwa elementy: ustanowienie i oddanie się ludu pod panowanie. Ustanowienie nie należy do nas. To Bóg Ojciec nadał tą godność Jezusowi. Dla nas należy natomiast uzmysłowić sobie charakter tego królowania.

Pismo Święte mówi, że jedyną władzą jaka została dana człowiekowi to władza nad sobą: Adamie (adamah) czyń sobie ziemię (adamah) poddaną. Jezus w trakcie ostatniej wieczerzy mówiąc o królach tego świata (rządzą, panują, chcą zaszczytów) stwierdza, że nie tak będzie między Jego uczniami. Uczeń Chrystusa niech stanie się sługą wszystkich. Niech posiądzie swoje życie i naturalnie zapragnie je oddać w służbie. Natura daru nadal powinna pozostać w człowieku. Dar chce być dawany dalej. Ks. Franciszek Blachnicki mówi "Człowiek został w swoim stworzeniu uzdolniony i powołany do istnienia na sposób Boży – to znaczy do posiadania siebie w dawaniu siebie, czyli przez miłość. Wolność zaś warunkuje możliwość czynienia daru z siebie."

Królestwo to wiara w obietnice Boga, życie w zaufaniu jego Słowu, to mieć w sobie Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego.

(Mt 6, 31-33).

31 Nie martwcie się zatem i nie mówcie: co będziemy jedli? co będziemy pili? czym będziemy się przyodziewali? 32 Bo o to wszystko poganie zabiegają. Przecież Ojciec wasz niebieski wie, że tego wszystkiego potrzebujecie. 33 Starajcie się naprzód o królestwo i o Jego sprawiedliwość, a to wszystko będzie wam dodane.

Drugim elementem jest oddanie się pod panowanie. Powinien to być czysty i w pełni świadomy akt wolnej woli człowieka, który zauważa ciągłą swoją przynależność do „jakiegoś” Pana (Boga, lub czegoś poza Nim). To uświadomienie sobie kondycji człowieka, która bez wiary jest chora (Przyszedłem do tych którzy źle się mają). Oddanie się w ręce Boga to zgoda na jego sposób zbawiania nas (to wzięcie kielicha swojego życia) tak by życie miało stokrotny owoc.

Poddanie się Królowi jest dla obrony oraz dla większego owocu.

Na zakończenie wspólnie modliliśmy się Modlitwą o odrodzenie małżeństwa, po zakończeniu której otrzymaliśmy kapłańskie błogosławieństwo udzielone nam przez ręce naszego opiekuna ks Łukasza.
Zapraszamy na kolejne spotkania według kalendarium:

- 08-11.2016 -22.11.2016r – 13.12.2016r – 27.12.2016r

Chcesz porozmawiać?

Prowadzimy dyżur telefoniczny w poniedziałki w godz. 18.00 – 20.00 kom: 572 949 462.

Zapraszamy!
 
 
hubcia576
[Usunięty]

Wysłany: 2016-11-22, 10:06   

:-D ZAPRASZAMY!

Spotkanie Ogniska WTM SYCHAR w Łukowie będzie we wtorek 22-11-2016r.

Msza święta w parafii pw. Brata Alberta o godz. 18.00 i potem spotkanie na salce parafialnej około 18.45.

Temat: Czy wolno katolikowi występować o rozwód?

Prowadzącym temat będzie opiekun Ogniska ks. Łukasz Kałaska.

Kalendarz spotkań w tym roku:

- 13.12.2016r - 27.12.2016r

Chcesz porozmawiać?

Prowadzimy dyżur telefoniczny w poniedziałki w godz. 18.00 - 20.00 kom: 572 949 462.

Zapraszamy! :-D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 10